Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 12:56


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 16 Mar 2007, 16:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

suna cam ca si povestea noastra numai noi am trecut oceanul ca sa ne intalnim unul pe celalalt :))) Sa fiti fericiti!!!

Mersi frumos, si voi la fel!!!!:flowers:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 02 Apr 2007, 23:27 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Superbe toate povestile de dragoste...sa o zic si eu pe a mea...era vara, luna august, aveam 17 ani fara o luna...era joi seara si impreuna cu 2 prietene bune de-ale mele ne-am hotarat sa mergem la discoteca pe patinoar, in aer liber...in seara ai s-a dat un tip super dragut la mine si a urmat ca ma va cauta la liceu si atat...dupa un timp am vazut un tip dragut, pe care il cunoscusem duminica seara. in acea duminica il vazusem pe respectivul tip de 2 ori..eram la o terasa cu o prietena de-a mea si il filam de numa numa...el era in trecere cu niste prieteni si m-a observat...cand a trecut a doua oara i-am zis prietenei mele sa plecam de la terasa sa il vad mai bine pe tip...zis si facut am plecat si am trecut pe langa el...apoi el impreuna cu unul din prieteni au venit la noi si am facut cunostinta...am mers putin impreuna si el mergea la disco dar noi nu aveam chef si mai ales ca aveam si ora de ajuns acasa:~*a ramas ca noi vom merge joi in disco si ne vedem atunci...eram suuuper incantata si imi placea enorm de el...si joi in disco cand l-am vazut era cu un tip, pe care nu l-am bagat in seama deloc...am trecut pe langa el cu fetele mele si am fost sa ne luam un suc...ne-am salutata si atat...la un moment dat au disparut....am mers si am dansat dupa care l-am vazut iar spre iesire...si pt ca vroiam sa ma bag in seama cat mai mult, sa vb cu el, le-am zis fetelor sa mergem la baie....cand sa vin dinspre baie el iar era disparut si intrand pe ring aud pe cineva zicand: ce faci frumoaso, nu vrei un suc? la care eu da si intorc capul si vad ca tipul respectiv vine dupa mine...eu eram confuza niciodata nu as fi zis asa ceva unui tip pe care nu il cunosteam...tipul respectiv vine la mine si zice cum il cheama si aflu ca e fratele tipului de duminica (F am sa ii zic) seara si ca atunci cand am trecut pe langa F era si el langa dansul, ceea ce eu nu am observat normal...a tot insisitata in acea seara sa imi dea sucul, eu am refuzat, am dansat in cerc cu el si fetele mele, radeam de felul lui de a dansa, am dansat un slow, am acceptat sucul, m-a condus acasa si ne-am dat intalnire a doua zi dupa-amaiza...de atunci au trecut 6 ani si jumate si suntem tot impreuna si in 5 luni ne casatorim...este primul meu prieten (adevarat, ca asa am mai avut unul, doar cu numele era atat:D)
binenteles ca la inceput fratele iubitului meu il sacaia ca ii spunea ca el a fost primul si ca mie de el imi place in continuare, ceea ce nu era adevarat...ce incurcate sunt caile Domnului...cine ar fi crezut ca intr-o zi cunosc un baiat, imi place de el, iar in 4 zile il intalnesc pe fratele baiatului respectiv si ma indragostesc de el (nu a fost dragoste la prima vedere, am iesit cu el asa mai mult de dragul de a iesi si de a putea zice colegelor mele ca am si eu prieten, dar apoi...:~*)si raman cu el...p[t totdeauna?(!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 02 Apr 2007, 23:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
dar apoi...:~*)si raman cu el...p[t totdeauna?(!)


Frumos:napplause: eu iti doresc sa ai parte te el o viatza intreaga si sa fi fericita

