Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 11:39


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 159 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 28 Sep 2006, 17:25 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
fetelor...voi stiti cumva daca exista un termen limita de schimbare a actelor dupa casatorie?
eu as vrea sa aman ceva timp si as vrea sa stiu cat se poate amana sau, cat e amenda daca nu le schimb la timp...carte de identitate, permis, pasaport...

stiu ca nu e tocmai la subiect dar n-am stiut unde altundeva sa postez...si, de fapt...e o atributie de-a sotiei, nu? schimbatul actelor...:)

mie, sincer, mi-e tare greu sa ma obisnuiesc cu numele nou...azi a trebuit sa ma prezint unui furnizor nou si m-am cam fastacit...nu mai stiam cum sa zic...a fost amuzant...voua v-a fost mai usor?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 28 Sep 2006, 17:37 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Sa inteleg ca trebuie sa imi schimb permisul de conducere dupa casatorie?! e obligatoriu?!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 28 Sep 2006, 18:05 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:


Toate actele!!!!

Buletinul se schimba dupa 2 sapt. Eu n-am facut asta, bineinteles:D Dar in curand va trebui sa ma ocup pentru ca la banca au inceput sa faca figuri:D Mi-au cerut pasaportul ultima data cand m-am dus ca aveam buletinul gaurit si scria pe verso ca a expirat:D


Multumesc pentru raspunsuri! o sa schimb si buletinul si permisul! tot ce trebuie! oricum in permis am o fata de copilul ploii! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 28 Sep 2006, 18:07 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Pai normal trebuie. Ca daca te prind astia iti pot da amenda:wacko:
Si acolo este un termen. Este un act in fond:~*


Inca ceva! :D actele masinii sunt pe numele meu - imediat o sa zic "numele vechi" :( - se schimba si astea?! O:) scuze pt naivitate! si mai lucrez si la Resurse umane! :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 28 Sep 2006, 18:18 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Fata, de ce naiba n-am stiut eu de tine. Auzi la ea la Resurse umane. Pai eu mi-s sef de resurse umane:o Ce misto.
Pai fata daca iti schimbi carnetul:D,lojiq si pe Cartea Masinii trebuie sa apara numele tau.
Pai uite logica.
Vrei sa vinzi masina. Ala o ia de la tine de pe care nume? Nu de pe elanicol?:D
doar n-o ia de la batori:-`:lips:


:~* Ok sefa! :flowers: multumesc de raspuns! consiliez angajatii! mai putin pe mine! bine ca mi-ai spus cu ce te ocupi! daca am nevoie de ajutor, stiu la ce usa sa bat!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 28 Sep 2006, 18:23 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Oricand fata, daca ai nelamuriri in Codul Muncii, vii la mandea, ok?:D:flower:


Sa stii ca o sa profit de amabilitatea ta!:devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 28 Sep 2006, 18:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Oricand fata, daca ai nelamuriri in Codul Muncii, vii la mandea, ok?:D:flower:

vreau si io consiliere@!!! Pe cartea de munca tre sa fie schimbat numele de familie, dupa ce ne casatorim??:D:o


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 28 Sep 2006, 18:30 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

vreau si io consiliere@!!! Pe cartea de munca tre sa fie schimbat numele de familie, dupa ce ne casatorim??:D:o


in mod obisnuit se scrie cas. NUME NOU, iar la pagina 3 din Carnet, se trece schimbarea intervenita, numele nou, nr/serie certificat - dar e obligatia celei/celui care gestioneaza Carnetele in unitatea ta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 28 Sep 2006, 18:33 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

vreau si io consiliere@!!! Pe cartea de munca tre sa fie schimbat numele de familie, dupa ce ne casatorim??:D:o


Solicit copii xerox dupa certificatul de casatorie, CI nou, eventual si dupa livretul de familie - normal ca in baza acestor acte completez carnetul de munca!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 159 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România