Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:10


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 13 Sep 2007, 00:05 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Buna tuturor...
Ce sa mai zic de mine care pina la nunta toate bune si frumoase si inziua nuntii...soacramea ma face sa pling...
Cica de ce fotograful si cameramanul au plecat devreme de la ei si au stat mai mult la mine:wacko:
Iubi ia zis cite ceva si a puso la punct dar tot el si-a cerut iertare la restaurant in fata tuturor fara a preciza cauza...
in rest ma impac bine cu ea si nu pot spune ca e rea cu min dar nici mama nu-mi e...in orice caz e bine asa cum e...
macar :npray:


eu am noroc de o soacra f de treaba.
dar ai dreptate. sunt destule atat de rele ca-i fac viata un iad norei.
si, in cazul tau, e bine ca ti-a luat apararea sotul :nblink:. pana la urma cu el traiesti.
oricum ai fost o mireasa foarte frumoasa, asa ca e normal ca fotograful si cameramanul sa stea mai mult langa tine. doar nu erau s-o puna pe ea in centrul atentiei !!... o fi fost si un pic de invidie :p:p
casa de piatra si multa fericire !!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 13 Sep 2007, 00:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

eu am noroc de o soacra f de treaba.
dar ai dreptate. sunt destule atat de rele ca-i fac viata un iad norei.
si, in cazul tau, e bine ca ti-a luat apararea sotul :nblink:. pana la urma cu el traiesti.
oricum ai fost o mireasa foarte frumoasa, asa ca e normal ca fotograful si cameramanul sa stea mai mult langa tine. doar nu erau s-o puna pe ea in centrul atentiei !!... o fi fost si un pic de invidie :p:p
casa de piatra si multa fericire !!



unde ai vazut poze cu ea??????si u vreau sa vad.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 13 Sep 2007, 08:15 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:

eu am noroc de o soacra f de treaba.
dar ai dreptate. sunt destule atat de rele ca-i fac viata un iad norei.
si, in cazul tau, e bine ca ti-a luat apararea sotul :nblink:. pana la urma cu el traiesti.
oricum ai fost o mireasa foarte frumoasa, asa ca e normal ca fotograful si cameramanul sa stea mai mult langa tine. doar nu erau s-o puna pe ea in centrul atentiei !!... o fi fost si un pic de invidie :p:p
casa de piatra si multa fericire !!

Multumesc mult! La fel iti doresc si tie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 13 Sep 2007, 08:16 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:


unde ai vazut poze cu ea??????si u vreau sa vad.....

Am postat doar o poza...dar imediat mai adaug citeva...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 13 Sep 2007, 15:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Am postat doar o poza...dar imediat mai adaug citeva...



unde?unde?si eu vreau sa vad.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 13 Sep 2007, 23:04 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:


unde?unde?si eu vreau sa vad.....


am vazut-o la galeria cu accesorii ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 14 Sep 2007, 12:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

am vazut-o la galeria cu accesorii ;)


ok.multumesc

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 15 Sep 2007, 18:03 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
consider k daka de la bun inceput prinde drag de tine ....cam asa mergi toata viata .....daka are ceva de la bun inceput cu tine.....nu prea as crede ca se va schimba....dar cine stie?nu o fi draku chiar atat de negru]:nlol:eu nu prea am treaba cu socriii si nici nu voi avea si e bine sa-i vezi cat mai rarutz ca e mai dragutz cat despre cei care stau impreuna cu socrii....aici nu stiu ce sa zik....nu am stat si nu voi sta....nu am de unde sti....dar merg pe ideea ca orice se poate imblanzi:ok:nu sunt genul care sa-i puupe-n....si eu le zi cam tot ce am pe suflet chiar daka e si de rau:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 18 Sep 2007, 18:47 
Nou Venit

