Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 12:13


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 13:44 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
fetelor am citit tot ce ati scris. pai s-o luam asa treptat. in primul rand nu pot sa cred ca timp de zece ani a putut sa-si ascunda fata si asa cum zicea cineva am avut timp de analizat si sa-l supun la teste. deci....m-am gandit si la faptul ca ar putea avea pe cineva, insa sincera sa fiu nu prea are cum timpul in primul rand, in al doilea rand telefoanele(suntem cuplu care a depasit recordul la telefoane). iese si asta din calcul.:rolleyes: ok am incercat si comunicare si stiu ca e o persoana destul de dificila cand tace pai tace frate nu-i scoti vorbele nici cu patentul. am zis sa-l mai las. sincera sa fiu m-am gandit si la faza cu "cocosul" in casa dupa casatorie, si cred ca este exclusa si asta si am sa va spun si de ce: acum vreo 7 ani lucram de dimineata pana seara si am avut o perioada in care nu ne intelegeam si eu tot asa incercam sa vad care e situatia el nimic ii tuna si ii fulgera din orice fara un motiv clar. am tot incercat sa repar ce de fapt nu stricasem eu pana in momentul cand m-am saturat si mi-am facut o relatie in care eram fericita si asteptam sa vad daca celalalt merita despartirea de al meu. nu a meritat-o insa a fost o relatie de 3 luni super misto(ca in general asa se intampla primele trei luni sunt lapte si miere). cand am vazut ca nu merita am renuntat. el a simtit ca ceva s-a schimbat si a banuit ceva fara a fi sigur si intr-o dimineata mi-a facut cafeaua :, si m-a invitat sa stam de vorba. astea au fost cuvintele lui:" daca faci ceva ai grija cum o faci in asa fel incat sa putem sa reparam amandoi, sa nu faci ceva ce nu mai poate fi reparat, si sa continuam impreuna relatia pe care am inceput-o". normal ca am ramas socata putin ma faceam ca nu inteleg ce spune dar in acelasi timp respectul fata de el a crescut pentru ca m-a mirat puterea pe care o avea. nu a reactionat nasol nici macar in momentul in care i-am confirmat ca da ma saturasem si m-am decis sa il las si ca am avut o relatie dar asta am facut-o tot din vina lui ca nu a stiut cum sa ma tina langa el. deci, revenind la subiect ma indoiesc ca are vreodata siguranta. el stie foarte clar cand mi se pune capsa pai sa te tii. la divort m-am gandit si eu la doua luni de la nunta dar am spus sa mai astept putin pentru ca la fel cum a spus cineva aici sunt impulsiva si pe deasupra si dificila mi se pare nelalocul lor lucruri carora altora li se par normale deci de aceea am zis sa mai astept. problema e ca nici familia lui nu-l intelege cu atat mai putin eu. intr-un final gandindu-ma la trecut si citind tot ce ati scis voi ma gandesc ca poate e obosit si sa-i las un ragaz de odihna dupa care sa analiz
ez. hai ca v-am inebunit:D pupicei


