Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 20:17 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:

eu o folosesc niste elemente de halloween la nunta mea (pentru ca este aproape de data sarbatorii - pe 22.10). nu neaparat pe cele horror, dar mastile si dovlecii vor fi prezenti...de asemenea, voi da invitatilor ochelari - masca (si ca marturie, dar cine vrea sa ii poarte in timpul nuntii, va fi liber sa o faca). textul invitatiei face si el referire la halloween
:wok::wok::wok::wok::wok::wok::wok::wok::wok::wok::wok::wok::wok::wok::wok::wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 28 Sep 2006, 18:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
"Ma bucur sa aud ca mai sunt miresici care s-au schimbat la nunta de rochia de mireasa! si eu o sa ma schimb! desi toti/toate imi spun ca nu e bine, ca sa stau toata noaptea cu rochia de mireasa! bla! bla-bla! la sala ma fatai un pic in rochia de mireasa - care e simpla-simpla - si dupa aceea fuguta ma schimb in ceva lejer si mai pe stilul meu! in privinta valsului traditional, ce sa zic?! puiul meu nu e cel mai mare dansator din lume, asa ca o sa alegem ceva neconventional - avem mai multe optiuni! nici casuta pentru bani nu avem - dar am gasit un cufaras ce o sa fie pus discret, undeva in sala!"

BRAVO! Cum am mai spus pe acest site (inainte de nunta cand eram in concediu, deci mai activa), o nunta ar trebui sa reflecte personalitatea fericitului cuplu. Si ar trebui sa se tina cont de momentele cu adevarat importante: primarie, biserica. restul : cu voal -fara voal, buchet mic/mare/rotund/patrat/piramidal etc, nasa baba sau nasa tanara, pupat in:back: sau nu invitatii etc sunt chestii de umplutra. Se pot adapta astfel incat sa iasa ceva unic si personal, nu ceva ca o reluare a aceluiasi film. (iar ma repet)
Cu prietenie si respect pt cei amatori de nunti traditionale, Alexandra.
PS :ermm:plec la serviciu


dar ce replici furtunoase a cauzat mesajul tau:) eu iti sustin parerea! so, keep up the good work:wok:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Oct 2013, 14:39 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
Alb , pur alb , o nunta ca-n povesti :nparty:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 08 Dec 2013, 13:43 
Nou Venit

Membru din: 08 Dec 2013, 15:19
Mesaje: 1
Este in trend sa ai o nunta tematica. Organizarea de nunti a evoluat foarte mult in ultimii ani si asta este "ultima fiță", cum s-ar zice. :D

Este o idee buna sa ai o nunta tematica. Cred ca o poti organiza si-n cuplu...

Succes!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 15 Dec 2013, 12:52 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
Normal :) eu exact ca atunci cand eram mica . Nunta mare , eu printesa si muuult alb . O sa fie ca-n povesti si pentru a imi pune in pratica dorinta am cautat restaurantul perfect. Am ales Salon Du Mariage :nparty:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România