Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 18:25


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 13:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
am vazut multe emisiuni si cunosc cateva cazuri in care sotia e tratata ca si femeie de servici(uneori chiar batuta ca nu-si face treaba cum ar trebui)
care e treaba sotiei?si cu ce am vrea sa ne ajute sotul in gospodarie?:unsure:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 13:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
am vazut multe emisiuni si cunosc cateva cazuri in care sotia e tratata ca si femeie de servici(uneori chiar batuta ca nu-si face treaba cum ar trebui)
care e treaba sotiei?si cu ce am vrea sa ne ajute sotul in gospodarie?:unsure:


sa incep eu.sotul meu ma ajuta,dar mai mult cind il rog eu..niciodata nu zice ca nu face,orice.
la bucatarie, eu spal vase(desi nu-mi place),fac mancare tot eu,el mai face cind are chef,mai imi face surprize.
ce asi vrea sa faca...sa aspire...nu vrea nici in ruptul capului sa puna mana pe aspirator.si nici nu-l deranjeza daca nici eu nu aspir.eu il mai cert ca nu aspira si ma lasa sa fac eu,dar ce sa fac daca nu-i place sa faca asta.
in rest,cind mergem la socrii ..acolo face toata treaba(pe afara)nu ma lasa pe mine sa fac nimic.:hap_w:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 15:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

sa incep eu.sotul meu ma ajuta,dar mai mult cind il rog eu..niciodata nu zice ca nu face,orice.
la bucatarie, eu spal vase(desi nu-mi place),fac mancare tot eu,el mai face cind are chef,mai imi face surprize.
ce asi vrea sa faca...sa aspire...nu vrea nici in ruptul capului sa puna mana pe aspirator.si nici nu-l deranjeza daca nici eu nu aspir.eu il mai cert ca nu aspira si ma lasa sa fac eu,dar ce sa fac daca nu-i place sa faca asta.
in rest,cind mergem la socrii ..acolo face toata treaba(pe afara)nu ma lasa pe mine sa fac nimic.:hap_w:


inseamna ca eu am un sot model.Spala vasele(rar), da cu aspiratorul, spala pe jos, spala geamurile, isi calca,...acum nu mai e nevoie sa faca prea multe, pentru ca am o femeie care vine de 2 ori pe luna.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 16:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
marius cand ne-am mutat impreuna nu stia sa faca absolut nimic.
daca manca nu strangea masa, de aspirat cred ca nici nu stia unde era aspiratorul, hainele nu le strangea.
ba odata cand i-am reprosat ca n u face nimic mi-a reprosat ca el asa a fost invatat ca mama lui sa stranga.
dar cu rabdare l-am educat.
acum isi calca singur, face curat, spala vase ba chiar si gateste chestii marunte.
cand a venit in vizita mama lui si s-a oferit sa calce ea camasile i-am replicat dulce ca marius isi iese din mana si ca toti barbatii trebuie invatati sa-si faca singuri mici treburi pt ca nu va sta nimeni dupa ei.
va inchipuiti cum i-a cazut:devil::devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 16:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

marius cand ne-am mutat impreuna nu stia sa faca absolut nimic.
daca manca nu strangea masa, de aspirat cred ca nici nu stia unde era aspiratorul, hainele nu le strangea.
ba odata cand i-am reprosat ca n u face nimic mi-a reprosat ca el asa a fost invatat ca mama lui sa stranga.
dar cu rabdare l-am educat.
acum isi calca singur, face curat, spala vase ba chiar si gateste chestii marunte.
cand a venit in vizita mama lui si s-a oferit sa calce ea camasile i-am replicat dulce ca marius isi iese din mana si ca toti barbatii trebuie invatati sa-si faca singuri mici treburi pt ca nu va sta nimeni dupa ei.
va inchipuiti cum i-a cazut:devil::devil:


si cum ai reusit sa-l educi chiar in halul asta?:hap_d:

A..al meu sot mai face ceva..duce gunoiul (X)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 16:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

marius cand ne-am mutat impreuna nu stia sa faca absolut nimic.
daca manca nu strangea masa, de aspirat cred ca nici nu stia unde era aspiratorul, hainele nu le strangea.
ba odata cand i-am reprosat ca n u face nimic mi-a reprosat ca el asa a fost invatat ca mama lui sa stranga.
dar cu rabdare l-am educat.
acum isi calca singur, face curat, spala vase ba chiar si gateste chestii marunte.
cand a venit in vizita mama lui si s-a oferit sa calce ea camasile i-am replicat dulce ca marius isi iese din mana si ca toti barbatii trebuie invatati sa-si faca singuri mici treburi pt ca nu va sta nimeni dupa ei.
va inchipuiti cum i-a cazut:devil::devil:
:rofl:super!si al meu a fost educat la fel...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 16:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
si cum ai reusit sa-l educi chiar in halul asta?:hap_d:

foarte simplu: certuri.... rugaminti si nefacut eu nimic...
el apela la un tertip- nu refuza niciodata, spunea ca face mai tarziu- pana la urma tot pe mine cadea asa ca nu am mai facut nimic.
am lasat vasele nespalate 3 zile, rufele in pat in dormitor nu le-am pus in sifonier, nu am mai sters praful... mancare ioc- si a mers.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 17:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

si cum ai reusit sa-l educi chiar in halul asta?:hap_d:

foarte simplu: certuri.... rugaminti si nefacut eu nimic...
el apela la un tertip- nu refuza niciodata, spunea ca face mai tarziu- pana la urma tot pe mine cadea asa ca nu am mai facut nimic.
am lasat vasele nespalate 3 zile, rufele in pat in dormitor nu le-am pus in sifonier, nu am mai sters praful... mancare ioc- si a mers.


exact la fel am facut si eu la inceput.
Adevarul ca doar mamele lor sunt de vina daca nu fac nimic.Pentru ca le fac toate poftele.
Eu il iubesc la fel de mult ca mama lui, dar i-am explicat de la inceput ca nu am timp si nici nu sunt educata sa fiu servitoarea lui.Si nici nu o sa ii fac toate poftele ca si mama lui care lucreaza 4 ore pe zi si are vacanta o jumatate de an(e invatatoare).Asta se intampla acum mult timp....si nu mai avem de mult probleme de genul .

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 17:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

si cum ai reusit sa-l educi chiar in halul asta?:hap_d:

foarte simplu: certuri.... rugaminti si nefacut eu nimic...
el apela la un tertip- nu refuza niciodata, spunea ca face mai tarziu- pana la urma tot pe mine cadea asa ca nu am mai facut nimic.
am lasat vasele nespalate 3 zile, rufele in pat in dormitor nu le-am pus in sifonier, nu am mai sters praful... mancare ioc- si a mers.


hahaha..ce draguta esti..asa m-am amuzat..asa zice si sotul cind ai spun sa aspire..zice,lasa iubire ca maine..si maine nimic..si eu m-am gindit sa nu mai fac nici eu,dar nu rezist cand vad ca e mizerie.:wacko:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 18:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

hahaha..ce draguta esti..asa m-am amuzat..asa zice si sotul cind ai spun sa aspire..zice,lasa iubire ca maine..si maine nimic..si eu m-am gindit sa nu mai fac nici eu,dar nu rezist cand vad ca e mizerie.:wacko:

eu am noroc ca sotul meu ma ajuta foarte mult in casa. el spala vasele, da cu aspiratoru, spala pe jos, duce gunoiu, mai face si mancare uneori, etc.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 19:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
eu am noroc ca sotul meu ma ajuta foarte mult in casa. el spala vasele, da cu aspiratoru, spala pe jos, duce gunoiu, mai face si mancare uneori, etc.


iubitul meu da cu aspiratorul, spala pe jos, sterge praful, duce gunoiul si curata litiera. in general, de buna voie:lol: restul, cu amenintari:lol: cred ca eu l-am obisnuit prost:~* la inceput facea el tot, eu nici macar nu strangeam masa:-` dar pe urma incetul cu incetul am inceput si eu sa gatesc, sa fac ordine si sa calc. asta chiar imi place. calcatul ma relaxeaza:ok: cum spuneam, in momentul de fata el are senzatia ca dc face o parte din treburi si-a facut datoria si nu am de ce sa ma plang. eu insa insist ca nu face nimic si uite asa ne suparam. the end:-s

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 13 Noi 2008, 20:35 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu inca nu am sot...dar iubitul meu meu bate covoarele, da cu aspiratorul aproape toata ziua(eu urasc asta, nu imi place deloc) ....daca fac ceva de mancare imi curata zarzavat....mai spala si vase, numai asta imi place si mie....duce gunoiul ;) face cumparaturi....uneori le facem impreuna, uneori cand vine de la servici il sun sa cumpere aia si aia...

de spalat geamuri nu l-am pus :)))...mai sterge praful uneori prin casa :D ...o sa vad cand mi-a fi sot daca mai face de toate :)))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 14 Noi 2008, 12:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
la Mitrut al meu ai place sa puna varza la butoi,muraturi la butoi mai pune..mai bate covoare(cand e cazul)
cumparaturile le facem impreuna ..ne place enorm la amandoi sa mergem la cumparaturi
el pune masa,incalzeste mancarea.