Neatza iubita, in primul rand.In al doilea rand imi pun o intrebare: de ce te-ai casatorit cu el dc stiai ca e asa si dinainte de casatorie?Si eu sunt dificila si cer de la pers de langa mine destul de multe daca e in stare sa dea bine daca nu...asta e, fiecare cu drumul lui.In alta oridine de idei stau si ma la chestie si n-o inteleg: daca stie ca ai avut o rel extra din cauza lui nu inteleg de ce se comporta si acum la fel?Eu in locul lui m-as gandi ,,frate a facut asta din cauza mea, pot s-o pierd?Nu, deci o iubesc si voi face tot posibilul sa nu se mai intample".Daca tu te-ai gandit la divort dupa 2 luni...........mmmm nu-mi place si nu e bine.Din punctul meu de vedere, si iarta-ma nu vreau sa te superi, te complaci in situatie si nu vad de ce.Daca nici parintii lui nu-l inteleg....cum crezi ca l-ai putea intelege tu?Si mai e un lucru: ce-o sa faci, o sa stai asa toata viata gandindu-te ca ,,hai ca poate si de data asta este o pasa proasta, ii trece lui".
O sa te rog frumos sa ma scuzi dc am spus ceva nelalocul lui si dc te-am stresat.
Te pupic.:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 14:44 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
netza, nu ma supar si nu m-ai stresat. sunt genul de persoana care stie sa accepte si alte pareri asa ca nu ma supar:neyes: faza cu complacutul e si nu e adevarata si am sa-ti spun de ce: m-am uitat in jurul meu la alte cupluri si sincera sa fiu eu ca si persoana fac cele mai putine compromisuri si probabil acest lucru banuiesc ca l-a adus intr-o faza de saturatie care o sa treaca in timp. in plus sunt balanta si cantaresc cam orice, pitrocesc totul foarte amanuntit si astept pentru simplu fapt ca in cei 10 ani de cand suntem impreuna lucrurile bune intamplate cantaresc cu mult mai greu decat cele rele. am crescut impreuna si am trait in astia 10 ani momente si bune si rele de care altii nu au parte in 30 de ani de casnicie. si atunci normal ca trebuie sa astept putin ca daca ar fi dupa caracterul meu impulsiv si nu ar interveni ratiunea probabil ca as reactiona si as baga divort pur si simplu. insa am invatat de-a lungul relatiei ca mai si trebuie sa gandesti ok da m-am gandit la divort dar aici a vorbit impulsul cand a intervenit ratiunea m-am gandit la motive si la rezolvari. in general fac aceste lucruri ca sa nu ma trezeasca constiinta in miez de noapte cu niste suturi bine plasate:p pupici:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 14:53 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
netza, nu ma supar si nu m-ai stresat. sunt genul de persoana care stie sa accepte si alte pareri asa ca nu ma supar:neyes: faza cu complacutul e si nu e adevarata si am sa-ti spun de ce: m-am uitat in jurul meu la alte cupluri si sincera sa fiu eu ca si persoana fac cele mai putine compromisuri si probabil acest lucru banuiesc ca l-a adus intr-o faza de saturatie care o sa treaca in timp. in plus sunt balanta si cantaresc cam orice, pitrocesc totul foarte amanuntit si astept pentru simplu fapt ca in cei 10 ani de cand suntem impreuna lucrurile bune intamplate cantaresc cu mult mai greu decat cele rele. am crescut impreuna si am trait in astia 10 ani momente si bune si rele de care altii nu au parte in 30 de ani de casnicie. si atunci normal ca trebuie sa astept putin ca daca ar fi dupa caracterul meu impulsiv si nu ar interveni ratiunea probabil ca as reactiona si as baga divort pur si simplu. insa am invatat de-a lungul relatiei ca mai si trebuie sa gandesti ok da m-am gandit la divort dar aici a vorbit impulsul cand a intervenit ratiunea m-am gandit la motive si la rezolvari. in general fac aceste lucruri ca sa nu ma trezeasca constiinta in miez de noapte cu niste suturi bine plasate:p pupici:lips:


Supe tare faza cu suturile bine plasate,ai fost o dulcica:nlol:.Pai si eu sunt impulsiva numa ca am invatat cat de cat sa mai fac si niste compromisuri.Partea proasta este ca eu imi doresc multe de la viata si de la mine si nu pot accepta langa mine un om care nu are dorinte in ce-l priveste decat o casnicie si pe cineva care sa-l iubeasca ,,asa prost si urat" dupa cum spune el.Poate ca cer prea multe.I-am oferit sprijinul meu in toate si i-am zis ca are sustinerea sa faca ce vrea dar sa fie si util.A zis ca o sa faca si el ceva.Ideea este urmatoarea ca i-am spus,,,eu la 21 de ani am timp sa astept sa fac o cariera dar tu la 26?"Nu sunt adepta tinerii in spate a celeilalte pers chiar daca o iubesc.Imi doresc sa ma marit dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma ingradeasca pt ca asta simt ca-mi face o casnicie.
Revenind la tine(ca am vb prea mult de mine:D) daca lucurile bune cantaresc mai mult decat cele rele atunci iti dau dreptate in a da noi sanse relatiei, iar asta inseamna sa faci compromisuri.:~*:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 14:55 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
Draga soletin, probabil ca da imi fac eu prea multe probleme si il sufoc. si mi-ai dat o tema de gandire daca el dupa prima saptamana de casnicie(caci atat a durat "fericirea") poate s-a speriat si a luat o pauza de refacere. poate cer eu prea mult pentru ca am venit cu chestii de genul sa renovam casa(ceea ce costa cam 200.000.000), ca vreau sa facem copilul si sa-mi gasesc un job. el vrea copil insa eu am o problema am Rh negativ si pentru a face copil trebuie sa facem niste analize mai complexe care solicita bani. si in conditiile in care eu nu muncesc si ne descurcam doar noi doi eu vin cu o avalansa de cereri. ma simt bine atunci cand vad ca ma intreaba in momentele intime de fiecare data hai facem bebitu? il vad preocupat. nu stiu dar asa cum am mai spus-o si imi cer scuze ca ma repet am deschis subiectul datorita faptului ca am constientizat ca exista metamorfoza dupa casatorie si poate ca si eu sunt speriata si ca mine sunt multe si atunci ne putem ajuta sa trecem peste. multi pupici:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 15:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
el vrea copil insa eu am o problema am Rh negativ si pentru a face copil trebuie sa facem niste analize mai complexe care solicita bani. si in conditiile in care eu nu muncesc si ne descurcam doar noi doi eu vin cu o avalansa de cereri. ma simt bine atunci cand vad ca ma intreaba in momentele intime de fiecare data hai facem bebitu? il vad preocupat. nu stiu dar asa cum am mai spus-o si imi cer scuze ca ma repet am deschis subiectul datorita faptului ca am constientizat ca exista metamorfoza dupa casatorie si poate ca si eu sunt speriata si ca mine sunt multe si atunci ne putem ajuta sa trecem peste. multi pupici:lips:
Nu te mai rezuma la sugestii...vreau sa facem aia...vreau aia...ar misto daca.....fa-i o surpriza ... angajeaza-te ...fa-ti tu singurica analizele si restul chestiilor, treci la actiune, "ia problema in mana" ...nu il lasa doar pe el (probabil se simte si incovoiat de atata raspundere)...cu putin noroc o sa ramai insarcinata....si sa vezi atunci metamorfoza!(X)(X)(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 15:07 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
da asta inseamna sa faci compromisuri. dar trebuie avut grija pana unde mergi cu compromisurile sa nu devina obisnuinta, ca pe urma e chestia cu complacutul. uite vezi am trecut inclusiv printr-o faza asemanatoare cu a ta presupun ca la un moment dat toata lumea a avut un "esec" sa-l numim asa.noi insa am trecut cu bine si repede peste aceasta faza. era dupa armata si tot nebunia mea m-a impins sa cred ca daca nu si-a gasit in 6 luni de munca se cam complace in situatia respectiva si da-i si lupta si clopoteii dinga-langa:nblink:. nu era vorba de bani pentru ca eu in aceea perioada adica acum 8-9 ani castigam cam 5 salarii medii pe seara dar nu eram dispusa sa-l car in spate. s-a anagjat si lucreaza acolo si in ziua de azi si ne-am descurcat si cu datoriile si mi-a platit si o facultate cu toate cheltuielile ce tin de ea si asta in conditiile in care eu nu mai aveam servici. asa ca pana la urma e de apreciat.:wok: si daca vrei un sfat desi nu l-ai cerut, de ma bag si eu:nblink:, nu lasa situatia asa. pupicei:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 15:11 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
super tare!!!!!!!!!!!!! stii ca ai dreptate :nwink: poate de vina sunt si problemele astea care ne-au rodat. da probabil ca o sa fac si asta si daca nu este asta adevaratul motiv(presiunea creata asupra lui) ok no problem pot merge si singura mai departe dar la fel de bine s-ar putea schimba situatia si din asta sa iasa cu petreceri:lol:. oricum nota 10 pentru sfat pupici:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 15:15 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Nu te mai rezuma la sugestii...vreau sa facem aia...vreau aia...ar misto daca.....fa-i o surpriza ... angajeaza-te ...fa-ti tu singurica analizele si restul chestiilor, treci la actiune, "ia problema in mana" ...nu il lasa doar pe el (probabil se simte si incovoiat de atata raspundere)...cu putin noroc o sa ramai insarcinata....si sa vezi atunci metamorfoza!(X)(X)(X)(X)(X)


