Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 15:08


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 15 Mai 2006, 19:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
buna
eu sunt mai noua pe aici dar a-si dori sa va impartasesc si voua din povestea mea de iubire
In 2002 in vacanta de vara l-am cunoscut pe iubitul meu printr-un prieten comun,intr-o zi a venit in fata blocului cu niste poze si ne-a aratat niste colegi ai lui de la facultate,iar eu i-am zis in gluma ca unul e frumos si ca seamana cu nu stiu ce actor din" Salome".In fine respectivul i-a dat nr meu de tel lui Andrei si ia zis ca am spus eu ca e frumos,iar acesta ma sunat 2-3 sapt sa ne intalnim eu fiind plecata din buc.
Cand am venit in buc l-am cunoscut si atunci mi-a propus sa mergem la munte cu mai multi prieteni,inclusiv vecinul meu care ne facuse cunostinta.m-am milogit de mama pana ma lasat sa plec si ajunsi la munte eu chiar nu am avut chef sa ma combin cu el,iar el facea pe suparatul,ne-am cuplat abea dupa o saptamana si am stat impreuna vre-o 2 sapt dupa care eu i-am zis ca de fapt nu-mi place de el.
Ne-am revazut dupa 2 ani timp in care fiecare avusese o relatie stabila.ne-am revazut chiar dupa o sapt de la ziua mea implineam 19 ani si chiar vrusesem sa-l invit dar nu mai aveam decat nr de fix si l-am sunat dar nu era acasa,in fine ne-am revazut dupa 2 ani si fiecare aveam o rel stabila si chiar a fost "dragoste la prima vedere"caci de atunci am ramas impreuna.el este pasionat de masini(e copilot la off_road)si mi-a zis ca ma va ajutam sa invat pt scoala de soferi,defapt asta a si fost pretextul pt care ne-am intalint.primul sarut a fost cam cu perpeti caci si-a cam primit o palama zdravana(ca doar nu puteam sa ma las asa usor cucerita:p)am trecut prin mult dar acum suntem bine si ....suntem de 2 ani impreuna..locuim impreuna de 1 an si facem nunta la anu.
PSam uitat sa va spun ca ne iubim pe zi ce trece mai mult si ne dam seama ca prostuti am fost ca ne-am certat prima data.


destul de romantic!!!:love::lol::lol::lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 19 Iun 2006, 00:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Nu ma pot pronunta, nici in privinta ei, nici in a ta, dat fiind ca nu va cunosc pe niciuna, si chiar si asa...
Eu am vrut numai sa prezint si varianta din punctul de vedere al uneia "parasite", atat, si m-am ajutat de postarea ta fiindca mi s-a parut apropiata de situatia mea.
Viata este de multe ori imprevizibila, si unii oameni pentru care ai face absolut orice se pot dovedi niste gunoaie, de fapt. Eu am invatat ca incredere 100% nu poti avea decat in tine insati/insuti, desi e dureros sa afirm asta. %%-


e foarte nasol sa ti se intample asa ceva...imi pare rau ca trebuit sa treci prin asta...am suferit si eu destul din cauza unui tip, pe care intr-un final am avut curajul sa-l parasesc dar mi-a fost greu, mi-am pierdut increderea in mine...insa dupa o vreme mi-am dat seama ca am devenit mai puternica, ca am inceput sa apreciez oamenii pt ceea ce sunt si nu pt ce par a fi..oricum, sper ca ai trecut peste momentul asta rpd si esti mai optimista in privinta viitorului%%-:lips:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 19 Iun 2006, 01:10 
Junior

Membru din: 07 Mai 2006, 04:15
Mesaje: 68
Buna tuturor..
Pe vremea cand nu credeam in inalniri spectaculoase am avut si eu parte de una deosebita. Simplu si discret..
Ma aflam din diferite motive la manstire.. frumoasa ..ca toate manastirile..
Ajutam o maica sa ude florile si ma trezesc ca mi da sa ud niste flori pe care le planta un tip.Dar.. tipu nu era oarecare..era EL si era pus tot de maica..
Am schimbat cateva vorbe ca peste o zi doua sa facem schimb de numere de tel si adrese.. iar el sa plece.
Sfarsitul episodului I

trebuie sa precizez ca eu lasasem acasa un prieten bun cu care doream atunci sa ma casatoresc. Deci nu .. era nimic decat amagire.Jucam cu focul..
am mai vorbit.la telefoane.. ne am scris mii de scrisori..
Eu am anulat nunta..aceea
ma facut alta nunta.. am divortat..
Am mai facu si un copil
Intre timp el tot imi mai vorbea.. si eu tot oscilam..
Iar peste 6 ani m a cerut si s a hotarat sa se mute in orasul meu.
Si sper acum sa nu mai ntervina ceva si sa fim fericiti
Happy end


