Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:36


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 15 Iul 2007, 10:57 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

crede-ma ca nu sunt genul care se streseaza prea tare.dar acum...efecti mi-am piedut rabdarea.dar acum mam revenit la norml.sunt fericita.
sper sa nu mai vina curnd



:napplause::njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 17 Iul 2007, 19:50 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

crede-ma ca nu sunt genul care se streseaza prea tare.dar acum...efecti mi-am piedut rabdarea.dar acum mam revenit la norml.sunt fericita.
sper sa nu mai vina curnd


laura, am murit de ras la fazele cu soacra-ta (X) (X) fiindca n-am mai intrat de ceva timp, incerc sa mai recuperez cu cititul :D... si soacra-ta ba venea, ba mai statea, ba pleca, ba venea iar :D (X) super tare :D ma bucur ca ai supravietuit :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 17 Iul 2007, 20:11 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

laura, am murit de ras la fazele cu soacra-ta (X) (X) fiindca n-am mai intrat de ceva timp, incerc sa mai recuperez cu cititul :D... si soacra-ta ba venea, ba mai statea, ba pleca, ba venea iar :D (X) super tare :D ma bucur ca ai supravietuit :D


(X)Stiam eu de ce nu vreau sa locuiesc nici cu parintii si nici cu socrii.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 18 Iul 2007, 01:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

laura, am murit de ras la fazele cu soacra-ta (X) (X) fiindca n-am mai intrat de ceva timp, incerc sa mai recuperez cu cititul :D... si soacra-ta ba venea, ba mai statea, ba pleca, ba venea iar :D (X) super tare :D ma bucur ca ai supravietuit :D


si eu.acum baga strambe sora lui soacra-mea.cica m-a vazut o data ca beau apa din stcl si nu sunt buna de neamul lor.iti dai seama ca numa din sticla voi bea acum in fata ei.numa asa sa o enervez.si nici mcar nu am obiceiul asta.
ce nesimtita.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 18 Iul 2007, 03:57 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

si eu.acum baga strambe sora lui soacra-mea.cica m-a vazut o data ca beau apa din stcl si nu sunt buna de neamul lor.iti dai seama ca numa din sticla voi bea acum in fata ei.numa asa sa o enervez.si nici mcar nu am obiceiul asta.
ce nesimtita.



si care ar fi probl dc ai bea apa din sticla?(!) si eu mai am obiceiul asta...da nu mi se pare ceva deplasta...dar na, mai stii:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 24 Iul 2007, 21:15 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
fetelor, va stresati prea mult cu doamnele soacre. ignorati-le...timpul trece si isi dau ele singure seama ca suntem cele mai bune pentru baietii lor.
:lips:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 25 Iul 2007, 02:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
fetelor, va stresati prea mult cu doamnele soacre. ignorati-le...timpul trece si isi dau ele singure seama ca suntem cele mai bune pentru baietii lor.
:lips:
Dana



tot asta vreau sa ii arat si eu.doar am fost prima accepta in familie.in rest nici una nu a fost suficient de buna pt puiutul mamei.
si sa stric totul ca am baut apa dinb sticla.asa ceva:nlol::nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 26 Iul 2007, 00:26 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
tot asta vreau sa ii arat si eu.doar am fost prima accepta in familie.in rest nici una nu a fost suficient de buna pt puiutul mamei.
si sa stric totul ca am baut apa dinb sticla.asa ceva:nlol::nlol:


