Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 266 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 19 Mai 2007, 13:17 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Tare faza asta...:mellow: Eu sunt din Chisinau si la noi nu prea se practica furatul miresei, sau cel putin nu e atat de interesant ca la voi :D Norocul meu ca voi face nunta la Brasov (iubi meu e de acolo)si voi vedea si eu cum e... :ndance:




;);):ndance::ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 19 Mai 2007, 13:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

eu am auzit de o chestie undeva la tara: la 12 noaptea a fost furata mireasa de prietenul mirelui, si cum nu aveau unde sa se duca au stat in masina....si au adormit...s-au trezit a doua zi dimineata:nlol::mellow::mellow:


NU POT SA CRED.CE AMETITA!Cred ca as innebuni.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 19 Mai 2007, 16:05 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 18:57
Mesaje: 44
Citat:

eu am auzit de o chestie undeva la tara: la 12 noaptea a fost furata mireasa de prietenul mirelui, si cum nu aveau unde sa se duca au stat in masina....si au adormit...s-au trezit a doua zi dimineata:nlol::mellow::mellow:

Faza asta o intrece pe cea cu mireasa plecata la sinaia :nlol: :nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 19 Mai 2007, 19:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

eu am auzit de o chestie undeva la tara: la 12 noaptea a fost furata mireasa de prietenul mirelui, si cum nu aveau unde sa se duca au stat in masina....si au adormit...s-au trezit a doua zi dimineata:nlol::mellow::mellow:


:nlol::nlol::nlol: Tare faza :nlol::nlol::nlol:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 20 Mai 2007, 02:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Esti sigura ca doar au....adormit?
Eu in locul ginericai mi-as fi pus niste semne mari de intrebare?????(?)
Era o proba buna de divortz.


de ce esti rea?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 06 Mai 2008, 18:15 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
La nunta prietenei mele...mireasa a fost furata si plimbata cu masina prin oras cam jumatate de ora,iar ca recompensa am cerut mirelui,nasului si cavalerului de onoare sa faca streptease:nblink:...a fost super tare...mirele isi rotea fundul kiar in fata soacrei mici,ea,sarmana,fiind de la tara...:ndance:
Dupa putin timp de la returnarea miresei a fost furat mirele...ca recompensa s-a cerut un dans tiganesc din partea miresei,a nasei si a domnisoarei de onoare (adica au cazut pacatele si pe mine)...a fost super tare...mi-a placut la culme!!!!!(X)(X)(X)

In privintza nuntei noastre...ma va fura fostul iubit (de 3 suntem doar amici:nblink:)...e imprevizibil...si ma astept la surprize...dar sunt sigura ca va fi un loc absolut romantik...:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 06 Mai 2008, 18:47 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
cred ca fost foarte distractiv :njump:

eu si o prietena (pe care mirele meu nu o cunoaste) o sa facem o mica farsa viitorilor nostri soti:nlol:
avem nunta in aceeasi zi si la restaurante foarte apropiate

asa ca am hotarat ca atunci cand suntem furate sa ne intanlim si dupa ce mirele ne rascumpara, eu sa ma duc la nunta ei si ea la a mea

abia asteptam sa vedem fetzele mirilor nostrii(X) cand o sa se trezesca cu alte mirese:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2008, 00:17 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
cred ca fost foarte distractiv :njump:

eu si o prietena (pe care mirele meu nu o cunoaste) o sa facem o mica farsa viitorilor nostri soti:nlol:
avem nunta in aceeasi zi si la restaurante foarte apropiate

asa ca am hotarat ca atunci cand suntem furate sa ne intanlim si dupa ce mirele ne rascumpara, eu sa ma duc la nunta ei si ea la a mea

abia asteptam sa vedem fetzele mirilor nostrii(X) cand o sa se trezesca cu alte mirese:lol:

