Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 25 Apr 2006, 17:14 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Fetelor, zilele trecute am urmarit un film in care viitoare sotie a intarziat f mult la nunta, iar sotul a fost intr-o stare de nedescris. (X) Cum credeti ca ar reactiona viitorii vostri soti daca vor pati la fel?

Astept raspunsurile voastre!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 27 Apr 2006, 19:55 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
imi plac raspunsurile voastre..e bine ca nici unul din ele nu se apropie de cel din filmul pe care l-am vaz.
Lasand traditiile la o parte, cred ca daca as intarzia in ziua nuntii, al meu viitor sot m-ar manca de vie..nu ii place deloc sa astepte si ar innebuni.. la noi (in ro) nu e la fel ca in alte tari..sa intre mireasa in biserica la bratz cu tatal sau ma rog..cu altcineva (cel putin eu nu stiu) asa ca nici nu prea sunt cazuri in care unul sa intarzie...pana la urma cred ca are si intarzierea asta o importanta. Imaginati-va cum ar fi daca v-ar face cineva o faza din asta sa va strice toata nunta..eu una as ramane cu niste chestii pe creier (X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 30 Apr 2006, 22:36 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
imi plac raspunsurile voastre..e bine ca nici unul din ele nu se apropie de cel din filmul pe care l-am vaz.
Lasand traditiile la o parte, cred ca daca as intarzia in ziua nuntii, al meu viitor sot m-ar manca de vie..nu ii place deloc sa astepte si ar innebuni.. la noi (in ro) nu e la fel ca in alte tari..sa intre mireasa in biserica la bratz cu tatal sau ma rog..cu altcineva (cel putin eu nu stiu) asa ca nici nu prea sunt cazuri in care unul sa intarzie...pana la urma cred ca are si intarzierea asta o importanta. Imaginati-va cum ar fi daca v-ar face cineva o faza din asta sa va strice toata nunta..eu una as ramane cu niste chestii pe creier (X)



la mine o sa fie altfel...vine dupa mine, acasa la parinti, ne ducem la starea civila si pe urma el pleaca la biserica cu nuntasii iar eu ma duc acasa si ma schimb in rochie de mireasa...deci o sa fie o intarziere...si o sa ma duca tatal meu la biserica...sa intru la bratul lui iar lumea sa astepte acolo...asa imi doresc eu...si asa vrea iubi meu...sa nu ma vada in rochie decat la biserica...
am noroc ca biserica are un parc dragut si nu o sa fie grea asteptarea...o sa serveasca ceva si cred ca o sa fie ok...sper...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 30 Apr 2006, 22:39 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
poate ca nu o sa convina tuturor...dar ne dorim noi, iubi si eu, si e nunta noastra...ceilalti n-au decat sa se impace cu ideea...mama a avut un pic de obiectat...cica cum sa plec eu de acasa in mireasa...fara mire...dar a inteles ca asa vreau si asa o sa fie..si cred ca isi doreste mai mult ca eu sa fiu fericita in ziua nunti decat sa isi impuna punctul de vedere...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 01 Mai 2006, 02:21 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
poate ca nu o sa convina tuturor...dar ne dorim noi, iubi si eu, si e nunta noastra...ceilalti n-au decat sa se impace cu ideea...mama a avut un pic de obiectat...cica cum sa plec eu de acasa in mireasa...fara mire...dar a inteles ca asa vreau si asa o sa fie..si cred ca isi doreste mai mult ca eu sa fiu fericita in ziua nunti decat sa isi impuna punctul de vedere...


Dar de ce nu te duci la starea civila in rochie direct si apoi la biserica?Nu alergi prea mult?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 01 Mai 2006, 02:25 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Nici la mine nu se pune problema de intarziere ca mergem de la noi de acasa.De fapt pe el il trimit la parintii mei (nu e din acelasi oras) si vine cu alaiul la bloc la noi.Apoi plecam si ...nu intarzie nimeni...sper.
:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 01 Mai 2006, 21:16 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Dar de ce nu te duci la starea civila in rochie direct si apoi la biserica?Nu alergi prea mult?



probabil o sa fie ceva alergatura dar cred ca merita...ma duc la starea civila altfel imbracata pentru ca EL, mirele, sa nu ma vada in mireasa decat la biserica...asa imi doresc eu si ma bucur mult ca isi doreste si el la fel...

sper sa ne descurcam...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 01 Mai 2006, 21:57 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:


probabil o sa fie ceva alergatura dar cred ca merita...ma duc la starea civila altfel imbracata pentru ca EL, mirele, sa nu ma vada in mireasa decat la biserica...asa imi doresc eu si ma bucur mult ca isi doreste si el la fel...

sper sa ne descurcam...


Stii cum e aia:fiecare face ce-i place si cum ii place.PAi spor la ...deplasari atunci.:ok::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 07 Iun 2006, 01:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Fetelor, zilele trecute am urmarit un film in care viitoare sotie a intarziat f mult la nunta, iar sotul a fost intr-o stare de nedescris. (X) Cum credeti ca ar reactiona viitorii vostri soti daca vor pati la fel?

Astept raspunsurile voastre!


cand am vazut subiectul am crezut ca e vorba de o cu totul alta intarziere:)) am o imaginatie foarte bogata:) si totusi...dc i-ati servi-o pe neasteptate ce-ar spune?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 07 Iun 2006, 03:21 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:

cand am vazut subiectul am crezut ca e vorba de o cu totul alta intarziere:)) am o imaginatie foarte bogata:) si totusi...dc i-ati servi-o pe neasteptate ce-ar spune?


la ce te gandeai a? da-mi privat si spune-mi..ti-am vaz poze de la nunta...foalte mumoasa esti..si ti-as stat supel bine..chiar mi-a placut...Casa de Piatra si felicitari..sa fiti fericiti!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reactia sotului la intarzierea voastra...
MesajScris: 08 Iun 2006, 20:57 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
referitor la subiect...cred ca al meu ar fi la fata rosu de furie...poate chiar face infarct...dar el are obiceiul sa inatarzie dar il mobilizez eu intre timp...
:rocker::mellow::,;)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România