Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 09:47


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 13 Oct 2006, 16:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Bai, tzafne mici! ia terminati! Clarutz da-mi ranga:D


mai sigur cu asta!:gun:(X)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 13 Oct 2006, 16:53 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
Citat:

Ce dragut!!!!
La fontana di trevi!
Ai mai aruncat banuti? Nu cred ca mai era nevoie!

am aruncat si banuti...
ca sa ne intoarcem cu bebelu..cand il vom avea.....:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 13 Oct 2006, 16:54 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
am aruncat si banuti...
ca sa ne intoarcem cu bebelu..cand il vom avea.....:nwink:
:love::love::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 08 Dec 2006, 01:31 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
a venit si randul meu...
l-am cunoscut la Iasi, cand eu tocmai fusesem data afara din camin(pt ca locul era cumparat):gun:si ma mutasem la o prietena la un apartament...
prietena vroia sa plece acasa la parinti si era stricata masina, asa ca prima vizualizare a fost la impins masina..apoi vreo jumate de an Iubirica tot a incercat sa ma convinga ca de fapt cu el o sa ma marit...:love:si au trecut aproape 5 ani..:neyes:
si ma bucur ca am fost data afara din camin:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 08 Dec 2006, 01:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
:njump:si eu si eu:ndance:
eu sunt din orastie langa deva...el din timisoara..a..si ne-am cunoscut im munchen.germania..nici macar o secunda nu mi-a trecut prin gand ca el va fi cel cu care voi ramane dar se pareca niciodata nu e bine sa spui nu dinainte..;)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 08 Dec 2006, 01:51 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
a venit si randul meu...
l-am cunoscut la Iasi, cand eu tocmai fusesem data afara din camin(pt ca locul era cumparat):gun:si ma mutasem la o prietena la un apartament...
prietena vroia sa plece acasa la parinti si era stricata masina, asa ca prima vizualizare a fost la impins masina..apoi vreo jumate de an Iubirica tot a incercat sa ma convinga ca de fapt cu el o sa ma marit...:love:si au trecut aproape 5 ani..:neyes:
si ma bucur ca am fost data afara din camin:ok:


Bravo feteleeeeeeeeee! Nici nu stiti cat ma bucur pt voi si pt iubirile voastre.Sa fiti iubite, fericite si sa traiti in al9lea cer mereu.Eu am iubit o persoana enorm si a fost centrul universului meu.Eram in clasa a10a si el a11a.Se tinea dupa mine de vreun an de zile.Era brunet cu ochi albastri.(X)Nu mi-am dat seama cand m-am indragostit de el.Stiu doar si voi tine minte faza asta toata viata mea, la un momentdat s-a aplecat asupra mea am simtit un fior de mi s-au inmuiat picioarele si m-a intrebat ce simt pt el! Eram in curtea scolii, eu am iesit pe sub bratul lui si m-am intors si i-am spus ,,ce vrei sa-ti zic? ca te iubesc? da te iubesc" si m-am intors si am plecat.Am ramas stupefiata de reactia mea O:)Si de-atunci am fost 6 luni impreuna.Dupa, despartirea a fost extrem de dureroasa iar vindecarea a durat vreo 3 ani.Insa pot sa afirm cu mana pe inima ca este singurul barbat pe care l-am iubit cu adevarat.:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 08 Dec 2006, 02:19 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

Bravo feteleeeeeeeeee! Nici nu stiti cat ma bucur pt voi si pt iubirile voastre.Sa fiti iubite, fericite si sa traiti in al9lea cer mereu.Eu am iubit o persoana enorm si a fost centrul universului meu.Eram in clasa a10a si el a11a.Se tinea dupa mine de vreun an de zile.Era brunet cu ochi albastri.(X)Nu mi-am dat seama cand m-am indragostit de el.Stiu doar si voi tine minte faza asta toata viata mea, la un momentdat s-a aplecat asupra mea am simtit un fior de mi s-au inmuiat picioarele si m-a intrebat ce simt pt el! Eram in curtea scolii, eu am iesit pe sub bratul lui si m-am intors si i-am spus ,,ce vrei sa-ti zic? ca te iubesc? da te iubesc" si m-am intors si am plecat.Am ramas stupefiata de reactia mea O:)Si de-atunci am fost 6 luni impreuna.Dupa, despartirea a fost extrem de dureroasa iar vindecarea a durat vreo 3 ani.Insa pot sa afirm cu mana pe inima ca este singurul barbat pe care l-am iubit cu adevarat.:lips:

am inteles ideea..eu vorbeam de actualul iubit..ca cine nu a iubit de mai multe ori...:neyes:
e bine cand poti compara...a doua oara chiar daca e iubire parca nu e la fel ca prima...
...am primit un sfat o data%%-sa fiu eu cea iubita..si sa iubesc eu mai putin...
am ajuns sa se indeplineasca, nu stiu daca e bine sau rau...dar imi e mai bine decat sa sufar dupa ce am iubit cu foc...
asa ca acuma sunt fericita pt cine e in viata si in inima mea..dar adevarata iubire vine doar o data si felicitari pt cele care o au si acuma in inima si in viata lor:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 15 Dec 2006, 14:36 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
eu l-am cunoscut prin intermediul colegilor. lucrez la radio si tipa care era in emisie de dimineata vorbea cu ascultatorii pe messenger. si unul dintre ei i-a cerut adresa de mess a unei domnisoare disponibile sa iasa intr-o seara la un gratar
si ea fiind prietena buna cu mine..normal ca s-a gandit la mine
am iesit astfel la gratar a doua seara...cu niste oameni pe care nici macar nu ii cunosteam, imi place sa risc :D si uite asa...din 24 octombrie de cand am fost la gratar m-am pricopsit cu iubi meu pe ca, nu ne-am despartit o zi, dupa 3 saptamani s-a mutat la mine, dupa o luna ne-am gandit sa ne facem o surpriza sa ne casaorim, dupa o luna jumate am inchiriat sala...si acum de craciun ca e si ziua mea in 25 astept inelul de logodna :D
:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 15 Dec 2006, 14:42 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
eu l-am cunoscut prin intermediul colegilor. lucrez la radio si tipa care era in emisie de dimineata vorbea cu ascultatorii pe messenger. si unul dintre ei i-a cerut adresa de mess a unei domnisoare disponibile sa iasa intr-o seara la un gratar
si ea fiind prietena buna cu mine..normal ca s-a gandit la mine
am iesit astfel la gratar a doua seara...cu niste oameni pe care nici macar nu ii cunosteam, imi place sa risc :D si uite asa...din 24 octombrie de cand am fost la gratar m-am pricopsit cu iubi meu pe ca, nu ne-am despartit o zi, dupa 3 saptamani s-a mutat la mine, dupa o luna ne-am gandit sa ne facem o surpriza sa ne casaorim, dupa o luna jumate am inchiriat sala...si acum de craciun ca e si ziua mea in 25 astept inelul de logodna :D
:lol:




UAU......(X)
Super tare.
Sa fiti fericiti si mereu sa va iubiti.

:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul
MesajScris: 15 Dec 2006, 21:30 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Vai dragele mele...am citit toate povestile voastre de la prima pina la ultima pagina...super tare...toate aveti niste povesti uimitor de frumoase de neobisnuite de hazlii...
Si iata ca a venit rindul sa va povestesc si eu...
Deci eu pe EL il cunosteam doar "vizual" el fiind bun prieten cu un var de-al meu...in vara 2004 eu eram intr-o relatie de 7 luni cu un BAIAT(pe care si EL il cunostea ) eram la varul meu cu BAIATUL cind a venit EL cu "Prietena" lui(cu care ma inteleg foarte bine la ora actuala)am vb 2 min intre toti 4 si a plecat...exact un an mai tirziu ne-am intilnit la un club ma condus acasa am iesit si a doua zi si asa a continuat relaia noastra 3 luni pina cind el m-a cerut in casatorie am facut cununia civila in blugi eu el si un prieten ca martor si a doua zi a plecat (el traind in Canada de 6 ani si venea in tara vara in vacanta)dupa 5 luni pe 15 martie 2006 am fost la interviu la ambasada sa-mi iau viza (eu fiind din chisinau am stat toata ziua cind am avut interviul la "prietena lui-fosta" era si tati cu mine, cit am fost inauntru a stat saraca sub ploaie aproape 4 ore asteptindu-ma, nu oricine face lucruri de genul asta, chiar si la nunta am invitat-o cu actualul ei prieten)si pe 30 martie 2006 eram in Canada cu EL si acum tot aici ma aflu si la vara mergem in tara sa facem nunta..si va fi totul foarte frumos...:D
Mersi pentru atentie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 08 Feb 2007, 06:34 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
draga carmina eu cred ca esti o persoana fff romantica...bravo tie...traiesti toate sentimentele la adevarata lor intensitate...iti urez sa aveti parte de multa fericire, sanatate si sa fie intr-un ceas bun!!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 08 Feb 2007, 06:52 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
eu si iubitul meu ne-am cunoscut acum 4 ani(eram colegi de munca)eu abia ma despartisem de fostul iubit si treceam printr-o perioada cand nu vroiam sa fiu cu nimeni....cu atat mai putin cu el care mi se parea infricosator: mare, chelios, mi se parea ca arata ca un infractor(ciudat pt ca acum mi se pare ca are trasaturi blande)..a tot incercat sa ma cucereasca vreo jum de an si apoi fara sorti de izbanda s-a dat batut...eu am plecat din locul respectiv si ne-am reintalnit dupa alte cateva luni cand l-am vazut cu o iubita de-a lui...si atunci a aparut scanteia...ne-am jucat de-a soarecele si pisica: cand incercam eu sa-l cuceresc si nu mai vroia el cand incerca el si nu mai vroiam eu(si tot asa mai multe luni). intr-o vara ma suna dimineata sa ma intrebe ce fac...eu eram la mare, el imi zice ca vine si el(si a venit)...ne-am plimbat, am vorbit ...si ne-am sarutat...nici unul din noi nu si-a dorit de la inceput o relatie serioasa, ne era frica de obligatii, si ne-am despartit(2 sapt)...a fost perioada in care ne-am dat seama ca de fapt noi ne iubim si nu putem sta unul departe de altul(nu stii ce ai pana nu pierzi)...acum suntem fericiti si speram sa traim fericiti pana la adanci batraneti...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 15 Mar 2007, 23:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Si noi avem o poveste dragutza, eu ma despartisem de fostu de vre-o 7 luni,l-am cunoscut inainte de craciun la o disco romaneasca in Munchen, vre-o 4 sambate m-am tot ferit de el pt ca era tot timpul cu colegi si putzin baut..In a 5 sambata era ffff cumint cu o sticla de cola in fatza , mi sa poarut nostim si l-am intrebat daca nu cumva e bolnav de e asa de cuminte:D sa utat la mine de parca as fi vb germana cu el:blink: dupa care am dansat si de atunci dansam mai departe si astazi zambim cand ne intreaba cineva cum ne-am cunoscut..Eu din Orastie ,el din Timisoara si ne-am cumoscut in Munchen,aaaa.. si in octombrie ne casatorim..:nmarried::rocker:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum v-ati cunoscut iubitul/iubita??
MesajScris: 16 Mar 2007, 03:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
..Eu din Orastie ,el din Timisoara si ne-am cumoscut in Munchen,aaaa.. si in octombrie ne casatorim..:nmarried::rocker:


suna cam ca si povestea noastra numai noi am trecut oceanul ca sa ne intalnim unul pe celalalt :))) Sa fiti fericiti!!!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România