Membru din: 11 Sep 2007, 16:48
Mesaje: 8
Citat:
consider k daka de la bun inceput prinde drag de tine ....cam asa mergi toata viata .....daka are ceva de la bun inceput cu tine.....nu prea as crede ca se va schimba....dar cine stie?nu o fi draku chiar atat de negru]:nlol:eu nu prea am treaba cu socriii si nici nu voi avea si e bine sa-i vezi cat mai rarutz ca e mai dragutz cat despre cei care stau impreuna cu socrii....aici nu stiu ce sa zik....nu am stat si nu voi sta....nu am de unde sti....dar merg pe ideea ca orice se poate imblanzi:ok:nu sunt genul care sa-i puupe-n....si eu le zi cam tot ce am pe suflet chiar daka e si de rau:ok:


mie mi-e cam frica de mama soacra, mai ales ca ea e ardeleanca si eu bucuresteanca si nu e prea incantata ca puiul ei se va insura cu o bucuresteanca :mellow: da, thanks God noi vom sta in Anglia (ca acolo lucreaza iubitul) dupa casatorie si nu o sa fim prea aproape :p. Dar totusi nu vreau sa existe tensiune intre noi (pana acu nu a fost)sper sa ramana asa :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 19 Sep 2007, 00:39 
Nou Venit

Membru din: 20 Aug 2007, 22:39
Mesaje: 12
eu am constatat ca pe masura ce te straduiesti mai mult cu atat ies mai putine in relatia cu socrii
important e sa fii natural si sa stii cand sa mai lasi de la tine:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 19 Sep 2007, 20:42 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu am constatat ca pe masura ce te straduiesti mai mult cu atat ies mai putine in relatia cu socrii
important e sa fii natural si sa stii cand sa mai lasi de la tine:nwink:


Da, si eu zic la fel. Si eu am fost naturala de la inceput. E drept insa ca eu lucrez in comunicare si am invatat in timp sa fiu f diplomata. Soacrei mele ii place f mult sa se bage si sa le stie ea pe toate. Am insa mare noroc si cu iubitul meu care ii stie defectele si o mai pune la punct. Eu il las pe el sa se descurce. nu ma bag. De exemplu s-a suparat f tare ca nu am consultat-o cand am ales localul (noi platim totul, asa ca facem cum si unde vrem). Mi-a reprosat si mie chestia asta, dar eu am lasat-o sa vorbeasca... n-am zis nimic. i-a zis el. Diplomatie, atat cat se poate. Si e importanta si sustinerea sotului. Neaparat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 14 Feb 2008, 13:18 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 13:32
Mesaje: 31
Dragele mele, inevitabilul s-a produs! De unde ziceam ca am cea mai ok soacra din lume, totul e azi pe dos. Vrem sa plecam in luna de miere duminica seara imediat dupa nunta. Ne-am zis sa ne occidentalizam putin:). Cand a auzit, sa ia foc, nu alta (X)!!! Ca ea face pregatiri pt masa de acasa si noi ne batem joc de ea!! Ca ei nu ne mai ajuta deloc de azi incolo. Si mai sunt 9 zile iar noi stam in Bucuresti si nunta e la Valcea, de unde sunt ei. Asta noapte am plans toata noaptea:nscmoll:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 14 Feb 2008, 14:09 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Dragele mele, inevitabilul s-a produs! De unde ziceam ca am cea mai ok soacra din lume, totul e azi pe dos. Vrem sa plecam in luna de miere duminica seara imediat dupa nunta. Ne-am zis sa ne occidentalizam putin:). Cand a auzit, sa ia foc, nu alta (X)!!! Ca ea face pregatiri pt masa de acasa si noi ne batem joc de ea!! Ca ei nu ne mai ajuta deloc de azi incolo. Si mai sunt 9 zile iar noi stam in Bucuresti si nunta e la Valcea, de unde sunt ei. Asta noapte am plans toata noaptea:nscmoll:


poate si la ea a fost doar o reactie din cauza stresului - sigur cu asa putine zile inainte de nunta e nervoasa.
dar poate intelege daca ii explicati frumos de ce vreti voi asa - si normal ca daca nu intelege, eu tot zic sa faceti cum vreti voi. e important sa stie de la inceput ca nu cedati la crize si santaj sentimental - ca sa nu mai incerce.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 14 Feb 2008, 14:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Dragele mele, inevitabilul s-a produs! De unde ziceam ca am cea mai ok soacra din lume, totul e azi pe dos. Vrem sa plecam in luna de miere duminica seara imediat dupa nunta. Ne-am zis sa ne occidentalizam putin:). Cand a auzit, sa ia foc, nu alta (X)!!! Ca ea face pregatiri pt masa de acasa si noi ne batem joc de ea!! Ca ei nu ne mai ajuta deloc de azi incolo. Si mai sunt 9 zile iar noi stam in Bucuresti si nunta e la Valcea, de unde sunt ei. Asta noapte am plans toata noaptea:nscmoll:


ii trece.daca a fost de treaba pana acum sigur nu va lasa la greu.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 14 Feb 2008, 14:54 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 13:32
Mesaje: 31
Va multumesc mult pt incurajari. Sotul meu (care o cunoaste, va dati seama) nu e asa sigur ca-i trece. De aia m-am ingrijorat asa. Partea buna e ca el ma sustine 100% si imi spune ca eu sunt cea mai importanta pt el:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 14 Feb 2008, 15:03 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Va multumesc mult pt incurajari. Sotul meu (care o cunoaste, va dati seama) nu e asa sigur ca-i trece. De aia m-am ingrijorat asa. Partea buna e ca el ma sustine 100% si imi spune ca eu sunt cea mai importanta pt el:-*


pai daca el e de partea ta tu nu ai de ce sa iti faci griji - daca vrea sa tineti legatura cu ea si sa faca parte din viata voastra sigur ii trece.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 14 Feb 2008, 17:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Dragele mele, inevitabilul s-a produs! De unde ziceam ca am cea mai ok soacra din lume, totul e azi pe dos. Vrem sa plecam in luna de miere duminica seara imediat dupa nunta. Ne-am zis sa ne occidentalizam putin:). Cand a auzit, sa ia foc, nu alta (X)!!! Ca ea face pregatiri pt masa de acasa si noi ne batem joc de ea!! Ca ei nu ne mai ajuta deloc de azi incolo. Si mai sunt 9 zile iar noi stam in Bucuresti si nunta e la Valcea, de unde sunt ei. Asta noapte am plans toata noaptea:nscmoll:


