Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 00:21


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 01:57 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Am facut-o si pe aia si s-a redresat o perioada si dupa aia iar...da si eu is de vina ca nu ma rabd sa le las asa...ma deranjeaza..si s-a prins si el si stie ca daca le lasa acolo pana sa ajunga fara sosete o sa le strang eu ca nu ma rabd...da tot il iubesc...

de aici alta metamorfoza...ce faceau barbatii inainte de casatorie si nu mai fac acum dupa ceva vreme?

Al meu obisnuia sa ma astepte de la facultate cu un trandafir rosu...sau se ridica si imi dadea sosete in picioare cand simtea ca mi-s picioarele reci....sau gateam impreuna....acum...trebuie sa ii reamintesc eu din cand in cand si revine la linia de plutire dar dupa aia tot scapa de pe laturi...


Mda, cam asa se practica la ei.Si al meu o luase la un momentdat pe de laturi pana cand i-am spus ce m-a deranjat si ca sa nu creada ca dc ne vom casatori ii apartin.I-am specificat faptul ca vreau sa fiu singura 1 zi-2 sa nu vb deloc, mi-a respectat decizie (dar n-am rezistat decat 1 zi jjumate:D) si mi-a zis sa nu mai fac niciodata asa ceva.Si de-atunci vine cu un trandafir cel putin odata pe saptamana.:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 02:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Mda, cam asa se practica la ei.Si al meu o luase la un momentdat pe de laturi pana cand i-am spus ce m-a deranjat si ca sa nu creada ca dc ne vom casatori ii apartin.I-am specificat faptul ca vreau sa fiu singura 1 zi-2 sa nu vb deloc, mi-a respectat decizie (dar n-am rezistat decat 1 zi jjumate:D) si mi-a zis sa nu mai fac niciodata asa ceva.Si de-atunci vine cu un trandafir cel putin odata pe saptamana.:-`


Eu nu pot sa tin manie deloc...stau un ceas-doua suparata si dupa aia se uita la mine sa vada daca mai is suparata si ma bufneste rasul...si mi-a prins slabiciunea...:)) is ca si copiii aia mici care iti prind slabiciunile si ti le exploateaza de nici nu stii cum te joaca...:))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 14:03 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
cred ca al meu a redescoperit romantismul acum inainte si dupa nunta...mi-a adus flori chiar cu 2 zile inainte de nunta, gatim impreuna, ne distram de mama focului...

el e genul mai timidut si pana nu s-a stiut cu verigheta pe stanga a stat cuminte cu tandreturile in public, acum ma trezesc ca ma saruta cand stam la coada la hypermarket sau mai stiu eu ce...no comment, ca imi place :neyes::neyes::neyes:


Cui mama naibii nu-i place!!Lasa s-o tina tot asa ca estem bine.Principala idee e ca daca nu sunt invatati trebui sa-i invatam noi ca sa-i avem asa cum ne place.Altii prind mai rpd altii mai greu...:-`:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 14:11 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
mai eu cu sosetele nu am treaba le pune singur in cosul de rufe, cu cafeaua la fel avem o intelegere el face cafeaua dimineata pt ca se scoala la ora 5 sa plece la servici si cand ma trezesc eu am cafeaua facuta, iar eu o fac pe cea de dupa-amiaza cand vine de la servici.
de facut mancare face de spalat spala si intindem impreuna rufele, de facut curatenie facem impreuna. eu am probleme in ceea ce priveste comportamentul de dupa nunta nu stiu de ce dar mi se pare fals e tandru, dar are momente cand am impresia ca vine cu clisee de la munca de la colegi. el lucreaza intr-un colectiv de barbati si cateodata am impresia ca incearca sa se impuna si nu suport. el tot imi zice ca mi se pare. vine cu tot felul de chestii de parca ar spune scurt si cuprinzator si fara drept la replica :eu sunt capul familiei. ori eu in viata mea nu am suportat sa-mi impuna cineva ceva si tocmai asta ma sperie. v-am spus ca sunt o persoana foarte radicala ori alb ori negru si imi este teama ca el nu intelege si asta ma va face intr-o zi sa iau o decizie la fel de radicala. nunta ne-a iesit asa bine tocmai pt faptul ca lumea ne-a admirat relatia si acum totul sa se schimbe(?) cat despre tine axxyutza ma bucur si nu pot decat sa-ti doresc ca lucrurile sa mearga in continuare asa sau chiar mai bine.%%- pupici:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 14:15 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
da ai dreptate sa-i invatam si tot odata fetelor un sfat: nu-i lasati ca ii iubim sunt ai nostri, pt ca barbati din ce am observat sunt ca si copii speculeaza orice. indiferent cum am vrea noi sa fie ei sunt putin mai egoisti decat femeile si abia asteapta sa zici lasa pui ca fac eu. nu-i criticati niciodata cand fac ceva:mellow:, si nu fac exact cum v-ati fi dorit voi ca nu mai fac a doua oara, laudati si urmatoarea data cand se apuca dati-le "sugestii":p eu asa l-am invatat pe al meu si face:p pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 14:29 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
mai eu cu sosetele nu am treaba le pune singur in cosul de rufe, cu cafeaua la fel avem o intelegere el face cafeaua dimineata pt ca se scoala la ora 5 sa plece la servici si cand ma trezesc eu am cafeaua facuta, iar eu o fac pe cea de dupa-amiaza cand vine de la servici.
de facut mancare face de spalat spala si intindem impreuna rufele, de facut curatenie facem impreuna. eu am probleme in ceea ce priveste comportamentul de dupa nunta nu stiu de ce dar mi se pare fals e tandru, dar are momente cand am impresia ca vine cu clisee de la munca de la colegi. el lucreaza intr-un colectiv de barbati si cateodata am impresia ca incearca sa se impuna si nu suport. el tot imi zice ca mi se pare. vine cu tot felul de chestii de parca ar spune scurt si cuprinzator si fara drept la replica :eu sunt capul familiei. ori eu in viata mea nu am suportat sa-mi impuna cineva ceva si tocmai asta ma sperie. v-am spus ca sunt o persoana foarte radicala ori alb ori negru si imi este teama ca el nu intelege si asta ma va face intr-o zi sa iau o decizie la fel de radicala. nunta ne-a iesit asa bine tocmai pt faptul ca lumea ne-a admirat relatia si acum totul sa se schimbe(?) cat despre tine axxyutza ma bucur si nu pot decat sa-ti doresc ca lucrurile sa mearga in continuare asa sau chiar mai bine.%%- pupici:lips:


Nu cred ca are rost sa-ti faci pb.Intradevar anturajul nu face bine dar daca el nu a comentat nimik pana acum si ti-a mai si zis ca ti se pare inseamna ca stie ce are de facut.Si faci foarte bine cand ii spui temerile tarle.Comunicarea este tot.Eu ma simt mult mai bine si spiritele se calmeaza f mult in momentul in care-i spun si-mi spune ce are pe suflet,desi i-a fost greu la inceput.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 14:35 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
da intr-adevar comunicarea inseamna mult, dar anturajul il strica, bine ca dc stau sa ma gandesc bine atata timp cat tu nu vrei sa faci un lucru nu-l faci si gata cred ca aceasta chestie cu anturajul este un argument pe care noi incercam sa-l gasim adica cu alte cuvinte ne mintim noi pe noi si spune stai ca al meu e bun dar anturajul il strica. fals cel putin asa cred eu. ideea e ca al meu e foarte greu de controlat e leu si e un caracter si ofire puternica si cateodata imi vine asta e:p. pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 14:50 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
da intr-adevar comunicarea inseamna mult, dar anturajul il strica, bine ca dc stau sa ma gandesc bine atata timp cat tu nu vrei sa faci un lucru nu-l faci si gata cred ca aceasta chestie cu anturajul este un argument pe care noi incercam sa-l gasim adica cu alte cuvinte ne mintim noi pe noi si spune stai ca al meu e bun dar anturajul il strica. fals cel putin asa cred eu. ideea e ca al meu e foarte greu de controlat e leu si e un caracter si ofire puternica si cateodata imi vine asta e:p. pupici


