Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:52


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 20 Iul 2007, 14:40 
Nou Venit

Membru din: 24 Oct 2006, 17:04
Mesaje: 5
Marea mea dilema: am ocazia sa devin colega de serviciu cu El. Eu vreau, insa el zice ca nu e bine :( Ce sfaturi aveti sa-mi dati?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 20 Iul 2007, 17:11 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Marea mea dilema: am ocazia sa devin colega de serviciu cu El. Eu vreau, insa el zice ca nu e bine :( Ce sfaturi aveti sa-mi dati?


fiecare cu parerea lui, dar eu n-as vrea sa fiu colega de serviciu cu sotul meu :mellow:... eu sunt de parere ca tot ce e prea mult strica si faptul ca te vezi zi de zi, poate chiar ora de ora poate nu e chiar benefic... in plus, eu nu duc niciodata problemele de serviciu acasa, cand am iesit pe poarta institutiei am lasat serviciul unde ii e locul... nu stiu daca lucrul asta ar fi posibil atunci cand lucrezi in acelasi loc cu sotul... in fine, ar fi foarte multe argumente pro si contra... pentru mine exista doar argumente contra; mie clar nu mi-ar placea sa lucram impreuna :wokno:
p.s. cand spun "sotul meu" nu ma refer strict la sotul meu ca persoana (nu personalitatea sotului meu ma face sa cred asta :D), ci la "sot" ca statut social :D, indiferent cine e acesta :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 20 Iul 2007, 17:45 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Marea mea dilema: am ocazia sa devin colega de serviciu cu El. Eu vreau, insa el zice ca nu e bine :( Ce sfaturi aveti sa-mi dati?



mie nu mi-ar placea sa lucrez cu el...niciodata nu mi-a placut sa am relatii mai intime cu colegi de calsa, grupa, servici...sotul meu va fi sotul meu...atat...si coleg de pat:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 20 Iul 2007, 18:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Marea mea dilema: am ocazia sa devin colega de serviciu cu El. Eu vreau, insa el zice ca nu e bine :( Ce sfaturi aveti sa-mi dati?


Depinde de ce personalitate au cei doi soti...stiu persoane care au lucrat f bine impreuna si nu le-a afectat relatia personala...si stiu persoane (eu cu sotul cel mai bun ex) care nu merg bine sa lucreze impreuna...eu una nu m-as risca...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 21 Iul 2007, 03:25 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Depinde de ce personalitate au cei doi soti...stiu persoane care au lucrat f bine impreuna si nu le-a afectat relatia personala...si stiu persoane (eu cu sotul cel mai bun ex) care nu merg bine sa lucreze impreuna...eu una nu m-as risca...



nici eu nu m-as risca...nu vreau sa ajung acasa si sa vb acelasi lucru...si la serv si acasa aceleasi discutii si probl...mai bine colegi de pat :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 21 Iul 2007, 03:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


nici eu nu m-as risca...nu vreau sa ajung acasa si sa vb acelasi lucru...si la serv si acasa aceleasi discutii si probl...mai bine colegi de pat :nwink:


oi ne-am cunoscut la locul de munca.intre timp eu am plecat si el e tot acolo.....dar puteam f bine sa imbinam utilul cu placutul.
acum nici macar nu mai stie care e activitatea mea in timpul zilei.pt ca nu discutam niciodata de servici.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 22 Iul 2007, 15:32 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
eu sunt destul de agresiva la serviciu si nu cred ca i-ar placea sa ma vada asa. nu de alta dar imi place sa ma impun. cel mai bine e ca el sa-si vada de munca lui si eu de a mea. numai bine, daca sunt nervoasa ma descar ca munca si ajung acasa vesela si bine dispusa, numai pentru el:nwink:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 23 Iul 2007, 11:16 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
noi sintem colegi de serviciu,dar fiecare in alt sector,plus k eu am,de vineri,gradul mai mare k el,deci,de acum,pina si la serviciu va trebui sa faca ce zic....stiti voi,ordinul se executa,nu se discuta:devil::devil:de asta imi place mie armata(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 23 Iul 2007, 19:46 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
noi sintem colegi de serviciu,dar fiecare in alt sector,plus k eu am,de vineri,gradul mai mare k el,deci,de acum,pina si la serviciu va trebui sa faca ce zic....stiti voi,ordinul se executa,nu se discuta:devil::devil:de asta imi place mie armata(X)



:nlol::nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 13 Aug 2007, 13:57 
Nou Venit

Membru din: 13 Aug 2007, 13:15
Mesaje: 1
Citat:
Marea mea dilema: am ocazia sa devin colega de serviciu cu El. Eu vreau, insa el zice ca nu e bine :( Ce sfaturi aveti sa-mi dati?

Aceeasi dilema o am si eu.......dar parerea mea este ca nu trebuie sa lucrezi cu sotul.....tinand cont ca mama a lucrat cu tata doar 2 luni deoarece toti de la tata spuneau ca "e sotia lui sefu",


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 13 Aug 2007, 21:28 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Marea mea dilema: am ocazia sa devin colega de serviciu cu El. Eu vreau, insa el zice ca nu e bine :( Ce sfaturi aveti sa-mi dati?