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 20 Iun 2006, 14:20 
Senior

Membru din: 02 Mai 2006, 15:22
Mesaje: 112
SALUATE FETELOR , ACUM HAI SA VA SPUN SI EU POVESTEA NOASTRA . SE FACEA CA ERAM INSCRISA PE UN SITE DE MATRIMONIALE :p AIUREA , CA ORIKUM NU KAUTAM CEVA SERIOS NICI MAKAR NU PREA INTRAM PE ACEL SITE ...TOKMAI TERMINASEM O RELATIE DESTUL DE LUNGA SI ALAMBICATA SI IMI SPUNEAM DE FAPT SIMTEAM NEVOIA DE LINISTEEEE IN VIATA MEA . NU VROIAM SA IES SAU SA CUNOSC PE NIMENI.BUNNN SI NU STIU CUM SE FACE CA AM PRIMIT UN MESAJ DE LA UN ANUME "CRY" , I-AM RASPUNS DAR MAI MULT CUM SE SPUNE "CATERINCA". AM INCEPUT NOI SA VB , PANA CAND EL MI-A PROPUS SA MERGEM O FUGA LA MUNTE SA SCHIEM ( PASIUNEA LUI ) EU KAND AM AUZIT I-AM SPUS CA NU SUNT O FATA DIN "ALEA" EL A RAMAS TABLOU . FIECARE CU CAMERA LUI , ALEA ALEA ...ORIKUM N-AM VRUT . SI ASA AM VORBIT TIMP DE 3 LUNI FARA SA NE VEDEM ( DECAT POZE) . PANA CAND M-AM HOTARAT DIN SENIN SA MA INTALNESC CU EL , SARACU SE TOOOT RUGA DE MINE . SI ...NE-AM INTALNIT ...SI ....DE CAND L-AM VAZUT ...AM STIUT CA EL ESTE CEL CU CARE MA VOI CASATORI ...DESI FETELOR VA SPUN CA NU AVEAM NICI UN GAND DE GENUL ASTA SI NICI MAKAR NU CONCEPEAM.......NE-AM VAZUT , NE-AM PLAKUT , EL ESTE DIN bUKURESTI EU DIN PLOIESTI ,SUNTEM NASCUTI AMANDOI IN NOIEMBRIE , ESTE MAI MIK CU 3 ZILE B), NUMELE NOASTRE SEAMANA SI CELE DE FAMILIE SI PRENUMELE..., NR DE L APARTAMENTE ESTE IDENTIK , PE MAMELE NOASTRE LE KEAMA L FEL SUNT NASCUTE IN ACEEASI LUNA , ANI DIFERITI , TATII LA FEL . SUNT ATAT DE MULTE COINCIDENTE INTRE NOI ...(X)(X)(X)SI UITE ASA MAI UN DRUM LA PLOIESTI MAI ..UNA ALTA PANA NE-AM MUTAT IMPREUNA SI .....BOMBA" VREI SA TE CASATORESTI CU MINE"??? SI RESTUL A DEVENIT O NEBUNIE ....PREGATIRI DE NUNTA SI TOT TACAMUL ;););)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 20 Iun 2006, 18:57 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
SI RESTUL A DEVENIT O NEBUNIE ....;)


nebunie, nebunie dar nu e nevoie sa strigi (adica sa folosesti majuscule)...:)

si...sa fiti fericiti !!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 24 Iul 2006, 15:43 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
povestea mea......hm... fiecare poveste e speciala si ocazia de a povesti celorlalti povestea noastra nu face decat sa ne reaminteasca motivul pentru care ii iubim pe cei de langa noi. Relatia mea cu viitorul meu sot a fost plina de obstacole. Ne-am cunoscut de Paste, in fata singurului magazin din oras care era deschis in prima zi de sarbatoare. El era imbracat elegant, prea elegant pentru micul nostru orasel, eu eram la cumparaturi de ultima ora. Atunci am realizat ca il stiam de cand eram mica iar lui ii placea de prietena care ma insotea la magazin. Lucrurile au luat o intorsatura neasteptata si ne-am indragostit, asta cu 2 saptamani inainte sa plece in armata, in iunie. Relatia a durat 6 luni si, spre dezamagirea mea, ne-am despartit. Revoltata la maxim impotriva barbatilor, adica impotriva lui, m-am aruncat nebuneste intr-o relatie la distanta(600 km:)). In februarie, fostul meu iubit a suferit un accident groaznic. A fost electrocutat si a ajuns la spitalul militar mai mult mort decat viu(poate va amintiti, a fost si la stiri). Vestea a cazut ca o bomba asupra mea. Nu mai eram buna de nimic. Dupa trei luni de spitalizare si operatii, s-a intors acasa. Nu putea sa mearga, era imabilizat la pat. Am fost sa-l vad dar nu a vrut sa ma vada. M-a distrus complet refuzul lui, astfel ca, in august, tipul cu care aveam "relatia la distanta" a venit sa ma ceara de la parinti. Nu am stat deloc pe ganduri, fiind convinsa ca relatia mea cu C. nu mai are nici o sansa. Dupa 2 luni de convietuit cu B. si planuri de nunta (ma resemnasem ca trebuie sa ma casatoresc cu el desi nu simteam nimic pentru el) primesc un telefon de la cel cu care adormeam in gand in fiecare seara. A doua zi, m-am urcat in tren si m-am intors acasa. Acum suntem fericiti si ne pregatim de nunta. Incerc sa ma bucur de fiecare zi impreuna cu cel ce mi-a readus speranta cu un simplu telefon. Il iubesc mai mult decat ii voi putea arata vreodata si poate ca toate aceste incercari prin care am trecut ne dau incredere unul in altul si ne fac sa ne iubim atat. :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 06 Sep 2006, 12:00 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Ca sa vezi cum soarta face pasul care trebuie exact la timp.Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi fost sa apuci tu sa faci nunta si abia apoi sa se gandeasca si el sa te sune........:wacko:Sa fiti fericiti!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 06 Sep 2006, 19:38 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Ca sa vezi cum soarta face pasul care trebuie exact la timp.Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi fost sa apuci tu sa faci nunta si abia apoi sa se gandeasca si el sa te sune........:wacko:Sa fiti fericiti!
ms:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 13 Sep 2006, 12:45 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
dintr-o aventura de o noapte a iesit o relatie de-o viata, si nu-mi pare rau!:rocker::rocker: iubiti-va mult!:love::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România