Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 05:42


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 01 Mar 2006, 03:13 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Am primit "reclamatii" ca pentru NASE nu avem nici un forum deschis... :zoombie::mellow:

Ca ele cu cine sa se sfatuiasca! Ce sa cumpere pentru miri, cum sa se imbrace, daca trebuie sa=si schimbe toaleta la miezul noptii, ce sa faca in biserica, etc!

Asa ca ne=am conformat si IATA: NASELE DISCUTA AICI (sa le dati linkul si naselor voastre, sa sa vada si ochiul lor... :wok::lol: )


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 27 Mar 2006, 13:38 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Am primit "reclamatii" ca pentru NASE nu avem nici un forum deschis... :zoombie::mellow:

Ca ele cu cine sa se sfatuiasca! Ce sa cumpere pentru miri, cum sa se imbrace, daca trebuie sa=si schimbe toaleta la miezul noptii, ce sa faca in biserica, etc!

Asa ca ne=am conformat si IATA: NASELE DISCUTA AICI (sa le dati linkul si naselor voastre, sa sa vada si ochiul lor... :wok::lol: )




Toate bune si frumoase. Dar nasele unde sunt???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Apr 2006, 12:31 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Hihihi, acu sa incingem barfa!!! Eu o sa fiu nasa in toamna si sunt cam nedumerita asupra rolului meu. Cand am fost mireasa, am avut o relatie informala cu nasii nostrii, prieteni foarte buni, asa ca nu prea stiu ce trebuie sa cumpere nasii. Plus ca e alta zona a tarii... Asa ca as avea nevoie de ajutor: care sunt indatoririle nasilor in Constanta? Ce trebuie sa cumpere, ce trebuie sa faca, sa nu faca? Explicati-mi ca la copii mici, sa pricep o data pentru totdeauna, va rog! :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 05 Apr 2006, 20:40 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Axxyutza, asa stiu si eu. Dar am mai citit tot felul de minuni cu oglinda, trusa de farduri... noroc ca finuta imi e prietena si n-are pretentii, dar chiar si asa, vreau sa imi fac treaba cum trebuie. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 06 Apr 2006, 12:20 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

hmmm cred ca sunt chestii legate de obiceiuri...eu zic sa citesti pe la obiceiuri ca s-a discutat mult pe tema asta :)


Ok, zbor la obiceiuri! Multumesc!:flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 13 Apr 2006, 02:24 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:

Ok, zbor la obiceiuri! Multumesc!:flowers:


Anatea, cred ca pana la urma poti sa iei mai mult decat se zice ca trebuie sa ia nasa.
La fel de bine cum poti sa nu iei absolut nimic (pentru ca de ex eu, care eram disperata ca nu gasesc nasi, am zis ca platesc si iau eu tot, numai sa ne tina cineva lumanarile si noua la biserica)...
Cred ca totul depinde de relata dintre tine si viitoarea mireasa (ca nasul si mirele, in general, nu prea se baga in chestii de astea)...
Sa-ti traiasca finii!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 13 Apr 2006, 13:00 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

Anatea, cred ca pana la urma poti sa iei mai mult decat se zice ca trebuie sa ia nasa.
La fel de bine cum poti sa nu iei absolut nimic (pentru ca de ex eu, care eram disperata ca nu gasesc nasi, am zis ca platesc si iau eu tot, numai sa ne tina cineva lumanarile si noua la biserica)...
Cred ca totul depinde de relata dintre tine si viitoarea mireasa (ca nasul si mirele, in general, nu prea se baga in chestii de astea)...
Sa-ti traiasca finii!


Multumesc de urare!

Mai mult decat stricul necesar n-or sa accepte pentru ca sunt prietenii nostrii de multi ani si oricum stiu ca nici la noi situatia financiara nu-i pe roze. Dar chiar si asa, vreau sa ne facem "datoria". Ca nu e datorie, ci placere, e alta poveste. :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 17 Apr 2006, 13:32 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

felicitari ca ai acceptat! tocmai pe motive financiare ne-au refuzat pe noi vreo 2 perechi desi am zis ca platim noi tot


Nu cred ca aveam cum sa refuzam, fiind prieteni atat de buni, nici nu ne-a trecut prin cap. Eh, un credit in plus ce mai conteaza?! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dar si NASELE discuta!!
MesajScris: 18 Apr 2006, 12:33 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

:wok: eu tocmai am semnat un super contract...deci sigur nu am de ce sa imi fac probleme...woooohooooo


Felicitari!!! :ok:

Ei, nu-i chiar asa dramatic sa faci un credit mititel... mai ales cand esti obisnuit cu conceptul, iar noi, din pacate, il cunoastem prea bine. :mellow: Eu mi-am facut un calcul ca ajungem pe la vreo 50 de milioane lejer cu ce trebuie sa luam noi si haine. Nu mi se pare chiar atat de mult, voi ce ziceti?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 652 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România