Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 15:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Cum e relatia voastra cu soacra?Ioii am emotii ce o sa-mi auda urechile.:nlol::nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 15:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Soacra mea si-a parasit sotul si cei doi copii,sotul a avut 7 ani si fratele lui 6 ani..si nu i-a mai cautat pana la 14 ani.Soacra e plecata in Portugalia,asa ca nu ma deranjeaza prea mult.Cumnatul si cumnata se inteleg bine cu ea,ca sunt materialisti,daca le trimite bani e buna.:wall:
Sotul nu are tangenta cu ea deloc...a venit la noi la nunta,si s-a suparat ca nu am pus-o la masa cu cine a vrut ea,si si-a luat"jucariile" si a plecat,fara sa zica nimic..
de atunci ne suna doar la ziua noastra.:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 15:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Cum e relatia voastra cu soacra?Ioii am emotii ce o sa-mi auda urechile.:nlol::nlol:


hmmm....eu ma inteleg chiar bine in ultima vreme.A fost mai greu la inceput pana si-a dat seama ca il iubesc pe baiatul ei si ca el ma pun pe acelasi loc cu ea...sau chiar mai sus.am invatat sa ne acceptam reciproc.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 15:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Soacra mea si-a parasit sotul si cei doi copii,sotul a avut 7 ani si fratele lui 6 ani..si nu i-a mai cautat pana la 14 ani.Soacra e plecata in Portugalia,asa ca nu ma deranjeaza prea mult.Cumnatul si cumnata se inteleg bine cu ea,ca sunt materialisti,daca le trimite bani e buna.:wall:
Sotul nu are tangenta cu ea deloc...a venit la noi la nunta,si s-a suparat ca nu am pus-o la masa cu cine a vrut ea,si si-a luat"jucariile" si a plecat,fara sa zica nimic..
de atunci ne suna doar la ziua noastra.:D


buna soacra ai...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 15:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
aaa,ne-a trimis o data si noua pachet,dar pe adresa lu cumnatul si mi-a zis la telefon cat a costat tot ce mi-a trimis...dar nu am primit nici jumate din ce a zis ea..ca a luat cumnatul mai mult de jumate din pachet.desi pachetul era doar pentru noi,ei primind cu o saptamana inainte pentru ei.:wall:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 15:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

buna soacra ai...

BETON.:nlol::nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 15:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Cum e relatia voastra cu soacra?Ioii am emotii ce o sa-mi auda urechile.:nlol::nlol:



noi nu prea avem nici o tangenta. nu o plac , nu ma place.
e o persoana ipohondra si slaba care tot timpul se vaita si face pe victima, exact opusul meu.
de cand sunt insarcinata m-a sunat sa ma intrebe de sarcina de 3 ori in 5 luni si mi-a luat cadou o bluza de gravida masura 48 asta in conditiile in care ma vazuse cu o saptamana inainte.
o las in pace , daca atata poate...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 16:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


noi nu prea avem nici o tangenta. nu o plac , nu ma place.
e o persoana ipohondra si slaba care tot timpul se vaita si face pe victima, exact opusul meu.
de cand sunt insarcinata m-a sunat sa ma intrebe de sarcina de 3 ori in 5 luni si mi-a luat cadou o bluza de gravida masura 48 asta in conditiile in care ma vazuse cu o saptamana inainte.
o las in pace , daca atata poate...


si soacra mea mi-a spus de cand sunt gravi de vreo 3 ori ca sunt grasa.a treia oara i-am spus sa nu se mai uite la mine daca nu ii place.si ionut a certat-o cand m-a auzit:)).acum sigur nu mai zice

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 16:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

si soacra mea mi-a spus de cand sunt gravi de vreo 3 ori ca sunt grasa.a treia oara i-am spus sa nu se mai uite la mine daca nu ii place.si ionut a certat-o cand m-a auzit:)).acum sigur nu mai zice

grasa??:nlol:
pai esti gravida..ea cum a fost insarcinata?
nu am mai auzit sa fi insarcinata slaba.:nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 16:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
grasa??:nlol:
pai esti gravida..ea cum a fost insarcinata?
nu am mai auzit sa fi insarcinata slaba.:nlol:


ea si acum e mica si grasa:))

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 16:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

si soacra mea mi-a spus de cand sunt gravi de vreo 3 ori ca sunt grasa.a treia oara i-am spus sa nu se mai uite la mine daca nu ii place.si ionut a certat-o cand m-a auzit:)).acum sigur nu mai zice

am mai intalnit invidii din astea la femeile mai in varsta..si matusa mea(sora lu socru)65 ani a zis catre una care ma lauda ca am corp frumos,"lasa ca si ea a inceput sa se ingrase".nu le inteleg de ce se compara cu noi,sa se compare cu cele de varsta lor.:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 16:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

ea si acum e mica si grasa:))


e clar ca te iubeste mult.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 16:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

e clar ca te iubeste mult.


nu stiu cat ma iubeste...dar o respect pt ca nu ne baga bete in roate si nu se baga niciodata in relatia noastra.peste micile autati pe care le arunca pot sa trec pt ca si eu zic cam tot ce imi vine la gura:)
socrul meu de-asta ma iubeste ca sunt directa si nu umblu cu ocolisuri...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 17:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

nu stiu cat ma iubeste...dar o respect pt ca nu ne baga bete in roate si nu se baga niciodata in relatia noastra.peste micile autati pe care le arunca pot sa trec pt ca si eu zic cam tot ce imi vine la gura:)
socrul meu de-asta ma iubeste ca sunt directa si nu umblu cu ocolisuri...

eu incerc cat mai mult sa nu am nici o tangenta cu ea...nu ma deranjaza cu nimic pt ca nu se baga si nu o vad prea des...dar nu pot spune ca o suport foarte mult pt ca este lingusitoare si tot timpul ma pupiceste si ma perie iar pe mine ma enerveaza la culme

