Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 21 Iun 2007, 13:17 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:
Eu am avut nunta in luna august si a prins bine....ptr. ca toata lumea venise din concedii si nu au avut pretexte :nblink: ca sa nu vina la nunta.....
Decat in cloceala de iulie , mai bine in august ca e mai bine ca si temperaturi..


pt noi iulie are multe semnificatii...ziua lui,a mea,ziua cind ne-am cunoscut,era ceva sentimental pt noi,dar...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 21 Iun 2007, 19:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Initial am vrut sa fac nunta in 3 sept! dar o colega de la firma, ce avea initial nunta in august, de voie de nevoie a fost nevoita sa-si decaleze nunta, asa ca am decalat-o si eu! si sunt super incantata de data! toti mi-au spus ca de ce nu am facut mai devreme, in sept, dar nici o zi nu parea potrivita, si nici una nu era 100% ok cum vroiam eu! :nlol: musai sambata - sunt capricorn si e zi cu noroc pentru mine (nu am tinut cont mult de puiul meu fiindca el nu tine cont de asemenea chichite, si atunci gandesc ca eu trebuie sa decid daca cred in ele!:D)! si 07 octombrie nu suna grozav!? semnificativ si mistic! :~* asa simt! si cand te gandesti ca in noaptea dinaintea nuntii a fost ploaie, furtuna, te zbura vantul! iar la noua dimineata era uscat pe jos si soare! si am fost in rochita asa cum te imbraci vara! :ok: a tinut Doamne-Doamne cu noi! multumim frumos!


Ce dragut! am avut nunta in aceeasi zi, si eu sunt tot capricorn, nu ma zic de ploaie ca la fel s-a intamplat si la noi a plouat vineri pana noaptea tarziu iar sambata dimineata era soare :lol::-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 21 Iun 2007, 19:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Noi ne-am hotarat destul de tarziu prin martie 2006 ca vrem safacem nunta si a trebuit sa ne miscam destul de repede si sa ne alegem ziua nuntii in functie de restaurant, initial era pe 30 sept dar formatia pe care ne-o doream era libera pe 7 octombrie asa ca a ramas ptr 7 octombrie in acelasi local si cu formatia preferata!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 26 Iun 2007, 17:31 
Nou Venit

Membru din: 31 Oct 2006, 19:56
Mesaje: 1
Citat:
Ce coincidenta. Noi am ales data de 26 (de fapt eu am fost cea care am ales-o) pentru ca pe 26 a inceput povestea noastra de dragoste, iar pe 26 august este Sf. Adrian (ziua de nume a iubitului meu). Si plus ca dintotdeauna mi-am dorit sa am nunta in
vara.

ce de coicidente! si pt mine 26 august e ziua din care eu sunt impreuna cu viitorul meu sot. si ......anul acesta pe, 26 august 2007, facem 11 ani de cand suntem impreuna. as fii vrut sa fac nunta atunci, dar din pacate nu am gasit sala libera, asa ca o facem in 08 sept. va doresc tutror multa fericire si casa de piatra!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 27 Iun 2007, 14:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
ce de coicidente! si pt mine 26 august e ziua din care eu sunt impreuna cu viitorul meu sot. si ......anul acesta pe, 26 august 2007, facem 11 ani de cand suntem impreuna. as fii vrut sa fac nunta atunci, dar din pacate nu am gasit sala libera, asa ca o facem in 08 sept. va doresc tutror multa fericire si casa de piatra!


:napplause: felicitari, 11 ani impreuna!!! Sa aveti o nunta frumoasa!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 27 Iun 2007, 19:44 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 20:07
Mesaje: 16
NOI AM ALES SA FACEM NUNTA PE 25 AUGUST 2007 PENTRU CA EU DUPA O SAPTAMANA IMPLINESC 25 DE ANI.NE-A PLACUT FOARTE MULT ACEASTA COINCIDENTA.:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 28 Iun 2007, 00:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
NOI AM ALES SA FACEM NUNTA PE 25 AUGUST 2007 PENTRU CA EU DUPA O SAPTAMANA IMPLINESC 25 DE ANI.NE-A PLACUT FOARTE MULT ACEASTA COINCIDENTA.:-*