:p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 14 Noi 2008, 12:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
la Mitrut al meu ai place sa puna varza la butoi,muraturi la butoi mai pune..mai bate covoare(cand e cazul)
cumparaturile le facem impreuna ..ne place enorm la amandoi sa mergem la cumparaturi
el pune masa,incalzeste mancarea.

:p


hm......voi puneti muraturi?asta nici nu am curajul sa ii cer lui Ionut...:p

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 14 Noi 2008, 12:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
sotul unei prietene tot timpul o terorizeasa,orice face..ca nu face ca si mama lui...vai eu cred ca asi inebuni sa ma compare tot timpul cu maica-sa..si el nu face absolut nimic,numai baga de vina.:nbump:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 14 Noi 2008, 12:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

hm......voi puneti muraturi?asta nici nu am curajul sa ii cer lui Ionut...:p


DA..punem varza,muraturi,am facut zacusca,gemuri,bulion...mie nu imi plac astea din magazine sub nici o forma...si imi place foarte mult sa fac..:ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 14 Noi 2008, 13:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

hm......voi puneti muraturi?asta nici nu am curajul sa ii cer lui Ionut...:p


noi ne tot gandeam sa punem, mai ales ca aici nu se gasesc:( dar am uitat complet...e greu? a pus cineva?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 14 Noi 2008, 13:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
sotul unei prietene tot timpul o terorizeasa,orice face..ca nu face ca si mama lui...vai eu cred ca asi inebuni sa ma compare tot timpul cu maica-sa..si el nu face absolut nimic,numai baga de vina.:nbump:

pai sa-l trimita la maica sa atunci! tb sa puna si ea piciorul in prag. dc nu merge, asta e. gaseste altul:ok:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 14 Noi 2008, 13:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Ce subiect amuzant! Am ras copios de "lectiile" anidei si... am luat notite.
Noi ne-am mutat impreuna doar de doua luni si un pic (adica de la nunta) si inca suntem in faza de "acomodare"...
Sotul meu declara ca este foarte ordonat si chiar este (pentru un barbat, as completa eu). Eu cica sunt dezordonata, dar comparandu-ma cu el, am ajuns la concluzia ca de fapt, suntem amandoi tot cam pe-acolo; asteptarile difera...
:really:

El pune aspiratorul, da cu matura, isi face singur micul dejun si pachetul de mancare pentru serviciu (ca eu nu ma trezesc la 5.30, ca el), isi spala vasele, intinde rufe, duce gunoiul... deci nu prea am de ce ma plange. Astept cu nerabdare sa il invat sa calce, ca oricum are mult mai mult timp liber decat mine... dar inca ma amana cu celebrul "maine!".:mellow:

Amuzant a fost cand l-am invatat sa foloseasca masina de spalat si i-am zis ca se incepe cu sortarea rufelor pe culori si materiale... Si am inceput sa ii exemplific scotand rufele din cos... M-a urmarit cu atentie vreo 2 minute, dupa care a oftat dezamagit: "Frate, nu credeam ca e asa de complicat!" :rofl:
Dar s-a mai invatat intre timp si cu asta. :D:D:D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cat ne ajuta sotul?
MesajScris: 14 Noi 2008, 13:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Amuzant a fost cand l-am invatat sa foloseasca masina de spalat si i-am zis ca se incepe cu sortarea rufelor pe culori si materiale... Si am inceput sa ii exemplific scotand rufele din cos... M-a urmarit cu atentie vreo 2 minute, dupa care a oftat dezamagit: "Frate, nu credeam ca e asa de complicat!" :rofl:
Dar s-a mai invatat intre timp si cu asta. :D:D:D


simpatic:) lui andrei ii e frica sa puna rufele la masina. zice ca nici nu vrea sa stie cum as reactiona dc ar pune 2 nuante de alb in masina:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România