Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 08:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 17:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
E baiat bun, dar imprastiat! dar e al meu si il iubesc!


Da, asa e, ai dreptate! Sunt ai nostri si-i iubim. Si doar asa i-am luat, imprastiati si tot ne-am maritat cu ei. Asa ca, nu avem ce comenta.:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 17:57 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Barbatii sunt ca niste copii mici toata viata! Sunt si exceptii cand sunt harnicuti si daca fac treaba prin casa o fac asa cum trebuie! dar cu experienta mea (mama mia cum vorbesc! auzi?! experienta?!) de 10 ani de cand locuim impreuna, nici o sansa sa inteleaga ca sosetele folosite au un loc special, sau ca atunci cand pui zahar in ceai, nu e musai sa gasesti zahar in fiecare colt al bucatariei!
Puiul meu e harnicut de felul lui - gateste mai des decat o fac eu de exemplu! - face de toate: se ocupa de catelusa noastra (plimbat, mancat, medic), spala (la masina desigur, ce credeati?!), gateste (si chiar foarte bine), face cumparaturi (habar nu am cat costa o paine!)! gestioneaza banii casei (plati intretinere, lumina, gaz, etc)!
Nu ar trebui sa ma plang, nu-i asa?! si cand ma gandesc ca atunci cand s-a mutat cu mine nu stia nici cartofi prajiti sa faca!
E baiat bun, dar imprastiat! dar e al meu si il iubesc!


Macar sa invete si al meu :npray:.Poate sunt prea pretentioasa, ca nu suntem decat de 3 luni impreuna dar asa ma oftic cand vad ca nu vrea sa bage la cap....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 18:28 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Emil pune la spalat si isi calca lucrurile lui fara sa-i spun eu. Sa le calce si pe ale mele trebuie rugat:D Se apuca de curatenie fara sa-i spun eu si de multe ori o si termina singur daca eu sunt prinsa cu altceva. Marele meu noroc e ca e foarte ordonat. Nici eu nu sunt o imprastiata, dar cateodata ma si enerveaza....:mellow: Daca am nevoie de ajutor la bucatarie, o face si p-asta...E dresat bine. Nu de mine, recunosc. De armata:D


Aha....al meu n-a facut nici armata ca cica,vai draga, se ducea la facultate.Nu stiu ce sa zic...Mi-e putin cam greu sa ma obisnuiesc cu chestia asta, ca sincera sa fiu, nu prea as vrea sa trag singura toata vietisoara.Nu mai suntem pe vremea cu femeia tre sa faca toata gospodaria...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 19:17 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:


Din cate am inteles nu locuiti inca impreuna.
Cand o sa va mutati impreuna o sa inceapa sa faca diverse treburi pentru ca tu nu o sa faci fata la toate...Eu nu stiu cum au reusit mamele noastre dar eu n-as putea fara ajutorul lui....:rolleyes:
O sa vezi ca o sa fie bine. Dar la inceput trebuie sa-i spui exact ce vrei sa faca pt ca nu poti sa ai pretentia ca el sa ghiceasca ca tu nu poti/n-ai timp/n-ai chef...



Pai cam asta cred ca o sa fie si o sa trebuiasca sa ma obisnuiesc cu ideea.Nu-mi convine da asta e.Stiti cum e vb aia in viata oamenii sunt de 2 feluri in cuplu: coordonatori si coordonati!:o


