Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:27


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Apr 2007, 01:24 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
nu stiu daca vi se intampla fetelor ,dar eu am niste socri belea!nici viitorul sot nu se intelege cu ei, si as vrea sa fie bine dar nu stiu cum!!
ultimul lucru care ni l-a spus socru, este ca el trebuie sa fie multumit si fericit la nunta nu noi,pentru ca sunt neamurile lui, si trebuie sa se simta bine!!
nu vrem bani de la ei, decat sustinere morala ,dar nici asta nu e!!
ce sa ne facem?
cum sa procedez sa fie bine,macar pana la nunta!!:nbump::rolleyes:(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Apr 2007, 08:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
nu stiu daca vi se intampla fetelor ,dar eu am niste socri belea!nici viitorul sot nu se intelege cu ei, si as vrea sa fie bine dar nu stiu cum!!
ultimul lucru care ni l-a spus socru, este ca el trebuie sa fie multumit si fericit la nunta nu noi,pentru ca sunt neamurile lui, si trebuie sa se simta bine!!
nu vrem bani de la ei, decat sustinere morala ,dar nici asta nu e!!
ce sa ne facem?
cum sa procedez sa fie bine,macar pana la nunta!!:nbump::rolleyes:(?)


Eu cred ca pana la urma nunta este a voastre si voi trebuie sa va simtiti bine si sa fiti fericiti, nu el si rudele lui. Nu mai sta sa te gandesti cum sa-l multumesti, gandeste-te la fericirea voastra si atat. Este nunta voastra, nu a lor:mellow:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Apr 2007, 12:54 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
si eu sunt de aceeasi parere, voi trebuie sa fiti fericiti, este nunta voastra nu a lor si ei sa sti ca daca vor sa iti gaseasca nod in papura o sa iti gaseasca nu are rost sa te agiti degeaba. spune da si fa ca tine si daca nu vrei sa le spui da, ca nu iti convine, nu le spune. important este ca te intelegi cu el nu cu ei. iti doresc sa fi iubita si fericita sper sa ai o nunta ca in povesti :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Apr 2007, 15:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Cel mai bun sfat l-ai primit si mai sus: Zi ca el si fa ca tine, nu ii mai spune tot ce faceti si cum ,spune-i ca sa faci cum zice el dar fa cum credeti voi ca e mai bine...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 06 Apr 2007, 18:15 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
Citat:
si eu sunt de aceeasi parere, voi trebuie sa fiti fericiti, este nunta voastra nu a lor si ei sa sti ca daca vor sa iti gaseasca nod in papura o sa iti gaseasca nu are rost sa te agiti degeaba. spune da si fa ca tine si daca nu vrei sa le spui da, ca nu iti convine, nu le spune. important este ca te intelegi cu el nu cu ei. iti doresc sa fi iubita si fericita sper sa ai o nunta ca in povesti :-*

va multumesc foarte mult de incurajari, sunt multe si incerc sa le trec cu vederea,dar sunt parinti lui si el sufera de aceea vreau sa fie bine!!!
tin in mine si apoi turbez!
dar o sa-i las in pace!!
sunt niste oameni tare falosi si nu au cu ce!1
trebuie sa anuntam cand mergem la ei, sa poata cobora sa cumpere ceva sa ne serveasca sa vad eu ce avuti sunt ei,am mers de doua ori neanuntati ca adi a zis ca doar e casa lui, si m-a luat tare sa nu mai merg neanuntata la ei!!nu avuse cu ce sa ma serveasca!!
asta e parca mergem pentru mancarea lor!!
incerc sa trec cu vederea dar sunt foarte dificili!!dar va multumesc tuturor si va urez Paste fericit!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 07 Apr 2007, 04:27 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
va multumesc foarte mult de incurajari, sunt multe si incerc sa le trec cu vederea,dar sunt parinti lui si el sufera de aceea vreau sa fie bine!!!
tin in mine si apoi turbez!
dar o sa-i las in pace!!
sunt niste oameni tare falosi si nu au cu ce!1
trebuie sa anuntam cand mergem la ei, sa poata cobora sa cumpere ceva sa ne serveasca sa vad eu ce avuti sunt ei,am mers de doua ori neanuntati ca adi a zis ca doar e casa lui, si m-a luat tare sa nu mai merg neanuntata la ei!!nu avuse cu ce sa ma serveasca!!


