Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 11:07


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 26 Ian 2006, 17:55 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
"Totul vine la timp pentru cel ce stie sa astepte."

topicul tau i se potriveste foarte bine lui Marius.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 28 Ian 2006, 02:15 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
"Totul vine la timp pentru cel ce stie sa astepte." topicul tau i se potriveste foarte bine lui Marius.

Eu am fost o fire foarte nerabdatoare (inainte de a ne cunoaste) si Filip mi-a explicat cat de important este sa ai rabdare in tot ceea ce faci si ca asa exista sanse mult mai mari de reusita; si asa capeti si experienta si incredere in tine insuti.
Iar acum ... am ajuns sa dau lectii :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 29 Ian 2006, 04:53 
Junior

Membru din: 29 Noi 2005, 16:01
Mesaje: 79
si la noi a fost ceva nepremeditat. eram la o discoteca pe plaja, cu cateva prietene si fratele prietenului meu de atunci-el era in armata...:~*- si era o relatie destul de serioasa... de 2 ani... iar roberto era cu niste prieteni, iar in grupul lor era si o fosta prietena de-a lui, care a auzit ca el se uita la mine si vb cu prietenii lui despre mine, si, a venit la mine sa-mi zica faptul ca unui baiat de acolo ii place de mine. eu nu il vedeam, imi bateau reflectoarele in ochi, si i-am zis-lucru ciudat, fiindca eu sunt o fire f stabila- ca sa vina el...(!). si dupa un timp a venit langa noi, cu cativa prieteni, sa ma intrebe daca vreau sa fac o poza cu ei... si cand am acceptat, m-a intrebat daca poate sa ma ia in brate...si iar am acceptat, crezand ca ma ia pe dupa umeri. dar m-a luat in brate la propriu... :p si aveam atunci o rochita scurta cum purtam pe vremea aia, la 18 ani si am iesit in poza cu trageam de ea. de mentionat faptul ca, atunci cand au inceput melodiile lente, eram sigura ca vine sa ma invite si m-am incaltat repede cu sandalele mele cu talpa inalta si fiu si eu mai inalta-el are 1.90m, eu 1.68! fiind vara si nisip, ma descaltasem sa mai intru cu picioarele in apa marii. a 2-a zi nu-mi venea a cred ce am facut! el s-a oferit sa ma duca acasa in seara aia, dar eu am refuzat categoric... prea multe pt prima seara isi permitea...B) si totusi rau am facut, fiindca am avut probleme cu taximetristul... a doua zi ne-am intalnit, si am aflat ca nu intamplator, in timp ce eu mergeam spre casa... zice ca ma vazuse de mult si stia pe unde stau... eu treceam zilnic prin dreptul unui fast-food unde erau ei mai mereu, era in drumul meu oriunde as fi vrut sa merg: si la piata si la liceu... dar credea ca sunt mica pentru el. ca am vreo 14-15 ani (intotdeauna mi s-a dat mai putin decat varsta mea adevarata). nu m-a intrebat cati ani am doar a auzit ca am dat bac-ul si s-a mirat intrebandu-ma cati ani am...:rocker:. el e cu 4 ani mai mare. la inceput era chiar nesuferit, venea cu varul lui pe la mine prin fata blocului, unde mai ieseam seara cu fetele la o barfa, si se purta prosteste, ca un pustan. incepussem sa-l evit cand il vedeam. mereu ma intreba daca merg in parc... si mi se parea dubios...:D. si il refuzam de fiecare data, spunandu-i ca nu ma lasa mama si tata:ok: relatia noastra a evoluat frumos, in stadiul de prietenie, in sensul ca ajunsesem sa vorbim aproape orice... dupa care, cunoscandu-l pe prietenul meu de atunci, care era iubirea vietii mele, dupa mine- fata de liceu- a hatarat el ca nu e bun pentru mine. eu stiam asta dar refuzam sa ma gandesc. a facut ce a facut si s-au imprietenit amandoi, in sensul ca se intalneau pe strada si vorbeau. bineinteles ca celalat prieten al meu nu stia ca eu ma mai intalneam cu roberto, dar asa, ca simpli prieteni. venea, ma lua de la facultate, uneori se mai intersectau... am inceput sa-l plac mai mult atunci cand i-am cunoscut familia si am vazut mediul in care a crescut. asa am realizat ca de fapt el este un baiat bun si serios, crescut intr-o familie stabila si fericita... incet-incet, lucrurile au mers inainte, relatia mea cu roberto a inceput sa-si schimbe traiectoria si asa am ajuns sa tin si eu la el mai mult ca la un prieten. celuilalt nu-i puteam spune sa ne despartim. imi era mila de el, fiindca mai avusese o relatie esuata, dupa care suferise f. mult. si atunci a pus roberto al meu piciorul in prag si m-a intrebat daca vreau sa ma marit cu el. si :~* am acceptat, intrebandu-l inca o data... dar mai era un 'impediment' de care trebuia tinut seama: mai era cineva pe care nu-l puteam lasa balta asa tam-nesam. si el s-a dus si i-a spus ca o sa ma marit cu el, asta dupa ce ma pusese pe mine de 1000 de ori sa o fac si nu am putut. a fost o despartire pe care baiatul ala a suportat-o destul de greu la inceput. si asa am ramas noi doi doar NOI DOI. si uite unde am ajuns: dupa 8 ani, casatoriti legal de 5, cu un baietel de 4 ani si cununia religioasa in mai... noua ni se pare cea mai mai frumoasa poveste, poate si fiindca e a noastra si numai a noastra...:heart::kiss::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 30 Ian 2006, 01:31 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
si uite unde am ajuns: dupa 8 ani, casatoriti legal de 5, cu un baietel de 4 ani si cununia religioasa in mai... quote]