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 19:42 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
al meu desi sunt eu asa ciocanitoare l-am dresat. e adevarat ca nu face decat rare ori fara sa-i spun dar face si inca ce. una din rarele ocazii in care a facut singur a fost de paste pt ca eu lucram mai non-stop si nu mai faceam fata si lucru asta ma irita si asta se vedea in fiecare clipa. atunci a venit singur cu ideea si si-a luat liber de la serviciu si a facut curatenie generala in toata casa si am 4 camere. de apreciat:napplause: daca vrei sa-l obisnuiesti fa-o, sfatul meu de la inceput ca pe urma nu mai poti explicai ca rritmul vietii s-a schimbat si ca acum nu mai e ca pe vremea mamelor noastre si femeile sunt la fel sau chiar mai mult solicitate. si mai spune-i ca a te casatori nu inseamna sa devii stapan peste slugi si tu nu accepti acest lucru. nu stiu cum am reusit dar eu am facut-o din fasa de la inceput si ce bine e. nu sunt femeia casnica ci mai degraba femeie de cariera si atunci nu cred ca as fi suportat ca el sa fie altfel. el acasa nici mancarea in farfurie nu si-o punea o avea pe maica-sa si pe sor-sa care au fost educate in spiritul de femei casnice asa ca dc nu era una era cealalta. si mama e o femeie "casnica" adica s-a dedicat toata viata treburilor prin casa, cresterea mea asta in afara de munca si tata aducea banii si pt faptul ca era platit mai bine dar poate avea un program mai lejer mama se ocupa de restul. iar ea chiar a incercat sa ma aduca pe calea cea "buna" si facea crize cand ne vedea pe amandoi in bucatarie facand mancare si tipa si imi zicea: dar ce voi toata ziua buna ziua va tineti de bracinari ce inseamna asta ca tu trebuie sa faci?:nscmoll: asa ca bate fierul cat e cald ca pe urma e tarziu. vb aceea :"parerea mea" pupicei:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 19:46 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
al meu desi sunt eu asa ciocanitoare l-am dresat. e adevarat ca nu face decat rare ori fara sa-i spun dar face si inca ce. una din rarele ocazii in care a facut singur a fost de paste pt ca eu lucram mai non-stop si nu mai faceam fata si lucru asta ma irita si asta se vedea in fiecare clipa. atunci a venit singur cu ideea si si-a luat liber de la serviciu si a facut curatenie generala in toata casa si am 4 camere. de apreciat:napplause: daca vrei sa-l obisnuiesti fa-o, sfatul meu de la inceput ca pe urma nu mai poti explicai ca rritmul vietii s-a schimbat si ca acum nu mai e ca pe vremea mamelor noastre si femeile sunt la fel sau chiar mai mult solicitate. si mai spune-i ca a te casatori nu inseamna sa devii stapan peste slugi si tu nu accepti acest lucru. nu stiu cum am reusit dar eu am facut-o din fasa de la inceput si ce bine e. nu sunt femeia casnica ci mai degraba femeie de cariera si atunci nu cred ca as fi suportat ca el sa fie altfel. el acasa nici mancarea in farfurie nu si-o punea o avea pe maica-sa si pe sor-sa care au fost educate in spiritul de femei casnice asa ca dc nu era una era cealalta. si mama e o femeie "casnica" adica s-a dedicat toata viata treburilor prin casa, cresterea mea asta in afara de munca si tata aducea banii si pt faptul ca era platit mai bine dar poate avea un program mai lejer mama se ocupa de restul. iar ea chiar a incercat sa ma aduca pe calea cea "buna" si facea crize cand ne vedea pe amandoi in bucatarie facand mancare si tipa si imi zicea: dar ce voi toata ziua buna ziua va tineti de bracinari ce inseamna asta ca tu trebuie sa faci?:nscmoll: asa ca bate fierul cat e cald ca pe urma e tarziu. vb aceea :"parerea mea" pupicei:lips:


Mare greseala fac mamele astea.Cica pe el l-a invat numa ca a fost incapatanat si n-a vrut sa faca.Numa ca pe mine ma aduce la disperare.Incerc sa-l invat si am zis asa ori o sa faca de gura mea ori o sa se lase pagubas.Una din doua.I-am zis ca nu sunt sluga la darloaga..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 19:57 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

Vad si eu pozele tale. Foarte frumoase si tu esti superba! Iti sta asa de bine in rochia de mireasa.:napplause: Imi place foarte mult si coafura ta. Cum ai avut prins voalul? Ai o poza cu coafura ta din spate? Eu anul viitor cunun si fina mea are parul scurt si vrea sa-l lase sa creasa, dar nu cred ca va fi mai mare decat lungimea pe care o ai tu la par. Trimite-mi si mie o poza cu coafura ta din spate, poti, please.:npray:


Ori sunt eu chioara, ori nu stiu ce sa zic, dar nu vad pozele lui pustiulica! (?)

Ontopic, nici eu n-am perceput nici o diferenta, decat linistea aia interioara si faptul ca suntem chiar mai atenti unul cu altul si mai dragastosi decat inainte. Insa o prietena recent casatorita imi spunea ca remarca o relaxare ciudata la proaspatul ei sot, lucruri pe care inainte nu le-ar fi facut/zis acum le face. Probabil tine de mentalitatea lui, de ce a vazut la parintii lui...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 20:20 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Multumesc mult :nblink:
O sa caut sa vad daca am poza cu coafura si din spate. Voalul a fost prins cu pieptenele ce il avea la capat si ajutat putin cu agrafe.


