Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 152 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 17:19 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:



Nu e vorba de ce servesc la restaurant. E vorba de toate cumparaturile pe care le facem inainte... De decoratiuni...Nu o sa fie chiar 5000...Cred ca in jur de 4500...Da cam tot aia e...
Hainele noastre sunt aproape 1000, verighetele si serviciile tot aproape 1000...Am zis ca vreau decoruri cu flori si mi-a promis mie cineva ca mi le da moca da pana nu ma vad cu ele in mana le pun si p-alea la socoteala sa stiu la ce ma astept. Decat sa fiu luata prin surprindere...
Si in banii astia am bagat si luna de miere 1000... Si uite asa ajung si la 5000...:-`


nu am vazut eu bine sau voi dati 1000 euro pe haine?(X) pot sa zic oh my god! da ce va luati fratilor de o 1000 de euro,de verighete ce sa mai zic ca dati sa zic vreo 500 euro sau poate mai mult.
oi fi eu absurda dar mi se pare groaznic de mult,dar pana la urma sunt banii tai si faci ce vrei cu ei.mie una mi-e de ajuns sa dau pe verighete 3 milioane ca mai mult aici nu sunt.
pe haine sa zic ca o sa dam vreo 4 milioane asa .mai mult va costa costumul lui.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 17:26 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
REPET:nunta mea va fi o nunta cat se poate de normala,ceva extraordinar de scump,adica un moft care sa coste,dar problema mea e ca nu stiu ce preturi mai sunt pe acolo si de aia eu ma luam dupa preturile de pe net.si de aia v-am si intrebat pe voi.La nunta vor fi cam 120 de persoane


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 17:36 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
REPET:nunta mea va fi o nunta cat se poate de normala,ceva extraordinar de scump,adica un moft care sa coste,dar problema mea e ca nu stiu ce preturi mai sunt pe acolo si de aia eu ma luam dupa preturile de pe net.si de aia v-am si intrebat pe voi.La nunta vor fi cam 120 de persoane


krista,pune si tu pe foaie asa:cat e meniul de ex la mine e 750.000*60persoane=45milioane,asa zic sa faci intai vezi cat v-a costat meniul si faceti calculul asa,pe urma ce va ofera restaurantul,ce aduceti voi bautura,prajituri,tort,fructe,saratele,cafea le calculati si pe acestea . dupa aceea faceti calculul in materie de accesorii pt nunta:
-rochia mireasa
-costumul lui de civila+cel de la nunta religioasa
-saculetul acela obligatoriu
-cosuletul
-jartea
-coronita sau diadema depinde ce preferi
-voal
-pantofii din ziua nuntii si cei de la civila
-costum sau rochie pt civila
-coafura+machiaj
-buchetarele+lumanarile astea le plateste nasul
-cocarde pt invitati si pt rudele apropiate
-invitatiile
-bijuterii
altceva nu mai cred ca e cam atat zic .
eu asa am facut intai am pus pe foaie cum am scris eu sa nu ma incurc pe urma.
sper ca am putut sa iti fiu cat de cat de folos.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 17:49 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
mady tu lu iubi al tau ii iei 2 costume de 18 mil sau doar unu,ca in oras gasesti un costum cam la vreo 3-4 milioane .cine stie ce costum o fi ala de 18 milioane.
pana la urma ai nunta o data in viata,pt unii cred ca o fi bine sa arunci in stanga si in dreapta cu bani,depinde si de venituri in principiu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 18:24 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Un singur costum, de la Dinasty.
E un costum de mire, intr-adevar, dar purtat cu alta camasa si vesta si o cravata normala merge purtat si la alte ocazii. Si cum noi o sa cununam 2 perechi dupa nunta noastra, o sa se amortizeze investitia...


aha pai zii asa ca e de la dinasty,de acolo i-a luat taica-miu lui iubi o cravata,stiu ca sunt ceva mai scumpe dar frumoase.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 18:41 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

Eu zic ca e Ok, atata timp cat il mai poarta de 2-3 ori e super OK.
Are costume pe care am dat 5-6 milioane si le-a imbracat o data sau de doua ori...Asa ca....


fa cum crezi tu,lu al meu nu-i iau costum de 18 mil,mai putin dar la el chestia e ca il vad la costum doar acum la nunta,la botez si cand mai e ziua lu taica-miu .in rest numai sport ca si eu de altfel.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 18:43 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:

krista,pune si tu pe foaie asa:cat e meniul de ex la mine e 750.000*60persoane=45milioane,asa zic sa faci intai vezi cat v-a costat meniul si faceti calculul asa,pe urma ce va ofera restaurantul,ce aduceti voi bautura,prajituri,tort,fructe,saratele,cafea le calculati si pe acestea . dupa aceea faceti calculul in materie de accesorii pt nunta:
-rochia mireasa
-costumul lui de civila+cel de la nunta religioasa
-saculetul acela obligatoriu
-cosuletul
-jartea
-coronita sau diadema depinde ce preferi
-voal
-pantofii din ziua nuntii si cei de la civila
-costum sau rochie pt civila
-coafura+machiaj
-buchetarele+lumanarile astea le plateste nasul
-cocarde pt invitati si pt rudele apropiate
-invitatiile
-bijuterii
altceva nu mai cred ca e cam atat zic .
eu asa am facut intai am pus pe foaie cum am scris eu sa nu ma incurc pe urma.
sper ca am putut sa iti fiu cat de cat de folos.;)
pai asa am facut lista,dar si preturile care le-am atasat=am ajuns la 7000de euro.Doamne feri ca tare as vrea sa cheltui mai putin asa plec cu bani mai multi in luna de miere sau mai cheltui si eu pe prostii pentru ca de 7 luni de zile taaaaarrrreeee ma mai strang la curea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 18:53 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

Nu o sa cheltuiesti 7000, stai linistita:wok:


ia-ti si tu liber ceva timp inainte de nunta si vino sa-ti cumperi ce ai nevoie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 20:05 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

nu a fost cu intentia sa te insult , doamne fereste! mie mi se pare putin exagerat totusi sa dai 5000-7000 euro pe o nunta. nici eu nu marit in fiecare an dar intre a da atatia bani pe o nunta si a alege sa fac alte cele pentru noi sau casa...aleg varianta a doua.

poate m-am invatat eu mai economa ca nu ne ajuta nimeni cu bani si facem noi totul pe puterile noastre...

exista costume superbe la 2 mil sau la 10 mil ...conteaza ce vrei sa alegi. sunt rochii la 4 mil sau la 40 mil...am ales meniu la 1 mil cand altii cauta in disperare la 500.000 lei. nici noi nu ne zgarcim dar nici nu ma pun sa arunc cu banii pe fereastra


bravo,axxyutza chiar mi-a placut ce ai zis ,sunt de acord cu tine 100%,si noi suntem la fel si la noi nunta tot vreo 1500 dolari costa cu totul si meniul si ce ne mai luam pt nunta.cu toate ca nunta e o singura data ,eu una nu dau bani aiurea ca am nunta o singura data in viata ma gandesc ca dupa imi mai iau ceva pt casa, mai ma duc si la mare una alta ,nu sa dau 5000 euro ca am eu nunta o data in viata.poti avea o nunta frumoasa si cu 1000 dolari,si asa pe nimeni nu intereseaza cati bani dam noi pe ce este legat de nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 152 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România