Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 18 Apr 2007, 23:37 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
cred ca o sa merg intr-o zi singurica si o sa le comand pe culoarea pe care o doresc eu(sper sa nu faca si el la fel lol)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 20 Apr 2007, 15:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
La noi nu a fost asa. S-a agitat la fel de mult ca si mine, a mers peste tot si am hotarat impreuna asupra fiecarui detaliu. In final a iesit exact ce ne-am dorit: o nunta foarte eleganta numai cu cei dragi si apropiati.


Si la noi a fost la fel. Impreuna am facut totul, amandoi ne-am zbatut pentru ca nunta noastra sa iasa asa cum ne-am dorit. Si a iesit:ndance::ndance::ndance:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 20 Apr 2007, 20:32 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Si la noi a fost la fel. Impreuna am facut totul, amandoi ne-am zbatut pentru ca nunta noastra sa iasa asa cum ne-am dorit. Si a iesit:ndance::ndance::ndance:



felicitari! si noi speram sa iasa cum vrem si sa ne simtim bine..pt ca si noi ne facem singurei nunta si ne ocupam impreuna de ea...ceva mai multisor el decat mine:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 22 Apr 2007, 20:36 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
la noi ne implicam amandoi dar totusi la sala se face cum vreau eu , verighetele le-am ales eu!!
deci suntem impreuna dar se cam face dupa gustul meu dar tin cont si de el!!:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 17:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Se pare ca al meu a fost pisicutza blanda pana acum, si nu sa bagat prea mult pana acum cand i sa bagat lui in cap ideea ca vrea sa le faca buchetele d-soarelor de onoare.. Dat tinand cont ca pana acum am cam facut doar cu am vrut eu ma gandesc sa ii fac si lui macar placerea asta:nlol::love:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 17:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
sotul meu ma lasa sa fac ce vreau la nunta.Nu se baga decat cand il rog eu.Are doar o singura problema:vrea staroste si eu nu vreau.Si nu pot sa-l conving sa renunte la idee


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 18:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Si nu pot sa-l conving sa renunte la idee
nu ai incercat suficient! :unsure: intreaba-l daca vrea sa fie taran la propria-i nunta si poate o sa se trezeasca. La ce bun atatea aranjamente (decoruri - muzica - protocol)pe la restaurant cand ati putea face o hora in sat?!?! Daca vrea vornic/staroste sau cum i-o mai zice .... sa revina la toate obiceiurile de la tara! Ori faceti o nunta moderna ori un traditionala! Ori un ghiveci! Trebuie sa va hotarati pana la urma!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 21:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
nu ai incercat suficient! :unsure: intreaba-l daca vrea sa fie taran la propria-i nunta si poate o sa se trezeasca. La ce bun atatea aranjamente (decoruri - muzica - protocol)pe la restaurant cand ati putea face o hora in sat?!?! Daca vrea vornic/staroste sau cum i-o mai zice .... sa revina la toate obiceiurile de la tara! Ori faceti o nunta moderna ori un traditionala! Ori un ghiveci! Trebuie sa va hotarati pana la urma!


pai nu staroste din ala care o sa vb la nunta.Dar vrea cineva din afara care sa se ocupe de partea de organizare, pentru ca cei din familie o sa aiba emotii.Oricum nu o sa-l las sa vb nimic.Ma dispera aia care fac sa planga tot neamul cand pleaca mireasa de acasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 21:42 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
noi o sa trebuiasca sa avem un vornic la nunta ptr k vrem sa facem cu iertare.cand osa vina sa ma ia de acasa inainte de plecare o sa facem iertarea si dupa aceea vom merge la biserica.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 21:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
noi o sa trebuiasca sa avem un vornic la nunta ptr k vrem sa facem cu iertare.cand osa vina sa ma ia de acasa inainte de plecare o sa facem iertarea si dupa aceea vom merge la biserica.


tatal sotului meu e preot.Prefer sa spuna el rugaciunea.Ne cunoaste mai bine decat ce stiu eu ce strain.
(!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 22:19 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
darla iertare vornicul o sa vb in locul nostru si noi o sa trebuiasca sa stam in genunchi in fata parintilor in timp ce vornicul va cere iertare in numele nostru de la parinti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 22:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
darla iertare vornicul o sa vb in locul nostru si noi o sa trebuiasca sa stam in genunchi in fata parintilor in timp ce vornicul va cere iertare in numele nostru de la parinti.


Asa e obiceiul la voi.La noi nu se procedeaza asa.Cred ca se plange de numa la faza asta...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 22:38 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
se plange la greu la faza aia.am fost la o nunta mai demult tot in falticeni unde o sa imi fac si eu nunta, iar cand a venit momentul iertarii la un moment dat i s-a spus miresii sa se prefaca k plange k cica asa trebuia.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 22:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
se plange la greu la faza aia.am fost la o nunta mai demult tot in falticeni unde o sa imi fac si eu nunta, iar cand a venit momentul iertarii la un moment dat i s-a spus miresii sa se prefaca k plange k cica asa trebuia.


pai si de ce vrei sa faci?Eu vreau sa fie veselie la nunta mea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 23:08 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
si eu vreau sa fie veselie la mine la nunta, dar viitorul meu sot tine neaparat sa facem cu ieratare, ptr k el pana sa ma cunoasca pe mine, era certata cu tatal sau si in principal eu am tinut k el sa se impace cu socrul meu ptr k asa am crezut k este frumos.si in plus a zis k imi multumeste k am tinut sa se impace cu tatal sau(numai vb de vreo 5 ani).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 23:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
si eu vreau sa fie veselie la mine la nunta, dar viitorul meu sot tine neaparat sa facem cu ieratare, ptr k el pana sa ma cunoasca pe mine, era certata cu tatal sau si in principal eu am tinut k el sa se impace cu socrul meu ptr k asa am crezut k este frumos.si in plus a zis k imi multumeste k am tinut sa se impace cu tatal sau(numai vb de vreo 5 ani).


atunci se intelege.treaba voastra.faceti cum vreti.Dar sa nu exagerati cu plansul ca iti strici machiajul.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 23:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Fetelor! Parca am intrat in UE!!!!!! Vrem sa ne emancipam nu sa ne intoarcem la sapa de lemn si la superstitii! Chiar nu vreti sa renuntati deloc la tot circul asta? Presupun ca la voi o sa se si joace gaina zburatoare la restaurant! :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 23:34 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
nu o sa exagerez mai ales k dupa aceea ar fi ciudat sa zic "stati putin k ma duc sa ma machiez"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: comportamentul viitorilor soti inainte de nunt
MesajScris: 09 Mai 2007, 23:36 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
nu daca chiar o sa te intereseze nu o sa facem jucatul gainii.si in plus in moldova nu se joaca gaina in cazul in care nu stiai.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România