Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 05 Aug 2007, 03:21 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Salut fetelor...eram si eu prin

Cred ca sunt singura care am povestit asa mult, poate unele dintre voi nu ati citit tot, insa am vrut sa fie scris undeva..sa citeasca si altii povestea cererii mele in casatorie, sa vada cat de mult iubesc si sunt iubita. :-*

Va doresc tuturor cat mai multa iubire.:heart:

Felicitati Oana! Foarte frumos! sa aveti un an usor de acum incolo si sa va mearga totul din plin!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 05 Aug 2007, 03:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Salut fetelor...eram si eu prin preajma si m-am gandit sa vad ce mai e pe aici. Dupa cum v-am spus la inceputul subiectului..am fost si eu ceruta in casatorie de 3 ori de viitorul sot :nblink:

Super poveste! Felicitari si casa de piatra sa ramaneti la fel de indragostiti toata viata!:napplause( am citit toata povestea e superba) Bravo!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 06 Aug 2007, 16:10 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Multumesc tuturor pt felicitari, ma bucur ca ati citit si ca v-a placut povestea noastra...in orice caz toate povestile de dragoste au frumusetzea lor unica. Ce pot sa va doresc decat fericire, iubire si sanatate..sa va bucurati de toate cele bune impreuna cu sotiorii. Noi speram ca anul ce ne-a mai ramas sa fie cat mai usor ca sa le putem face pe toate cu brio pana la ziua cea mare :ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 06 Aug 2007, 16:33 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Multumesc tuturor pt felicitari, ma bucur ca ati citit si ca v-a placut povestea noastra...in orice caz toate povestile de dragoste au frumusetzea lor unica. Ce pot sa va doresc decat fericire, iubire si sanatate..sa va bucurati de toate cele bune impreuna cu sotiorii. Noi speram ca anul ce ne-a mai ramas sa fie cat mai usor ca sa le putem face pe toate cu brio pana la ziua cea mare :ncouple:



aveti timp suficient sa le faceti pe toate. stiu ca nu e chiar usor, fiindca sunteti departe, dar ai sa vezi ca usor-usor reusesti :flowers: si abia astept sa vad poze de la nunta voastra :ndance: :D :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 06 Aug 2007, 17:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

aveti timp suficient sa le faceti pe toate. stiu ca nu e chiar usor, fiindca sunteti departe, dar ai sa vezi ca usor-usor reusesti :flowers: si abia astept sa vad poze de la nunta voastra :ndance: :D :-*



mai are mult pana la nunta....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 06 Aug 2007, 19:34 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:

aveti timp suficient sa le faceti pe toate. stiu ca nu e chiar usor, fiindca sunteti departe, dar ai sa vezi ca usor-usor reusesti :flowers: si abia astept sa vad poze de la nunta voastra :ndance: :D :-*


timp este, rabdare sa avem. suntem norocosi pt ca ii avem pe cei dragi de acasa care ne ajuta cu pregatirile..si noi oricum vom veni de sarbatori..vom putea rezolva atunci in mare cate ceva..apoi o sa imi iau eu liber daca este nevoie sa mai vin. Si eu abia astept sa fac poze mai ales ca-mi plac la nebunie..

te pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 10 Aug 2007, 14:42 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

multumesc..e de apreciat ca ai citit toata povestea..la cat de mult am scris...

sunt fericita si acelasi lucru ti-l doresc si tie. Un weekend cat mai placut :flower:


Felicitari Oana.Este superba povestea ta.Sa fiti fericiti si sa va dea Dumnezeu multa putere si multa sanatate ca de iubit va iubiti.Faceti ca relatia sa fie mereu frumoasa si sincera.Pupiiii la tine la Londra!:-*(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 10 Aug 2007, 14:43 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Pai daca seamana a logodna...sa fie intr-un ceas bun draguto! %%-


