Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 30 Aug 2006, 14:26 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:

De una sportiva normal ca doar nu de Maricica Puica:D:rocker:


E bine ca ne intelegem:D. Stii tu, dupa o anumita varsta, nu spui care, incepe sa se mai lase cate ceva... un pulover, un tricou:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 30 Aug 2006, 14:32 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:
loool, pai se lasa ca asa este lucratura:D, ochiuri mari, andrele groase:-`


:rocker:Bine zis, sister!Asa e lucratura:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 30 Aug 2006, 14:56 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:

Fata, tu ai fost vreodata prin Constanta? Cand o sa vii sa ma anunti ca mergem impreuna sa facem piata. Stiu eu un magazin foarte buna de unde putem lua carnati:D


Am fost in Constanta. Sincer m-as muta acolo ca sunt innebunita dupa mare, soare. Cand o sa vin, te anunt sigur sa mergem dupa carnati...tineri:~* ups, am vrut sa zic proaspeti:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 30 Aug 2006, 14:58 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:

Am fost in Constanta. Sincer m-as muta acolo ca sunt innebunita dupa mare, soare. Cand o sa vin, te anunt sigur sa mergem dupa carnati...tineri:~* ups, am vrut sa zic proaspeti:~*


O femeie maritata ca tine sa nu stea sa asculte la o soltera ca mine, da?:p. Eu mai am timp sa ma prostesc pana pe 30 sept.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 30 Aug 2006, 15:09 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:

O femeie maritata ca tine sa nu stea sa asculte la o soltera ca mine, da?:p. Eu mai am timp sa ma prostesc pana pe 30 sept.



Vazusi doamna, ce zise Angelina despre noi? Ne stie tot site-ul asta. Vai de noi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 30 Aug 2006, 15:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Vazusi doamna, ce zise Angelina despre noi? Ne stie tot site-ul asta. Vai de noi
(X)(X)(X):D:p:p mor de ras =))=))=))=)) help!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 30 Aug 2006, 15:25 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:

Cu alte cuvinte, mazga de pe ei este "verde". Dau again in urticarie:x


Bine doamna, ai dreptate, nu te mai stresez cu astia tineri ca sunt verzi, asa e. Si decat sa te vad urticariata...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 30 Aug 2006, 15:39 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:

Cand ai prieteni, ei stiu sa te menajeze:rocker:
Apreciez calitatea discutiei tale si te invit la Constanta sa bem niste vin alb pe o terasa . Acum tot ce pot sa-ti ofer in semn de prietenie este acest minunat, adorabil, incredible:food:. Fac si eu ca Tweety. Enjoy:D:wok:


Abia astept sa beau un pahar de vin alb la Constanta:D. Multumesc de invitatie.Merci si pt.:food:, ca vad o foame... Dar e cam ora de masa. Uite m-am luat cu vorba si am uitat sa mananc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 30 Aug 2006, 15:50 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:

Acum te-as ruga ca tot ai adus vorba, sa ma astepti pana vin de la butique sa-mi iau un:food: adevarat.:rocker:


Pofta mare! Eu ajung mai tarziu la capitolul asta ca tocmai veni sefu' sa-mi mai dea ceva de facut.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 30 Aug 2006, 17:32 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
stiu ca nu aici trebuia sa pun, dar poate foloseste cuiva :Ciorba de potroace
Trimisa de: m andreea 8
Durata
2 h30 min

Ingrediente:
maruntaiele, aripile si o parte din spinarea unei pasari, 2-3 oase de vaca, 1 buc. morcov, 1/2 buc. radacina de patrunjel, 1/2 buc. pastirnac, 1/2 buc. telina, 2 linguri orez, 1 l zeama de varza, o legatura leustean, sare, 1/2 l apa
reteta culinara pe scurt
Complexitate: Medie
Nota:
Numar voturi: 5
Comentarii: Fara comentarii


Mod de preparare
Se spala bine oasele si se aseaza intr-o oala pe foc, unde se lasa sa fiarba 1-1 1/2 ora, dupa care se strecoara. Se spala bine bucatile de pasare, se verifica bine sa nu ramina tuleie sau puf, se introduc in zeama in care au fiert oasele si se sareaza usor. Se inlatura spuma, de citeva ori, pina cind nu se mai formeaza si se adauga zarzavatul curatat, spalat si taiat fin. Se lasa sa fiarba la foc potrivit, in oala acoperita. Cind carnea este aproape fiarta, se pune zeama de varza fiarta separat. Cind clocoteste ciorba, se adauga orezul fiert si clatit in apa rece, iar dupa unul-doua clocote, se trage oala de pe foc. Se potriveste de sare si de acreala, iar pe deasupra se presara verdeata tocata fin.

Mod de servire
Se potriveste de sare si de acreala, iar pe deasupra se presara verdeata tocata fin


:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România