frumoasa poveste...seamana pe undeva cu ceea ce am trait noi...e vorba tot asa...de dragostea care vine cu timpul, dupa ce ajungi sa cunosti persoana aceea.
sa aveti o viata minunata in continuare....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 30 Ian 2006, 12:55 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Malinka......n-am cuvinte.Absolut minunat!!!Crede-ma ca la inceput nu aveam chef sa citesc asa o poveste lunga.....dar nu regret ca am citit-o!Si nu m-am plictisit.Crede-ma ca dak ai mai fi scris doua randuri ma apuca plansul(miorlaitul cum zice pisu meu).Oricum am avut lacrimi in ochi.
CASA E PIATRA SI MULTA FERICIRE!!!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 30 Ian 2006, 23:03 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Malinka......n-am cuvinte.Absolut minunat!!!Crede-ma ca la inceput nu aveam chef sa citesc asa o poveste lunga.....dar nu regret ca am citit-o!Si nu m-am plictisit.Crede-ma ca dak ai mai fi scris doua randuri ma apuca plansul(miorlaitul cum zice pisu meu).Oricum am avut lacrimi in ochi.
CASA E PIATRA SI MULTA FERICIRE!!!:ok:


Multumesc foarte mult...toata fericirea din lume si voua...
Cred ca pentru noi toate, povestea personala e cea mai frumoasa, cea mai deosebita. Ni se pare ca ceea ce traim e unic, ca nu mai poate nimeni sa simta asa...eu nu credeam ca asa o sa mi se intample...credeam ca o sa vad intr-o zi o persoana si o sa ma indragostesc pe loc....n-a fost sa fie asa, a fost un drum lung si anevoios dar a meritat.Marius m-a invatat ce inseamna sa iubesti, iubindu-ma cu atata statornicie...si acum vreau sa-l rasplatesc spunand da...din toata inima.Si nu-mi doresc decat ca asta sa tina toata viata...asta va doresc si voua...tuturor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 31 Ian 2006, 09:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
si uite unde am ajuns: dupa 8 ani, casatoriti legal de 5, cu un baietel de 4 ani si cununia religioasa in mai... :


Ma bucur ca nu sunt numai eu singura casatorita civil de 4 ani si care o sa aiba cununia religioasa anul asta (speram)...incepusem sa cred ca lumea o sa ne judece ca mai vrem sa facem cununie religioasa si petrecere dupa ce noi suntem deja casatoriti civil de 4 ani. Bineinteles ca nu asa ne doream noi dar asa a fost sa fie povestea noastra. Noi doi am calatorit mii de km ca sa ne gasim unul pe celalalt dar se pare ca asa ne-a fost destinul. Ne-am cunoscut peste hotare, eu plecasem din tara la master crezand ca o sa ma intorc dupa un an si un pic cand termin...el peste vara cateva luni cu un program de studenti...si am ramas amandoi...ne-am cunoscut la un prieten comun, am fost amici buni un an de zile si dupa un an s-a aprins scanteia...si nu ne-am mai despartit...ne-am casatorit civil la exact 3 luni de la primul sarut...am fi facut si ceremonia religioasa dar ne dorim sa fie si parintii de fata la momentul acela si cum deocamdata nu putem sa ne intoarcem inca acasa..asteptam si speram si ne imaginam ziua aia...si au trecut 4 ani de cand suntem casatoriti (de ziua indragostitilor!)...actele de sedere definitiva se vor finaliza in sfarsit, speram noi, anul acesta (din zi in zi asteptam vestea cea buna)...pana atunci visez si fac planuri la ziua cand ma voi imbraca in mireasa si vom spune da in fata lui Dumnezeu si a parintilor (pe care nu ni cunoastem reciproc decat numai vorbind la telefon)...asta e povestea noastra mai iesita din comun...sper ca nu am plictisit pe nimeni!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 31 Ian 2006, 22:45 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

...asta e povestea noastra mai iesita din comun...sper ca nu am plictisit pe nimeni!