Bravo Gina:napplause:.Ai spus exact esentialul unor lungi discutii.
Raluca sper ca nu te superi ca am zis asta!Demonstreaza-i ca poti si ca vrei sa ajuti relatia si relaxeaza-l putin.Sa vezi ce bine e.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
super tare!!!!!!!!!!!!! stii ca ai dreptate :nwink: poate de vina sunt si problemele astea care ne-au rodat. da probabil ca o sa fac si asta si daca nu este asta adevaratul motiv(presiunea creata asupra lui) ok no problem pot merge si singura mai departe dar la fel de bine s-ar putea schimba situatia si din asta sa iasa cu petreceri:lol:. oricum nota 10 pentru sfat pupici:lips:
:lips::love: Sper sa reusesti sa pui treaba pe picioare! :love::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 15:18 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
va tin la curent:ndance: :D sa vedeti ce fata face:nlol::lips::lips::lips::lips: si daca mai sunt probleme puneti-le pe hartie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 15:19 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
da asta inseamna sa faci compromisuri. dar trebuie avut grija pana unde mergi cu compromisurile sa nu devina obisnuinta, ca pe urma e chestia cu complacutul. uite vezi am trecut inclusiv printr-o faza asemanatoare cu a ta presupun ca la un moment dat toata lumea a avut un "esec" sa-l numim asa.noi insa am trecut cu bine si repede peste aceasta faza. era dupa armata si tot nebunia mea m-a impins sa cred ca daca nu si-a gasit in 6 luni de munca se cam complace in situatia respectiva si da-i si lupta si clopoteii dinga-langa:nblink:. nu era vorba de bani pentru ca eu in aceea perioada adica acum 8-9 ani castigam cam 5 salarii medii pe seara dar nu eram dispusa sa-l car in spate. s-a anagjat si lucreaza acolo si in ziua de azi si ne-am descurcat si cu datoriile si mi-a platit si o facultate cu toate cheltuielile ce tin de ea si asta in conditiile in care eu nu mai aveam servici. asa ca pana la urma e de apreciat.:wok: si daca vrei un sfat desi nu l-ai cerut, de ma bag si eu:nblink:, nu lasa situatia asa. pupicei:lips:


Are servici dar toti banii ii pune in casa cu ai lui ca se construieste o casa.N-am nimik impotriva dar.....Nu are o fac terminata, sunt multe draga mea Raluca.El asa a trait 26 de ani iar acum este greu sa-l schimb.A fost tinut in puf aks.Mi-a zis ca fac aia a facut-o ca au vrut ai luI si nu i-a placut.K,perfect atunci fa ceva care-ti place i-am zis.Dar nu-l vad sa se duca sa se intereseze macar.Si ma oftic pt faptul ca stiu ca e in stare de mai mult dar s-a obisnuit cu comoditatea si...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 15:34 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
da ai dreptate in ceea ce priveste comoditatea dar parerea mea este ca mai toti barbatii genetic au cate un strop din ea asa ca noi femeile trebuie sa ne luptam de aici cred eu ca s-a nascut vorba aia celebra: in spatele fiecarui barbat puternic sta o femeie puternica........asa ca. cat despre faza cu asa e el crescut gresesti il poti schimba ca te trezesti la casa ta si e mai greu. eu l-am dezobisnuit cu puful:p era obisnuit sa vina acasa si sa i se puna in farfurie de mama sau sora una din ele era de servici la domnul in fiecare zi. eu nici cand ma duceam la el nu-i puneam si l-am pus sa-mi faca si mie o masa sa vad daca se pricepe(si zgandareste orgoliul barbatului sa vezi ce iese) a facut-o perfect cu mancarea preparata de el cu aranjare etc si i-am zis vezi ca poti deci te ocupi de acum. si cand lucram mai multe ore el imi pregatea sa mananc. in plus asa ai putea sa faci si cu fac. daca intr-adevar crezi ca e ok intr-o discutie ii zici ca ai renuntat la gandul asta pentru ca ti-ai dat seama ca nu e in stare s-o faca :nwink:, desi tu stii ca nu e asa, si asta e. vezi ce zice si poate se ambitioneaza si merge mai departe :lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 15:40 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
da ai dreptate in ceea ce priveste comoditatea dar parerea mea este ca mai toti barbatii genetic au cate un strop din ea asa ca noi femeile trebuie sa ne luptam de aici cred eu ca s-a nascut vorba aia celebra: in spatele fiecarui barbat puternic sta o femeie puternica........asa ca. cat despre faza cu asa e el crescut gresesti il poti schimba ca te trezesti la casa ta si e mai greu. eu l-am dezobisnuit cu puful:p era obisnuit sa vina acasa si sa i se puna in farfurie de mama sau sora una din ele era de servici la domnul in fiecare zi. eu nici cand ma duceam la el nu-i puneam si l-am pus sa-mi faca si mie o masa sa vad daca se pricepe(si zgandareste orgoliul barbatului sa vezi ce iese) a facut-o perfect cu mancarea preparata de el cu aranjare etc si i-am zis vezi ca poti deci te ocupi de acum. si cand lucram mai multe ore el imi pregatea sa mananc. in plus asa ai putea sa faci si cu fac. daca intr-adevar crezi ca e ok intr-o discutie ii zici ca ai renuntat la gandul asta pentru ca ti-ai dat seama ca nu e in stare s-o faca :nwink:, desi tu stii ca nu e asa, si asta e. vezi ce zice si poate se ambitioneaza si merge mai departe :lips::lips::lips:


De n-as fi incercat Raluca...La un momentdat a fost vb de fumat,s-a lasat.......o saptamana si dupa s-a apucat.I-am zis ca nu e in stare sa se abtina....crezi ca l-a ambitionat sa se lase?Nu.I-am spus ca dc tot fumeaza la mine sa nu vina mirosind a tigare.Stie ca-mi face rau si tot fumeaza.In fine...o fi ce-o fi dar de nunta mie mi s-a taiat.Am zis sa nu termin relatia ca poate se schimba si dupa niste discutii mi-a promis ca o va face.Nu vad niciun fel de tentativa de schimbare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 16:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

De n-as fi incercat Raluca...La un momentdat a fost vb de fumat,s-a lasat.......o saptamana si dupa s-a apucat.I-am zis ca nu e in stare sa se abtina....crezi ca l-a ambitionat sa se lase?Nu.I-am spus ca dc tot fumeaza la mine sa nu vina mirosind a tigare.Stie ca-mi face rau si tot fumeaza.In fine...o fi ce-o fi dar de nunta mie mi s-a taiat.Am zis sa nu termin relatia ca poate se schimba si dupa niste discutii mi-a promis ca o va face.Nu vad niciun fel de tentativa de schimbare.
eu am avut odata un iubit care m-a pus sa aleg intre el si tigari! :D:D Am ales tigarile. ...in contextul in care el, ca un jegos ce era, ar fi continuat sa fumeze,iar eu trebuia sa ma las! HA! Trebuie sa masurati de o mie de ori ...si sa taiati o singura data!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 16:41 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
eu am avut odata un iubit care m-a pus sa aleg intre el si tigari! :D:D Am ales tigarile. ...in contextul in care el, ca un jegos ce era, ar fi continuat sa fumeze,iar eu trebuia sa ma las! HA! Trebuie sa masurati de o mie de ori ...si sa taiati o singura data!


:nlol::nlol:Iti imaginezi ca-i voi spune sa se duca draq cu alegerea lui cu tot.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 16:53 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

:nlol::nlol:Iti imaginezi ca-i voi spune sa se duca draq cu alegerea lui cu tot.
imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva dar daca face asa inainte sa fiti casatoriti, gandeste-te bine la ce vrei si incearca sa fi egoista putin si sa iei hotararea pentru linistea ta si pt fericirea ta, nu numai a lui
:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 16:57 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva dar daca face asa inainte sa fiti casatoriti, gandeste-te bine la ce vrei si incearca sa fi egoista putin si sa iei hotararea pentru linistea ta si pt fericirea ta, nu numai a lui
:-*


Da iubita stiu.Asta si fac.D-aia am si spus ca mi s-a cam taiat de nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 17:22 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
corect!!!!!!!!!!!!:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 17:24 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
corect!!!!!!!!!!!!:napplause:


Ce este corect? Ca nu-mi dau seama pt cine ai raspuns:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România