Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 14:16


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 07:48 
Nou Venit

Membru din: 20 Iul 2009, 07:26
Mesaje: 15
Buna ziua fetelor.Azi am programat data cununiei civile 28 noiembrie.Situatia e mai complicata ca trebuie sa facem 2 nunti in tari diferite.Asa ca am ales in Romania cununia civila + petrecerea cu rudele mele,si la el cea religioasa si nunta cu rudele lui.
ok cu ce incep?Am nevoie de ajutor
detalii:
nu vreau ceva mare vor fi in jur de 60-70 invitati.
1.cred ca trebuie sa vb la primarie sa vad daca este posibil pe 28 noiembrie nu?si daca am inteles bine actele se depun cu o luna inainte?
2.sa gasesc local.am gasit ceva care sa-mi placa,astept raspuns daca este liber.
3.formatie am gasit.
lista o stabilesc.
daca este petrecere pt nunta civila,dar pt rudele mele va fi ca nunta ca ei nu pot veni la ce-a religioasa,cum fac?tre sa trimit invitatii?
dupaia ce fac?:cry::cry:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 11:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
Buna ziua fetelor.Azi am programat data cununiei civile 28 noiembrie.Situatia e mai complicata ca trebuie sa facem 2 nunti in tari diferite.Asa ca am ales in Romania cununia civila + petrecerea cu rudele mele,si la el cea religioasa si nunta cu rudele lui.
ok cu ce incep?Am nevoie de ajutor
detalii:
nu vreau ceva mare vor fi in jur de 60-70 invitati.
1.cred ca trebuie sa vb la primarie sa vad daca este posibil pe 28 noiembrie nu?si daca am inteles bine actele se depun cu o luna inainte?
2.sa gasesc local.am gasit ceva care sa-mi placa,astept raspuns daca este liber.
3.formatie am gasit.
lista o stabilesc.
daca este petrecere pt nunta civila,dar pt rudele mele va fi ca nunta ca ei nu pot veni la ce-a religioasa,cum fac?tre sa trimit invitatii?
dupaia ce fac?:cry::cry:

bine ai venit printre noi..
pai da..trebuie sa mergi prima data(si cat mai repede)la primarie sa va programeze,noi ne-am dus cu mult mai repede si erau deja programati o gramada,ca sa iti programezi si ora care sa-ti convina,la noi cu 14 zile inainte de nunta se depun actele..apoi sa vezi daca au pe data aia liber la restaurant,noi ne-am dus la restaurant si acolo am decis data nuntii,ca era tot ocupat pe cant ne-am gandit noi, si noi am vrut musai acolo si cand a fost liber atunci ne-am programat.
faza urmatoare e sa faci invitatiile si cu astea ar trebui sa te grabesti,ca se dau cam cu 2 luni inainte si oricum dureaza putin pana ti le face.Trebuie sa mergi sa vezi de flori,de buchetul de mireasa,flori pentru masa mirilor(daca vrei sa pui bineinteles)de floare pentru mire,nasi..de amenajarea salii si asta daca vrei.trebuie sa vorbesti cu fotograf,cameraman..sa te programezi, ca ei cu mult timp inainte au programari..noi aproape cu un an inainte am inceput cu programarile.
sa vorbesti la restaurant sa vezi ce iti dau ei in meniu,ca poate mai trebuie sa cumperi tu una, alta.sa te programezi la coafura,cosmetica.
sper ca ti-am putut fi de ajutor..spor la pregatiri.
:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 12:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
bine ai venit printre noi..
pai da..trebuie sa mergi prima data(si cat mai repede)la primarie sa va programeze,noi ne-am dus cu mult mai repede si erau deja programati o gramada,ca sa iti programezi si ora care sa-ti convina,la noi cu 14 zile inainte de nunta se depun actele..apoi sa vezi daca au pe data aia liber la restaurant,noi ne-am dus la restaurant si acolo am decis data nuntii,ca era tot ocupat pe cant ne-am gandit noi, si noi am vrut musai acolo si cand a fost liber atunci ne-am programat.
faza urmatoare e sa faci invitatiile si cu astea ar trebui sa te grabesti,ca se dau cam cu 2 luni inainte si oricum dureaza putin pana ti le face.Trebuie sa mergi sa vezi de flori,de buchetul de mireasa,flori pentru masa mirilor(daca vrei sa pui bineinteles)de floare pentru mire,nasi..de amenajarea salii si asta daca vrei.trebuie sa vorbesti cu fotograf,cameraman..sa te programezi, ca ei cu mult timp inainte au programari..noi aproape cu un an inainte am inceput cu programarile.
sa vorbesti la restaurant sa vezi ce iti dau ei in meniu,ca poate mai trebuie sa cumperi tu una, alta.sa te programezi la coafura,cosmetica.
sper ca ti-am putut fi de ajutor..spor la pregatiri.
:D
corina cu cat timp inainte ar trebui la prim arie? ca eu chiar nu stiu:D
asta a fost ceva nou pt mine....stiam ca trebuie sa ne programamn dar credeam ca in ultima luna


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 13:18 
Senior

Membru din: 08 Iun 2009, 00:44
Mesaje: 163
Citat:
corina cu cat timp inainte ar trebui la prim arie? ca eu chiar nu stiu:D
asta a fost ceva nou pt mine....stiam ca trebuie sa ne programamn dar credeam ca in ultima luna


cu 10 zile inainte de nunta se depun actele la primarie!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 13:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

cu 10 zile inainte de nunta se depun actele la primarie!

