Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 01:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 03 Noi 2006, 12:34 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
o sa intelegi ca nu percep gresit metamorfoza si am sa-ti spun si de ce: eu sunt o persoana putin mai radicala adica lucrurile la mine ori sunt albe ori sunt negre. am inceput relatia avand 3 elemente la baza iubirea, increderea si respectul si crede-ma ca dc in timp unul dintre aceste elemente s-ar fi deteriorat nu se mai ajungea la casnicie si nu mai treceau peste noi zece ani. si in plus faze de genul suntem prieteni si unul dintre noi dispare pe afara cu prietenii nu au tinut la mine nici in timpul prieteniei. pt ca aia nu mai e relatie e trist sa vad printre cuplurile de langa noi faze de genul ea sta in casa iar el se duce la un fotbal cu tovarasii ca de e barbat):( si pe urma vine si vrea sa stea impreuna cu ea. pai sa-mi spuneti si mie unde mai este personalitatea femeii toata viata depinde de el. m-a durut sa vad ca si prietena mea cea mai buna a trecut prin asemenea momente si dupa o relatie de 8 ani in care s-a implicat cu tot sufletul si au facut si casa impreuna, nefiind casatoriti, s-a trezit ca o alta prietena buna a aparut intr-un moment in care ei se certasera si s-a casatorit cu respectivul i-a trantit un copil si gata, iar prietena mea dupa 8 ani a constatat ca isi pierduse acesti ani din viata muncind fiind alaturi de el si pt ea nu facuse nimic.(?) deci acum vine intrebarea care este concluzia? asa ca noi inca de la inceput unde am mers am mers impreuna si cam nimeni nu intelege are si colegi de servici care la inceput radeau de el ca te suna toata ziua ca uite te controleaza pana au inteles ei sistemul si de atunci a intervenit un oarecare respect fata de noi si relatia noastra pt ca le-am explicat la petreceri ca nu fac lucrul asta sa controlez pe cineva ci pur si simplu asa ne-am obisnuit sa comunicam mereu. pupicei:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 03 Noi 2006, 12:54 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
pur si simplu asa ne-am obisnuit sa comunicam mereu. pupicei:lips:
mi se pare intr-un fel prea mult, ca o relatie nu este puscarie. mi se pare logic faptul ca, daca el isi doreste sa mearga la fotbal cu baietii sau sa bea o bere nu o sa ma tin dupa el sau daca eu vreau sa ies cu fetele sa beau un suc si sa barfim ca intra fete, el sa nu se tina dupa mine. chiar si intr-o relatie mai ai nevoie de putina intimitate si putin timp 'al tau'. parerea mea.:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 03 Noi 2006, 14:59 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
vedeti fetelor depinde de oameni si de preferintele fiecaruia. de exemplu la noi e ok pt ca el nu e cu fotbalul iar eu nu sunt cu telenovelele deci la capitolul asta am rezolvat-o. mai ramne chestia cu prietenii pai s-o luam asa:1. atata timp cat iubesti un om iti doresti ca ziua sa aiba peste 24 de ore si toate sa ti le petreci cu el, iar dc vrei intimitate nu trebuie decat sa spui vreu sa fac aia si gata. 2.despre prietene vreau sa va spun ca sotul meu e cel mai bun prieten al lor le da sfaturi si participa la discutiile noastre. 3. cat despre berica cu baietiii credeti-ma ca e daunatoare. si eu chipurile sunt prietena cu "baietii", iar in afara de sotul meu nimeni nu se fereste sa vb in prezenta mea v-ati pus intrebarea care sunt discutiile intre baieti bat oricum "barfele" noastre fetelor. asa ca de aia nu sunt de acord. va pupic:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 03 Noi 2006, 18:10 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
esti prea posesiva. nu te supara. e parerea mea:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 03 Noi 2006, 18:37 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
da probabil ai dreptate si nu am de ce sa ma supar:D dar cred ca dc nu suport ceva in lumea asta aceea e minciuna. nu stiu dc ai observat dar barbatii intre ei se influenteaza datorita faptului ca ei sunt intr-o continua competitie si doamne fereste :npray: sa te trezesti la un moment dat ca dispare. ok dispare dispare, dar sa stii si tu:p da recunosc ca sunt posesiva probabil ca am fost singura la parinti si totul mi se cuvine numai mie dar ce vrei sa fac mi-as dori si eu sa fiu mai relaxata. si in plus am fost genul de fata baietoaica si am stat f mult intre baieti si crede-ma ca stiu ce am scris mai devreme. pupicei:lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 06 Noi 2006, 20:20 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Dupa nunta intadevar s-a schimbat ceva, nu stiu exact ce, dar stiu sigur ca acea schimbare este in mai bine. Ne iubim mai mult, suntem mai fericiti, iar acea fericire si bucurie pe care o simtim o si aratam mai des. Suntem mai zambareti, suntem mai pupaciosi, mai dragostosi unul cu altul. Am vb deja si de un bebeloi. Daca s-ar putea, dupa el, si acum l-am concepe :neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 12:15 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
inca o data casa de piatra!!!!!!!!!!!!!sa fiti fericiti si sanatosi. ai fost o dulce. de fapt cred ca toate femeile intr-un asemenea moment au ceva din puritatea inceputurilor si probabil de aceea majoritatea femeilor sunt frumoase mirese. chiar si mie cred ca mi-a reusit:napplause: desi eu nu sunt o reusita:p.
bravo voua si iti doresc din tot sufletul sa fie asa in continuare, eu una am cam dat-o cu stangul in dreptul. am deschis subiectu de ce exista metamorfoza asta dupa casatorie ca sa inteleg ce e in capul sotului meu(suna ciudat:nlol:). asa cum v-am spus la inceput mi-a spus ca simte o schimbare, dupa zece ani(?)) si nu prea inteleg care ar fi aceasta. sa fie oare legata de independenta mea si siguranta lui? de cand ne-am casatorit a inceput sa faca pe cocosul:nscmoll: ceea ce pe mine ma deranjeaza sau doar e stresul meu.
sincera sa fiu m-a cam speriat postura de nevasta dar nu pt ca nu-l iubesc departe de mine, si probabil sunt eu prea stresata. e clara problema ca dupa 10 ani ne-am vazut aproximativ toate defectele si calitatiile dar........oricum inca de la inceput mi-a zis o chestie cat se poate de adevarata: eu sunt o tipa fffffffff. romantica si tot asteptam de la el sa-mi raspunda cu aceiasi moneda, iar el m-a trezit la realitate si mi-a zis - ce vina am eu dc tie ti se pare romantic sa te plimbi prin ploaie iar mie mi se pare romantica o stea, o lumanare aprinsa, poate ca percepem romantismul in mod diferit. si a avut dreptate. firea mea ffffffffffff independenta m-a facut chiar sa ma gandesc la divort la o luna de la casatorie. si probabil ca tot firea mea ma face sa nu percep lucrurile cum ar trebui. de aceea caut un raspuns la ce schimbari ar putea sa simta el.
asa cum am mai spus noi intotdeauna am fost si foarte buni prieteni si nu inteleg de ce nu mi-a putut explica ce simte el schimbat. si caut si tot caut, ma gandeam ca poate tot asa cineva care are o relatie speciala sa fi discutat cu sotul care sa-i fi spus cate ceva si atunci acumuland acest lucru cu ceea ce stiu eu despre sotul meu sa reusesc sa inteleg si totodata sa intelegem toate ce se petrece cu barbatii nostrii dupa casatorie.
pupicei:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 16:56 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:


In cazul nostru, afara de siguranta pe care cred ca o simtim toti dupa nunta, nu s-a intamplat nimic major...Nu trebuie sa ne descoperim unul pe celalalt pentru ca suntem impreuna de destul de mult timp si locuim impreuna de aproape tot atata timp:D
Dar daca ati sti ce bine ma simt cand spune "sotia mea" sau "nevasta-mea":love:...Adica stiti, sunt sigura:D

Parerea mea e ca metamorfoza relatiei o sa inceapa putin mai tarziu, dupa ce apare membrul 3 (in cazul nostru membrul 4 ca deja avem un copil patruped:D). Atunci intervin adevaratele schimbari...Asta in cazul cuplurilor care au locuit impreuna si inainte de nunta, pentru ca in cazul celor care se muta impreuna dupa nunta e clar ce se intampla cu relatia lor, stim toate...:ok: Dar e frumos inceputul...:love:


Pai da dar ideea e ca nu vreau sa se schimbe nimik.Am si eu o intrebare: barbatii vostri va ajuta la trb singuri singurei,fara sa-i rugati voi?Ca la mine, dc-l rog face daca nu....f rar se intampla, ceea ce ma deranjeaza un pic.Si aseara a mai fost o faza cand si-a lasat scrumiera murdara si a vrut sa plece aks.L-am intrebat daca la el nu se arunca scrumiera si-mi spune ,,las-o c-o arunci tu" ceea ce nu mi-a picat bine deloc.Eu cand sunt la el aks spal si farfurii si alte alea.Ce parere aveti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 17:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Pai da dar ideea e ca nu vreau sa se schimbe nimik.Am si eu o intrebare: barbatii vostri va ajuta la trb singuri singurei,fara sa-i rugati voi?Ca la mine, dc-l rog face daca nu....f rar se intampla, ceea ce ma deranjeaza un pic.Si aseara a mai fost o faza cand si-a lasat scrumiera murdara si a vrut sa plece aks.L-am intrebat daca la el nu se arunca scrumiera si-mi spune ,,las-o c-o arunci tu" ceea ce nu mi-a picat bine deloc.Eu cand sunt la el aks spal si farfurii si alte alea.Ce parere aveti?