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 03 Apr 2007, 01:27 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Frumos:napplause: eu iti doresc sa ai parte te el o viatza intreaga si sa fi fericita



si eu va urez la fel! sa fiti sanatosi si fericiti...si sa fie intr-un ceas bun!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 04 Apr 2007, 00:04 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Nicoleta, Any, va multumesc din suflet si eu va doresc sa aveti parte de o nunta de vis si o casnicie cat mai lunga plina de iubire intelegere si respect!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 01 Mai 2007, 13:55 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
eu lucrez la radio si in emisie exista un id de mess unde intra ascultatorii, si el era pe acolo intreband-o pe colega mea daca nu stie pe cineva sa mearga la un gratar a doua zi... si uite-asa eu curioasa din fire m-am dus cu vreo grasca de 10 oameni din care nu stiam pe nimeni... :D el a fost sa fie alesul din acea seara... astfel ca ii suntem recunoscatori celui ce a inventat netul :D colegei mele care s-a gandit chiar la mine... si lista poate continua
stateam si eu si ma uitanam pe acolo cam ciudat la lume, dar nici ei nu comentau mult de mine ca stiau unde lucrez si se gandeau ca-s una mai cu nasul pe sus... :D si acum mai rad de iubi ce a putut crede... ehh si la 2 sapt de la data gratarului ne-am hotarat sa "ne luam"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 16 Mai 2007, 17:24 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
noi ne-am cunoscut anul trecut pe 29 martie, dar pana sa ne cunostem cum ne place noua sa zicem ne-am cautat foarte mult ptr k in ce oras stateam eu acolo era si el sau stateam de exemplu inacelasi bloc doar scari diferite,numai ca nu ne bagam in seama, mai ales k mie in perioada aia nici nu imi placeau blonzii (iar el este foarte blond si are ochii albastri la fel ca mine).tot timpul am zis k nu voi vb cu un tip blond si cu ochi albastri.anul trecut eu stateamla camin iar o colega de a mea iesind pe geam a inceput sa vb cu el si ii spunea k are o colega in camera care trista si plange desi nu era adevarat, iar el i-a zis sa dea nr meu de telefon sa imi trimita un mesaj:neyes:si in seara aia cred k mi-a trimis vreo 3 mesaje fara sa ma cunoasca.iar a doua zi l-am invitat in oras si prima data nu a vrut sa accepte dar dupa aceea a acceptat si de atunci suntem impreuna de un an si 2 luni,iar dupa vreo luna am vb prima data de casatorie iar pe 1 inie am mers acasa la mine si m-a cerut de nevasta.acuma mai avem 4 luni si vom fi impreuna ptr totdeauna si ne dorim sa avem doi copilasi blonzi si cu ochii albastri ca si noi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 17 Mai 2007, 04:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu lucrez la radio si in emisie exista un id de mess unde intra ascultatorii, si el era pe acolo intreband-o pe colega mea daca nu stie pe cineva sa mearga la un gratar a doua zi... si uite-asa eu curioasa din fire m-am dus cu vreo grasca de 10 oameni din care nu stiam pe nimeni... :D el a fost sa fie alesul din acea seara... astfel ca ii suntem recunoscatori celui ce a inventat netul :D colegei mele care s-a gandit chiar la mine... si lista poate continua
stateam si eu si ma uitanam pe acolo cam ciudat la lume, dar nici ei nu comentau mult de mine ca stiau unde lucrez si se gandeau ca-s una mai cu nasul pe sus... :D si acum mai rad de iubi ce a putut crede... ehh si la 2 sapt de la data gratarului ne-am hotarat sa "ne luam"



2 saptamani?????????rapizi.(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 17 Mai 2007, 16:00 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
noi ne-am cunoscut anul trecut pe 29 martie, dar pana sa ne cunostem cum ne place noua sa zicem ne-am cautat foarte mult ptr k in ce oras stateam eu acolo era si el sau stateam de exemplu inacelasi bloc doar scari diferite,numai ca nu ne bagam in seama, mai ales k mie in perioada aia nici nu imi placeau blonzii (iar el este foarte blond si are ochii albastri la fel ca mine).tot timpul am zis k nu voi vb cu un tip blond si cu ochi albastri.anul trecut eu stateamla camin iar o colega de a mea iesind pe geam a inceput sa vb cu el si ii spunea k are o colega in camera care trista si plange desi nu era adevarat, iar el i-a zis sa dea nr meu de telefon sa imi trimita un mesaj:neyes:si in seara aia cred k mi-a trimis vreo 3 mesaje fara sa ma cunoasca.iar a doua zi l-am invitat in oras si prima data nu a vrut sa accepte dar dupa aceea a acceptat si de atunci suntem impreuna de un an si 2 luni,iar dupa vreo luna am vb prima data de casatorie iar pe 1 inie am mers acasa la mine si m-a cerut de nevasta.acuma mai avem 4 luni si vom fi impreuna ptr totdeauna si ne dorim sa avem doi copilasi blonzi si cu ochii albastri ca si noi.




wow...ce rapizi ati fost....noua ne-au trebuit ani sa ne hotaram....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 17 Mai 2007, 16:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:



wow...ce rapizi ati fost....noua ne-au trebuit ani sa ne hotaram....