la inceput ma supara si pe mine doamna soacra, dar de la o vreme s-a cumintit;;) a vazut ca de cand e cu mine, baiatul ei a devenit barbat in adevaratul sens al cuvantului (sau cel putin e pe drumul cel bun:p)
ce ma intriga este totusi sporul cu care ma chinuia, cu toate ca are 2 baieti, gemeni, si avea destul de munca. sincer nu cred ca as putea sa lupt asa pe doua fronturi. oricum, cu putina rabdare au trecut toate, si acum de voie de nevoie nu mai spune nimic:ndance::ndance:
va doresc sa va intelegeti toate cu soacrele cel putin asa cum ma inteleg eu cu a mea.:lips:
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 03 Aug 2007, 00:57 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
servus fetelor
cred ca chiar sunt unicat toata lumea se vaita de soacre eu ma vaiet de socru , care pe zi ce trece e mult mai nebun!!
ai mei au incercat cu ocazia zilelor Bistritei sa-i scoata in oras la o bere un mic o poveste ceva, dar totul a fost un esec, socrul s-a luat cu ale lui si mi-a jicnit parinti care nu mai vor sa dea fata cu ei!!
un exemplu la intrebat pe tata cum ii permite la adi (viitorul sot) copilul lor, sa stea la noi fara aprobarea lui si mai ales sa-i permita sa ma f.. in casa lui!!
sa-l ameninte tata pe adi ca-l da afara din casa ca sa mearga sa vrb cu el detaliile nunti altfel nu vine la nunta
nu mai zic ca ma lungesc !
fetelor e nebun!!
si ii doare acum ca nu mai mergem deloc pe la ei!
asteapta tot noi cu ai mei sa-i cautam , desi ei ca parinti de baiat nu au venit sa ma ceara...asta e!!
va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 03 Aug 2007, 02:27 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
servus fetelor
cred ca chiar sunt unicat toata lumea se vaita de soacre eu ma vaiet de socru , care pe zi ce trece e mult mai nebun!!
ai mei au incercat cu ocazia zilelor Bistritei sa-i scoata in oras la o bere un mic o poveste ceva, dar totul a fost un esec, socrul s-a luat cu ale lui si mi-a jicnit parinti care nu mai vor sa dea fata cu ei!!
un exemplu la intrebat pe tata cum ii permite la adi (viitorul sot) copilul lor, sa stea la noi fara aprobarea lui si mai ales sa-i permita sa ma f.. in casa lui!!
sa-l ameninte tata pe adi ca-l da afara din casa ca sa mearga sa vrb cu el detaliile nunti altfel nu vine la nunta
nu mai zic ca ma lungesc !
fetelor e nebun!!
si ii doare acum ca nu mai mergem deloc pe la ei!
asteapta tot noi cu ai mei sa-i cautam , desi ei ca parinti de baiat nu au venit sa ma ceara...asta e!!
va pup



(X)(!) nu imi zic parerea referitoare la socrul tau ca sa nu jignesc...dar tie atat iti zic vezi de viata ta si fiti fericiti impreuna!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 03 Aug 2007, 20:29 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
servus fetelor
cred ca chiar sunt unicat toata lumea se vaita de soacre eu ma vaiet de socru , care pe zi ce trece e mult mai nebun!!
ai mei au incercat cu ocazia zilelor Bistritei sa-i scoata in oras la o bere un mic o poveste ceva, dar totul a fost un esec, socrul s-a luat cu ale lui si mi-a jicnit parinti care nu mai vor sa dea fata cu ei!!
un exemplu la intrebat pe tata cum ii permite la adi (viitorul sot) copilul lor, sa stea la noi fara aprobarea lui si mai ales sa-i permita sa ma f.. in casa lui!!
sa-l ameninte tata pe adi ca-l da afara din casa ca sa mearga sa vrb cu el detaliile nunti altfel nu vine la nunta
nu mai zic ca ma lungesc !
fetelor e nebun!!
si ii doare acum ca nu mai mergem deloc pe la ei!
asteapta tot noi cu ai mei sa-i cautam , desi ei ca parinti de baiat nu au venit sa ma ceara...asta e!!
va pup

Ce situatie neplacuta draga Anca! nu e tocmai ok viitorul tau socru! si daca el nu face nici un efort sa se implice in tot ceea ce inseamna viitoarea voastra familie nici nu merita sa il bagi in seama! daca nu vrea sa se intalneasca cu parintii tai, nu ai nici o vina, pacat de fiul lui, viitorul tau sot! ca in loc sa il sprijine, se pare ca prefera sa-i amarasca sufletul logodnicului tau! daca are un comportament asa urat, poate e mai bine daca nu o sa vina la nunta!
Si daca nu au venit sa te ceara?!?!? si ce daca?!? nu se mai poarta chestia asta! nu ai nevoie de ea! important e ca te-a cerut iubitul tau! in rest apa de ploaie! conteaza ca voi doi sa va intelegeti! fii fericita ca parintii tai sunt langa tine si te sprijina! important e sa fiti voi fericiti! :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 04 Aug 2007, 03:19 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Ce situatie neplacuta draga Anca! nu e tocmai ok viitorul tau socru! si daca el nu face nici un efort sa se implice in tot ceea ce inseamna viitoarea voastra familie nici nu merita sa il bagi in seama! daca nu vrea sa se intalneasca cu parintii tai, nu ai nici o vina, pacat de fiul lui, viitorul tau sot! ca in loc sa il sprijine, se pare ca prefera sa-i amarasca sufletul logodnicului tau! daca are un comportament asa urat, poate e mai bine daca nu o sa vina la nunta!
Si daca nu au venit sa te ceara?!?!? si ce daca?!? nu se mai poarta chestia asta! nu ai nevoie de ea! important e ca te-a cerut iubitul tau! in rest apa de ploaie! conteaza ca voi doi sa va intelegeti! fii fericita ca parintii tai sunt langa tine si te sprijina! important e sa fiti voi fericiti! :ok:



