Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:58


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 19 Mar 2006, 00:12 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

dah asa e , ortodoxia e cam "dubioasa" si nu e voie sa fie nasii decat ortodoxi. pe de alta parte, daca e un cuplu ortodox si unul catolic se poate sa vb cu un preot mai deschis la minte


e discutabila chestia asta cu biserica...totul depinde de fiecare preot in parte...si noi ne cununam la biserica ortodoxa si ambele cupluri de nasi sunt catolice...si in plus...cam tot ritualul o sa fie ca la catolici...

deci...daca aveti vreo indoiala...discutati cu preotul care o sa va cunune...doar el poate sa va spuna ce si cum...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 20 Mar 2006, 14:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Asta e un sfat bun pentru toate miresele. Decat sa se streseze cu 1000 de intrebari, mai bine sa mearga sa vb cu preotul ca fiecare face altfel...
:wok::ok::wok::ok::wok::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 22 Mar 2006, 13:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
cate probleme aici ...pe care vi le ridicati singure!! Mi s-a cam luat de toate chestiile astea!! Sambata ma duc sa dau comanda de verighete!! Si cam atat!! O sa iau o pauza...ca m-am saturat!!:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 22 Mar 2006, 13:38 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
cate probleme aici ...pe care vi le ridicati singure!! Mi s-a cam luat de toate chestiile astea!! Sambata ma duc sa dau comanda de verighete!! Si cam atat!! O sa iau o pauza...ca m-am saturat!!:(



de ce sau de de cine te-ai saturat angelino?

fa si tu ca mine...intra des...si scrie rar...doar daca ai ceva de spus...:)
asta daca era vorba despre site ! daca nu...tu stii care e problema si ce trebuie sa faci...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 22 Mar 2006, 13:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


de ce sau de de cine te-ai saturat angelino?

fa si tu ca mine...intra des...si scrie rar...doar daca ai ceva de spus...:)
asta daca era vorba despre site ! daca nu...tu stii care e problema si ce trebuie sa faci...


zic ca m-am saturat de toata faza asta cu organizatul...mai sunt 5 luni ..si foarte putine chestii de facut ...as vrea sa treaca timpul mai repede!! tu ce-ai facut?? ti-ai luat tiara aia pana la urma??


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 22 Mar 2006, 14:04 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

zic ca m-am saturat de toata faza asta cu organizatul...mai sunt 5 luni ..si foarte putine chestii de facut ...as vrea sa treaca timpul mai repede!! tu ce-ai facut?? ti-ai luat tiara aia pana la urma??


inca nu...duminica o sa o iau...si colierul...si poate si cercei...ma duc la cluj la targ...doar acolo se gasesc...asta e dezavantajul sa stai intr-un oras mic...

...cat despre organizat...eu am multe de facut ca sunt mult in urma voastra...

doar acum sunt in discutii cu fotograful si cameramanul...inca nu am inceput sa cautam verighete, azi ne ducem sa vedem niste modele...si cam atat...am vazut intr-o vitrina aseara niste pantofiori draguti...ma duc sa-i vad...

gina...astepti sau nu sa treaca timpul, el oricum trece repede...si nunta o sa fie..nici nu-ti dai seama cat de repede...mai bine gandeste-te la ziua de fata...si zilele astea sunt importante...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 22 Mar 2006, 18:31 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
si eu zic ca aceste luni sunt la fel de frumoase ca ziua nuntii si desigur si cele de dupa :ok:asta este un fel de "preludiu" si normal ca este placut(X)!!! nici eu nu stiu daca imi doresc sa treaca aceste luni repede sau incet...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România