Si noua

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 17 Mai 2007, 16:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Si noua


noua cateva luni....nu e asa mult.
dar si mie mi-i se pare putin 2 sapt


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 17 Mai 2007, 18:41 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:



wow...ce rapizi ati fost....noua ne-au trebuit ani sa ne hotaram....



intr-adevar f rapizi...si la noi a fost vorba de ani, dar daca era dupa iubitul meu eram de ceva timp casatoriti, mai ales ca el dupa 4 luni s-a gandit sa ma ceara, dar avand in vedere ca eram o copila atunci si aveam de terminat liceul si aveam si o fire ffffff complicata si-a dat seama ca dca va face acest lucru ma va pierde si a asteptat:nwink:
oricum vorbim de ceva timp de nunt dar abia anul trecut ne-am hotarat sa ne cauitatm local si anul asta sa facem pasul decisiv...deci a fost cam dupa aproape 6 ani:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 09 Iun 2007, 03:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:


intr-adevar f rapizi...si la noi a fost vorba de ani, dar daca era dupa iubitul meu eram de ceva timp casatoriti, mai ales ca el dupa 4 luni s-a gandit sa ma ceara, dar avand in vedere ca eram o copila atunci si aveam de terminat liceul si aveam si o fire ffffff complicata si-a dat seama ca dca va face acest lucru ma va pierde si a asteptat:nwink:
oricum vorbim de ceva timp de nunt dar abia anul trecut ne-am hotarat sa ne cauitatm local si anul asta sa facem pasul decisiv...deci a fost cam dupa aproape 6 ani:~*


Hmmm eu v-am intrecut, ne cunoatem din primul an de liceu, am fost colegi de clasa ne-am imprietenit si uite ca dupa 8 ani ne-am si casatorit!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 09 Iun 2007, 12:36 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Hmmm eu v-am intrecut, ne cunoatem din primul an de liceu, am fost colegi de clasa ne-am imprietenit si uite ca dupa 8 ani ne-am si casatorit!


:napplause: noi vom aveam 7 ani si vreo 2 saptamai cand ne vom casatori:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 09 Iun 2007, 14:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:

:napplause: noi vom aveam 7 ani si vreo 2 saptamai cand ne vom casatori:nwink:


:napplause: si sa aveti o nunta ca in povesti!:ncouple:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 09 Iun 2007, 23:53 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

:napplause: si sa aveti o nunta ca in povesti!:ncouple:



multumesc! sper sa iasa bine. sa aveti parte de o casnicie plina de iubire, intelegere si respect!%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 18 Iun 2007, 03:18 
Nou Venit

Membru din: 18 Dec 2006, 16:42
Mesaje: 8
noi ne-am cunoscut la un concert Holograf.eu am mers cu prietenele mele si prietena mea cea mai buna l-a chemat si pe el si prietenii lui.ei ar trebui sa-i multumesc ca ne-am cunoscut.:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 19 Iun 2007, 23:33 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
noi...noi ne-am cunoscut cind eu deja lucram la o firma,apoi s-a angajat el..ma gindeam k ia uite asta ce talente are si mutre ...numai gagici dupa el...dupa ceva timp...a venit ziua lui simi-a spus sa ramin cu el..zic dak amici..si de atunci au trecut ani,avem un baietel de 2 ani jumatate,am dat amindoi la politie si uite-ne acum politisti,oameni cu copil mic acasa si o viitoare nunta...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 20 Iun 2007, 02:56 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
noi...noi ne-am cunoscut cind eu deja lucram la o firma,apoi s-a angajat el..ma gindeam k ia uite asta ce talente are si mutre ...numai gagici dupa el...dupa ceva timp...a venit ziua lui simi-a spus sa ramin cu el..zic dak amici..si de atunci au trecut ani,avem un baietel de 2 ani jumatate,am dat amindoi la politie si uite-ne acum politisti,oameni cu copil mic acasa si o viitoare nunta...



:napplause: sa fiti fericiti si sa va bucurati impreuna de baietelul vostru!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 20 Iun 2007, 11:37 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:


:napplause: sa fiti fericiti si sa va bucurati impreuna de baietelul vostru!


:lips:multumim


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România