Ultima vizită a fost: Acum este 02 Mai 2024, 22:29


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 125 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 04 Sep 2007, 20:13 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

io tot la biserica am civila cu 15 min inainte de cea religioasa si oare mai am timp sa servesc cu sampanie? sau cand ies de la religioasa? dar atunci merg la restaurant si oare mai are rost?
voi ce ziceti?



nu mai ai timp de servit dupa cununia civila dc e cu putin inainte de cea religioasa. eu servesc dupa cea religioasa, pot ca imediat dupa civila incepe slujba. si sampania va fi pt restaurant:nwink:
la biserica suc, tarie si prajituri.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 05 Sep 2007, 14:41 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

pai asa ma gand si io...dupa religioasa servesc cu tarie prajituri si suc si in timpu asta mai facem foto daca ne permite vremea...


la noi la biserici sunt asa multe nunti ca nu ai timp de baut felicitari si chestii din astea ca trebuie sa iesi cat mai repede sa intre alta mireasa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 05 Sep 2007, 16:35 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

la noi la biserici sunt asa multe nunti ca nu ai timp de baut felicitari si chestii din astea ca trebuie sa iesi cat mai repede sa intre alta mireasa



si al noi la fel. sunt programate cununii din jumate in jumate de ora. dare serveala se face afara din biserica:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 06 Sep 2007, 13:39 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:


si al noi la fel. sunt programate cununii din jumate in jumate de ora. dare serveala se face afara din biserica:nwink:


si la noi dar biata curte de biserica este plina de invitatii de la atatea nunti. Si trebuie sa fie si vremea buna


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 07 Sep 2007, 12:55 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

si la noi dar biata curte de biserica este plina de invitatii de la atatea nunti. Si trebuie sa fie si vremea buna



da asta e tot ce conteaza. dc e vreme bine dc nu la restaurant direct:npray::(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 07 Sep 2007, 15:23 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:


da asta e tot ce conteaza. dc e vreme bine dc nu la restaurant direct:npray::(


Maine te mariti cum este? Emotionata? stresata?fericita? Casa de piatra


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 07 Sep 2007, 18:22 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Maine te mariti cum este? Emotionata? stresata?fericita? Casa de piatra



e super bine! abia astept! emotii putine...stres deloc...asta acum sa vedem amine ce va fi:p
ms de urari!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 14 Sep 2007, 18:51 
Nou Venit

Membru din: 14 Sep 2007, 18:23
Mesaje: 7
fetelor nici eu nu stiu cum am sa ma imbrac la cununia civila pt ca si la mine va fi f cald in august ... sunt intr o mare dilema: daca eu la cununia civila ma duc imbracata in altceva decat rochia de mireasa cand mai am timp sa ma schimb sa ma coafez etc si alta chestie cum este traditia cu mirele si nasii daca vine sa ma ia la cununie tre' sa vina si a doua oara sa ma vada in mireasa sa mi puna voalul voi cum ati facut??? eu le am pe toate in aceeasi zi asta e problema ... ce fac cu invitatii imi vin nasii de 2 ori acasa asta chiar e penibil!?!:nbump::nbump::nbump::rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 14 Sep 2007, 19:38 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
fetelor nici eu nu stiu cum am sa ma imbrac la cununia civila pt ca si la mine va fi f cald in august ... sunt intr o mare dilema: daca eu la cununia civila ma duc imbracata in altceva decat rochia de mireasa cand mai am timp sa ma schimb sa ma coafez etc si alta chestie cum este traditia cu mirele si nasii daca vine sa ma ia la cununie tre' sa vina si a doua oara sa ma vada in mireasa sa mi puna voalul voi cum ati facut??? eu le am pe toate in aceeasi zi asta e problema ... ce fac cu invitatii imi vin nasii de 2 ori acasa asta chiar e penibil!?!:nbump::nbump::nbump::rolleyes:




pai ai mai multe alternative: ori faci cununia civila la biserica inaintea cele religioase, asa cum am facut si noi, ori faci la primarie cu putin inaintea celei religioase si te duci direct in mireasa, ori faci cununia civila cat mai dimineata e posibil si programezi cununia religioasa la biserica la ora 18-19.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 14 Sep 2007, 21:52 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
pai ai mai multe alternative: ori faci cununia civila la biserica inaintea cele religioase, asa cum am facut si noi, ori faci la primarie cu putin inaintea celei religioase si te duci direct in mireasa, ori faci cununia civila cat mai dimineata e posibil si programezi cununia religioasa la biserica la ora 18-19.


