Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:16


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 19 Iul 2007, 19:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
fetelor, s-a schimbat ceva dupa nunta? in bine sau in rau?
nu s-a schimbat nimik ... ma uit la mine si mi-e teama sa nu devin cicalitoare! El e amorezat ca la inceput, un copil mare si alintat! In afara numelui din buletin, a shaibei de pe deget si a statutului de "casatorit/a" nu e nimik nou la noi fata de ce era anul trecut sau acum n ani in urma!:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 20 Iul 2007, 03:07 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
nu s-a schimbat nimik ... ma uit la mine si mi-e teama sa nu devin cicalitoare! El e amorezat ca la inceput, un copil mare si alintat! In afara numelui din buletin, a shaibei de pe deget si a statutului de "casatorit/a" nu e nimik nou la noi fata de ce era anul trecut sau acum n ani in urma!:nwink:



f bine! :napplause: sper si la noi sa fe la fel..el mereu atent, grijuliu si eu asa mai "rea" cum zice el:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 21 Dec 2007, 00:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


f bine! :napplause: sper si la noi sa fe la fel..el mereu atent, grijuliu si eu asa mai "rea" cum zice el:nwink:


noi am locuit impreuna si inainte de nunta.ce se putea schimba?doar ca sunem legal acum...:wok::wok:
cred ca mai multe se schimba cand apare un bebe.ca pana atunci e luna de miere....:-`

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 24 Mar 2008, 21:56 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
noi nu stam chiar impreuna, cu toate ca asta m-as fi doit cand m-am mutat aici...dar am zis ca tre sa intelegem si ideile celea de pe vremuri si nu stam chiar impreuna...poate si de aceea am temeri cand ma gandesc oare cum va fi sa ne avem unul pe celalalt pe cap toata ziua(?)mai stam uneori si ne tinem in brate si en intrebam ca la fel de dulce vei fi si peste 100 de ani?O:)si bine-nteles concluziile sunt KLAR!:D dar ma gandesc si eu oare cum e. oare fiind obisnuiti sa avem si acele momente de singuratate nu vom avea probleme? oare nu se va simti sufocat? oare eu nu voi deveni irascibila?...d-astea, d-ale copiiilorO:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 11 Mai 2008, 01:11 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
noi nu stam chiar impreuna, cu toate ca asta m-as fi doit cand m-am mutat aici...dar am zis ca tre sa intelegem si ideile celea de pe vremuri si nu stam chiar impreuna...poate si de aceea am temeri cand ma gandesc oare cum va fi sa ne avem unul pe celalalt pe cap toata ziua(?)mai stam uneori si ne tinem in brate si en intrebam ca la fel de dulce vei fi si peste 100 de ani?O:)si bine-nteles concluziile sunt KLAR!:D dar ma gandesc si eu oare cum e. oare fiind obisnuiti sa avem si acele momente de singuratate nu vom avea probleme? oare nu se va simti sufocat? oare eu nu voi deveni irascibila?...d-astea, d-ale copiiilorO:)

Noi stam impreuna, atata doar ca el e mai mult plecat. Fie in vreo misiune de 3, 5 zile, fie de exemplu acum cand face un curs la Predeal si vine acasa vineri dupa-amiaza si pleaca duminica seara... Nu se va schimba nimic dupa nunta, poate doar daca apare vreun bebe. Cat despre mutatul impreuna, la noi a venit firesc, n-a fost o treaba gandita, judecata, analizata, studiata... Pur si simplu era in firea lucrurilor sa urmeze.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 12 Mai 2008, 22:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Noi stam impreuna, atata doar ca el e mai mult plecat. Fie in vreo misiune de 3, 5 zile, fie de exemplu acum cand face un curs la Predeal si vine acasa vineri dupa-amiaza si pleaca duminica seara... Nu se va schimba nimic dupa nunta, poate doar daca apare vreun bebe. Cat despre mutatul impreuna, la noi a venit firesc, n-a fost o treaba gandita, judecata, analizata, studiata... Pur si simplu era in firea lucrurilor sa urmeze.


noi stam impreuna din prima luna in care am inceput sa iesim impreuna....si ne este foarte bine.Asa ca in privinta asta nu s-a schimbat nimic.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 12 Mai 2008, 22:38 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
Citat:
Noi stam impreuna, atata doar ca el e mai mult plecat. Fie in vreo misiune de 3, 5 zile, fie de exemplu acum cand face un curs la Predeal si vine acasa vineri dupa-amiaza si pleaca duminica seara... Nu se va schimba nimic dupa nunta, poate doar daca apare vreun bebe. Cat despre mutatul impreuna, la noi a venit firesc, n-a fost o treaba gandita, judecata, analizata, studiata... Pur si simplu era in firea lucrurilor sa urmeze.