Acum daca nu ii nimic inca rezervat si ii ceva important pt ea, ce ii o zi mai devreme sau mai tarziu? in Rom masa de a doua zi e o chestie destul de importanta pt unii parinti....da no, e decizia voastra in final, dar nu cred ca are rost sa va adaugati un stres in plus acum cu cateva zile inainte de nunta :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 24 Mar 2008, 14:12 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
fetelor:((:((imi vine sa plang intr-una...imi vien sa imi dau cu capul de toti peretii. eu nu am socrii decat soacra. ma rog viitoare:((o femeie pt care as fi bagat si mana in foc si ani de zile s-a comportat cu mien de parca as fi amrea iubire a ei nu a cupilului ei...in fine, cat am fost despartiti nu mai stie ce si cum sa intrebe de mine iar odata impacati abia astepta s ama prinda si sa vorbim de facea al meu spume ca nu ma mai prinde...pana incet incet a inceput sa imi arunce una-alta...am zis ca lasa ca nu afce din rautate asa e ea, dar dadeam de inteles ca nu imi convine...
ce facea? de exemplu eu dupa ce ne-am impacat dupa cativa ani de despartire, ne-am regasit am spune...m-am mutat in zona lui, asa am hotarat ca tre sa ne croim drumul impreuna...in fine, detalii...dar pe foarte scurt sa nu va plicti si sa intelegeti totusi si contextul...
m-am mutat aici, singura, in chirie. el sta la ea, mai vine si la mine. am zis ca okay intelege ideea nu suntem casatoriti inca. pricep ca nu sunt batuta in cap. au inceput povesti despre fosta cum facea ce facea aia si comparatii directe. am lasat-o in pace raspunzand strict al intrebari iar dc zicea ceva de ea ziceam ea sa fie sanatoasa si punct.
dupa au inceput comentarii si observatii, chipurile ca sfat ca sa ne fie noua bine si sa nu itnram in gura nimanui etc...sa nu zicem al nime ca el mai vien la mine sa ascund lucrurile lui ca poate vine cutare in vizita...am aflat toate barfele rudelor etc...puiu i-a pus la punct si a anuntat ca stau in chirie si zicea cand era la mine ca ramane la mine...m-am linistit...
intre tp suna la ai mei si o tot intreba pe mama vrand sa faca front comun sa ne zoreasca sa ne hotaram de nunta. e, de cand ne-am hotarat nu ami vb cu ai mei, s-a schimbat radical. ai mei se bucura si de la inceput a zis mama, stiind ca n-avem bani de nunta etc. din start a zis cand nu ai zici si trimit. daca ai, plateste dup-aia ne socotim! ea??? la prima intrevedere cu ea dupa ce ne-am hotarat am emrs cu flori la ea, chipurile vizita oficiala sa il cer -glumeam noi- si m-am apucat sa ii zic cum facem planuri si cum ne gandim ca deh, sa o implicam ca sa nu avem discutii, probleme...din start a sarit la gatul meu ca ce? ca ce nunta planific eu ca noi n-avem bani de nunta asta, ca ea nu stie din ce o s afacem nunta...etc...specific ca dupa ce ne-am hotarat ne-am apucat sa ii si renovam casa, ba pus parchet, ba acu trebe zugravit etc...nu ma intelegeti gresit nu zic ca n-ar trebui sa isi puna la punct casa da acum? hai sa zicem e casa ei si ea isi face, nu e treaba mea, dar atunci macar sa ma lase linistita sa ma descurc cum pot...dupa faza aia imi venea sa plang intr-una si crize de fiere etc pe baza nervoasa. m-a calmat mama bine-nteles. de atunci am zis ca numai vb cu nime fac eu planurile si eventual cu caracter de informare anunt...acu e scandal...rochia mi-a luat-o mama. ncii macar nu m-a intrebat soacra de ea. nimci. ea care inainte sa o cumparam imi zicea intr-una ba sa nu iau corset si fusta ca eu nu am talie. ba sa nu iau pe cercuri ca nu sunt slaba si nu imi va sta bine:((exact asa e rochia si asa furmos sta...
sambata am primit un scandal imens ca noi n-o suportam si cu o scoatem compelt din viata noastra ca ea nu mai zice nimic si nu mai vb nimic ca nu se mai baga etc etc etc...si ca ea nu mai zice nimic dar cineva a jignit-o si tot asa a tinut-o...era sa pic din picioare. intre tp o venit viitoru sitzior si cand m-a vazut cum tremur toata si nici lacrimi nu puteam sa imi curga de:((:osi dup-aia m-a sunat ca sa nu zic nimci si ca m-am linistit? si zic cum s ama linistesc la ce mi-a spus? si a zis, citez: "linisteste-te! vrei sa ii zic lui ce ai zis si ce ai facut?"
:opooooooftim? ca sa intelegeti ce am facut atat de grav...dintr-uan in alta i-am zis ca eu in primul rand cu viitoru sot tre sa ma consult si dup-aia sunam la ea...ca eu cu el ma marit...asta a durut-o ep ea...iar cea care ar fi jignit-o este mama mea...care intr-adevar are uns til mai dintr-o bucata si are ea expresiile ei, dar le zice in gluma...
in fine...nu pot sa va mai scriu ca intru intr-o sedinta...pur si simplu trebuia sa imi descarc sufletul...cica am avut un apste deosebit de minunat...
nici nu i-am zis mamei nimic sa nu o supar si pe ea...dar va trebui sa ii zic sa nu mai sune la ea sau strict cu caracter de ocazii speciale de facut urarile in cauza si punct:((
da...ca ea cat m-a iubit si caa eram ca fata ei si ar fi facut orice pt mine...
(?)
:((pe cuvant ca nu stiu ce am facut...o sa va pove intreaga istorie candva sa pricepeti ce am facut asa grav:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 24 Mar 2008, 14:13 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
imi cer scuze ca mi-am varsat asa amarul dar abia ma abtin sa nu:((trebuia sa vb cu cineva:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cum sa fac sa intru in gratiile socrilor?
MesajScris: 24 Mar 2008, 15:29 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:
imi cer scuze ca mi-am varsat asa amarul dar abia ma abtin sa nu:((trebuia sa vb cu cineva:((


ITI PLATESTE EA NUNTA, TI-A CUMPARAT CEVA PENTRU NUNTA, TE-A AJUTAT CU CEVA PENTRU NUNTA? IGNOR-O! NU ARE ROST SA-TI FACI ATATA SANGE RAU PENTRU O PERSOANA CARE NU MERITA(STIU CE SPUN):nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 178 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România