Ultima vizită a fost: Acum este 23 Apr 2024, 16:54


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 23 Ian 2006, 02:14 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
si unde exact sa mergem in Croatia?Ai idee la ce hotel?Si cam ce pret?(X)

Cauta pe la discutiile cu luna de miere. S-a tot discutat despre asta acolo si nu vreau sa ma repet aici, unde este vorba de alt subiect.
Merci. B)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 09 Feb 2006, 14:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
si unde exact sa mergem in Croatia?Ai idee la ce hotel?Si cam ce pret?(X)



Croatzia rulz ....

:lol::rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 09 Feb 2006, 17:29 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
initial mi-ar fi placut sa facem pe 31 iulie ca atunci facem 2 ani de cand suntem impreuna dar nu am gasit restaurant si la inceputul lui august nu se putea ca e post,si uite ca am fixat data nuntii pe 19 august . eu zic ca este o zi norocoase pt noi mai ales ca eu mi-am dorit mereu sa avem nunta vara ca sa putem merge in luna de miere la mare unde chiar acolo ne-am legat destinele,unde m-a si cerut de sotie.:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 09 Feb 2006, 20:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
initial mi-ar fi placut sa facem pe 31 iulie ca atunci facem 2 ani de cand suntem impreuna dar nu am gasit restaurant si la inceputul lui august nu se putea ca e post,si uite ca am fixat data nuntii pe 19 august . eu zic ca este o zi norocoase pt noi mai ales ca eu mi-am dorit mereu sa avem nunta vara ca sa putem merge in luna de miere la mare unde chiar acolo ne-am legat destinele,unde m-a si cerut de sotie.:love:



Eu am ales 19 august...pt ca e vara si e primul weekend in care e voie sa se faca nunti...:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 09 Feb 2006, 20:50 
Senior

Membru din: 12 Noi 2005, 16:55
Mesaje: 118
Citat:


Eu am ales 19 august...pt ca e vara si e primul weekend in care e voie sa se faca nunti...:-`

eu vroiam pe 10 iunie ca atunci implinim 6 ani ,dar restaurantul era ocupat si am ales data de 11 dar dupa doua luni ne-a sunat de la local si a zis ca atunci sunt Rusaliile si nu se fac nunti asa ca am decalat-o pe 4iunie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 05 Mar 2006, 12:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
eu vroiam pe 10 iunie ca atunci implinim 6 ani ,dar restaurantul era ocupat si am ales data de 11 dar dupa doua luni ne-a sunat de la local si a zis ca atunci sunt Rusaliile si nu se fac nunti asa ca am decalat-o pe 4iunie



mai ai un pic .....vreo 3 luni....ti-ai luat rochia de mireasa???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 05 Mar 2006, 22:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
si eu tot vara 1 iulie ura(!)B):rocker:B)


inca putin ..........inca putin(})(})


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 08 Mar 2006, 11:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Din intamplare:p Restaurantul nu era liber in 29 august,dupa deful meu,cum as fi vrut,dar era in 29iul, ceea ce a fost destul de neprevazut.In plus, chiar voiam sa fie vara.Tot din intamplare,si a fost ceva ce am aflat dupa- tatal viitorului sot e nascut tot atunci, la fel si o matusa fff draga mie, careia ii ziceam mama cand eram mica(e sora de-a mamei si mai si semanau).Deci, pana la urma, 29iul este chiar o data de familie...nu as fi crezutB):lol:


;);):lips::cool:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 16 Mar 2006, 17:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Pentru o mai buna ordonare a mesajelor noastre, si daca intr-adevar ziua nuntii noastre are vreo semnificatie pentru noi, va invit, daca vreti, sa o postam aici.

Pentru noi, 26 inseamna ziua cand ne-am cunoscut si ziua cand ne-am mutat impreuna
:~*...era clar ca ziua nuntii noastre va fi tot 26, nu? :lol:


noi ne-am cunoscut in luna mai, iar prima intalnire am avut-o pe 18 mai. nunta nu o puteam face in luna mai (superstitia si o alta etapa imp din viata mea :am licenta in vara).
atunci am lasat-o in septembrie, dar nu se putea pe 18 pt ca este in mijl saptam. in cazul asta am impartit la 2 si a iesit data de 9 sept.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 16 Mar 2006, 17:37 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

noi ne-am cunoscut in luna mai, iar prima intalnire am avut-o pe 18 mai. nunta nu o puteam face in luna mai (superstitia si o alta etapa imp din viata mea :am licenta in vara).
atunci am lasat-o in septembrie, dar nu se putea pe 18 pt ca este in mijl saptam. in cazul asta am impartit la 2 si a iesit data de 9 sept.


la noi chiar nu are nici o semnificatie...am vrut doar sa fie vara, as fi preferat in 24 iunie cand e aniversarea noastra dar, pentru ca avem multi invitati, plus nasii, plecati din tara, am ales prima sambata din august cand se pot face nunti...19 august...

nu-i nimic...inca o zi de sarbatorit in an...cu cat mai multe cu atat mai bine...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România