si mi-e mie teama de ce va urma daca o sa fim la fel de iubitori si atunci cand stam impreuna 24 din 24.dar sper sa fim fericiti si sa stim sa ne acceptam asa cum suntem caci altfel de ce sa ne mai casatorim.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 13 Mai 2008, 14:02 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2006, 21:00
Mesaje: 17
noi, desi locuim impreuna tot din prima luna, am trecut prin schimbari imediat dupa casatoria civila. A fost o perioada de 2-3 luni mai agitata in care ne-am certat mult...probabil pentru ca fiecare a incercat sa impinga limitele relatiei. Sper ca nu se va intampla acelasi lucru si dupa nunta :npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 16 Mai 2008, 19:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
noi, desi locuim impreuna tot din prima luna, am trecut prin schimbari imediat dupa casatoria civila. A fost o perioada de 2-3 luni mai agitata in care ne-am certat mult...probabil pentru ca fiecare a incercat sa impinga limitele relatiei. Sper ca nu se va intampla acelasi lucru si dupa nunta :npray:
ce aproape e si nunta ta!emotii?hmmm...noi locuim impreuna de aproape 2 ani.teoretic nu vad de ce s-ar schimba ceva.practic,vom vedea...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 22 Mai 2008, 18:19 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 13:32
Mesaje: 31
nu s-a schimbat nimic, suntem la fel de indragostiti ca in prima zi. Mihaela Radulescu spunea intr-un articol ca daca il iubesti pe barbatul de langa tine, ramane la fel de sexy si atunci cand gasesti prin toata casa sosetele lui murdare, cutiile goale de bere si scrumierele pline. Si daca el te iubeste nu il deranjeaza ca nu-si mai gaseste nici macar o batista in propria lui casa :D, prin toate sertarele pe care le deschide sunt farduri, rujuri, elastice de par, diverse creme, clame, parfumuri etc ale tale


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 23 Mai 2008, 00:29 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
Citat:
nu s-a schimbat nimic, suntem la fel de indragostiti ca in prima zi. Mihaela Radulescu spunea intr-un articol ca daca il iubesti pe barbatul de langa tine, ramane la fel de sexy si atunci cand gasesti prin toata casa sosetele lui murdare, cutiile goale de bere si scrumierele pline. Si daca el te iubeste nu il deranjeaza ca nu-si mai gaseste nici macar o batista in propria lui casa :D, prin toate sertarele pe care le deschide sunt farduri, rujuri, elastice de par, diverse creme, clame, parfumuri etc ale tale

:napplause: sper sa fie asa si la noi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 23 Mai 2008, 19:44 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 13:32
Mesaje: 31
Asa am stiut ca-l iubesc cu adevarat pe sotul meu: nu ma derajeaza sa fac nimic pt el. Il vad ca pe un copil mare care are nevoie de a fi alintat si ingrijit. Dar e si barbatul pe care pot sa ma sprijin si sa ma bazez si ar face orice pt mine. Ca de exemplu sa ma duca la capatul pamantului, la 27.000 km de Romania, sa ma ceara de nevasta:neyes:, in Tahiti, cadou de ziua mea. Am mai stat cu cineva mai demult si faceam crize ca tb sa strang dupa el, sa gatesc sau alte kestii gospodaresti. ):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 26 Mai 2008, 01:34 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Asa am stiut ca-l iubesc cu adevarat pe sotul meu: nu ma derajeaza sa fac nimic pt el. Il vad ca pe un copil mare care are nevoie de a fi alintat si ingrijit. Dar e si barbatul pe care pot sa ma sprijin si sa ma bazez si ar face orice pt mine. Ca de exemplu sa ma duca la capatul pamantului, la 27.000 km de Romania, sa ma ceara de nevasta:neyes:, in Tahiti, cadou de ziua mea. Am mai stat cu cineva mai demult si faceam crize ca tb sa strang dupa el, sa gatesc sau alte kestii gospodaresti. ):(

