Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:25


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....?
MesajScris: 02 Apr 2007, 23:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
Noi nu suntem gelosi nici unul. Mai glumim uneori, dar niciodata in serios. Suntem suficient de rationali si nu avem (mai ales eu) nici un pic de romantism. Dar suntem zodii de foc amandoi...:D
Eu am suferit mult din cauza geloziei dar am lucrat cu mine insumi sa nu fiu cu altzi asa cum au fost altzi cu mine si a meritat pt ca m-am invatat sa nu mai provoc scandaluri din gelozie, al meu e gelos dar in limitele normalului si stie ca nu stau sa ma cert cu el cand face scene ii spun ce am de spus si ies din camera cand sare limita ..Si isi invata lectia ca vine dupa cateva minute sa ma intreaba daca il mai suport..:nwink: E o poveste de-a noastra cu suportatu, cand am fost prime data la biserica impreuna preotul vorbea despre relatziile intre oameni si spunea "daca nu ii puteti iubi pe cei de langa voi pt ca va supara incercati macar sa ii suportazi" pe lanaga altele ce a mai spus si am ramas cu vb asta..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....?
MesajScris: 03 Apr 2007, 08:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
E o poveste de-a noastra cu suportatu, cand am fost prime data la biserica impreuna preotul vorbea despre relatziile intre oameni si spunea "daca nu ii puteti iubi pe cei de langa voi pt ca va supara incercati macar sa ii suportazi" pe lanaga altele ce a mai spus si am ramas cu vb asta..


:)) draguta chestia cu suportatul...trebuie sa i-o spun la barbatul meu cand vine acasa...ca ieri tocmai ce a facut o boacana de acum nu il mai "suport" :)))

si eu sunt un pic geloasa dar incerc sa ma controlez mai ales ca am ajuns sa il cunosc si sa stiu ce fel de persoana ii...si am discutat ca daca vreodata ajungem in punctul in care simtim tentatia sa il inselam pe celalalt atunci nu prea mai exista iubire intre noi si mai bine punem capat relatiei decat sa ne batem joc de ce a fost pana atunci...asa ca am pus si gelozia in cui de atunci si mergem pe varianta asta...pana atunci are increderea mea :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 04 Apr 2007, 00:26 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Pe termen lung conteaza mai putin cum arati... Conteaza mult cum esti, cum te porti, si sa ai grija de tine. Restul sunt mai putin importante.
Degeaba ai fi frumoasa coz daca ai fi rea, proasta sau nesimtita. Sau si mai rau, l-ai mai si insela. Iti dai seama ca abia ar astepta sa scape de tine intr-o astfel de situatie.
Dar bunul simt, eleganta, bunatatea, inteligenta sunt calitati pe care le va aprecia intotdeauna.


DJ, multumesc pentru cuvintele tale pline de intelepciune...si eu sunt de aceeasi parare...iar in ceea ce priveste inselatul nu se pune problema, pana acum cel putin nu e cazul si eu zic ca nu va fi nici de acum inainte..pt ca el este barbatul pe care il iubesc sincer si cu el vreau sa imbatranesc:neyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 04 Apr 2007, 19:49 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Banuiam ca nu e cazul... ce vroiam de fapt sa iti spun e ca nu e cazul sa iti faci griji numai din cauza aspectului fizic. Asta nu inseamna ca trebuie sa nu ai grija de tine, dimpotriva, ci ca, oricat de frumoasa ai fi, intotdeauna vor fi multe femei mult mai frumoase ca tine si, oricum, el va aprecia mai mult calitatile tale care rezista in timp.



asta sper sa fie asa si peste cativa ani buni, mai ales ca va disparea incet incet si acea farama de frumusete:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 01 Iul 2007, 17:40 
Nou Venit

Membru din: 17 Apr 2007, 23:35
Mesaje: 28
dar cand la tv sau la un film o arata o tipa super ,dezbracata,sunteti geloase?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 01 Iul 2007, 19:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Cum sa poti fi gelos pe asa ceva?In general fetitzele astea care isi arata nurii pe la TV incearca sa atraga atentia asupra lor pt. ca nu au altceva cu care sa iasa in evidentza.Deci n-am de ce sa fiu geloasa.