Raluca, dar relatia socrilor tai cum e? Barbatul conduce, este?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 14:58 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
a si ar mai fi un lucru nu imi doresc ceea ce se intampla la majoritatea familiilor sa ma schimb eu sa devin o prefacuta doar ca sa-mi mearga casnicia. sa ma fac ca nu vad lucruri, sa ma prefac ca totul e bine sau eu sa vorbesc si el tot ce stie sa faca iar eu sa ma ascund dupa tertipuri de genul de asa sunt barbatii. una dintre chestiile cu care a venit dupa nunta e faza pe care toti soti o spun "vorbesti prea mult" vis-a-vis de sotii, ceea ce sincer nu se intampla sunt aceiasi. e despre astfel de schimbari vb. eu mi-as dori sa-mi iubesc sotul la fel si sa ramanem asa cum am fost pana la adanci batraneti. noi intotdeauna am fost iubiti, prieteni si am discutat lucruri pe care le discuti in general cu prietenele si asta pe mine m-a facut sa ma simt super, iar dc intervin lucruri de genul "smecherii" sincer eu nu mai vreau sa am statut de femeie maritata. noi de multe ori ne-am uitat cu admiratie dupa batraneii de 70-80 de ani care se tineu de mana pe strada si se sprijineau sunt convinsa ca relatia lor s-a bazat pe iubire si respect reciproc si pe sinceritate si asa mi-as dori si eu. pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 15:07 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
da barbatul conducea. nu mai e cazul acum ca soacra mea nu mai e, dar problema e ca la noi e oarecum ciudat pt ca in urma celor zece ani el s-a dezis de familia lui. sunt niste oameni avari si a avut mari probleme cu ei iar educatia familiara ca sa zic asa ne-am facut-o noi impreuna, deci nu pot spune ca ce a vazut in famile aia face. ca de exemplu socrul meu a fost un fustangiu s-a casatorit din interes cu o femeie naiva care l-a iubit doar sa-si faca buletin si sa aiba beneficii: casa, servici.
in rest umbla langa asta il astepta acasa cu mancare facuta si el venea mancat de pe la amante dar manca si acasa si povestea asta o stiu chiar din gura lui. si la inceputul relatiei noastre pot sa iti spun chiar ca a incercat sa intervina spunandu-i sotului meu sa nu se opreasca la mine sa mai umble si cu altele si abia pe urma sa se gandeasca la insuratoare, iar sotul meu i-a raspuns sa-si vada de treaba lui ca nu i-a cerut nimeni sfatul si de cand suntem impreuna al meu nu a calcat stramb deci nu pot spune ca a luat lectii de la cineva. pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 09 Noi 2006, 11:59 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Chiar daca s-a dezis de familia lui, are impregnata in subconstient relatia parintilor lui, plus anturajul de macho de doi bani de la servici... iarta-ma daca nu-ti convine ce-ti zic, dar n-o sa-ti fie prea usor. Ce afli acum sunt alte fatete ale sotului tau, lucruri adanc ingropate in el care acum incep sa iasa la iveala. Acum are siguranta sentimentala sa fie el insusi 100%. Si te inteleg ca nu-ti place ce descoperi, cui i-ar placea?! :( Dar intr-un fel sau altul trebuie sa-l faci sa inteleaga ca solutia nu e sa te puna pe tine sub papuc (asta incearca acum, constient sau nu), ci sa comunicati, asa cum ati facut-o atatia ani.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 09 Noi 2006, 13:18 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
da poate ai dreptate si sa stii ca nu ma deranjeaza ceea ce imi zici pentru ca e o discutie si eu sunt un om care accept discutiile si e parerea ta in urma a ceea ce am zis eu. probabil ca asa e inca nu stiu dar ma enerveaza la culme chestia cu siguranta. eu am niste principii de viata in primul rand omul chiar si cel de langa tine nu-l cunosti intreaga viata iar in al doilea rand vis-a-vis de discutie chestia cu siguranta e relativa pt ca s-a inventat divortul si cum noi nu avem partaje de facut ca sa dureze multi ani se poate rezolva. eu stiu ca si eu ca si om am o mare problema sunt foarte dificila tind spre perfectiune si o caut mereu poate si aici e o gresala (?) nu stiu oricum iti multumesc pentru concluzie datorita faptului ca de multe ori oamenii au tendinta de a nu trage concluzii singuri de frica sa nu vada adevarul. pupici:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 09 Noi 2006, 13:25 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Ma bucur ca nu te-am suparat! :lips: Iti doresc sa ai parte de multa rabdare si asta, plus dragostea, o sa faca diferenta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 09 Noi 2006, 13:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Ma bucur ca nu te-am suparat! :lips: Iti doresc sa ai parte de multa rabdare si asta, plus dragostea, o sa faca diferenta.


parerea mea e ca acordati o prea mare importanta acestui subiect...peste 20 de ani ce-o sa faceti?!:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 09 Noi 2006, 15:03 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

right on , clara! :) dc de acuma despica firu in 15 ce fac dupa ce nu o sa mai aiba ce face?! :) :) :) :-`
chiar asa. e prea frumoasa viata acum sa ne permitem sa o irosim pe nopti nedormite si clipe frumoase pierdute doar la gandul ca de ce asa si nu invers. traiti-va viata nu cautati partile rele in fiecare lucru frumosO:)parerea mea!:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 09 Noi 2006, 17:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

right on , clara! :) dc de acuma despica firu in 15 ce fac dupa ce nu o sa mai aiba ce face?! :) :) :) :-`


o sa traiasca din amintiri:lol: tu..proaspata doamna..de ce nu ne mai pui niste poze? ca eu una mai vreau:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 09 Noi 2006, 20:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

poi am pus ce am si eu pe acasa, nu am primit cele profesioniste inca si nu are rost sa incarc pagina cu pozele astea. mai bine aveti si voi rabdarica pana vin alea k lumea :) :)

hai ca pana la urma ti-a stat bine parul!bravo!! Casa de Piatra ( nu cred ca am apucat sa iti spun pana acum!):love:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România