Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 13:09


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 18:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Da ai dreptate.n-are rost sa suferi degeaba dar barbatelul chiar nu si-a dat seama de situatie si ca s-a rupt ceva,undeva?Cateodata chiar stau si ma intreb cat de aerieni pot fi?Si dupa aia ne acuza pe noi de infidelitate.Eu nu pot fi asa de transanta ca tine dar nici n-as accepta o situatie de genul asta.

faza e urmatoarea : barbatelul , din ce am inteles eu, e cam "varza ": serviciu - nu si se mai si alcoolizeaza cam des decat ar fi normal! Ea ...a discutat cu el! El a tot promis ca se va schimba ..insa ...de la promisiune la fapta e drum lung! Asa ca tipa a ajuns la culmea rabdarii, si s-a "razbunat" si ea , cum a stiut mai bine!:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 18:54 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
faza e urmatoarea : barbatelul , din ce am inteles eu, e cam "varza ": serviciu - nu si se mai si alcoolizeaza cam des decat ar fi normal! Ea ...a discutat cu el! El a tot promis ca se va schimba ..insa ...de la promisiune la fapta e drum lung! Asa ca tipa a ajuns la culmea rabdarii, si s-a "razbunat" si ea , cum a stiut mai bine!:D:D


Aaaaaaaa eu am oroare de bautura si de "homealoni".Nu merge tata asa.Daca tot stai aks fa-te util.Nu sunt obligata sa te tin spate, nu-ti convine du-te la mata.(scuzati-mi exprimarea) dar cand vad asa ceva mi se urca pe creieri.):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 18:56 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Sunt de acord in astfel de cazuri.
Si, din punctul de vedere al copilului cu parinti divortati: eu nu i-am reprosat niciodata mamei de ce a divortat, doar de ce nu a divortat mai devreme!
Pentru ca ea a stat intr-o casnicie ingrozitoare 10 ani! Si nu cred ca a meritat!


Nici eu nu i-am reprosat mamei de ce a divortat si nimeni nu este obligat sa suporte nimik din partea nimanui.Trebuie doar sa ne asumam consecintele faptelor noastre si responsabilitatile ca atare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Aaaaaaaa eu am oroare de bautura si de "homealoni".Nu merge tata asa.Daca tot stai aks fa-te util.Nu sunt obligata sa te tin spate, nu-ti convine du-te la mata.(scuzati-mi exprimarea) dar cand vad asa ceva mi se urca pe creieri.):(
bravo!!!:napplause::napplause: Acum ai inteles de ce spun ca nu trebuie sa-ti strici viata pt. unii care nu merita sa stai cu ei! Tu te sacrifici si incerci sa-i aduci pe calea cea buna si ei se fac ca nu aud!Bv si lui DJ! Nu sunt de acord ca parintii sa-ti distruga viata "de dragul copiilor"! Mai devreme sau mai tarziu vor regreta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Aaaaaaaa eu am oroare de bautura si de "homealoni".Nu merge tata asa.Daca tot stai aks fa-te util.Nu sunt obligata sa te tin spate, nu-ti convine du-te la mata.(scuzati-mi exprimarea) dar cand vad asa ceva mi se urca pe creieri.):(


:napplause: asa da! uite ce de feministe aici:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:04 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:


Nici eu nu i-am reprosat mamei ca a divortat...
Deja cred ca o noua generatie a inlocuit-o pe aceea care zicea...cum o sa divortez...da' copii....raman in rahatul asta pentru copii....
Nici una dintre noi nu cred ca ar face chestia asta...


Cu siguranta suntem alta generatie.Nu pot sa-mi sacrific toata viata.Copii sunt inteligenti si le poti explica de ce mami si tati nu mai sunt impreuna.Ma duce mintea, sunt destul de capabila sa castig incat sa duc o viata decenta alaturi de copilul meu.Sunt destul de multe oportunitati pt femeile singure cu copii si sunt multe cazuri in care o femeie s-a ridicat mult mai mult dupa ce a divortat si a ramas cu copilul ei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:08 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

:napplause: asa da! uite ce de feministe aici:)


:)Nu stiu daca e neaparat vb de asta numai ca nu mai sunt zilele in care sa fi nevoita sa inghiti toate r***** din partea sotului.Nu avem de ce.Si eu am mentalitatea asta datorita situatiei din familie.Am asa ceva si nu-l suport.Este un om tare bun pana bea, de-acolo s-a rupt filmul.Nimeni nu este mai bun,mai frumos mai destept (desi n-a terminat decat 10 clase) si mama nu-l merita pe el (desi a fost stalpul casei mereu).Slava Domnului ca inteligenta:~* am luat-o de ea.:D.Sa nu intelegeti gresit, imi iubesc tatal dar pana la bautura.Nu ma pot abtine.Poate gresesc si-mi cer scuze pt asta dar n-am sa ma pot schimba vreodata.:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

