Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cununia civila
MesajScris: 28 Aug 2008, 00:28 
Nou Venit

Membru din: 26 Aug 2008, 01:23
Mesaje: 5
Buna tuturor!

E primul meu subiect postat si astept raspuns la intrebarea mea pentru cele care au trecut deja de cununia civila. Mai este fix o luna pana la cununia civila si nu stiu cu ce sa ma imbrac
(?) E foarte important pentru mine pentru ca nu am si nunta in aceeasi zi. Astept raspunsuri si poze daca se poate cu modele. Multumesc:npray:
Pupici :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 28 Aug 2008, 00:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Buna tuturor!

E primul meu subiect postat si astept raspuns la intrebarea mea pentru cele care au trecut deja de cununia civila. Mai este fix o luna pana la cununia civila si nu stiu cu ce sa ma imbrac
(?) E foarte important pentru mine pentru ca nu am si nunta in aceeasi zi. Astept raspunsuri si poze daca se poate cu modele. Multumesc:npray:
Pupici :lips:


buna bishu si bine ai venit. felicitari pentru eveniment. :) pai mai bine da o raita pe la galerie..si vezi daca poti incepe de-acolo. gasesti multe modele. chiar si la rochile de mireasa sunt unele modele cu rochii simple nu neaparat pretentioase si pot merge si la cununia civila. spor la cautari.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 02 Sep 2008, 00:16 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
Buna tuturor!

E primul meu subiect postat si astept raspuns la intrebarea mea pentru cele care au trecut deja de cununia civila. Mai este fix o luna pana la cununia civila si nu stiu cu ce sa ma imbrac
(?) E foarte important pentru mine pentru ca nu am si nunta in aceeasi zi. Astept raspunsuri si poze daca se poate cu modele. Multumesc:npray:
Pupici :lips:


Eu am vreo 2 poze cu rochii dragutze p care le-am salvat in calc. Dc t intereseaza vb p personal.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 30 Sep 2008, 00:50 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Felicitari Bishu...eu as alege fie un costumas pe alb, crem sau argintiu cu o fustita pana la genunchi, ceva mai special cu broderie poate...
saaaau ce mi-a mai placut sunt costumashe dar cu fustite lungi plecate in clopot:ok:am vazut foarte multe modele frumoase la galerie:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 30 Sep 2008, 11:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Felicitari Bishu...eu as alege fie un costumas pe alb, crem sau argintiu cu o fustita pana la genunchi, ceva mai special cu broderie poate...
saaaau ce mi-a mai placut sunt costumashe dar cu fustite lungi plecate in clopot:ok:am vazut foarte multe modele frumoase la galerie:love:


bibi!!!!!!!unde ai disparut?credeam ca esti tot in luna de miere

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 07 Oct 2008, 13:19 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
bishu....cred ca deja ai avut cununia civila....spune-ne cu ce te-ai imbracat pana la urma :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 28 Oct 2008, 19:08 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Fetele buna.
Am si eu o intrebare daca se poate sa ma ajutati si pe mine: spuneti-mi va rog daca noi locuim in bucuresti iar eu sunt eforie nord, cununia civila se poate face si acolo?
Multumesc mult de raspuns.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 28 Oct 2008, 20:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Fetele buna.
Am si eu o intrebare daca se poate sa ma ajutati si pe mine: spuneti-mi va rog daca noi locuim in bucuresti iar eu sunt eforie nord, cununia civila se poate face si acolo?
Multumesc mult de raspuns.
din cate stiu eu unul dintre miri trebuie sa aiba domiciliul unde doriti sa va cununati.pe buletin...sau mutatie,sau viza de flotant parca ii zice...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 28 Oct 2008, 20:12 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
din cate stiu eu unul dintre miri trebuie sa aiba domiciliul unde doriti sa va cununati.pe buletin...sau mutatie,sau viza de flotant parca ii zice...


