Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:47


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: biserici
MesajScris: 19 Oct 2008, 03:12 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
E biserica un loc sfant in care ar trebui sa intram de buna voie si cu inima deschisa?? Am cununat de curand la biserica Sf Vasile din galati si preotii de aici nu ne-au facut o impresie prea buna.Ne-au chemat la spovedit inainte de nunta si pe noi nasii si pe fini .S-au strans in biserica aproape 50 pers. majoritatea invoiti de la munca pt ca trebuia sa fim joi la 17.Toata lumea era nervoasa si stresata si nimeni nu se ingramadea sa spuna vreo rugaciune.Fiind ca eram prea multi spovedania a fost asa mai mult de ochii lumii.In joia din inaintea nuntii ne-a mai chemat odata ca sa ne mai spovedeasca.Noi nu am mai ajuns dar finii s-au dus degeaba ca nu i-a mai spovedit nimeni.Trecand peste asta dupa nunta ni s-au cerut 2 mil desi cu 2 ani in urma cand am cununat iar ni s-a spus ca nu avem nici o obligatie .Si atunci cu draga inima am dat 1,5 mil si nu ne-a parut rau deloc.Pacat.Asemenea preoti ne fac sa mergem prea rar la biserica.

Si pe mine m-au dezamagit. La noi slujba a fost destul de frumoasa. Poate nu va vine sa credeti, dar s-a intamplat asa cum v-am spus ca auzisem dinainte de nunta: au cerut 7 milioane de lei vechi. Au fost 3 preoti. A! Si i-au spus nasului daca vrea, sa dea ceva si pentru cor...Macar in suma asta puteau sa includa si corul...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: biserici
MesajScris: 19 Oct 2008, 13:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
Si pe mine m-au dezamagit. La noi slujba a fost destul de frumoasa. Poate nu va vine sa credeti, dar s-a intamplat asa cum v-am spus ca auzisem dinainte de nunta: au cerut 7 milioane de lei vechi. Au fost 3 preoti. A! Si i-au spus nasului daca vrea, sa dea ceva si pentru cor...Macar in suma asta puteau sa includa si corul...

multumesc lui D-zeu ca noi n-am avut probleme cu biserica si cu preotii. noi ne-am cununat la biserica de care apartin nasii nostri si pe care o finanteaza mereu pt orce lucrare sau mai stiu eu ce si pt asta nu cred ca si-a permis sau poate asa este mereu. chiar a acceptat sa imparta slujba cu varul sotului meu care este preot la alta biserica si atractia slujbei au fost fii acestuia care au fost imbracati in straie preotesti ca niste ingerasi, chiar aveau si aripi. au fost foarte dulci si admirati de toata lumea.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România