Si noi tot pe 25 august avem nunta.Dar chiar nu am ales-o dupa nici o semnificatie.Anul trecut aveam nunta in 17.09 de zua fratelui sotului meu...si era motiv de dubla petrecere.Dar din pacate el a muit in 01.08.2006, intr-un accident de masina si am anulat totul.
Eu chiar nu cred ca data conteaza.....vroiam doar sa fie vara.In rest.....fericire si sanatate.:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 24 Aug 2007, 19:45 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
noi am ales data de 3 noiembrie pentru ca pe 3 iunie m-a cerut in casatorie .. :-* iar noiembrie e o luna numai buna ... se termina si vinul de fiert (X) si avem timp si sa pregatim ce ne trebuie... :love:


Mda, nici la noi nu are nicio semnificatie ziua de 4 octombrie pe care am ales-o. Am fi vrut vara, numai ca nu era liber restaurantul pe care il doream. 4 oct a fost prima zi sambata libera din 2008. Am fost putin cam suparati, pentru ca iubim vara amandoi. Apoi am realizat ca si fratele meu a avut nunta in octombrie si a fost ok. Si vorba directorului de la restaurant: "e ziua voastra norocoasa". Oricum pentru mine cea mai importanta ramane data cand m-a cerut in casatorie...nu stiu de ce, dar mi-a ramas in suflet si nu cred ca ziua nuntii o va depasi ca semnificatie in sufletul meu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 24 Aug 2007, 20:12 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

Mda, nici la noi nu are nicio semnificatie ziua de 4 octombrie pe care am ales-o. Am fi vrut vara, numai ca nu era liber restaurantul pe care il doream. 4 oct a fost prima zi sambata libera din 2008. Am fost putin cam suparati, pentru ca iubim vara amandoi. Apoi am realizat ca si fratele meu a avut nunta in octombrie si a fost ok. Si vorba directorului de la restaurant: "e ziua voastra norocoasa". Oricum pentru mine cea mai importanta ramane data cand m-a cerut in casatorie...nu stiu de ce, dar mi-a ramas in suflet si nu cred ca ziua nuntii o va depasi ca semnificatie in sufletul meu



octombrie e o luna f buna. noi chiar nu am vrut vara pt ca e ingozitor de cald. plus ca o verisoara de-a mea a avut nunta anul trecut pe la mijlocul lui octombrie si tin minte ca mergeam in maneca scurta.
si, dupa cum e traditia din batrani, nuntile se fac toamna.
vezi ce de motive? ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 27 Aug 2007, 21:58 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


octombrie e o luna f buna. noi chiar nu am vrut vara pt ca e ingozitor de cald. plus ca o verisoara de-a mea a avut nunta anul trecut pe la mijlocul lui octombrie si tin minte ca mergeam in maneca scurta.
si, dupa cum e traditia din batrani, nuntile se fac toamna.
vezi ce de motive? ;)


Asa e. Acum toamna e lunga si frumoasa...aproape ca nu mai avem iarna. Eu sunt cam friguroasa, dar gtasesc eu o solutie pentru drum, cat despre restaurant acolo oricum e cald... ceea ce vreau sa spun e ca rochia va ramane asa cum o am eu in cap, chiar daca n-a fost sa fie vara si va fi toamna. multumesc pentru motivele oferit. Deja m-am obisnuit cu gandul de octombriesi ma incanta si faptul ca o sa avem vara libera sa ne facem concediile, sa ne facem si pregatirile...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 28 Aug 2007, 14:10 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2007, 15:04
Mesaje: 3
Citat:


octombrie e o luna f buna. noi chiar nu am vrut vara pt ca e ingozitor de cald. plus ca o verisoara de-a mea a avut nunta anul trecut pe la mijlocul lui octombrie si tin minte ca mergeam in maneca scurta.
si, dupa cum e traditia din batrani, nuntile se fac toamna.
vezi ce de motive? ;)

Si eu voi avea nunta toamna, la final de septembrie.Dupa ce logodnicul meu m-a cerut in casatorie, ne-am grabit sa gasim o sala libera, pentru ca stiam ce nebunie ese si cat sunt de ocuate salile.Si intamplarea a facut sa gasim sala pe care ne-o doream (singura suficient de mare :p ) libera pe 29 seprembrie. Si eu si logodnicul meu suntem nascuti amandoi in seprembrie, ne-am cunoscut in septembrie, si mai mult, ziua lui e pe 28 septembrie.Coincidenta, intamplare? pentru mine e voia sortii, asa trebuia sa se intample!:flower::heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 28 Aug 2007, 16:04 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Si eu voi avea nunta toamna, la final de septembrie.Dupa ce logodnicul meu m-a cerut in casatorie, ne-am grabit sa gasim o sala libera, pentru ca stiam ce nebunie ese si cat sunt de ocuate salile.Si intamplarea a facut sa gasim sala pe care ne-o doream (singura suficient de mare :p ) libera pe 29 seprembrie. Si eu si logodnicul meu suntem nascuti amandoi in seprembrie, ne-am cunoscut in septembrie, si mai mult, ziua lui e pe 28 septembrie.Coincidenta, intamplare? pentru mine e voia sortii, asa trebuia sa se intample!:flower::heart:


