Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 05:10


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 24 Oct 2006, 18:00 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Noi am ales ziua de 28 octombrie pt ca asta a fost singura data disponibila la restaurantul respectiv :D:-`
Initial am vrut pe o data de 13 dar nu s-a nimerit.
Ce sa-i faci daca nu am vrut sa amanam pana la anul :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 24 Oct 2006, 18:15 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
eu tin foarte mult la date si semnificatii....dar se pare ca legat de data nuntii sunt putin ghinionista...
toate datele mele preferate pica anul asta sambata...deci la anu pica duminica....din start dezamagire....
am gasit pana la urma si pt la anu date cu semnificatii care sa pice sambata dar ghinion la restaurante pt ca erau ocupate....
si asa am ajuns la 29 septembrie...fara pic de semnificatie....:(
da pt ca nu pot eu fara semnificatii am zis 9-2=7, 7 ani de cand suntem impreuna in anul nuntii:lol:
eee...asta e....inca o ocazie in plus de sarbatorit...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 24 Oct 2006, 19:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
3 Iunie 2007 -> Am vrut pe 2 de fapt pentru ca pica sambata, dar erau toate ocupate, asa am ajuns la 3, care btw...e cifra mea norocoasa...si 3 e ultima zi, dupa care incepe postul Sf. Petru si Pavel!:ndance:, si Iunie pentru ca nu e nici prea cald, nici prea frig, Numa` bine de`o petrecere frumoasa!:p


am vrut sa facem nunta pe 18, pt ca pe 18 ne-am cunoscut. insa nu se putea pt ca pica in mijlocul saptamanii...si atunci am impartit la 2 si am facut-o pe 9 septembrie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 30 Oct 2006, 21:39 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
(?)eram intr-o dilema de zece ani ne chinuiam sa facem nunta. eram in luna august si incercam sa facem imprumut la banca sa putem face nunta si nu prea ne iesea.
intr-o seara am iesit afara cu doua prietene si cu sotul meu iar eu dezamagita :( hai ca trece si august si gata trece si anul acesta si nu mai facem nunta. se apropia aniversarea celor zece ani de cand eram impreuna si intr-o sclipire de geniu:D tot eu am zis ce ar fi sa facem nunta in ziua in care facem zece ani 23.09.2006. bineinteles ca asta o spusesem a disperare si toata lumea prezenta s-a apucat sa se uite in calendar ce zi a saptamanii este 23 septembrie si cum cadea sambata a ramas stabilit si am petrecut de doua ori :champagne: am aniversat zece ani de cand eram impreuna si am chefuit la nunta noastra:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 30 Oct 2006, 23:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

am vrut sa facem nunta pe 18, pt ca pe 18 ne-am cunoscut. insa nu se putea pt ca pica in mijlocul saptamanii...si atunci am impartit la 2 si am facut-o pe 9 septembrie.


La noi avand doua nunti, trebuiau facute consecutiv, doua sambete la rand. Initial am vrut 17 iunie,(cifra 7 imi aduce noroc)dar la Cluj unde avea loc prima nunta sambata era rezervata. Din pacate si urmatoarea sambata, 24 era rezervata, asa ca am hotarta sa fie duminica, 25 iunie, mai ales ca la noi in Ardeal nuntile sunt ziua si nu era o problema cu mersul la serviciu de luni. Cand am rezervat sala la Cluj, concomitent soacra mea a mers la restautant in Galati si cum 1 iulie era liber, asa a ramas. De-abia acum imi dau seama ca noi chiar pe 1 ne-am cuplat (asa ca vom avea de sarbatorit dublu de acum inainte;)).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 31 Oct 2006, 00:06 
Nou Venit

Membru din: 17 Dec 2005, 17:59
Mesaje: 14
si eu tot vara 1 iulie ura(!)B):rocker:B)


Si eu am avut nunta tot pe 1 iulie 2006:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 01 Noi 2006, 23:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
si eu tot vara 1 iulie ura(!)B):rocker:B)


