Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 27 Feb 2009, 18:30 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
inainte le mai spuneam, mama si tata de la un timp nu, de fapt cu soacre-mea nici nu mai vb, cu socrumiu nici atat, asta e daca nu stiu sa fie oameni.
in schimb el la ai mei le spune mama si tataO:)daca sunt oameni buni


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 27 Feb 2009, 19:46 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
Citat:
inainte le mai spuneam, mama si tata de la un timp nu, de fapt cu soacre-mea nici nu mai vb, cu socrumiu nici atat, asta e daca nu stiu sa fie oameni.
in schimb el la ai mei le spune mama si tataO:)daca sunt oameni buni


nici eu nu le pot spune viitorilor socrii mama si tata. tot asa cred si eu, parinti sunt numai unii.
cand ma refer la ei zic ba mama/tata lui Robert sau soacra'mea/socra'miu.
pe mine nu m-ar deranja daca Robert le-ar zice alor mei mama si tata:p dar cred ca nici lui nu ii e usor si atunci le zice cum vrea..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 28 Feb 2009, 13:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

nici eu nu le pot spune viitorilor socrii mama si tata. tot asa cred si eu, parinti sunt numai unii.
cand ma refer la ei zic ba mama/tata lui Robert sau soacra'mea/socra'miu.
pe mine nu m-ar deranja daca Robert le-ar zice alor mei mama si tata:p dar cred ca nici lui nu ii e usor si atunci le zice cum vrea..

nu ne este la nici unul usor sa le zicem mama si tata sau cel putin la inceput...si intr-padevar daca sunt oameni merita macar atat efort...daca nu asta e...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 30 Apr 2009, 18:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
relatia mea cu parintii lui razvi e f buna!mamei lui ii zic" mama ana" insa cu tatal lui sunt mai..rece!cand vb cu mama ana ii zis"salutari si sotului"sau"d-l ce face?"...tatal lui e un tip extraordinar ,rade mai toata ziua si nu ai cum sa fii suparat in preajma lui dar,nu stiu de ce am o asemenea retinere!:(
razvi e singurul copil si nu stiu de ce, dar simt f mult respect si tin la ei pt felul cum l-au crescut pe razvi si cat il iubesc!

socrii mei si parintii mei sunt despartiti,el nu are tangenta cu mama lui,eu nu am tangenta cu tatal meu..pe el l-a parasit mama la 7 ani..pe mine m-a parasit tata la 1 an..asa ca eu ai zic socru.iar Mitrut la mami..soacra..ei sunt la per tu..el a zis ca nu e obisnuit sa pronunte cuvantul.."mama".pentru el e inexistent.cum si pentru mine "tata" e la fel.:(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 03 Mai 2009, 14:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
socrii mei si parintii mei sunt despartiti,el nu are tangenta cu mama lui,eu nu am tangenta cu tatal meu..pe el l-a parasit mama la 7 ani..pe mine m-a parasit tata la 1 an..asa ca eu ai zic socru.iar Mitrut la mami..soacra..ei sunt la per tu..el a zis ca nu e obisnuit sa pronunte cuvantul.."mama".pentru el e inexistent.cum si pentru mine "tata" e la fel.:(


Of ce aiurea, el sa nu aiba nimic cu mama lui si tu cu tatal tau, imi pare rau Corina,dar important este ca voi 2 sa va iubiti ,sa fi-ti aproape si sa le oferiti viitorilor vostri copii o familie adevarata.
Eu am o relatie f buna cu viitori socri si da ii numesc mama si tata,nu pot spune ca sentimentele sunt aceleasi,parintii mei sunt unici,ptr fiecare din noi e asa.Socrii mei sunt f deosebiti si simt ca si ei ma iubesc ca pe propria fiica,de ce nu le-as zice mama si tata? Mi-a fost f usor,si el le spune parintilor mei ,mama si tata.sa speram ca va ramane intotdeauna asa.:hug::-*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 03 Mai 2009, 16:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nu inteleg cum pot uni parinti sa-si lase copii si sa plece. pt mine aceea nu pot fi numiti oameni pt ca nu au inima. imi pare rau corina dar este bine ca va aveti unul pe altul acum si sper dint tot sufletul sa fiti o familie adevarata impreuna cu copii vostri pana la adanci batraneti. iti doresc tot binele din lume. sa fi fericita si iubita!%%-:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: VIITORII SOCRI....MAMA SI TATA?
MesajScris: 04 Mai 2009, 12:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
nu inteleg cum pot uni parinti sa-si lase copii si sa plece. pt mine aceea nu pot fi numiti oameni pt ca nu au inima. imi pare rau corina dar este bine ca va aveti unul pe altul acum si sper dint tot sufletul sa fiti o familie adevarata impreuna cu copii vostri pana la adanci batraneti. iti doresc tot binele din lume. sa fi fericita si iubita!%%-:-*