Eu nu cred in coincidente cand e vorba de chestiuni din acestea importante legate de viata> E clar ca asa trebuia sa fie...era scris undeva probabil...S-aveti petrecere frumoasa si o casnicie fericita


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 21 Sep 2007, 19:46 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Buna miresicilor!!Si noi avem la anul nunta, pe 14 iunie si am ales 14 pt ca nr 4 e prezent e in viata noastra f mult si haideti sa va explic:
Data na


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 22 Ian 2008, 21:42 
Nou Venit

Membru din: 04 Ian 2008, 20:27
Mesaje: 8
buna fetelor! la mine a fost ceva inedit!!cu o zi inainte de a merge la rest sa fixam data nuntii a venit preotul cu boboteaza mi-a dat busuioc l-am pus sub perna si am visat ca am pus data nuntii pe 11 octombrie, la rest era liber 4 si 11 oct asa ca am ales 11 oct:wok:!! :ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 21 Mar 2008, 17:16 
Nou Venit

Membru din: 17 Mai 2007, 16:36
Mesaje: 11
Citat:
buna fetelor! la mine a fost ceva inedit!!cu o zi inainte de a merge la rest sa fixam data nuntii a venit preotul cu boboteaza mi-a dat busuioc l-am pus sub perna si am visat ca am pus data nuntii pe 11 octombrie, la rest era liber 4 si 11 oct asa ca am ales 11 oct:wok:!! :ncouple:


fetelor eu am vrut sa facem nunta pe data de 12 , pentru ca pe 12 februarie implinim ani de relatie, insa s-a intamplat sa fie 26 iulie ( era singura data libera ptr vara) si 26 este ziua in care ne-au facut cunostinta prietenii comuni....asa ca este o data destul de speciala si pentru noi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 09 Iun 2008, 21:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:

fetelor eu am vrut sa facem nunta pe data de 12 , pentru ca pe 12 februarie implinim ani de relatie, insa s-a intamplat sa fie 26 iulie ( era singura data libera ptr vara) si 26 este ziua in care ne-au facut cunostinta prietenii comuni....asa ca este o data destul de speciala si pentru noi...

tweety si roxana si noi suntem impreuna tot de pe 25 august 2002,si am vrut nunta tot pe 25,dar in 2009 nu pica sambata,asa ca facem pe 22 august.
laura esti una dintre miresele care a facut nunta pe 25 august si te invidiez,(glumesc)dar anul trecut nu s-a putut.:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 09 Iun 2008, 23:29 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
tweety si roxana si noi suntem impreuna tot de pe 25 august 2002,si am vrut nunta tot pe 25,dar in 2009 nu pica sambata,asa ca facem pe 22 august.
laura esti una dintre miresele care a facut nunta pe 25 august si te invidiez,(glumesc)dar anul trecut nu s-a putut.:(

La noi a fost prima sambata libera la restaurantul pe care ni-l doream. Mai ales eu voiam acolo. Dar s-a nimerit bine. La inceputul lui octombrie am inceput noi sa iesim impreuna, iar nunta o avem pe 4 octombrie, aproximativ la 2 ani de cand am inceput relatia. :njump: Eu zic ca cineva acolo sus le aseaza asa cum trebuie!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 06 Aug 2008, 15:18 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Noi am vrut ca nunta noastra sa fie vara. Singurule evenimente importante pt noi, care sunt vara, sunt: p 10 iunie ziua in care ne-am cunoscut si p 18 iulie ziua lui. Asa ca am ramas la 18 iulie, in toiul verii. N cunoastem d 4 ani si tot d atata timp suntem si impreuna, d vreo 3 ani ne-am hotarat ca o sa n unim destinele si pt ca eu nu eram pregatita ( acum am 21 ani) ii spuneam: "o sa facem nunta in 2009 d ziua ta pt ca este sambata". Ca sa va zic ca anul trecut i-am spus: "nu mai facem in 2009 ci in 2010 ca sa imi termin si eu facultatea in 2009 si sa am un an d angajare continua; si facem p 17 iulie". A trecut timpul si avem un an d cand stam impreuna, si ma simt mai pregatita ca niciodata pt nunta d la anul.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România