.Sa nu intelegeti gresit, imi iubesc tatal dar pana la bautura.Nu ma pot abtine.Poate gresesc si-mi cer scuze pt asta dar n-am sa ma pot schimba vreodata.:((
stii care e problema? In Romania e ca la nimeni! De ce sunt mult mai multe cazuri de alcoolisti aici decat in orice alta tara ??Principala ocupatie a romanului cu probleme este alcoolizarea! De ce oamenii astia in loc sa dea banii pe tigari si pe bautura nu se duc sa faca ceva cu viata lor? Se complac in situatia asta precara! E jalnic ce se intampla! Iti inteleg feel-ingul fata de tatal tau!E trist!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:16 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
stii care e problema? In Romania e ca la nimeni! De ce sunt mult mai multe cazuri de alcoolisti aici decat in orice alta tara ??Principala ocupatie a romanului cu probleme este alcoolizarea! De ce oamenii astia in loc sa dea banii pe tigari si pe bautura nu se duc sa faca ceva cu viata lor? Se complac in situatia asta precara! E jalnic ce se intampla! Iti inteleg feel-ingul fata de tatal tau!E trist!:-*


Si stii care e ironia? Ca el nu e multumit de viata lui.L-am intrebat de ce pentru ca e spalat, e mancat,imbracat dupa moda are doua masini la scara utilitare care muncesc, are un copil care da examene pentru a pleca la Bruxelles si altele.Ce nu-i convine?Ca vroia sa fie altfel viata lui dar nici n-a facut ceva pt asta.):(Cum va puteti explica voi? ca eu nu pot....sincer..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Si stii care e ironia? Ca el nu e multumit de viata lui.L-am intrebat de ce pentru ca e spalat, e mancat,imbracat dupa moda are doua masini la scara utilitare care muncesc, are un copil care da examene pentru a pleca la Bruxelles si altele.Ce nu-i convine?Ca vroia sa fie altfel viata lui dar nici n-a facut ceva pt asta.):(Cum va puteti explica voi? ca eu nu pot....sincer..


nu-mi spune ca ai dat examen pt oficiali:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:24 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

nu-mi spune ca ai dat examen pt oficiali:lol:


Pt un post de secretar pt Uniunea Europeana.Nu oficiali:~*, n-am terminata facultatea si...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Pt un post de secretar pt Uniunea Europeana.Nu oficiali:~*, n-am terminata facultatea si...


hihi!!!foarte bine!!!tineretul din ziua de azi se misca repede:) da' poti sa aplici la oficiali pt secretara! cer 3 ani experienta!
ai aplicat la comisie sau alta institutie?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Si stii care e ironia? Ca el nu e multumit de viata lui.L-am intrebat de ce pentru ca e spalat, e mancat,imbracat dupa moda are doua masini la scara utilitare care muncesc, are un copil care da examene pentru a pleca la Bruxelles si altele.Ce nu-i convine?Ca vroia sa fie altfel viata lui dar nici n-a facut ceva pt asta.):(Cum va puteti explica voi? ca eu nu pot....sincer..

poate ca el sufera in sufletul lui..poate ca relatia cu mama ta nu-i convine...poate ca e frustrat de ceva...cine stie ce vise ascunse are el! Si iti spun eu ceva ...el nu bea de placere..el bea " ca sa uite" anumite chestii....asta e explicatia sugativelor! Beau sa uit! CE anume .....numai ei stiu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:28 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

hihi!!!foarte bine!!!tineretul din ziua de azi se misca repede:) da' poti sa aplici la oficiali pt secretara! cer 3 ani experienta!
ai aplicat la comisie sau alta institutie?


Ptiu ce-mi scapa...La EPSO.Departamentul pentru recrutare de personal.Pe 23 octombrie am avut examen pe langa alti 2699 de candidati din Romania si nu stiu cati din Bulgaria.Poate cine stie...ma ajuta Dumnezeu si plec:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:30 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
poate ca el sufera in sufletul lui..poate ca relatia cu mama ta nu-i convine...poate ca e frustrat de ceva...cine stie ce vise ascunse are el! Si iti spun eu ceva ...el nu bea de placere..el bea " ca sa uite" anumite chestii....asta e explicatia sugativelor! Beau sa uit! CE anume .....numai ei stiu!