Si eu am avut nunta tot pe 1 iulie 2006:ndance:


Ramoncita mama, vrem si noi poze!
Ce zici, vedem ???:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 03 Dec 2006, 23:24 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
si eu am ales data de 5 mai pt ca atunci era liber restaurantul..
asa ,daca vreau gasesc semnificatii..ca e 5.05 si sunt 5 ani de cand ne cunoastem...dar...
initial mai era o data 28 aprilie, care am aflat ulterior ca era aniversarea nuntii socrilor, iar ai mei parinti au avut pe 3 mai
iar pe 5 mai e ziua la vreo 2 prieteni si niste rude isi sarbatoresc vreo 12 ani de casnicie:lol:
si daca e sa o luam cu semnificatii, eu vreau musai tort cu 5 nivele, ca ne iubim de 5 ani


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 17 Ian 2007, 02:22 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Noi am ales 7-07-2007 pentru ca noi ne-am cunoscut tot pe o data care contine cifra 7, ziua de nastere a viitorului meu sot este tot cu o cifra de 7,, deci ne-a purtat noroc ziua de 7 si sper sa ne poarte noroc in continuare.

Eu am ales data de 7 pentru ziua nuntii fiindca sunt superstitioasa - un piculet! si am citit pe un alt site ca 07.10.2006 e zi cu noroc si 100% pozitiv! si fiindca imi place cifra 7, e mistica! :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 17 Ian 2007, 13:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Si tu ai ales data dupa criterii astrologice? Si eu!:njump::njump::njump:


Si eu as fi vrut cifra 7 in ziua nuntii mele si initial am ales data de 17 iunie, dar deoarece nu era liber restaurantul, am ales 25, repectiv 1.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 29 Ian 2007, 22:12 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Apropo de aceste criterii... anul trecut, in februarie, cand ne-am ales noi data, nu stiam care sunt perspectivele astrologice pentru acest an :) oricum, cica pe 18 august astrele indica o proportie de 70% pentru a spune DA la starea civila. Merge, decat sa fi fost nu....

Recunosc ca sunt superstitioasa, in consecinta am impresia ca si induc o anumita stare din cauza asta, adica subconstientul meu lucreaza de asa natura incat pot genera neantelegeri! vorbesc aberant, ideea este ca daca nu esti superstitioasa nu are nici o importanta ziua cand ai nunta! pe bune! e o chichita de a mea, tin cont de ea ca asa e creierasul meu, acord prea multa importanta detaliilor! mult noroc cu nunta!
:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 29 Ian 2007, 22:19 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Si tu ai ales data dupa criterii astrologice? Si eu!:njump::njump::njump:

Initial am vrut sa fac nunta in 3 sept! dar o colega de la firma, ce avea initial nunta in august, de voie de nevoie a fost nevoita sa-si decaleze nunta, asa ca am decalat-o si eu! si sunt super incantata de data! toti mi-au spus ca de ce nu am facut mai devreme, in sept, dar nici o zi nu parea potrivita, si nici una nu era 100% ok cum vroiam eu! :nlol: musai sambata - sunt capricorn si e zi cu noroc pentru mine (nu am tinut cont mult de puiul meu fiindca el nu tine cont de asemenea chichite, si atunci gandesc ca eu trebuie sa decid daca cred in ele!:D)! si 07 octombrie nu suna grozav!? semnificativ si mistic! :~* asa simt! si cand te gandesti ca in noaptea dinaintea nuntii a fost ploaie, furtuna, te zbura vantul! iar la noua dimineata era uscat pe jos si soare! si am fost in rochita asa cum te imbraci vara! :ok: a tinut Doamne-Doamne cu noi! multumim frumos!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 06 Feb 2007, 02:40 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
noi am ales primul weekend dupa postul sf maria pt ca vrem sa plecam in luna de miere dupa nunta si perioada propice pt turcia este sf lunii august


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România