Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 13 Feb 2007, 01:24 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
noi am ales primul weekend dupa postul sf maria pt ca vrem sa plecam in luna de miere dupa nunta si perioada propice pt turcia este sf lunii august

perfect, chiar septembriee buna perioada, eu am fost anul trecut si am avut o vacanta super..acuma sunt in dilema ca nu stiu ce sa mai aleg, ca sa fie si mai fain


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 02 Apr 2007, 23:35 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
noi am vrut sa facem pe 25 august nunta, ziua cand ne-am cunoscut, dar dupa ce am vizionat mai multe restaurante si ne-am hotarat asupra unuia si cand ne-am dus cu parintii sa ne alegem ziua...surpriza...era ocupata data si era liber pe 26 august...am vorbit noi ce am vorbit si am zis ca ce e 25 ce e 26...dar era duminica si noi nu vroiam asa...dupa care unii au zis ca august e si perioada cu vacantele si oamenii sunt in concediu, asa ca ne-am dus iar la restaurnat si era si 26 ocupat si atunci hai sa facem in sept, dar nu vroiam chiar pe data de 1 sept si am zis sa fie urmatoarea sapt, ca pana pe 15 cel tarziu sa plecam in luna de meiere si fiind liber, pe data de 8 am ales 8, mai ales ca pe mine ma cheama si Anamaria, numai bun...toata lumea a zis e cea mai potivita data pe 8 e Sf. Maria, iar pe 9 sunt Sf. parinti ioachim si Ana...asta e povestea zilei de nunta:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 03 Apr 2007, 16:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Noi am vrut in iunie prima data dar din pacate restarantu pe care mi l-am dorit eu era ocupat pana in octombrie mai aveau iber doar cate o duminica,si cum nu am vrut diminica am ales...6 octombrie..asa ca nu are prea mare importanta data..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 13 Apr 2007, 13:51 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
noi facem nunta pe 22 iulie pt ca este cea mai apropiata data de ziua in care implinim 3 ani de cand suntem impreuna :heart::heart::heart: (pe 26 iulie)
si ne-am gandit ca ar fi frumos sa sarbatorim 2 lucruri asa frumoase deodata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 14 Apr 2007, 19:29 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Se pare ca la fel ca la mine, restaurantul troneaza in alegerea datei:ndance:

Aproape ca nu mai are importnata data, e mai important evenimentul si locatia:D

Cand am fost de curand la biserica , sa discutam una alta, spunea cineva ca in unele zone se fereste lumea sa faca nunti in luna mai(e luna cu ghinion)....si parintele razand spunea ca poti sa te casatoresti si in ziua sfanta..ca nu are importanta ...fericiti sa fim...:nbride:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 01 Mai 2007, 13:49 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
la noi a depins si de restaurant pentru ca ne-am trezit tarziu dar a depins si de data in care puteau ajunge nasii nostri in tara. am vrut o data foarte aproape de august, pentru ca in august nu am gasit decat in locatii unde incapeau maxim 200 de persoane. nasii au avut de ales intre 15 iulie si 2 septembrie. si sincer ma bucur ca e 2 sep ca daca era iulie eram in depresie de pe acum... asa mai am timp sa ma gandesc ca ma marit (X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 02 Mai 2007, 01:16 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
noi avem o poveste destul de lunga despre cum ne-am ales data nuntii dar varianta finala a ramas 29 septembrie iar noi prima data ne-am cunoscut intr-o data de 29 aprilie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 24 Mai 2007, 21:57 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 20:07
Mesaje: 16
SI EU AM NUNTA PE 25 AUGUST.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 24 Mai 2007, 22:30 
Nou Venit

Membru din: 03 Ian 2007, 21:18
Mesaje: 13
uite o mireasa care are data nunti la fel ac si mine si eu am fost nevoita sa imi aleg data nunti dupa surorile mele:D si al fel cum zici tu ne-am horatat brusc si nu mai erau locuri la restaurant ceva mai apropate de luna august numai in 2 septembrie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 18 Iun 2007, 03:25 
Nou Venit

Membru din: 18 Dec 2006, 16:42
Mesaje: 8
la noi nunta va fi pe 26 iulie anul viitor.am ales data asta pt ca pe 26 aprilie m-a cerut si am ales iulie ca sa termin cu examenele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 20 Iun 2007, 12:56 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:
la noi data de 23 nu are nici o semnificatie, atunci am gasit loc liber la sala ,eu intotdeauna mi-am dorit sa ma marit in luna mai ,dar nashii nostrii s-au casatorit in ultima sambata din luna mai asa ca ne-a ramas luna iunie,iar data libera a fost pe 23 ....asa ca...nu are nici o semnificatie,dar va avea de acum incolo


nu esti singura...atunci am gasit si noi liber...desi mie luna aug imi displace total:gun:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 20 Iun 2007, 14:44 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

nu esti singura...atunci am gasit si noi liber...desi mie luna aug imi displace total:gun:



de acum vei adora luna august pt ca va fi luna nuntii voastre;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 20 Iun 2007, 14:46 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:


de acum vei adora luna august pt ca va fi luna nuntii voastre;)


SPER,,,dar asa urit mi se pare..se termina vara,caldura..incepe sa moara tot...:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 20 Iun 2007, 15:04 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

SPER,,,dar asa urit mi se pare..se termina vara,caldura..incepe sa moara tot...:(



e nu moare totul...mai ales ca acum toamna e mai lunga...prin sept, oct vine toamna si incep sa moara toate...dar asta e...eu in august vroiam dar nu am gasit liber la restaurant:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 20 Iun 2007, 16:11 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:


e nu moare totul...mai ales ca acum toamna e mai lunga...prin sept, oct vine toamna si incep sa moara toate...dar asta e...eu in august vroiam dar nu am gasit liber la restaurant:((


ms mult de incurajari,dar am tinut mortis la rest ala,asa k accept si aug...:(


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România