Eu stiu ca sunt multe lacune intre parintii mei care acum sunt prea tarziu de rezolvat dar poti totusi din respect pt casa, sa nu te imbeti mai in fiecare seara.Am ajuns sa-mi fie rusine sa-mi mai invit prieteni Gina.Totusi....dc nu pt mama macar pt mine sa faca lucrul asta daca tot afirma ca ma iubeste.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Eu stiu ca sunt multe lacune intre parintii mei care acum sunt prea tarziu de rezolvat dar poti totusi din respect pt casa, sa nu te imbeti mai in fiecare seara.Am ajuns sa-mi fie rusine sa-mi mai invit prieteni Gina.Totusi....dc nu pt mama macar pt mine sa faca lucrul asta daca tot afirma ca ma iubeste.
Eleea ...creded-ma ca stiu despre ce e vb....eu in liceu am patit tot ceea ce patesti tu acum! Tot cu al meu tatic!Imi era groaza sa vina la mine iubitii in vizita ...muream de rusine si de sila...si mi-am jurat sa plec si sa nu ma mai intorc. Acum ma intorc numai pt. el! Tin f mult la el...pt ca mi-a deschis ochii la anumite chestii.Eu il inteleg...am vb cu el ...stiu ca maica-mea e nebuna si ca nu are ce sa faca...el asa a gasit un refugiu. I-am zis ca ma face de rahat ..a recunoscut ...dar a spus ca nu mai suporta! Si sa stii ca ei au facut greseala de a sta impreuna tot de dragul nostru, al copiilor, dar mai mult rau ne-au facut!:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:50 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Eleea ...creded-ma ca stiu despre ce e vb....eu in liceu am patit tot ceea ce patesti tu acum! Tot cu al meu tatic!Imi era groaza sa vina la mine iubitii in vizita ...muream de rusine si de sila...si mi-am jurat sa plec si sa nu ma mai intorc. Acum ma intorc numai pt. el! Tin f mult la el...pt ca mi-a deschis ochii la anumite chestii.Eu il inteleg...am vb cu el ...stiu ca maica-mea e nebuna si ca nu are ce sa faca...el asa a gasit un refugiu. I-am zis ca ma face de rahat ..a recunoscut ...dar a spus ca nu mai suporta! Si sa stii ca ei au facut greseala de a sta impreuna tot de dragul nostru, al copiilor, dar mai mult rau ne-au facut!:((


Eu nu zic ca nici mama nu greseste e normal, e om.Cu toate ca este asa cum este n-am sa-l pot abandona niciodata desi asta gandesc cateodata.Mama a incercat cat am fost mica, sa ma fereasca.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 14 Noi 2006, 13:11 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
fetelor am citit tot ce ati scris. pai s-o luam asa treptat. in primul rand nu pot sa cred ca timp de zece ani a putut sa-si ascunda fata si asa cum zicea cineva am avut timp de analizat si sa-l supun la teste. deci....m-am gandit si la faptul ca ar putea avea pe cineva, insa sincera sa fiu nu prea are cum timpul in primul rand, in al doilea rand telefoanele(suntem cuplu care a depasit recordul la telefoane). iese si asta din calcul.:rolleyes: ok am incercat si comunicare si stiu ca e o persoana destul de dificila cand tace pai tace frate nu-i scoti vorbele nici cu patentul. am zis sa-l mai las. sincera sa fiu m-am gandit si la faza cu "cocosul" in casa dupa casatorie, si cred ca este exclusa si asta si am sa va spun si de ce: acum vreo 7 ani lucram de dimineata pana seara si am avut o perioada in care nu ne intelegeam si eu tot asa incercam sa vad care e situatia el nimic ii tuna si ii fulgera din orice fara un motiv clar. am tot incercat sa repar ce de fapt nu stricasem eu pana in momentul cand m-am saturat si mi-am facut o relatie in care eram fericita si asteptam sa vad daca celalalt merita despartirea de al meu. nu a meritat-o insa a fost o relatie de 3 luni super misto(ca in general asa se intampla primele trei luni sunt lapte si miere). cand am vazut ca nu merita am renuntat. el a simtit ca ceva s-a schimbat si a banuit ceva fara a fi sigur si intr-o dimineata mi-a facut cafeaua :, si m-a invitat sa stam de vorba. astea au fost cuvintele lui:" daca faci ceva ai grija cum o faci in asa fel incat sa putem sa reparam amandoi, sa nu faci ceva ce nu mai poate fi reparat, si sa continuam impreuna relatia pe care am inceput-o". normal ca am ramas socata putin ma faceam ca nu inteleg ce spune dar in acelasi timp respectul fata de el a crescut pentru ca m-a mirat puterea pe care o avea. nu a reactionat nasol nici macar in momentul in care i-am confirmat ca da ma saturasem si m-am decis sa il las si ca am avut o relatie dar asta am facut-o tot din vina lui ca nu a stiut cum sa ma tina langa el. deci, revenind la subiect ma indoiesc ca are vreodata siguranta. el stie foarte clar cand mi se pune capsa pai sa te tii. la divort m-am gandit si eu la doua luni de la nunta dar am spus sa mai astept putin pentru ca la fel cum a spus cineva aici sunt impulsiva si pe deasupra si dificila mi se pare nelalocul lor lucruri carora altora li se par normale deci de aceea am zis sa mai astept. problema e ca nici familia lui nu-l intelege cu atat mai putin eu. intr-un final gandindu-ma la trecut si citind tot ce ati scis voi ma gandesc ca poate e obosit si sa-i las un ragaz de odihna dupa care sa analizez. hai ca v-am inebunit:D pupicei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România