actele la starea civila stiu ca se depun:D stiu ca cu 14 maxim sau minim 10...
dar trebuie platita o traxa pt ca fac nunta sambata...si de aia intrebam eu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 13:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
corina cu cat timp inainte ar trebui la prim arie? ca eu chiar nu stiu:D
asta a fost ceva nou pt mine....stiam ca trebuie sa ne programamn dar credeam ca in ultima luna

pai eu cu aproape un an inainte am mers sa ne programeze,si noroc ca am gasit liber pe ora 18..pina la ora aia deja tot era programat.si cu 14 zile inainte se depun actele la noi,mergeti si intrebati,probabil ca in fiecare oras e altfel,nici mie nu mi-a venit sa cred cand am auzit ca trebuie programare aproape cu un an inainte.:unsure:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 13:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

cu 10 zile inainte de nunta se depun actele la primarie!

si la noi tot cu 10 zile ne-au programat... am fost inainte sa vorbim si au zis ca toate programarile se fac in momentul cand se depun actele... cine vine primul isi alege ora... dar cred ca depinde...noi eram un pic stresati si vroiam mai devreme cununia pt ca noi am avut si nunta in aceeasi zi si vroiam sa am timp sa ma schimb linistita ...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 13:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
actele la starea civila stiu ca se depun:D stiu ca cu 14 maxim sau minim 10...
dar trebuie platita o traxa pt ca fac nunta sambata...si de aia intrebam eu

Da,se plateste o taxa..la noi se plateste si taxa de fotograf si camera,ca te lasa sa filmezi.:curse:
si nu poti plati taxa la noi daca nu ti-ai platit impozitele la casa sau masina.:wacko:
tin minte ca atunci am lasat 500 ron acolo.mai aia ne lipsea la atitea cheltuieli,dar ce poti sa faci?:really:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 14:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
actele la starea civila stiu ca se depun:D stiu ca cu 14 maxim sau minim 10...
dar trebuie platita o traxa pt ca fac nunta sambata...si de aia intrebam eu

ca sa iti alegi o ora care sa iti convina trebuie sa ergi cu mult imp inainte.actel se depun intr-adevar cu 14 zile inainte

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 15:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
actele la starea civila stiu ca se depun:D stiu ca cu 14 maxim sau minim 10...
dar trebuie platita o traxa pt ca fac nunta sambata...si de aia intrebam eu

la noi nu se plateste nicio taxa!:ok:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 20 Iul 2009, 19:18 
Nou Venit

Membru din: 20 Iul 2009, 07:26
Mesaje: 15
Buna fetelor.multumesc de raspuns.In bucuresti voi face numai cununia civila si petrecerea cu rudele mele.Nunta e la anul in vara,deci am timp pentru celelalte detalii.
Am primit raspuns ca 2 restaurante care mi-au placut in poza sunt libere.
Acuma trebuie sa trimit pe cineva sa le vada:wall::wall:..eu nu pot veni in tara pt moment..deci unele detalii le voi stabili de la distanta.
:wall::wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 09 Oct 2009, 21:29 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
noi am fost cu vreo luna inainte la starea civila sa intrebam de acte. se merge cu 10 zile inainte de cununie pentru a depunde actele si tot atunci se stabileste si ora.
nu a trebuit sa mergem mai devreme pentru a stabili o ora anume, doamna de acolo ne-a spus ca cine vine primul, acela alege ora care ii convine.
pe la 8 eram deja la starea civila si primii :p
am facut cununia vineri, nu am platit nicio alta taxa afar de nu-sh ce timbru la primarie. o suma ft ft mica.
nu a fost niciun fotograf la starii civile care sa ne faca poze daca noi nu vroiam, iar pe tipul cu acordeonul l-am dat pe mute :nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 10 Oct 2009, 12:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Ancutta scrie:
noi am fost cu vreo luna inainte la starea civila sa intrebam de acte. se merge cu 10 zile inainte de cununie pentru a depunde actele si tot atunci se stabileste si ora.
nu a trebuit sa mergem mai devreme pentru a stabili o ora anume, doamna de acolo ne-a spus ca cine vine primul, acela alege ora care ii convine.
pe la 8 eram deja la starea civila si primii :p
am facut cununia vineri, nu am platit nicio alta taxa afar de nu-sh ce timbru la primarie. o suma ft ft mica.
nu a fost niciun fotograf la starii civile care sa ne faca poze daca noi nu vroiam, iar pe tipul cu acordeonul l-am dat pe mute :nlol:

noi am programat cu 13 zile inainte cacui a 14-a deja era duminica...:P am platit o 75 ron ...si intr-adevar ca am fost primii am ales ora...cu toate ca vroiam la noua am fost programati la 10...caci atunci se deschidea .....oricum a fost foarte bine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 30 Oct 2009, 18:11 
Nou Venit

Membru din: 25 Oct 2009, 13:55
Mesaje: 1
cam tirzior...nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta 28 noiembrie..de unde sa incep?help
MesajScris: 30 Oct 2009, 18:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Maria_Vadim scrie:
cam tirzior...nu?



cam tarzior ce?

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România