Din punctul meu de vedere nu e este ok! nu e bine ca sotii sa lucreze in acelasi loc! mi se pare un stres in plus! nu vreau sa intru in amanunte, dar am colegi la munca, sot si sotie! nu imi place cum e viata lor! sotul meu si cu mine suntem de parerere sa avem job-uri in institutii diferite!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 13 Aug 2007, 21:32 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

fiecare cu parerea lui, dar eu n-as vrea sa fiu colega de serviciu cu sotul meu :mellow:... eu sunt de parere ca tot ce e prea mult strica si faptul ca te vezi zi de zi, poate chiar ora de ora poate nu e chiar benefic... in plus, eu nu duc niciodata problemele de serviciu acasa, cand am iesit pe poarta institutiei am lasat serviciul unde ii e locul... nu stiu daca lucrul asta ar fi posibil atunci cand lucrezi in acelasi loc cu sotul... in fine, ar fi foarte multe argumente pro si contra... pentru mine exista doar argumente contra; mie clar nu mi-ar placea sa lucram impreuna :wokno:
p.s. cand spun "sotul meu" nu ma refer strict la sotul meu ca persoana (nu personalitatea sotului meu ma face sa cred asta :D), ci la "sot" ca statut social :D, indiferent cine e acesta :D

Sunt de parere ca sunt mai multe argumente contra decat pro! prezenta sotului/sotiei la acelasi loc de munca ar fi mereu un minus! pur si simplu nu cred ca ar merge treaba! mai naspa ar fi sa nu fim de acord profesional (ceea ce e mai mult decat posibil!!)! sa vezi dupa aia viata de familie!!:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 15 Aug 2007, 14:59 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Sunt de parere ca sunt mai multe argumente contra decat pro! prezenta sotului/sotiei la acelasi loc de munca ar fi mereu un minus! pur si simplu nu cred ca ar merge treaba! mai naspa ar fi sa nu fim de acord profesional (ceea ce e mai mult decat posibil!!)! sa vezi dupa aia viata de familie!!:D


Am discutat si eu cu iubitul meu despre asta si am ajuns la concluzia ca dc ar veni in firma ar fi bine.Pentru ca ne completam unul pe altul.Eu sunt mai repezita el e mai calm,eu ma enervez mai repede el are mai multa rabdare.Insa nu contrazic faptul ca e posibil sa nu ne intelegem.In ce priveste munca deobicei il ascult pt ca are mai multa experienta si invat.Insa niciodata nu face ceva fara sa ma consulte si eu la fel.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 16 Aug 2007, 18:51 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
contra!
nu sunt de acord cu sot = coleg.
sunt atat de multe locuri in care as vrea sa fiu cu iubitul meu, dar NU la servici!
poate ca sunt si personalitati care s-ar intelege bine, dar .... eu daca i-as vedea funduletzul in fata mea mi-ar trece tot cheful e lucru :drool:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 16 Aug 2007, 20:11 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
contra!
nu sunt de acord cu sot = coleg.
sunt atat de multe locuri in care as vrea sa fiu cu iubitul meu, dar NU la servici!
poate ca sunt si personalitati care s-ar intelege bine, dar .... eu daca i-as vedea funduletzul in fata mea mi-ar trece tot cheful e lucru :drool:



:-` da da funduletul...e bun si al mine motivul asta:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 16 Aug 2007, 20:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

oi ne-am cunoscut la locul de munca.intre timp eu am plecat si el e tot acolo.....dar puteam f bine sa imbinam utilul cu placutul.
acum nici macar nu mai stie care e activitatea mea in timpul zilei.pt ca nu discutam niciodata de servici.


si eu tot la sv l-am cunoscut! dar am plecat destul de repede dupa ce am devenit iubiti. oricum, pt un inceput de relatie mi se pare super. asta dc iti place sa flirtezi:D veneam de drag la sv:wacko:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 16 Aug 2007, 20:26 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

si eu tot la sv l-am cunoscut! dar am plecat destul de repede dupa ce am devenit iubiti. oricum, pt un inceput de relatie mi se pare super. asta dc iti place sa flirtezi:D veneam de drag la sv:wacko:


cum e in concediu, Clarut?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 16 Aug 2007, 20:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

cum e in concediu, Clarut?


s-a dus concediul:(( a fost o saptamana si-un pic dar a trecuit prea rpd. acum imi alin suferinta gandindu-ma ca mai e luna pana la vacanta cea mare:D

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 16 Aug 2007, 21:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
contra!
nu sunt de acord cu sot = coleg.
sunt atat de multe locuri in care as vrea sa fiu cu iubitul meu, dar NU la servici!
poate ca sunt si personalitati care s-ar intelege bine, dar .... eu daca i-as vedea funduletzul in fata mea mi-ar trece tot cheful e lucru :drool:


:wok::wok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: e bine sa devenim colegi de serviciu? Help :(
MesajScris: 16 Aug 2007, 21:55 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

s-a dus concediul:(( a fost o saptamana si-un pic dar a trecuit prea rpd. acum imi alin suferinta gandindu-ma ca mai e luna pana la vacanta cea mare:D



:(( asa e tot timpul concediul trece prea repede oricat de lung ar fi dar bine ca vei mai avea parte de un concediu mai lung:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România