Sarumana de urari fetelor.Sunt........nu stiu sa va explic sentimentul.E frumos....e liniste si e iubire in jurul meu.As vrea sa spun la toata lumea ce mult iubesc si ce mult sunt iubita.....:D:~*:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 24 Aug 2007, 20:23 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Eu am stiut ca el e cel cu care ma voi casatori foarte curand dupa inceputul relatiei noastre.Am fost o independenta, o femeie de cariera, pana la 30 de ani... si acum, uite... Nu stiu de unde am stiut, cum mi-am dat seama, dar era o convingere interioara. Cam dupa 2 luni de la inceputul relatiei noastre am stiut ca ma va cere de nevasta. Adevarul este si ca ne potrivim extraordinar. Avem momente cand ne vin aceleasi ganduri in minte, cand rostim aceleasi vorbe, ne intelegem chiar si fara sa ne privim, parca simtim fiecare ce vrea celalalt si reactionam in consecinta...Momentul a sosit cam la 3 luni. De Revelion. De fapt pe 1 ianuarie. E o zi tare draga sufletului meu. Nu discutasem absolut nimic inainte. Si dupa masa de pranz, am iesit la o plimbare si apoi ne-am dus cu totii in camere sa ne odihnim pentru cheful de seara... (ca la revelion, in gasca).Abia ne asezasem in pat, relaxati, intinsi pe spate, cand brusc mi-a zis ceva de genul: fiindca e 1 ianuarie si incepem un an nou, vreau sa te intreb ceva acum asa, la inceput de an...Asa a fost. Inelul l-am ales impreuna pe 14 februarie (am vrut sa fie totusi o zi cu oarecare semnificatie).Nunta este in 2008, pe 4 octombrie. Acum trecem printr-o perioada putin mai grea pentru ca suntem departe unul de altul de vreo luna si ceva...si va mai dura pana in ianuarie. E ofiter si e in misiune... e foarte greu,dar trece el si timpul asta si apoi am promis ca ne vom razbuna pentru zilele cat am fost departe...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 27 Aug 2007, 13:55 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Eu am stiut ca el e cel cu care ma voi casatori foarte curand dupa inceputul relatiei noastre.Am fost o independenta, o femeie de cariera, pana la 30 de ani... si acum, uite... Nu stiu de unde am stiut, cum mi-am dat seama, dar era o convingere interioara. Cam dupa 2 luni de la inceputul relatiei noastre am stiut ca ma va cere de nevasta. Adevarul este si ca ne potrivim extraordinar. Avem momente cand ne vin aceleasi ganduri in minte, cand rostim aceleasi vorbe, ne intelegem chiar si fara sa ne privim, parca simtim fiecare ce vrea celalalt si reactionam in consecinta...Momentul a sosit cam la 3 luni. De Revelion. De fapt pe 1 ianuarie. E o zi tare draga sufletului meu. Nu discutasem absolut nimic inainte. Si dupa masa de pranz, am iesit la o plimbare si apoi ne-am dus cu totii in camere sa ne odihnim pentru cheful de seara... (ca la revelion, in gasca).Abia ne asezasem in pat, relaxati, intinsi pe spate, cand brusc mi-a zis ceva de genul: fiindca e 1 ianuarie si incepem un an nou, vreau sa te intreb ceva acum asa, la inceput de an...Asa a fost. Inelul l-am ales impreuna pe 14 februarie (am vrut sa fie totusi o zi cu oarecare semnificatie).Nunta este in 2008, pe 4 octombrie. Acum trecem printr-o perioada putin mai grea pentru ca suntem departe unul de altul de vreo luna si ceva...si va mai dura pana in ianuarie. E ofiter si e in misiune... e foarte greu,dar trece el si timpul asta si apoi am promis ca ne vom razbuna pentru zilele cat am fost departe...


Greu gasesti o asemenea iubire:)Felicitarile mele si multa sanatate si iubire sa aveti si de-acum incolo:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 27 Aug 2007, 21:48 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Greu gasesti o asemenea iubire:)Felicitarile mele si multa sanatate si iubire sa aveti si de-acum incolo:love:


Multumim la fel. Mai mult ca sigur ca cineva acolo sus ne iubeste. Si aceleasi urari pentru toate fetele de pe forum.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 04 Sep 2007, 17:45 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Multumim la fel. Mai mult ca sigur ca cineva acolo sus ne iubeste. Si aceleasi urari pentru toate fetele de pe forum.