Da, noi o sa incercam sa fixam la primarie cat mai de dimineata, pe la 10, 11 cel tarziu si la biserica apoi, cat mai aproape de restaurant pe la 18. Asa e timp destul. Cat despre nasi, la cununia civila vin direct acolo, de acasa la noi te ia doar cand esti mireasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 15 Sep 2007, 19:23 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 20:07
Mesaje: 16
NOI AM AVUT CUNUNIA CIVILA LA 19.CRED CA A DURAT 10 MIN.APOI A VENIT PREOTUL.PE LA 20.30 ERAM LA RESTAURANT.E MULT MAI COMOD ASA.AI TOT TIMPUL SA TE ORGANIZEZI .


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 17 Sep 2007, 13:03 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
NOI AM AVUT CUNUNIA CIVILA LA 19.CRED CA A DURAT 10 MIN.APOI A VENIT PREOTUL.PE LA 20.30 ERAM LA RESTAURANT.E MULT MAI COMOD ASA.AI TOT TIMPUL SA TE ORGANIZEZI .


si noi vrem sa facem nunta de noapte. Am vrea sa fin pe la 18 -19 la sala. Din pacate depinde de starea civila la care ne putem programa doar cu 10 zile inainte si nu stim cat de tarziu ne pot programa, speram totusi sa reusim.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 24 Sep 2007, 04:12 
Nou Venit

Membru din: 20 Noi 2006, 14:28
Mesaje: 27
Citat:

si noi vrem sa facem nunta de noapte. Am vrea sa fin pe la 18 -19 la sala. Din pacate depinde de starea civila la care ne putem programa doar cu 10 zile inainte si nu stim cat de tarziu ne pot programa, speram totusi sa reusim.


si noi ne gandim sa ne programam pe la 4.30 la civila!! apoi la 6 mergem la biserica si la 7.30 la restaurant si gata! cred ca asa e mai bine pentru toti!!!

voi ce ziceti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 11 Oct 2007, 16:13 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

si noi ne gandim sa ne programam pe la 4.30 la civila!! apoi la 6 mergem la biserica si la 7.30 la restaurant si gata! cred ca asa e mai bine pentru toti!!!

voi ce ziceti?



cred ca e ok daca mergi imbracata mireasa la starea civila...dc nu :nscmoll:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 11 Oct 2007, 20:32 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


cred ca e ok daca mergi imbracata mireasa la starea civila...dc nu :nscmoll:


Asta ar fi singura mica problema... cel putin in cazul meu. Eu una n-as vrea sa merg si la cununia civila tot in rochie de mireasa. E drept ca e mai comod, le faci pe toate o data, dar oricum, repet, in cazul nostru, care suntem amandoi din aceeasi localitate, nu e mare greutate sa mergem dimineata la cununia civila. mai ales ca dureaza 10 minute. Si apoi vom avea timp destul sa ne pregatim pt cea religioasa. Apropo, ne-am hotarat totusi sa punem religioasa la 17 pt ca pe 4 oct cand avem noi, la 18 ar fi prea tarziu... la 19 e deja cam intuneric si nu ies pozele bine :nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 12 Oct 2007, 03:17 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

si noi ne gandim sa ne programam pe la 4.30 la civila!! apoi la 6 mergem la biserica si la 7.30 la restaurant si gata! cred ca asa e mai bine pentru toti!!!

voi ce ziceti?



Casa de piatra Rocks si o nunta de vis!:-*%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 21 Noi 2007, 04:26 
Nou Venit

Membru din: 21 Noi 2007, 04:15
Mesaje: 1
am si eu o intrebare dubioasa. cumnata-mea face doar cununie civila cu gandul s-o faca pe cea religioasa mai tarziu si nu stie daca merge sa poarte rochie de mireasa la primarie(are o rochie simpla si eleganta). n-a mai fost la alte nunti si nu stie daca se poarta asa ceva(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila...vol.III
MesajScris: 21 Noi 2007, 14:20 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
am si eu o intrebare dubioasa. cumnata-mea face doar cununie civila cu gandul s-o faca pe cea religioasa mai tarziu si nu stie daca merge sa poarte rochie de mireasa la primarie(are o rochie simpla si eleganta). n-a mai fost la alte nunti si nu stie daca se poarta asa ceva(?)



din ce stiu eu rochia de mireasa se imbraca in ziua nuntii, adik cununia religioasa si petrecerea propriu-zisa. am vazut mirese la cununia civila, dar imediat dupa aveau cea religioasa. acum in ceea ce priveste purtarea rochitei de mireasa la cununia civila care are loc mult inaintea celei religioase nu ma pot pronunta. dc ei i se pare ok asa...asa sa faca. eu is nu am vazut si nici auzit astfel de cazuri.:D


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 125 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România