nici eu nu am fost "ceruta" de parintii lui de la ai mei, dar nu sufar...mai e putin pana la nunta si posibil sa se intample cererea asta sau nu...dar oricum nu conteaza...iubitul meu "m-a cerut" de la ai mei si cel mai important m-a intrebat pe mine dc il accept ac sot...in rest toate bune si frumoase. sa ai parte de fericire si iubire alaturi de viitorul sot, Anca!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 04 Aug 2007, 23:57 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
multumesc fetelor!
in leegatura cu cerutu vroiam sa zic ca ei nu au venit in vizita , dar asteapta sa mergem noi eu cu ai mei sa-i cerem lui permisiunea sa-l iau pe baiatul lui de sot!!
asta e ironia!!
nu imi trebuie mie tamtamuri dar radeam ca la ei e invers!!
astepta sa-i pupam in cu...r ca noi suntem cica inferiori lor !!
pe cand e chiar invers, ai mei sunt niste domni si au o situatie buna si nu se lauda ca sie ei!!
asa ca sa astepte!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 09 Aug 2007, 00:08 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
imi pare nespus de rau pentru tine.
macar eu nu stau cu ei si nu sufar atat, dar vad ca alti au probleme si mai mari asa ca nu o sa mai plang eu ci o sa-i ignor si o sa iau masuri!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 09 Aug 2007, 18:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
servus fetelor
cred ca chiar sunt unicat toata lumea se vaita de soacre eu ma vaiet de socru , care pe zi ce trece e mult mai nebun!!
ai mei au incercat cu ocazia zilelor Bistritei sa-i scoata in oras la o bere un mic o poveste ceva, dar totul a fost un esec, socrul s-a luat cu ale lui si mi-a jicnit parinti care nu mai vor sa dea fata cu ei!!
un exemplu la intrebat pe tata cum ii permite la adi (viitorul sot) copilul lor, sa stea la noi fara aprobarea lui si mai ales sa-i permita sa ma f.. in casa lui!!
sa-l ameninte tata pe adi ca-l da afara din casa ca sa mearga sa vrb cu el detaliile nunti altfel nu vine la nunta
nu mai zic ca ma lungesc !
fetelor e nebun!!
si ii doare acum ca nu mai mergem deloc pe la ei!
asteapta tot noi cu ai mei sa-i cautam , desi ei ca parinti de baiat nu au venit sa ma ceara...asta e!!
va pup



stai tu linistita ca nu esti singura pe lumea asta! Eu am patit la fel ... cu mama mea! Circul pe care zici ca il face socrul tau l-a facut ea inainte de nunta! Unde mai pui ca ea trebuia sa taca draq din gura ca era soacra mica...dar nu ai ce sa faci, si nu e bine sa te pui cu nebunul!! Am ignorat-o cu totii ..ne-am vazut de treburile noastre .... am chemat-o la nunta ... si abia dupa asta a vazut cat de idioata a fost si cum s-a facut de cacao in fata "cuscrilor" !! :D:D:D Shit happens! Eu zic sa-l ignorati si sa mergeti mai departe! Chill!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 09 Aug 2007, 18:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

multumesc fetelor!
in leegatura cu cerutu vroiam sa zic ca ei nu au venit in vizita , dar asteapta sa mergem noi eu cu ai mei sa-i cerem lui permisiunea sa-l iau pe baiatul lui de sot!!
asta e ironia!!
nu imi trebuie mie tamtamuri dar radeam ca la ei e invers!!
astepta sa-i pupam in cu...r ca noi suntem cica inferiori lor !!
pe cand e chiar invers, ai mei sunt niste domni si au o situatie buna si nu se lauda ca sie ei!!
asa ca sa astepte!!