...nu, nu a fost plictisitor...intr-adevar o poveste mai neobisnuita dar frumoasa.
va doresc o nunta frumoasa...si...sa depasiti toata obstacolele, sa va intoarceti cu bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 09 Feb 2006, 15:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Acum sa va plictisesc si eu .... Asa...Eu in liceu am avut un iubit...ala era un ticalos..insa stateam cu el..nu stiu de ce...dar stateam :lol:(X):p:p. Asa...si e lavea un coleg de facultate...care a devenit dupa 6 ani de cand l-am cunoscut..iubitul meu. So..eu eram cu ticalosul si l-am cunoscut pe actualul...care era si dansul un fitzos si infumurat pe vremea aia... ma indigna si ma intriga in acelasi timp, simpla lui prezenta...Si...dupa 6 ani...ne-am intalnit..am mai avut intentii de a iesi impreuna ..dar nici unul nu a dat curs propunerii in tot acest timp...Pana cand ....ne-am vazut la o cafea...Si am ramas impreuna pana in ziua de azi ..cand pot spune ca noi ne cunoastem de 8 ani. In timp mi-a demonstrat ca nu e nici pe departe figurantul ce parea a fi atunci...O:):~*O:):~* E amuzanta chestia ...si acum cand ne amintim radem ce mici si prosti eram ...:love::-*:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 27 Feb 2006, 19:38 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
SA VEDEM...eu am o prietena(cea mai buna) inca din clasa intai.Am fost colege de clasa si apoi de banca pana in clasa a 12-a.Ei bine pe cand aveam amandoua 21 de ani ea a primit niste fotografii de la verisorii ei din Italia,pe care nu reusise sa ii cunoasca pana atuci,si asa se face ca a venit sa-mi arate si mie foto.E l-am vazut pe sotul meu si deja eram in pregatiri de nunta cu altcineva si zic"waw pt.asta l-as lasa pe R."cel ce trebuia sa-mi fie sot.......dintr-o gluma prietena mea a dat verisorului ei nr. meu de tel.,el m-a sunat ,eu din gluma i-am zis ca sunt singura iar dupa 6 luni a venit in Romania sa ma cunoasca.L-am vazut am simtit ceva ce nu-mi explic niaci mie deci voua nu am cum si am fugit cu el aici...adica in Italia,parasindul pe celalat.Sunt 3 ani de atunci,anul trecut am facut cununia civila,anul acesta avem nunta,sunt super fericita si sa nu mai zic ca semanam ca doua picaturi de apa(din ceea ce ne zic si altii)...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 27 Feb 2006, 20:29 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
sunt super fericita si sa nu mai zic ca semanam ca doua picaturi de apa(din ceea ce ne zic si altii)...


apropo de semanat...si noua ne spune multa lume ca semanam....la facultate ne tot intrebau daca suntem frati...:)...cred ca intr-adevar persoanele care se aseamana se atrag...:)

multa fericire...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 28 Feb 2006, 11:48 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
pai cand am ajuns aici cam toti din cartierul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: va bat pe toate
MesajScris: 09 Mar 2006, 19:41 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:
eu l-am cunoscut pe printul meu...pe net! un fel de a spune..ne-a lipit on line o amica de-a mea de la un club de net (pe atunci nu aveam nici net acasa , nici laptop). asta a fost prin vara lui 2000. in 2001 in mai si-a facut aparitia in arad (nu e de loc din arad) si a fost :love: saruturi, alea alea...ca apoi sa plece in armata :x intre timp, ne-am "regasit" prin scrisori si oficial suntem impreuna din aprilie 2002...s-a mutat in arad, la mie in oct 2002, ne-am logodit in sept 2004 si anu asta in toamna avem nunta...v-am zis eu ca va bat pe toate:)
fiecare poveste are farmecul ei si inca unul foarte special.Eu nu mi-as schimba povestea pentru nimic in lume si cred ca e cea mai frumoasa poveste din lume si acelasi lucru o pot zice toate celelalte fetedespre poveste lor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: va bat pe toate
MesajScris: 10 Mar 2006, 15:49 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:

=> ti se pare ca am schimbat-o?! asta e adevarul,asa a fost si este si ai dreptate, toate fetele au povesti frumoase ca sunt ale lor.
nnnnnnnnnnnnnnuuuuuuuuuuuuu nu asta am zis...eu ma gandeam ca de-ar fi sa mai pot intoarce timpul tot asa as vrea sa se intample,tot la tel.tot cu intalnire etc. si banuiesc ca si tu la fel.Nici pe departe povestea ta nu pare una"obisnuita",dar te cred pentru ca forta destinului e mai puternica decat ne putem noi imagina.Imi pare rau ca s-a inteles altcenu,nu asta era in planul meu


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România