Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:47


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 152 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 20 Mar 2006, 17:06 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:


deci la voi nici nu se pune problema " unde veti sta dupa nunta!!" :p:p:p:p:p


Pot sa spun ca suntem norocosi:avem unde sta.Noi deja stam impreuna, avem un ap cu 2 cam,deci nu avem nevoie de banii de la nunta, ca mi-as fi smuls paru daca aveam...deh ca tare multi or sa fie:(( Noi am zis sa ne ajunga pt luna de miere si atat.
in rest nu mai vreau sa fac calcule ca mi-ajunge cat au iesit.:gun:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 20 Mar 2006, 19:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Pot sa spun ca suntem norocosi:avem unde sta.Noi deja stam impreuna, avem un ap cu 2 cam,deci nu avem nevoie de banii de la nunta, ca mi-as fi smuls paru daca aveam...deh ca tare multi or sa fie:(( Noi am zis sa ne ajunga pt luna de miere si atat.
in rest nu mai vreau sa fac calcule ca mi-ajunge cat au iesit.:gun:


oricum nu o sa facem bani in asa fel incat sa ne putem permite sa cumperam un apartament dupa nunta cu banii din dar! Spuneam asa...pentru ca vad ca aruncati cu banii pe un eveniment care ar putea fi mai modest! De exemplu cele care mai strang bani si pt. altceva ...nu s-au hazardat la niste cheltuieli astronomice cu nunta!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 20 Mar 2006, 19:12 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

oricum nu o sa facem bani in asa fel incat sa ne putem permite sa cumperam un apartament dupa nunta cu banii din dar! Spuneam asa...pentru ca vad ca aruncati cu banii pe un eveniment care ar putea fi mai modest! De exemplu cele care mai strang bani si pt. altceva ...nu s-au hazardat la niste cheltuieli astronomice cu nunta!!


asa e Angelina,eu de exemplu nu dau o gramada de bani pe accesorii pt nunta si arung bani in stanga si in dreapta ,pai na ca mai strangem bani si pt mobila pt casuta. dar zic asa ca fapt chiar daca e nunta nu trebuie sa platesti sume exorbitante ar fi chiar amuzant.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 20 Mar 2006, 19:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Inseamna ca ne refeream la doua lucruri diferite: tu la costul meniului si eu la costul total al nuntii.:)
Se mai intampla...


Si eu ma refeream la costul total al nuntii....din moment ce noi o sa ne ocupam de tot ca ne facem singuri nunta totalul acela ne intereseaza...din pacate am ajus la suma asta fara sa avem nimic extraordinar...sigurul lucru care barbatul meu zice ca e un moft ii limuzina care vreau sa o inchiriez....in rest cam astea is preturile...am si renuntat inca la artificii :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 20 Mar 2006, 19:26 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

Si eu ma refeream la costul total al nuntii....din moment ce noi o sa ne ocupam de tot ca ne facem singuri nunta totalul acela ne intereseaza...din pacate


fa si tu un total,pune pe o foaie ce ai de cumparat si cam cat te-ar costa in caz ca ai inceput s aumbli dej aprin magazine daca nu eu zic sa te duci macar sa te interesezi cat costa aia ,ailalta si sa faci un total la tot ce-ai pus pe foaie inclusiv restaurantul . si vezi ce calcul iti iese.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 20 Mar 2006, 19:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

fa si tu un total,pune pe o foaie ce ai de cumparat si cam cat te-ar costa in caz ca ai inceput s aumbli dej aprin magazine daca nu eu zic sa te duci macar sa te interesezi cat costa aia ,ailalta si sa faci un total la tot ce-ai pus pe foaie inclusiv restaurantul . si vezi ce calcul iti iese.;)


In afara de dj, fotograf si cameraman la care numai am estimat preturile, cam am tot ce imi trebuie de pe lista...ca doar 13 mai bate la usa azi maine....si nu stiu zau ce sa mai tai din ele...prietena mea a facut nunta in sept anul trecut si la 250 de invitati a iesit cu un total de 300 mil...nu stiu cum eu la jumatate de oameni ies la 225...trebuie sa ma mai uit la bugetul ala o data :gun:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 20 Mar 2006, 19:43 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

In afara de dj, fotograf si cameraman la care numai am estimat preturile, cam am tot ce imi trebuie de pe lista...ca doar 13 mai bate la usa azi maine....si nu stiu zau ce sa mai tai din ele...prietena mea a facut nunta in sept anul trecut si la 250 de invitati a iesit cu un total de 300 mil...nu stiu cum eu la jumatate de oameni ies la 225...trebuie sa ma mai uit la bugetul ala o data :gun:


la tine cat costa un meniu de persoana sa facem asa calculul? deci restl ai luat deci ai scris pe vreo lista ceva ce ti-ai luat nu?;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 20 Mar 2006, 20:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

la tine cat costa un meniu de persoana sa facem asa calculul? deci restl ai luat deci ai scris pe vreo lista ceva ce ti-ai luat nu?;)


Am completat bugetul care il avem aici la instrumente...care ii super fain facut si detaliat by the way...

costul unui meniu ma costa 950000 si am calculat la 130 de invitati

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 20 Mar 2006, 20:13 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

oricum nu o sa facem bani in asa fel incat sa ne putem permite sa cumperam un apartament dupa nunta cu banii din dar! Spuneam asa...pentru ca vad ca aruncati cu banii pe un eveniment care ar putea fi mai modest! De exemplu cele care mai strang bani si pt. altceva ...nu s-au hazardat la niste cheltuieli astronomice cu nunta!!


Noi am mers pe principiul ca o data facem nunta si vrem s-o facem cu tot tacamul:limuzina, atificii,etc.Deci noi nu consideram ca ne hazardam, din contra facem ceea ce ne dorim(in fond si la urma urmei...daca ne permitem...).Am mai spus ca noi suntem mai norocosi.:rocker:
Si daca stau bine sa ma gandesc, doar serviciile foto-video-dj ne costa 17 mil.Astea sunt preturile pe-aici prin Cluj.(nu ma bucura dar asta e)
Va doresc o nunta frumoasa fetelor, asa cum v-o doriti voi:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 21 Mar 2006, 15:29 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Poate reusesti sa te abtii..:D


fiecare isi face nunta dupa propria lor placere,cum isi doreste fiecare dupa buget !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 21 Mar 2006, 15:43 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
Sau poate reusesc sa gasesc pe cineva care are o masina similara, ca nu stiu cum reactionez daca vad ca ies aburi din motor... eventual il pun sa imi plateasca reparatiile :)



wow !! chiar vrei limuzina in ziua nuntii? pe mine o sa ma duca ori socrul meu ori nasul ca au masini. nu trebuie sa fie limuzina ! ma multumesc si cu dacie!:ok:;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 21 Mar 2006, 15:51 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
Nu e limuzina, dar e a mea. Si e destul de buna ca sa ma doara sufletul daca cineva apasa acceleratia doar ca e el (sau ea) obisnuit sa auda motorul...


ce masina ai?:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 21 Mar 2006, 16:01 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
stati sa ma laud si eu...noi abia ne-am schimbat masina si am cumparat una noua...Alfa Romeo 166 ca sa ma plmb cu ea cand voi fi mireasa:lol:Eu si Cris am facut calculele de nunta acasa pe foita si am aqjuns la o suma cam frumusica zic eu...250mil.Stiu ca nu se potrivesc calculele de acasa cu alea din targ dar dupa voi imi ajung atatia bani?Oare mai trebuie sa pun sau imi vor mai ramane?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 152 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România