Si noi suntem gelosi in limitele normalului....trebuie sa fie si un pic de gelozie,nu?Dar sincer nici nu ne dam nici un motiv.
Si pe faptul ca se uita dupa o fete frumoase in limita bunului simt...nu vad de ce m-as supara.Ce-i frumos si la D-zeu ii place si privitul e pe gratis.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 01 Iul 2007, 19:42 
Nou Venit

Membru din: 17 Apr 2007, 23:35
Mesaje: 28
cati oameni atatea idei.stiu si situatii de genul acesta.
cred k toti barbatii sunt "gelosi" atunci cand bebe strumf isi intra in drepturi si nu mai sunt ei in centrul atentiei.
:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 02 Iul 2007, 01:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Depinde de barbat... la cat si-a dorit al meu sot bebe nu cred ca va fi gelos cand o sa aiba un ghindoc mic acasa!


nici eu nu cred ca stul meu va fi gelos.Cred ca dimpotriva....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 02 Iul 2007, 02:02 
Nou Venit

Membru din: 17 Apr 2007, 23:35
Mesaje: 28
am folosit ghilimelele de rigoare...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 02 Iul 2007, 02:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
am folosit ghilimelele de rigoare...


am vazut....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 02 Iul 2007, 19:02 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
si noi suntem gelosi in limitele normale si niciodata nu facem scene.ajungem acasa si discutam linistiti si rezolvam problema.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 03 Iul 2007, 03:25 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
dar cand la tv sau la un film o arata o tipa super ,dezbracata,sunteti geloase?



cu tipii/tipele care aprat la tv si sunt extrem de sexi, de frumosi/frumoase nu ne batem capul...adica nu suntem gelosi...doar ne tachinam in gluma si ne zicem...iti place nu? si daca celalat spune da, ne "botosim" si pana la urma ne "inbunam" unul pe altul si ne spunem cuvinte frumoase...
deci vedetele care sunt deosebite, frumoase pe noi ne fac sa devenim mai dragastosi:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 03 Iul 2007, 03:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


cu tipii/tipele care aprat la tv si sunt extrem de sexi, de frumosi/frumoase nu ne batem capul...adica nu suntem gelosi...doar ne tachinam in gluma si ne zicem...iti place nu? si daca celalat spune da, ne "botosim" si pana la urma ne "inbunam" unul pe altul si ne spunem cuvinte frumoase...
deci vedetele care sunt deosebite, frumoase pe noi ne fac sa devenim mai dragastosi:nwink:



nice

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 03 Iul 2007, 03:33 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
cati oameni atatea idei.stiu si situatii de genul acesta.
cred k toti barbatii sunt "gelosi" atunci cand bebe strumf isi intra in drepturi si nu mai sunt ei in centrul atentiei.
:p



cum zicea si DJ...depinde de barbati... dar si de femei...de felul in care stiu sa isi imparta timpul, cum sa participe la ce il implica pe cel mic impreuna, si cum sa profite de clipele in care pot fi singuri...
iar in ceea ce il priveste pe iubitul meu, nu cred ca va fi gelos ci din contra, mai grijuliu cu amandoi...numai cand ma uit cum se comporta cu nepotica lui si cat o iubeste, sunt sigura ca atunci cand va avea propriul copil, pe care il doreste extrem de mult, va fi f atent si nu va avea timp de gelozie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 03 Iul 2007, 13:25 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
nici sotul meu nu cred k va gelos atunci cand va veni cel mic ptr k la cat de mult ne dorim amandoi un copil nu vad de ce ar deveni gelos.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România