Fetelor sunt tare emotionata: la sfarsitul lui septembrie ne mutam impreuna, adik eu plec la bucuresti.Am o stare ciudata si sper sa ma intelegeti: e un pic de teama, un pic de emotie, un pic de nervozitate,un pic de liniste si multa iubire.Desi stiu ca toata lumea ma va primi f bine acolo....uffff.Asa e si cand te mariti?:D:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 04 Sep 2007, 18:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:

Fetelor sunt tare emotionata: la sfarsitul lui septembrie ne mutam impreuna, adik eu plec la bucuresti.Am o stare ciudata si sper sa ma intelegeti: e un pic de teama, un pic de emotie, un pic de nervozitate,un pic de liniste si multa iubire.Desi stiu ca toata lumea ma va primi f bine acolo....uffff.Asa e si cand te mariti?:D:~*


Cam asa este o multime de sentimente amestecate acolo de nu mai stii ce sa mai crezi! Dar e frumos! Si eu am avut acelasi sentiment cand dupa logodna am ramas la el acasa, prima noapte in acea casa, nu stiam ce o sa fac, nu stiam ce simt, dar a trecut si a fost bine, toata lumea m-a primit frumos, acum dupa un an ma simt aproape ca la mine acasa! pupici si mult noroc!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 04 Sep 2007, 18:30 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Cam asa este o multime de sentimente amestecate acolo de nu mai stii ce sa mai crezi! Dar e frumos! Si eu am avut acelasi sentiment cand dupa logodna am ramas la el acasa, prima noapte in acea casa, nu stiam ce o sa fac, nu stiam ce simt, dar a trecut si a fost bine, toata lumea m-a primit frumos, acum dupa un an ma simt aproape ca la mine acasa! pupici si mult noroc!


Sarumana sarumana.M-am mai linistit putin cand mi-a zis si el ca are aceleai sentimente dar ca este normal sa existe.:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 25 Ian 2008, 12:09 
Nou Venit

Membru din: 10 Ian 2008, 14:25
Mesaje: 19
la noi a fost f. simplu, ne-am cunoscut pe 19 mai 2007 si pe 26 iunie deja inchiriam salonul........dragoste mare......pe zi ce trece tot mai mare....iar cererea a fost cu cel mai frumos inel pe care l-am vazut vreodata.....f. emotionati au fost ai nostri, i-am reunit la o masa intr-o duminica si le-am spus.....s-au blocat pur si simplu, nu se asteptau.. singurul care a putut spune mai multe a fost tata-socru care a tinut sa ne spuna k de acum avem responsabilitati, etc, etc.....a fost o prelegere f. frumoasa si de unde am avut de invatat.....pup, fetelor, spor la pregatiri........:lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 25 Ian 2008, 14:04 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

Fetelor sunt tare emotionata: la sfarsitul lui septembrie ne mutam impreuna, adik eu plec la bucuresti.Am o stare ciudata si sper sa ma intelegeti: e un pic de teama, un pic de emotie, un pic de nervozitate,un pic de liniste si multa iubire.Desi stiu ca toata lumea ma va primi f bine acolo....uffff.Asa e si cand te mariti?:D:~*


eu ma mut in alba peste 10 zile
si desi el e iubirea mea si tot, e un pic greu sa plec de acasa. noroc ca nu e departe


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 25 Feb 2008, 17:15 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
nu este mai usor de mine ca suntem amandoi din bacau


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cerere in casatorie
MesajScris: 19 Apr 2008, 20:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
noi am avut o relatie la distanta timp de 3 ani:ne desparteau 300de km.acum 2 ani in aprilie,el venea de pe mare,eu de acasa,ne-am intalnit pe faleza,in fata Cazinoului(nu cunosteam Constanta chiar bine pentru a alege un alt loc).si acolo,s-a asezat in genunchi si mi-a adresat INTREBAREA.m-a luat total prin surprindere,credeam ca glumeste.dar mi-am revenit repede si am spus da.:heart:am uitat sa spun si de inel.:neyes:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 217 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România