Esti mumoasa foc, machiajul si coafura imi plac foarte tare.Ai o fata de copil.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 07 Noi 2006, 23:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
de 10 ani de cand locuim impreuna, nici o sansa sa inteleaga ca sosetele folosite au un loc special, sau ca atunci cand pui zahar in ceai, nu e musai sa gasesti zahar in fiecare colt al bucatariei!


Mamaaaaa cat ma bucur ca mai sunt si alte femei care trec prin ce trec eu...mor de fiecare data cand spal haine si trebuie sa umblu prin toata casa sa caut sosete....ca doar ii greu sa le puna in cosul de rufe murdare...sau dimineata cand ma duc sa imi pun cafeaua si gasesc numai zahar pe tot counterul de la bucatarie...):( vorbesc tot singura...si daca ii zic, se uita la mine cu fatza aia de catelus pleostit si mai fa-i ceva....offf

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 00:30 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Ar trebui totusi sa ii faci ceva: sa il pui sa faca curat!
Si sa alerge prin casa dupa sosete. Sau ar mai merge o amenintare: nu pun la spalat decat ce e in cos. In cateva saptamani (daca rezisti) se educa singur...


Nu stiu daca rezolva ceva.Trebuia luat din fasa dupa cum spunea cineva.Bine,asta dc vrea si el sa se schimbe putin ca daca nu....:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 01:27 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
oare io chiar am dat de un barbat "normal"? azi s-a pus sa isi faca salata beuf ptr ca stie ca eu nu mananc asa ceva (din cauza maionezei). evident m-am dus sa il ajut putintel, ca merita ! dupa ce a pus totul la fiert il aud prin bucatarie...spala vase. nah asta chiar nu a facut prea des pana acum...ptiu pe el sa nu il deochi!

ps: dupa sosete alerg si eu, dar realizez dupa aia ca sunt pe fundul cosului de rufe LOL


Chiar ai un barbat de nota 2000.Sa-ti traiasca! Are si ceva defecte pe undeva???Ca doar e om...O:):~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 01:39 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
eh nah, are si din alea, dar si le-am mai estompat..e cam iute la manie dar vad ca in timp s-a linistit si se potoleste inainte de a comenta prea mult (SI NU MIE! cu mine se comporta total altfel cand e suparat...tace).

sincer nu ma straduiesc sa ii gasesc defectele ptr ca dc ma supara cu ceva...imi aduc aminte de toate defectele LOL ...prefer sa il admir si felicit ptr ceea ce face si sa ma bucur ca nu alerg dupa el prin casa sa ma ajute la curatenie sau mai stiu eu ce...

uite un defect: ii place sa piarda noptile pe calculator, la jocuri mai ales...dar mereu ma convinge sa stau cu el si adio somnu meu de frumusete...(X)(X)(X)


:nlol::nlol:Oricum felicitari.Sa fiti fericiti pan' la adanci batraneti.Si vb ta n-are rost sa-i cauti defecte...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DE CE EXISTA METAMORFOZA DUPA CASATORIE?
MesajScris: 08 Noi 2006, 01:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Ar trebui totusi sa ii faci ceva: sa il pui sa faca curat!
Si sa alerge prin casa dupa sosete. Sau ar mai merge o amenintare: nu pun la spalat decat ce e in cos. In cateva saptamani (daca rezisti) se educa singur...


Am facut-o si pe aia si s-a redresat o perioada si dupa aia iar...da si eu is de vina ca nu ma rabd sa le las asa...ma deranjeaza..si s-a prins si el si stie ca daca le lasa acolo pana sa ajunga fara sosete o sa le strang eu ca nu ma rabd...da tot il iubesc...

de aici alta metamorfoza...ce faceau barbatii inainte de casatorie si nu mai fac acum dupa ceva vreme?

Al meu obisnuia sa ma astepte de la facultate cu un trandafir rosu...sau se ridica si imi dadea sosete in picioare cand simtea ca mi-s picioarele reci....sau gateam impreuna....acum...trebuie sa ii reamintesc eu din cand in cand si revine la linia de plutire dar dupa aia tot scapa de pe laturi...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România