Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 18:50


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 08 Dec 2008, 23:06 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Cred k majortatea intampina problema asta. Si noi ne dorim ff mult sa avem casuta noastra. Noi am stat 2 ani jumate in ct, pana mi-am terminat eu studiile, si in vara asta am fost nevoitit sa ne mutam la ai mei, pentru a putea strange banuti pt nunta. Insa ne e dor amandorura de constanta si am vrea ca dupa nunta, cat mai cuand posibil sa ne intoarcem. Problema e ca nu cred k acolo vom reusi sa ne luam un apartament, asa ca nu cred k vom mai pleca de aici. Oricum, mai important este sa reusim sa facem si pasul asta, indiferewnt de orasul in care locuim.:npray:

Va doresc spor la treaba! Si sa reusiti! E greu intr-adevar, dar poate va mai raman bani de la nunta, mai faceti un imprumut si reusiti. O garsoniera v-ar conveni? Eu zic ca pentru inceput e buna, nu presupune nici cheltuieli mari de intretinere...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 09 Dec 2008, 12:50 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Citat:
Va doresc spor la treaba! Si sa reusiti! E greu intr-adevar, dar poate va mai raman bani de la nunta, mai faceti un imprumut si reusiti. O garsoniera v-ar conveni? Eu zic ca pentru inceput e buna, nu presupune nici cheltuieli mari de intretinere...

Intr-adevar, alinutza, e buna si o garsoniera, numai sa stii ca este a ta...Dar esxista si un "dar". Preturile garsonierelor nu difera f mult de pretul unui apartament cu 2 camere, asa k, asta e, un efort in plus si cumperi un aparament. Si in plus, dak apuci sa faci credit pt o locuinta (pt k, cel putin noi, alta posibilitate nu avem) acolo ramai ani buni. Eu, oricum, sunt optimista in privinta asta, este greu, dar trebuie sa reusim, nu suntem nici singuri, avem sprijin si din partea parintilor. Eu sunt convinsa ca mai devreme sau mai tarziu va fi bine, e doar o chestiune de timp (})(})


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 14 Dec 2008, 21:37 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Intr-adevar, alinutza, e buna si o garsoniera, numai sa stii ca este a ta...Dar esxista si un "dar". Preturile garsonierelor nu difera f mult de pretul unui apartament cu 2 camere, asa k, asta e, un efort in plus si cumperi un aparament. Si in plus, dak apuci sa faci credit pt o locuinta (pt k, cel putin noi, alta posibilitate nu avem) acolo ramai ani buni. Eu, oricum, sunt optimista in privinta asta, este greu, dar trebuie sa reusim, nu suntem nici singuri, avem sprijin si din partea parintilor. Eu sunt convinsa ca mai devreme sau mai tarziu va fi bine, e doar o chestiune de timp (})(})

Bravo! Imi place cum gandesti. Sunt sigura ca asa va fi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si noi la fel
MesajScris: 15 Dec 2008, 12:41 
Nou Venit

Membru din: 22 Oct 2008, 15:15
Mesaje: 43
Citat:
Bravo! Imi place cum gandesti. Sunt sigura ca asa va fi.


:hug::flowers::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România