Eu cred ca asa sunt toti barbatii. Si al meu ma ajuta daca il rog, sau cand face o prostie, adica varsa ceva sau murdareste, aspira repede sa nu vad ce a facut(desi eu vad de fiecare data).
Si noi avem aceeasi problema cu scrumiera pe care de multe ori o arunca de multe ori uita, asta e, eu m-am obisnuit deja cu ideea. E greu sa schimbi un barbat deja matur. Cu un copil e altfel. Eu sper ca macar atunci cand o sa invete copilul nostru, sa invete amandoi ce inseamna curatenia. :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 17:28 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:

Pai da dar ideea e ca nu vreau sa se schimbe nimik.Am si eu o intrebare: barbatii vostri va ajuta la trb singuri singurei,fara sa-i rugati voi?Ca la mine, dc-l rog face daca nu....f rar se intampla, ceea ce ma deranjeaza un pic.Si aseara a mai fost o faza cand si-a lasat scrumiera murdara si a vrut sa plece aks.L-am intrebat daca la el nu se arunca scrumiera si-mi spune ,,las-o c-o arunci tu" ceea ce nu mi-a picat bine deloc.Eu cand sunt la el aks spal si farfurii si alte alea.Ce parere aveti?


La ce ora vine beschia mea acasa, cred ca l-as teroriza sa il mai si pun sa faca cateceva prin casa. Cand vine acasa mai devreme face si el cateceva prin casa cu mici rugaminti O:). Dar duminica intotdeauna face el mancarea si spala apoi vasele.
Cateodata imi vine si mie sa explodez, ):(.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 17:35 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

La ce ora vine beschia mea acasa, cred ca l-as teroriza sa il mai si pun sa faca cateceva prin casa. Cand vine acasa mai devreme face si el cateceva prin casa cu mici rugaminti O:). Dar duminica intotdeauna face el mancarea si spala apoi vasele.
Cateodata imi vine si mie sa explodez, ):(.

Barbatii sunt ca niste copii mici toata viata! Sunt si exceptii cand sunt harnicuti si daca fac treaba prin casa o fac asa cum trebuie! dar cu experienta mea (mama mia cum vorbesc! auzi?! experienta?!) de 10 ani de cand locuim impreuna, nici o sansa sa inteleaga ca sosetele folosite au un loc special, sau ca atunci cand pui zahar in ceai, nu e musai sa gasesti zahar in fiecare colt al bucatariei!
Puiul meu e harnicut de felul lui - gateste mai des decat o fac eu de exemplu! - face de toate: se ocupa de catelusa noastra (plimbat, mancat, medic), spala (la masina desigur, ce credeati?!), gateste (si chiar foarte bine), face cumparaturi (habar nu am cat costa o paine!)! gestioneaza banii casei (plati intretinere, lumina, gaz, etc)!
Nu ar trebui sa ma plang, nu-i asa?! si cand ma gandesc ca atunci cand s-a mutat cu mine nu stia nici cartofi prajiti sa faca!
E baiat bun, dar imprastiat! dar e al meu si il iubesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 17:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

La ce ora vine beschia mea acasa, cred ca l-as teroriza sa il mai si pun sa faca cateceva prin casa. Cand vine acasa mai devreme face si el cateceva prin casa cu mici rugaminti O:). Dar duminica intotdeauna face el mancarea si spala apoi vasele.
Cateodata imi vine si mie sa explodez, ):(.


Vad si eu pozele tale. Foarte frumoase si tu esti superba! Iti sta asa de bine in rochia de mireasa.:napplause: Imi place foarte mult si coafura ta. Cum ai avut prins voalul? Ai o poza cu coafura ta din spate? Eu anul viitor cunun si fina mea are parul scurt si vrea sa-l lase sa creasa, dar nu cred ca va fi mai mare decat lungimea pe care o ai tu la par. Trimite-mi si mie o poza cu coafura ta din spate, poti, please.:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 17:43 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:

Vad si eu pozele tale. Foarte frumoase si tu esti superba! Iti sta asa de bine in rochia de mireasa.:napplause: Imi place foarte mult si coafura ta. Cum ai avut prins voalul? Ai o poza cu coafura ta din spate? Eu anul viitor cunun si fina mea are parul scurt si vrea sa-l lase sa creasa, dar nu cred ca va fi mai mare decat lungimea pe care o ai tu la par. Trimite-mi si mie o poza cu coafura ta din spate, poti, please.:npray:


Multumesc mult :nblink:
O sa caut sa vad daca am poza cu coafura si din spate. Voalul a fost prins cu pieptenele ce il avea la capat si ajutat putin cu agrafe.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România