Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:18


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 13 Oct 2006, 16:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Cine stie de ce iti ziceau tie pisica. N-o mai da de gard pe-aci. Cred ca erai shireata ca pisicuta, omorai baietii cu privirea si pe urma le trageai cate-o labutza de nu le mai trebuia 100 de ani.Saracu' Cristi, parca asa il chema pe sotior nu?:p
Mie in liceu imi zicea albinuta. Acu eu aleg ce-mi place, adica semanam cu aliba pentru ca sunt harnica:unsure::D:p

ce nebuna esti! Eu in facultate am avut o colega din Alexandria ....ne imbracam sa mergem la disco ....si isi facuse o freza de ziceai ca are antene...si am poreclit-o buburuza!:nlol::nlol::nlol: Si aia a draq sa nu se lase mai prejos mi-a zis mie albina! Eram duse! Batem palma la faza asta Batori!:lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 14 Oct 2006, 16:36 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

:nlol::nlol::nlol: Mai nebuna mai esti! :lips::flowers: Sa stii ca sunt o pisica pasnica, nu mananc albine ca inteapa:p:-`
poate iti ramane acul in gat:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 15 Oct 2006, 22:13 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
miresica de zi???
pt mine e ok...
mi se pare nais sa se termine totul la 12..cu tort si foc de artificii....mergi si tu la somnic..ca omu...dupa care fugi in luna de miere.....
da cum romanasu nostru e obisnuit cu party pana la ziua..o sa ma conformez..mai ales ca restaurantul e intr-un parc pe marginea lacului si nu deranjeaza pe nimeni muzica si zgomotul...cum ar fi fost la un restaurant in centrul orasului...continuam pana la ziua;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 18 Oct 2006, 18:27 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Pai daca nu o sa am voie decat pana la 12.....mai bine ma razgandesc si fac anul asta.Nu imi place ziua.Uraaaaaat.Dar mai e o chestie.Se zice ca daca se fura mireasa pana la 12,plateste nasul.Daca se fura dupa 12,mirele.Pai si daca petrecerea o sa dureze pana la 12,cine plateset?(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 18 Oct 2006, 19:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:


Si la noi tot mirele a plati...Nu mi se pare OK sa-l lasi pe nasi sa plateasca...Parerea mea...Au si ei destule cheltuieli cu nunta...

Da' voi chiar platiti ??? :o Adica... bani ???
Eu stiam ca se cere ceva, mai mult simbolic... Si cand am vazut ca au dat bani pe mireasa, imi inchipuiam ca aia o sa-i dea banii inapoi mirelui mai incolo...:ermm:
Oricum, am mai zis-o si pe chat, eu am fost la o nunta la hotelul ala de langa Parlament, ala cu M... si au furat-o pe mireasa si au dus-o pe stadion. :D Mai era si meci, sau sfarsit de meci... Si mirele a trebuit sa se duca dupa ea in picioarele goale, cu un pahar de sampanie si sa-i faca o declaratie de dragoste, ca sa o ia inapoi...:~* Mi s-a parut ceva foarte dragut...
Sau la o alta nunta, in Norvegia, (mirele roman si ea suedeza), ea a cerut ca mirele sa-i cante "Dragostea din tei" :ndance::ndance::ndance:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 18 Oct 2006, 20:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Mai era si meci, sau sfarsit de meci... Si mirele a trebuit sa se duca dupa ea in picioarele goale, cu un pahar de sampanie si sa-i faca o declaratie de dragoste, ca sa o ia inapoi...:~*


bun .....si dupa escapada pe stadion cum aratau rochia si picioarele mirelui?

nu mireasa trebuie sa ceara rascumpararea .....ci rapitorii ei! Asta in cazul in care nu s-a rapit singura!!:nlol::nlol::nlol::nlol:




Sau la o alta nunta, in Norvegia, (mirele roman si ea suedeza), ea a cerut ca mirele sa-i cante "Dragostea din tei" Sau la o alta nunta, in Norvegia, (mirele roman si ea suedeza), ea a cerut ca mirele sa-i cante "Dragostea din tei"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 18 Oct 2006, 21:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
bun .....si dupa escapada pe stadion cum aratau rochia si picioarele mirelui?

nu mireasa trebuie sa ceara rascumpararea .....ci rapitorii ei! Asta in cazul in care nu s-a rapit singura!!:nlol::nlol::nlol::nlol:


Pai... rochia era ok, din cate tin eu minte... nu cred ca a tarait cu ea pe jos... Nu era un drum asa de lung intre hotel si stadion... Il stiti voi, ala din spate. :D Iar talpile mirelui nu le-am vazut, dar cred ca si ele erau ok, ca dup-aia s-a incaltat la loc fara nici o problema :-`.

Si cu "Dragostea din tei", a fost preferinta miresei, ca "rapitorii" au cerut o poezie sau ceva dragut, dar ea a specificat ca vrea "Dragostea din tei"... deci a fost o complicitate la mijloc...:ndance:
Cum de altfel, e intotdeauna, nuu?O:)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 19 Oct 2006, 01:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Da' voi chiar platiti ??? :o Adica... bani ???
Eu stiam ca se cere ceva, mai mult simbolic... Si cand am vazut ca au dat bani pe mireasa, imi inchipuiam ca aia o sa-i dea banii inapoi mirelui mai incolo...:ermm:


Pe mine m-a furat fratele mai mic al sotului iar de platit au platit si nasu mare si mirele...au trebuit sa bea fiecare cate o bere din cate o farfurie de supa fara lingura fara nimic...:)) a fost haios sa vad dvd-ul dupa aia...nasul a fost f rapid se vede ca avea experienta, saracu mirele meu au cam asteptat dupa el sa termine :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 19 Oct 2006, 11:46 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Pe mine m-a furat fratele mai mic al sotului iar de platit au platit si nasu mare si mirele...au trebuit sa bea fiecare cate o bere din cate o farfurie de supa fara lingura fara nimic...:)) a fost haios sa vad dvd-ul dupa aia...nasul a fost f rapid se vede ca avea experienta, saracu mirele meu au cam asteptat dupa el sa termine :)
ce tare faza...:rocker::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 19 Oct 2006, 18:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Pe mine m-a furat fratele mai mic al sotului iar de platit au platit si nasu mare si mirele...au trebuit sa bea fiecare cate o bere din cate o farfurie de supa fara lingura fara nimic...:)) a fost haios sa vad dvd-ul dupa aia...nasul a fost f rapid se vede ca avea experienta, saracu mirele meu au cam asteptat dupa el sa termine :)


Da, asa a fost si la mine.
La noi in Ardeal se dau pedepse pt. cei care fura mireasa (mirele) pt. a primi ceea ce cer in schimbul ei(lui). Iubi meu a dat 2 sticle de J.D., iar hotii (au fost 2): unul a trebuit sa bea fara sa puna mana pe pahar si altul sa manace un strugure fara sa-l tina in mana (il tinea iubi de codita).
Pe iubi l-au furat doua prietene si ele au trebuit sa desfaca o sticla de vin cu genunchii. A fost tare haios!(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 19 Oct 2006, 20:09 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
Lol...la voi se fura si mirele?!:blink:



Mai nou se cam practica si furatul mirelui, dar nu depinde de zona din care esti ci de cei/cele care vin cu ideea.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România