Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 17:49


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....?
MesajScris: 24 Mar 2006, 13:19 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:

de cand am inceput pregatirile de nunta s-au oprit si micile accesse de gelozie...stiu ca nu m-ar insela ptr nimic in lume dar nah...niciodata nu au existat acuze sau chestii de genu doar mici comentarii hi hihi
La noi exista si un pic de gelozie desi suntem deja casatoriti.Avand in vedere ca lucrez la magazin normal ca atunci cand ies pe strada ma intalnesc cu diversi clienti si ne salutam...iar cris al meu nu face o tragedie dar nici nu se abtine de la comentariul"dar asta cine mai e?ce tot se uita toti dupa tine?"mie imi vine sa rad...dar la randul meu si eu sunt geloasa...desi nu ne facem reprosuri sau stiu eu altceva,am incredere in el si inca foarte multa dar si cand vad cate una ca intoarce capul dupa el si ii zambeste imi vine sa-i crap capul...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 06 Sep 2006, 12:19 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Un pic de gelozie e buna.Pai daca m-ar suna unul non-stop(chiar daca eu nu l-as incuraja cu nimik),si el nu ar da nici mai mic semn de gelozie,eu m-as gandi ca nu ii pasa.Daca iubesti,e imposibil sa nu fi si gelos.Trebuie doar sa stii cand sa te opresti!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 24 Oct 2006, 11:57 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
gelozie, gelozie...
acum 6 ani habar n-aveam ce inseamna..nu credeam in asa ceva...cu cat a trecut timpul cu atat am inceput sa fim amandoi gelosi...
e un lucru atat de periculos...mai ales daca e si intemeiat...
si cum pe mine ma apuca feelingul asa din senin...am avut un mare hop in relatie...
si m-au incercat niste sentimente si trairi pe care nu credeam vreodata ca o sa le am...
niciodata sa nu zici niciodata!!!:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 30 Oct 2006, 23:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
gelozie, gelozie...
acum 6 ani habar n-aveam ce inseamna..nu credeam in asa ceva...cu cat a trecut timpul cu atat am inceput sa fim amandoi gelosi...
e un lucru atat de periculos...mai ales daca e si intemeiat...
si cum pe mine ma apuca feelingul asa din senin...am avut un mare hop in relatie...
si m-au incercat niste sentimente si trairi pe care nu credeam vreodata ca o sa le am...
niciodata sa nu zici niciodata!!!:mellow:


Eu zic ca putina gelozie nu strica, ca daca nu e, inseamna ca nu e nici iubire. Dar ce-i prea mult, strica! Asa cu moderatie, se accepta, nu?:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 16 Mar 2007, 17:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Un pic de gelozie e buna.Pai daca m-ar suna unul non-stop(chiar daca eu nu l-as incuraja cu nimik),si el nu ar da nici mai mic semn de gelozie,eu m-as gandi ca nu ii pasa.Daca iubesti,e imposibil sa nu fi si gelos.Trebuie doar sa stii cand sa te opresti!


Asa e, si eu cred ca atunci cand iubesti este imposibil sa nu fi si un pic gelos

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 16 Mar 2007, 18:38 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Citat:

Asa e, si eu cred ca atunci cand iubesti este imposibil sa nu fi si un pic gelos

Nici prea multa ca strica dar nici prea putina pt ca nu cred ca s-ar mai numi dragoste...Trebuie sa fie moderata gelozia asta...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 16 Mar 2007, 23:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Nu cred ca exista persoane care sa iubeasca si sa nu fie geloase macar putzin dar atat timp ca t nu exagerezi cu asta e chiar sanatoasa..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre gelozie....
MesajScris: 02 Apr 2007, 22:04 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
gelozia boala grea...dar eu zic ca trebuie sa fie asa putin, pt ca putina gelozie condimenteaza iubirea...sa fie asa ca sarea in bucate...nici prea-prea nici foarte-foarte:D....eu sunt ceva mai mposesiva si geloasa decat iubitul meu...de fapt el nu se exteriorizeaza prea des il vad eu si il intreb si in cele din urma recunoaste, dar nu imi face faze, certuri si altele...eu sunt ceva mai rea ca el, cum imi zice si el...dc ceva nu e ok imediat il intreb...dar nu e nimic urat nici din partea mea...fara figuri si alte scene...comunicam si zicem ce ne deranjeaza si totul e in regula...avem incredere unul in altul...eu mai putina incredere in mine (nu in sensul ca daca ar veni unul dragut si ar propune ceva eu as ceda, de asta sunt sigura ca nu, pt ca pe iubitul meu il iubesc enorm si cu el vreau sa fiu mereu, ci in sensul ca nu am incredere in aspectul meu, in felul cum arat):( cu timpul poate va fi mai bine:)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 92 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România