Ultima vizită a fost: Acum este 21 Mai 2024, 21:58


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 27 Mar 2006, 18:46 
Junior

Membru din: 17 Dec 2005, 02:07
Mesaje: 59
Continuam discutiile despre superstitii aici.

Puteti citi prima parte a acestui subiect aici:
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... t=9507#msg

Subiectul avea deja prea multe pagini.

Deci...voi credeti in superstitii?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 05 Mai 2006, 20:39 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by tweety_mem
hai sa fim serioase fetelor.Voua nu v-ar placea sa va pastrati buchetul de mireasa uscat frumos si sa va uitati la el peste ani? E buchetul meu de mireasa altul nu am.Asa ca ramane lka mine.:rocker::rocker:

mda..sa sty ca asa as vrea si eu..dar...dupa cum probabil stii....tota hali superstitii la mine-n creier s-au adunat!!...am mai aflat una, referitor al buchet..cica..nu e e bine..ca, evident..aduce ghinion...si nici daca iti faci 2 nu se prinde..ca, vorba aia..doar cu unul esti mireasa...

(...si sa stiti ca io, de fel..sunt o persoana responsabila...(in casa, cel putin, sunt responsabila cu gatitu'..cu prafu'..cu spalatu' rufelor...cu calcatu' lor...cuuu..curatenia..el e responsabil :D)

:-`(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 06 Mai 2006, 01:09 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

si acum am buchetul de la logodna! uscat frumos! :)


:rocker::rocker::rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 06 Mai 2006, 01:16 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
eu n-am avut buchet la logodna! are ceva? :rolleyes: :ok:


:D si chiar de-ar avea, mai are importanta? nu e deja prea tarziu cumva? :D :D :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 07 Mai 2006, 13:14 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by mady_grigore

Hai ma....De ce sunteti rele? Eu asa de tare m-am bucurat cand am prins buchetul si mireasa mi l-a lasat....Si eu vreau sa fac asa o bucurie cuiva:ok:


Citat:
Posted by GinaAngelina

eh....nu suntem rele...dar noi nu am prins nici un buchet ..si nu stim cum ar fi sa prinzi unul...forget about it...nu il las si gata!!! decat sa-l arunce aia la gunoi mai bine il arunc eu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 07 Mai 2006, 13:15 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by tweety_mem

hai sa fim serioase fetelor.Voua nu v-ar placea sa va pastrati buchetul de mireasa uscat frumos si sa va uitati la el peste ani? E buchetul meu de mireasa altul nu am.Asa ca ramane la mine.:rocker::rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 07 Mai 2006, 13:20 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by raluk290284

Mai am fost acu 2 ani la o nunta a unei prietene si a fost o bataie pe buchet..ca mai sa se calce in picioare...eu fiind mica...m-am cam dat la o parte...ca nu cumva sa ma vad pe jos...noroc cu barbatii care nu se bateau pe jartea...
Mirele arunca jarteaua...si prima data a picat langa barbatul meu...da nimeni nu a luat-o..a doua oara cand a aruncat-o a cazut pe piciorul barbatului meu...nici de data asta nu a luat-o...si a treia oara..tot pe piciorul lui...si toata lumea at:hai mai nu te feri,ia-o!!!
tare faza...as aca nu am prins eu buchetul..da l-a prins jarteaua pe el...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 07 Mai 2006, 13:21 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by anca_m

Eu am fost la o nunta la care mireasa pe langa buchetul ei de mireasa care a fost super a mai facut unul mai asa de Doamne ajuta si ala l-a aruncat.Buchetul ei l-a pastrat si il are si acum iar tipa care a prins buchetul l-a pastrat pe celalalt.Stiu ca nu e tocmai frumos dar cred ca asa am sa fac si eu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 07 Mai 2006, 13:23 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by Miutza

sincer, nu ma incanta ideea de a pastra natura moarta in casa...
eu am prins 2 buchete, pe primul nu mi l-a lasat mireasa dar pe al doilea (mireasa era chiar nashika mea ) mi l-a lasat...de fapt a ajuns in mainile mele intamplator, nici nu eram atenta hihi... anyway, fiecare face cum vrea si daca nu vrei sa-l lasi, nu cred ca are cineva dreptul sa te judece, ba chiar mi se pare mai dragutz ca te gandesti sa faci altul adica totusi n-o lasi sa plece "cu mana goala" dupa ce s-a dat de ceasul mortii sa-l prinda


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 30 Noi 2006, 12:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Fetelor stiti ce am auzit.
Mi-a spus cineva, ca la emisiunea aceea de nunti de sambata s-a spus ca nu e bine ca in buchetul de mireasa sa existe trandafiri, ca ar aduce ghinion. Eu sincer nu cred ca am vazut vreun buchet de mireasa fara trandafiri.
Voi ce spuneti?:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vesnicele superstitii...vol II
MesajScris: 30 Noi 2006, 13:10 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Fetelor stiti ce am auzit.
Mi-a spus cineva, ca la emisiunea aceea de nunti de sambata s-a spus ca nu e bine ca in buchetul de mireasa sa existe trandafiri, ca ar aduce ghinion. Eu sincer nu cred ca am vazut vreun buchet de mireasa fara trandafiri.
Voi ce spuneti?:unsure:
inseamna ca o sa am noroc daca buchetul meu va fi din lacramioare?:nlol: ce ti si cu superstitiile astea...:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România