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 21:25 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
tabu subiectul asta, nu ma place nu o plac, la fel si cu socru-miu, care deja ne-a anuntat ca nu vine la nunta, ce sa zic sunt divortati, ii doare fix undeva de copii, al meu mai are un frate, iubi meu e cel mai dezghetat din toata familia aia:mellow: parca sunt batuti in cap, cu soacra-mea sincer sa va spun stie ca sunt rea de gura, nu ii convine, imediat ii dau replica, nu tac deloc, poate de aia nici nu ma sufera:ermm: nici eu pe ea, cat de cat ne acceptam acolo cand ne vdm odata la o luna, doua:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Aug 2009, 22:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
tabu subiectul asta, nu ma place nu o plac, la fel si cu socru-miu, care deja ne-a anuntat ca nu vine la nunta, ce sa zic sunt divortati, ii doare fix undeva de copii, al meu mai are un frate, iubi meu e cel mai dezghetat din toata familia aia:mellow: parca sunt batuti in cap, cu soacra-mea sincer sa va spun stie ca sunt rea de gura, nu ii convine, imediat ii dau replica, nu tac deloc, poate de aia nici nu ma sufera:ermm: nici eu pe ea, cat de cat ne acceptam acolo cand ne vdm odata la o luna, doua:-`


eu am o relatie super cu soacra...nu avem nici o treaba....ne cafelim si cel putin odata pe luna mergem la cumparaturi impreuna....am facut toata nunta cu ajutorul ei...sotul fiind super ocupat....ne intelegem super....ea cu casa ei,noi cu a noastra,nu vine niciodata sa comande sau sa zica ca nu-i convine ceva la noi in casa....trebuie sa va spun ca e mare diferenta intre soacrele de aici si cele de Romania...aici le spunem pe nume,nici de cum mama si tata,ca in Romania si sunt fff deschise la minte,moderne....alta lume,alte conceptii.....eu ii spun mama,ptr ca si al meu ii spune "mama",mamei mele,ne place cum suna fiecare in limba materna.avem multumesc lui dumnezeu o relatie buna,si nu este nici fff mamoasa cu baiatul ei sau al meu cu mama sa..e normal,sper sa tina asa

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: relatia nora-soacra
MesajScris: 04 Sep 2009, 10:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
eu am o relatie super cu soacra...nu avem nici o treaba....ne cafelim si cel putin odata pe luna mergem la cumparaturi impreuna....am facut toata nunta cu ajutorul ei...sotul fiind super ocupat....ne intelegem super....ea cu casa ei,noi cu a noastra,nu vine niciodata sa comande sau sa zica ca nu-i convine ceva la noi in casa....trebuie sa va spun ca e mare diferenta intre soacrele de aici si cele de Romania...aici le spunem pe nume,nici de cum mama si tata,ca in Romania si sunt fff deschise la minte,moderne....alta lume,alte conceptii.....eu ii spun mama,ptr ca si al meu ii spune "mama",mamei mele,ne place cum suna fiecare in limba materna.avem multumesc lui dumnezeu o relatie buna,si nu este nici fff mamoasa cu baiatul ei sau al meu cu mama sa..e normal,sper sa tina asa

si eu ma inteleg foarte bine cu soacra mea ... m'ai bine de cat se intelege al meu cu ea :lol: ....poti discuta orice cu ea nu e nici o problema...eeee cu socru'meu e alta problema pe el nu prea il baga nimeni in seama ca e cam prost de gura si multe altele ....

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatia nora-soacra
MesajScris: 31 Oct 2009, 16:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
soacre...socri
delicata problema...eu am fost 7 ani cu sotul meu inainte sa ne casatorim! din astia 7, cred ca 5 nu m-au suportat. acum numai am probleme cu ei. au acceptat in cele din urma. sincer nu stiu ce nu le convenea, dar asta e, a trecut. nici nu ma bagau in seama cand veneam pe la ei. eu evitam mult si sotul meu era la mijloc.
acum e bine, stam cu ei si nu ne-au zis niciodata nimic. ne intelegem bine ,dar eu imi doresc sa putem pleca doar noi 2.. :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatia nora-soacra
MesajScris: 31 Oct 2009, 16:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
madutz scrie:
soacre...socri
delicata problema...eu am fost 7 ani cu sotul meu inainte sa ne casatorim! din astia 7, cred ca 5 nu m-au suportat. acum numai am probleme cu ei. au acceptat in cele din urma. sincer nu stiu ce nu le convenea, dar asta e, a trecut. nici nu ma bagau in seama cand veneam pe la ei. eu evitam mult si sotul meu era la mijloc.
acum e bine, stam cu ei si nu ne-au zis niciodata nimic. ne intelegem bine ,dar eu imi doresc sa putem pleca doar noi 2.. :love:


sper din tot sufletul mada sa se intample asta cat mai curand....nimci nu e mai frumos decat sa stati voi 2 singurei......doamne ajuta!!

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatia nora-soacra
MesajScris: 02 Noi 2009, 10:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
madutz scrie:
soacre...socri
delicata problema...eu am fost 7 ani cu sotul meu inainte sa ne casatorim! din astia 7, cred ca 5 nu m-au suportat. acum numai am probleme cu ei. au acceptat in cele din urma. sincer nu stiu ce nu le convenea, dar asta e, a trecut. nici nu ma bagau in seama cand veneam pe la ei. eu evitam mult si sotul meu era la mijloc.
acum e bine, stam cu ei si nu ne-au zis niciodata nimic. ne intelegem bine ,dar eu imi doresc sa putem pleca doar noi 2.. :love:



bine ca te-au acceptat pana la urma.:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România