Da sorry poate nu m-am exprimat cum trebuie si anume: noi locuim in bucuresti el este din bucuresti si eu am viza de flotant.Cununia civila se poate si in eforie nord in conditiile de mai sus?Sarumana(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 28 Oct 2008, 21:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

Da sorry poate nu m-am exprimat cum trebuie si anume: noi locuim in bucuresti el este din bucuresti si eu am viza de flotant.Cununia civila se poate si in eforie nord in conditiile de mai sus?Sarumana(?)
adica adresa din buletinul tau e in eforie,nu?si viza pe bucuresti.atunci sigur,faci cununia la malul marii cum am facut si eu...:hap_d:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 29 Oct 2008, 15:25 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
adica adresa din buletinul tau e in eforie,nu?si viza pe bucuresti.atunci sigur,faci cununia la malul marii cum am facut si eu...:hap_d:


Da puiut dar eu trecand pe numele lui, el fiind de bucuresti certificatul de casatorie nu trebuie inregistrat la bucuresti?Ca noi vom locui in continuare acolo.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 29 Oct 2008, 20:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

Da puiut dar eu trecand pe numele lui, el fiind de bucuresti certificatul de casatorie nu trebuie inregistrat la bucuresti?Ca noi vom locui in continuare acolo.

certificatul de casatorie se inregistreaza in orasul unde faci cununia civila nu in locul unde are domiciliu sotul

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 30 Oct 2008, 18:50 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
certificatul de casatorie se inregistreaza in orasul unde faci cununia civila nu in locul unde are domiciliu sotul


Asa este, subscriu!:really:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 30 Oct 2008, 19:01 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Asa este, subscriu!:really:


Da k dar nu m-ati lamurit sau poate eu nu ma exprim cum trebuie.Oricum multumesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 30 Oct 2008, 19:09 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
Fetele buna.
Am si eu o intrebare daca se poate sa ma ajutati si pe mine: spuneti-mi va rog daca noi locuim in bucuresti iar eu sunt eforie nord, cununia civila se poate face si acolo?
Multumesc mult de raspuns.


Binenteles, ca se poate face si in Eforie Nord, cununia civila daca ai buletinul acolo. Asa ca....party pe malul marii :):hap_d:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 01 Noi 2008, 01:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Da k dar nu m-ati lamurit sau poate eu nu ma exprim cum trebuie.Oricum multumesc.


cununia civila trebuie facuta in unul din orasele in care aveti voi buletinul.nu conteaza ca esti tu sau sotul.
buletinul nu are legatura cu localitatea in care s-a emis certificatul de casatorie.
noi am facut cununia in tg-mures, sotul meu e din zalau, si eu mi-am facut buletin de cluj.:D

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 03 Noi 2008, 15:47 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

cununia civila trebuie facuta in unul din orasele in care aveti voi buletinul.nu conteaza ca esti tu sau sotul.
buletinul nu are legatura cu localitatea in care s-a emis certificatul de casatorie.
noi am facut cununia in tg-mures, sotul meu e din zalau, si eu mi-am facut buletin de cluj.:D


Sarumana de raspuns.:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila
MesajScris: 11 Ian 2009, 02:59 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:

Sarumana de raspuns.:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 12 Ian 2010, 00:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Mai am 3 saptamani pana la cununia civila si nu mai am rabdare :wall: ...as fi vrut sa o fac IERI :nblink: ...nu stiu cu ce ma imbrac,pe cine chem,pe cine nu.....nimic
Azi am sunat la medic si starea civila sa stabilesc ce trebuie facut si mi-a zis tipa ca joi nu se fac cununii(numai vineri-duminica)dar sa trecem pe acolo sa "discutam detaliile personal"v-ati prins da?tre sa ma duc cu bani...daca vreau neaparat pe 4 februarie :woow:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 12 Ian 2010, 00:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
SimoBobo scrie:
Mai am 3 saptamani pana la cununia civila si nu mai am rabdare :wall: ...as fi vrut sa o fac IERI :nblink: ...nu stiu cu ce ma imbrac,pe cine chem,pe cine nu.....nimic
Azi am sunat la medic si starea civila sa stabilesc ce trebuie facut si mi-a zis tipa ca joi nu se fac cununii(numai vineri-duminica)dar sa trecem pe acolo sa "discutam detaliile personal"v-ati prins da?tre sa ma duc cu bani...daca vreau neaparat pe 4 februarie :woow:

pai cum asa..cand ne-am casatorit noi trebuia sa mergi sa te programezi cu parca 14 zile inainte de data la care doreai evenimentul...acum poti merge oricand si important e sa dai plicu?! cam horror...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România