SUnt dragute povestioarele astea. Cand le privesc din afara ma amuza. Eu insa, am mai spus, nu vreau sa fiu furata. Nu vreau sa lipsesc de la nunta mea nici macar 10 minute.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2008, 14:43 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
SUnt dragute povestioarele astea. Cand le privesc din afara ma amuza. Eu insa, am mai spus, nu vreau sa fiu furata. Nu vreau sa lipsesc de la nunta mea nici macar 10 minute.


eu as vrea sa lipsesc macar o jumatate de ora


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 10 Mai 2008, 20:17 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

eu as vrea sa lipsesc macar o jumatate de ora

Pai, abia astept sa ne povestesti.:-* Casa de piatra!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 28 Iun 2008, 11:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eu nu stiu cine ma va fura...multi se lauda ca o vor face.nu am nimic impotriva acestiu obicei,doar ca nu vreau sa lipsesc prea mult.la o nunta cand s-a furat mireasa,in locul ei au adus 2 dansatoare din buric,cu costume si miscari provocatoare):(astea au facut o gramada de bani...cand au adus miresica inapoi,nu prea a observat lumea,ca erau captivati de alea...si ea avea o fata uimita...:nscmoll:sper sa nu mi se intample asa ceva....aaaa...si daca nu vreau sa ma fure o anumita persoana,pot sa refuz?sau trebuie...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 28 Iun 2008, 22:52 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2008, 22:08
Mesaje: 42
Citat:
eu nu stiu cine ma va fura...multi se lauda ca o vor face.nu am nimic impotriva acestiu obicei,doar ca nu vreau sa lipsesc prea mult.la o nunta cand s-a furat mireasa,in locul ei au adus 2 dansatoare din buric,cu costume si miscari provocatoare):(astea au facut o gramada de bani...cand au adus miresica inapoi,nu prea a observat lumea,ca erau captivati de alea...si ea avea o fata uimita...:nscmoll:sper sa nu mi se intample asa ceva....aaaa...si daca nu vreau sa ma fure o anumita persoana,pot sa refuz?sau trebuie...

eu n-as vrea s ama fure "oricine" asa ca o sa vorbesc din timp cu hotii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 22 Sep 2008, 23:03 
Nou Venit

Membru din: 22 Sep 2008, 22:39
Mesaje: 20
chiar e obligatoriu sa fie furata mireasa? credeti ca s-ar supara cineva daca nu m-ar fura nimeni? sincer, nu-mi place deloc ideea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 23 Sep 2008, 00:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
chiar e obligatoriu sa fie furata mireasa? credeti ca s-ar supara cineva daca nu m-ar fura nimeni? sincer, nu-mi place deloc ideea
pai nu cred ca e obligatoriu.dar daca te ia cineva in brate si fuge cu tine ce faci?:-`

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 23 Sep 2008, 01:05 
Nou Venit

Membru din: 22 Sep 2008, 22:39
Mesaje: 20
Citat:
pai nu cred ca e obligatoriu.dar daca te ia cineva in brate si fuge cu tine ce faci?:-`

la asta chiar nu m-am gandit:rofl:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 17 Oct 2008, 17:32 
Nou Venit

Membru din: 06 Apr 2008, 19:20
Mesaje: 3
la mine va fi ceva mai trasnit.am vorbit cu niste rude si amici ca in locul miresei sa fie furat mirele. dar daca se va intampla sa fiu furata as vrea sa merg la o plimbare cu barca la lumina lunii.nunta mea va avea loc intr-o localitatea care are un lac in apropiere.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 27 Noi 2008, 17:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
la mine va fi ceva mai trasnit.am vorbit cu niste rude si amici ca in locul miresei sa fie furat mirele. dar daca se va intampla sa fiu furata as vrea sa merg la o plimbare cu barca la lumina lunii.nunta mea va avea loc intr-o localitatea care are un lac in apropiere.

Super fain...si eu cam stiu cine va vera sa ma fure.dar problema este ca am rude care vin de la brasov si niste veriosori cam trasniti.De obicei miresele sunt furate de cumnatzi , de fratzi ...e mai misto...dar cine stie vom vedea...Abia astept


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 266 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România