Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 18:13


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 159 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 11 Oct 2006, 13:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Daca va iubiti mult. parerea mea este ca poti trece si peste SOACRA. Este totusi un om... nu zmeu. Asa ca nu te lasa dusa de manie si gandeste-te de 2 ori sa nu cumva sa regreti mai apoi. O alta soacra crezi ca te-ar multumi mai mult. In general sunt facute de aceeasi mama. Sansa sa gaseti una calumea este destul de redusa.(X):unsure:

voi reeditati povestea "soacra cu trei nurori"? :nlol::nlol::nlol: Unde e creanga sa va dea el sfaturi...cum se pun soacrele la colt!:devil::devil::devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 23 Oct 2006, 10:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
de la atributii la schimbare de acte si de la asta,la bebici... si de la bebici la soacre...:) beton imi place de voi fetelor da am ras de-am crapat!Poate imi dati si mie o idee cum sa imi gasesc un printz... ca soacra ... o imblanzesc yo!

Roaga-te! :npray: Nu-ti face griji, ca exista cineva PERFECT pentru tine out there... La momentul potrivit, o sa apara...:love::D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:13 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Revenind la atributii gen schimbat acte, ma dau mare cu faptul ca dupa lupte seculare si eforturi demne de o cauza mai buna am ajus sambata la Udriste sa ma interesez de ce acte imi trebuie pentru schimbat permis si talon. Deja am fisele (detinator permis si noua carte a masinii) dar ma asteapta niste drumuri.... :mellow::mellow::mellow:
Doar la RAR nu mai am de ce sa ajung, dar imi intra doua drumuri la circa financiara (la vechea adresa si la noua adresa). Imi vine sa :gun:
ce bine de cele care au de schimbat doar buletinul...nu?:-`:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 23 Oct 2006, 18:27 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Sa stii ca asa e! Desi si pentru schimbare buletin am stat la niste cozi... si la depus actele si la ridicat CI.
Nasol. Dar e subtire fata de cozile de la Udriste :mellow::mellow::mellow::mellow::mellow:
acum, ghinionul tau nu?:p:-`:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 23 Oct 2006, 18:58 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
Si ar mai fi ceva, daca schimb talonul pot sa cer loc de parcare. Nu ca mi-ar da prea repede, da' macar am cerut. Ca cica se mai face o tura de locuri de parcare.


Loc de parcare, :drool:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 23 Oct 2006, 19:56 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
DJ, zi-mi si mie te rog ce trebuie ca sa-ti schimbi permisul, ca eu n-am facut asta dupa ce m-am maritat pentru ca n-am condus. Dar se pare ca o sa trebuiasca sa conduc si nu prea as da 3-4 mil amenda asa aiurea...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 24 Oct 2006, 17:10 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:
Hai salut fetelor. Nu am mai intrat ca am multa treaba deocamdata la birou si am de facut actele pentru o licitatie a DRP Constanta.
Va pup fetelor. Dj, Gina Angelina, Mady , Anatea, Soletin samd. Sa nu va suparati daca am omis pe cinvea.
:-`:lips::njump::njump:


Ma supar eu!):( Rau de tot... Glumesc, cotzo!:D:D. Ma bucur ca esti doar ocupata si nu ... altfel. Te-am tot cautat. Noroc cu DJ ca e la curent cu tot. Pupaturi de la Pitesti:lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 24 Oct 2006, 19:11 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
Pentru schimbare permis ai nevoie de:
1. buletin nou + copie
2. fisa conducator auto dactilografiata
3. permis + copie
4. chitanta permis - se plateste la CEC, e 35 sau 40 RON
5. fisa medicala
6. copie certificat casatorie.

Amenda, dupa noul cod, e in jur de 100 RON, dar tot nu vreau sa ii dau asa. O:)

Multa bafta!%%-


Si eu trebuie sa mi-l preschimb, ca n-am avut chef.Am condus cu ele asa Sac, ca sia sa in 5 ani nu m-a oprit niciodata sa-mi ceara actele.
De unde fac ropst de fisa aia de conducator auto???
Dar de fisa medicala???Asta inseamna ca tre sa-mi refac analizele ca pt examen?
Help dj....

PS: Si fii blanda, nu-mi da vesti proaste.:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 24 Oct 2006, 19:17 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

Iti raspund eu ca am mai aflat si eu amanunte intre timp: fisa de conducator o dactilografiezi la un centru langa unitatea de politie unde depui actele, iar fisa medicala se face la cabinetele de analize (e o fisa speciala, cu VDRL-ul, examen oftalmologic etc) si dureaza cam o zi. Asa e la noi, cel putin.


fisa aia medicala ma termina, ca numai dupa ea n-am timp sa alerg. Si analizele trebuiesc facute pe bune sau merg asa... din condei? :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atributiile unei sotii
MesajScris: 24 Oct 2006, 19:54 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

fisa aia medicala ma termina, ca numai dupa ea n-am timp sa alerg. Si analizele trebuiesc facute pe bune sau merg asa... din condei? :~*


Da...corect.Trebuie facute pe bune?CA doar le-am facut pt casatorie...
Offfffffffffff


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 159 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România