multumesc..la fel sa aveti si voi parte doar de bine in viata.%%-:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitorii socii - mama si tata?
MesajScris: 21 Mar 2012, 13:03 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2012, 14:43
Mesaje: 5
adevarat...o mare problema lucrul asta...nici eu nu stiu cum am sa le zic:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitorii socii - mama si tata?
MesajScris: 13 Apr 2012, 12:24 
Nou Venit

Membru din: 13 Apr 2012, 15:13
Mesaje: 4
eu cred ca am sa le zic asa cum le zice si iubitul meu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: zdjecia
MesajScris: 22 Mai 2012, 00:55 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2012, 20:24
Mesaje: 4
Koniec dnia zdjęcia ślubne łódź oraz ranek to trwanie długich cieni, jakie obudzą, iż fotografie przyrody stają się mgliste oraz plastyczne. Zdjęcia przyrody stają się trójwymiarowe dopiero co zdjęcia przez wzgląd cieniom O jak wiele fotograf ślubny łódź to temuż abolicja utworzone w środek dnia będzie oczekiwało płasko, ziąb tudzież niewiele zachęcająco o tyle w porze wieczoru prawdopodobnie przybrać modłę trójwymiarowości natomiast bajkowego ciepła przed momentem z powodu „długim cieniom” zaś różowemu kruczkowi światła słonecznego. Zastanów się powyżej perspektywą. Nie batalia się robić zsunięcia w niestandardowych kondycjach. Masz aż do priorytetu perspektywę ptasią (unieważnienie sprawione spośród góry), żabią (zdjęcie poczynione z wykopu) zaś szablonową (abolicja zrealizowane z pułapu buzi fotografującego). Postaram się udzilić reakcji stosując podstępną metodę wykazania ściągnięć, tych dobrych zaś tych złych, przeciwnie nie znam, które są jakie... Hmm, w takim razie wskażę metody wypełnienia fotografii tak jak tej ze statywu jak tudzież sporządzanej spośród ręki. Nadto myśl nocnej fotografii podzielę ileś tematycznie, co ułatwi lub również pogmatwa Wam pojęcie "o co kroczy". Na początek rozmieszczamy sobie dowcipną zdjęcia, wesołą, ciepłą nocna pora. Dlaczego taką? Tak po to, ażeby nam zero nie denerwowało majstrować pod ręką przyrządzie. Jak już mamy kultową noc wesele zdjęcia, owo pozbawiamy się do sprzętu lodz fotografia slubna. Zwolnienie nocne sprezentuje się na pewno zrobić wszystkim mataczem, rozmaite lecz będą efekty. Załapmy wobec tego:
1. Testujemy, jednakowoż mamy naładowaną bateryjkę. Wskazane jest położyć się na plaży, ażeby zdziałać komuś unieważnienie albo wejść na kalenica samochodu. Pamiętaj także, iż źle mieć wygląd będzie pociecha bawiące się na piasku, strzelone przy użyciu stojącego tatę mającego 190 cm przebiegu. Ptasia perspektywa wykaże podczas gdy niskie jest milusiński, tudzież zapewne łazi o owo, żeby pokazać gdy dobry fotograf znaczącą jest postacią. Czy warto pstrykać wsio? Mając kartę pamięci o potężnej pojemności możesz poczynić tysiące zsunięć. Pamiętaj natomiast, iż zdjęcia są po to, iżby je obserwować łódź a nie trzymać na morowym dysku. Zanadto wielka zdjęcia ślubne kwant zsunięć przypuszczalnie zanudzić na przestrzeni uzewnętrzniania. Powinieneś wyselekcjonować najlepsze zdjęcia tudzież tylko te akcentować.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitorii socii - mama si tata?
MesajScris: 01 Noi 2012, 00:52 
Junior

Membru din: 06 Oct 2012, 18:17
Mesaje: 93
eu nu le zic mama si tata dar imi sunt dragi k o a doua mama si un al doilea tata. ii iubeeesc k sunt niste oameni extraordinari :heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 372 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România