Da, ai mare dreptate. Eu am fost o tipa foarte independenta si m-am ocupat cam prea mult de cariera. Dar asa gandeam eu atunci. Asta era cea mai importanta. Si cand ajungeam acasa eram multumita ca nu trebuie sa gatesc, sa spal vase... Cand l-am cunoscut pe Cristi, prioritatile s-au schimbat. Si nu ma deranjeaza deloc sa fac ceva rapid de mancare chiar daca ajung obosita de la serviciu. Insa si el ma intelege perfect, asa ca atunci cand sunt obosita sau fara chef, mai comandam o pizza, mai mancam in oras, sau pur si simplu mancam ce avem.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 26 Mai 2008, 03:05 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2008, 20:45
Mesaje: 23
Citat:
noi nu stam chiar impreuna, cu toate ca asta m-as fi doit cand m-am mutat aici...dar am zis ca tre sa intelegem si ideile celea de pe vremuri si nu stam chiar impreuna...poate si de aceea am temeri cand ma gandesc oare cum va fi sa ne avem unul pe celalalt pe cap toata ziua(?)mai stam uneori si ne tinem in brate si en intrebam ca la fel de dulce vei fi si peste 100 de ani?O:)si bine-nteles concluziile sunt KLAR!:D dar ma gandesc si eu oare cum e. oare fiind obisnuiti sa avem si acele momente de singuratate nu vom avea probleme? oare nu se va simti sufocat? oare eu nu voi deveni irascibila?...d-astea, d-ale copiiilorO:)

am niste prieteni care au fost impreuna OPT ani,timp in care nu au locuit unul cu altul,au facut nunta in august si in februarie au divortat!de aceea cred ca e mai bine sa stai o perioada inainte de casatorie sub acelasi acoperis


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 26 Mai 2008, 03:13 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2008, 20:45
Mesaje: 23
eu locuiesc de 3 ani cu al meu,sincer ne gasim motive de cearta din cauza sosetelor...si a chestiilor astora marunte..lucruri care nu se vor schimba dupa nunta clar.Imi amintesc si eu ca la inceputul relatiei noastre nu ma deranja nimic din ce trebuia sa fac pentru el sau sa strang dupa el...dar odata cu trecerea timpului nu mai am rabdarea necesara si plus ca vin foarte obosita de la serviciu sa pot sa mai fac ceva pe acasa:((
important e ca imi trec repede momentele de criza:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 28 Mai 2008, 02:14 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu locuiesc de 3 ani cu al meu,sincer ne gasim motive de cearta din cauza sosetelor...si a chestiilor astora marunte..lucruri care nu se vor schimba dupa nunta clar.Imi amintesc si eu ca la inceputul relatiei noastre nu ma deranja nimic din ce trebuia sa fac pentru el sau sa strang dupa el...dar odata cu trecerea timpului nu mai am rabdarea necesara si plus ca vin foarte obosita de la serviciu sa pot sa mai fac ceva pe acasa:((
important e ca imi trec repede momentele de criza:ok:

Si asta cu serviciul e delicata. Eu incerc sa nu-mi las afectata casnicia de stresul de la serviciu. Dar e o situatie aparte la mine cu serviciul. Am 2 job-uri. In momentul in care i-as simti amenintata relatia in cel mai mic fel, as renunta la unul din job-uri, astfel incat sa am mai mult timp pt noi si sa nu ajung sa-mi vars acasa nervii de la serviciu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: schimbari in cuplu dupa nunta.....
MesajScris: 25 Sep 2008, 15:37 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
nu s-a schimbat nimic, suntem la fel de indragostiti ca in prima zi. Mihaela Radulescu spunea intr-un articol ca daca il iubesti pe barbatul de langa tine, ramane la fel de sexy si atunci cand gasesti prin toata casa sosetele lui murdare, cutiile goale de bere si scrumierele pline. Si daca el te iubeste nu il deranjeaza ca nu-si mai gaseste nici macar o batista in propria lui casa :D, prin toate sertarele pe care le deschide sunt farduri, rujuri, elastice de par, diverse creme, clame, parfumuri etc ale tale


O fi ramand el sexy chiar daca isi arunca sosetele prin casa dar sa strangi toata ziua dupa el nu e prea minunat. Sa vii acasa de la munca si sa stai sa strangi dupa el, nu mai ai timp de nimik pt tine, in fiecare zi aceleasi lucruri. Dupa nunta noi am avut o perioada in care ne-am certat, apoi saptamana de miere a fost super, apoi iar cearta acum am revenit la normal. El nu face lucrurile cand ii spun si ma enervez. I se pare normal sa faca totul cand vrea, nu cand trebuie. L-am lasat sa faca ce vrea. Dar cand a vazut ca priza a luat foc ca nu a reparat-o cand i-am spus sau alte chestii de genul imi da si mie dreptate. Dar pentru ca exista educatie, o facem daca trebuie. Acum nu mi-a reparat apa calda. Am luat atitudine nu mai spal cu apa rece sa ma imbolnavesc spala el :nblink: si am si timp.

In ceea ce il priveste pe el a inceut sa-mi spuna ca lucrurile mele i-au invadat dulapurile. Şi locuim impreuna dinainte de nunta


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România