iubita fii fericita ca nu locuiesti cu ei
asta e parca mergem pentru mancarea lor!!
incerc sa trec cu vederea dar sunt foarte dificili!!dar va multumesc tuturor si va urez Paste fericit!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 07 Apr 2007, 04:30 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
socrii tai oricum sunt niste egoisti din ce povestesti tu...si tu in ziua nuntii ai o treaba foarte importanta: sa va simtiti tu si sotul tau bine si sa fiti fericiti! nu-i mai baga atata in seama ca oricum nu vor fi multumiti, vor gasi ei ceva de carcotit, asa ca ce rost are sa te agiti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 07 Apr 2007, 23:49 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
tot ceea ce conteaza este sa va iubiti si sa va intelegeti voi doi, pana la urma este nunta voastra, va fi casnicia voastra si daca este musai intr-adevar zii ca ei si fa ca tine si organizati-va nunta dupa bunul plac, pentru ca oricum nu ai cum sa multumesti pe toata lumea si mereu vor exista carcotasi...tot ce conteaza este sa va simtiti voi bine la nunta voastra si sa faceti tot posibilul ca nimic sa nu va strice ziua cea mai fericita si importanta pt voi. multa rabdare si intelegere iti urez si spor la pregatiri!


Paste fericit tuturor!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: servus
MesajScris: 08 Apr 2007, 14:22 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
[exista carcotasi...tot ce conteaza este sa va simtiti voi bine la nunta voastra si sa faceti tot posibilul ca nimic sa nu va strice ziua cea mai fericita si importanta pt voi. multa rabdare si intelegere iti urez si spor la pregatiri!


Paste fericit tuturor!!
va multumesc pentru toate sfaturile si voi incerca sa le pun in practica!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: sunt disperata!!
MesajScris: 26 Apr 2007, 22:21 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
doamne eu am o soacra super idioata,
ce sa mai zic la mine ultima bomba, eca noi ne-am platit sala de jumatate de an si azi iubitul meu mi-a spus ca asunat maicasa sa-i zica ca tatal sau a gasit alt local sa mergem sa platim avansul!!!
e nebun
noi avem cam 250 de invitati si sala lui e de 120 de persoane!!
mor
si cica daca el nu da aprobarea nu putem invita pe nici o ruda de ai lui!!
e nebun fetelor!!
nu stiu ce sa ma fac cred ca o sa-mi strice nunta!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sunt disperata!!
MesajScris: 26 Apr 2007, 23:44 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
doamne eu am o soacra super idioata,
ce sa mai zic la mine ultima bomba, eca noi ne-am platit sala de jumatate de an si azi iubitul meu mi-a spus ca asunat maicasa sa-i zica ca tatal sau a gasit alt local sa mergem sa platim avansul!!!
e nebun
noi avem cam 250 de invitati si sala lui e de 120 de persoane!!
mor
si cica daca el nu da aprobarea nu putem invita pe nici o ruda de ai lui!!
e nebun fetelor!!
nu stiu ce sa ma fac cred ca o sa-mi strice nunta!!



pai sa nu-si invite rudele atunci....ce om cretin....ei si-au trait viata, de ce nu va lasa si pe voi sa o traiti pe a voastra?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sunt disperata!!
MesajScris: 27 Apr 2007, 02:42 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


pai sa nu-si invite rudele atunci....ce om cretin....ei si-au trait viata, de ce nu va lasa si pe voi sa o traiti pe a voastra?


exact sa nu isi invite rudele...ce fara ei nunta nu se mai tine ?
expicati ca ati dat deja avansul intr-o parte si acolo vreti sa faceti si ca nu va razganditi.daca intelege bine daca nu e problema lui.
spor mult si bafta!%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 27 Apr 2007, 20:36 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
cu socrii mei nu prea am probleme faza k ei nici macar nu se baga in organizarea nuntii.a avut socrul meu o tentativa sa ne zica cum sa ne organizam nunta dar a ramas doar cu zisul ptr k nu l-am bagat in seama de vreme ce nu ne ajuta cu nimic nici nu are dreptul sa imi spuna cum sa imi fac nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sunt disperata!!
MesajScris: 27 Apr 2007, 20:40 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
nu il baga in seama pe socrul tau tu fa-ti nunta asa cum, vrei tu.iar in ceea ce priveste rudele sale ei nu vin sa il vada pe el ci vin sa va vada pe voi la nunta.asak voi dati invitatiile si rudelor sale si o sa vezi k or sa vina si daca nu le invita socrul tau.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 27 Apr 2007, 21:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


socrul meu a spus ca se vopseste saten pt nunta noastra (el fiind grizonat) si ca isi cumpara un costum mov si pantofi rosii! doreste doar doua platouri cu fructe pe masa de 20 de pers si cate jum de litru de suc pt fiecare invitat! nu am raspuns problemei tale dar cel putin sper ca te-am facut sa te simti mai bine!deci si socrul meu este un.........nu mai zic....of!


a spus-o in gluma?!:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România