in viziunea socrului tau ...el e mai smecher ... pentru ca fiu-su' are in pantaloni ce nu ai tu! So ... taci si-nghite pana la nunta, fa pe sclavu', pupa-l in :back:! Te poti razbuna dupa ce iti atingi scopul cu varf si indesat!!!:devil::devil::devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 09 Aug 2007, 23:42 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

in viziunea socrului tau ...el e mai smecher ... pentru ca fiu-su' are in pantaloni ce nu ai tu! So ... taci si-nghite pana la nunta, fa pe sclavu', pupa-l in :back:! Te poti razbuna dupa ce iti atingi scopul cu varf si indesat!!!:devil::devil::devil:

Ca de obicei, esti grozava GinaAngelina!
:napplause::napplause: ai mei nu au fost la nunta! ai mei parinti vreau sa zic! ca nu i-am chemat! nu intru in amanunte ca nu are sens, doar spun ca ...a fost ok si asa! am intarziat cu nunta multi ani fiindca ma gandeam de la cine ma cere, cine ma da, cand canta lautarii chestia aia cu "i-ati mireaza ziua buna de la tata de la muma...bla-bla-bla" eu ce fac??! cine o sa fie?!? ca ma fac de rusine, ca ma vorbeste lumea! Aiureli! a trebuit sa mai cresc un pic, sa ma capat ceva curaj, ceva incredere...si am facut nunta fara ei! De cerut nu trebuia sa ma ceara puiul meu de la nimeni, ca eu tb sa fiu de acord - si m-a cerut in cele mai neasteptate locuri, in tren, la mare, pe strada - iar de "dat" m-au dat fratii mei! si a fost minunat, ca m-au facut sa plang ca o fraiera si sa rad in acelasi timp ca a fost un moment haios! Daca avem parinti care sunt parinti, e ok, daca nu ii avem, asta este, capul sus si mergem mai departe! sper sa nu fi ofensat pe cineva!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 10 Aug 2007, 00:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Ca de obicei, esti grozava GinaAngelina!
:napplause::napplause: ai mei nu au fost la nunta! ai mei parinti vreau sa zic! ca nu i-am chemat! nu intru in amanunte ca nu are sens, doar spun ca ...a fost ok si asa! am intarziat cu nunta multi ani fiindca ma gandeam de la cine ma cere, cine ma da, cand canta lautarii chestia aia cu "i-ati mireaza ziua buna de la tata de la muma...bla-bla-bla" eu ce fac??! cine o sa fie?!? ca ma fac de rusine, ca ma vorbeste lumea! Aiureli! a trebuit sa mai cresc un pic, sa ma capat ceva curaj, ceva incredere...si am facut nunta fara ei! De cerut nu trebuia sa ma ceara puiul meu de la nimeni, ca eu tb sa fiu de acord - si m-a cerut in cele mai neasteptate locuri, in tren, la mare, pe strada - iar de "dat" m-au dat fratii mei! si a fost minunat, ca m-au facut sa plang ca o fraiera si sa rad in acelasi timp ca a fost un moment haios! Daca avem parinti care sunt parinti, e ok, daca nu ii avem, asta este, capul sus si mergem mai departe! sper sa nu fi ofensat pe cineva!:-*



foarte aiurea chestiile astea, neintelegerile, dar tot ce conteaza e sa luptam pt ce ne dorim, sa fim cu cei care ne apreciaza asa cum suntem si sa fim iubiti si sa iubim! bv fetelor ca ati trecut peste toate! asa sa fiti si de acum!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 12 Sep 2007, 09:34 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:


foarte aiurea chestiile astea, neintelegerile, dar tot ce conteaza e sa luptam pt ce ne dorim, sa fim cu cei care ne apreciaza asa cum suntem si sa fim iubiti si sa iubim! bv fetelor ca ati trecut peste toate! asa sa fiti si de acum!

Buna tuturor...
Ce sa mai zic de mine care pina la nunta toate bune si frumoase si inziua nuntii...soacramea ma face sa pling...
Cica de ce fotograful si cameramanul au plecat devreme de la ei si au stat mai mult la mine:wacko:
Iubi ia zis cite ceva si a puso la punct dar tot el si-a cerut iertare la restaurant in fata tuturor fara a preciza cauza...
in rest ma impac bine cu ea si nu pot spune ca e rea cu min dar nici mama nu-mi e...in orice caz e bine asa cum e...
macar :npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România