Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:20


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 83 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 13 Noi 2009, 16:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
any scrie:
dragutelor ce mai faceti? Stati ca va spun eu ce e cu oja in timpul anesteziei pot aparea probleme cu tensiunea sau inima tinand cont ca e nastere si pierzi f mult sange pot aparea probleme si cu circulatia sanguina iar primul lucru care se modifica in unul din aceste cazuri este culoarea pielii de sub unghi de aceea nu trebuie lac pe unghi sa se poate vedea daca e totul ok.. Am trecut deja prin cateva operati cu anestezii si mi-au explicat medici ca asta e motivul..


ce mai faci any. spuneai parca ca trebuie sa nasti mai devreme...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 13 Noi 2009, 16:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
anidaaa scrie:

ce mai faci any. spuneai parca ca trebuie sa nasti mai devreme...


Asa spuneam dar bebeloiu meu nu e de acord cu planurile lu tanti doctor si ii place acolo la mamai ca e cald si bine,mnacare pe gratis si gata mestecata, asa ca sa hotarat sa mai stea acolo. Am avut niste contracti f puternice si dese sapt trecuta dar dupa ce am stat in pat vre-o 2 zile acu s-au linistit asa ca nu am altceva de facut decat sa astept. :party:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 13 Noi 2009, 17:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
any scrie:
Asa spuneam dar bebeloiu meu nu e de acord cu planurile lu tanti doctor si ii place acolo la mamai ca e cald si bine,mnacare pe gratis si gata mestecata, asa ca sa hotarat sa mai stea acolo. Am avut niste contracti f puternice si dese sapt trecuta dar dupa ce am stat in pat vre-o 2 zile acu s-au linistit asa ca nu am altceva de facut decat sa astept. :party:


pai mai are de stat vreo 2 saptamani din cate vad :D

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 13 Noi 2009, 17:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
anidaaa scrie:

la mine desi copilul e in prezentatie pelviana, nu s-a pus problema sa-l intoarca. din start mi s-a spus ca voi face cezariana. nu stiu daca se mai practica chestia asta cu intors copilul.


e normal sa-ti faca cezariana in acest caz. la noi nu prea se mai practica chestia cu intors copilul, dar eu regret enorm ca nu am putut naste natural :( , daca nu aveam disproportie cefalo-pelvica , eram 100% pregatita pt asta

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 13 Noi 2009, 18:15 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
mie mi-a facut cezariana la dilatatie 6,desi drta m-a intrebat daca nu vreau in conditiile alea epidurala si am zis nuuuu...si eram si cu unghiile facute,si machiata,mai ales ca domnul nu a avut rabdare sa mai stea 2 saptamini si eu credeam k am o contractura musculara de la scuturat covoarele,mai ales ca era inaite de Craciun...nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa nasc atunci :rofl:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 13 Noi 2009, 18:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
mariko scrie:
mie mi-a facut cezariana la dilatatie 6,desi drta m-a intrebat daca nu vreau in conditiile alea epidurala si am zis nuuuu...si eram si cu unghiile facute,si machiata,mai ales ca domnul nu a avut rabdare sa mai stea 2 saptamini si eu credeam k am o contractura musculara de la scuturat covoarele,mai ales ca era inaite de Craciun...nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa nasc atunci :rofl:


pai cine te-a pus sa scuturi covoare insarcinata fiind? :nlol:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 13 Noi 2009, 18:19 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
pai daca eu nu aveam stare??si trebuia sa las totul gata pina cind era data pt cezariana :lol: de asta e fiu-meu asa activ...cred :party:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 14 Noi 2009, 17:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
mariko scrie:
pai daca eu nu aveam stare??si trebuia sa las totul gata pina cind era data pt cezariana :lol: de asta e fiu-meu asa activ...cred :party:


si sotul ce pazea? :D

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 15 Noi 2009, 18:20 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
era la studii in state...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 15 Noi 2009, 19:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
mariko scrie:
era la studii in state...


serios? era plecat cand tu trebuia sa nasti? nu te supara pe mine, dar mi se pare ciudat ! :O

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 15 Noi 2009, 19:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

serios? era plecat cand tu trebuia sa nasti? nu te supara pe mine, dar mi se pare ciudat ! :O


Sincer, daca era o bursa, sau a prins ceva contract tare.....nu vad motivul pt care sa nu mearga.Probabil isi programase sa vina, dar am inteles ca a nascut cu 2 sapt mai devreme.
Ca sa fie bine pe termen lung, trebuie sa faci sacrificii pe termen scurt.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 15 Noi 2009, 19:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:
Sincer, daca era o bursa, sau a prins ceva contract tare.....nu vad motivul pt care sa nu mearga.Probabil isi programase sa vina, dar am inteles ca a nascut cu 2 sapt mai devreme.
Ca sa fie bine pe termen lung, trebuie sa faci sacrificii pe termen scurt.



sacrificii, sacrificii, inteleg, dar macar in ultima luna sa fi fost langa mine! stiu 100% ca Silviu nu ar fi plecat de langa mine cat am fost gravi, pt nimic in lume, dar da, sunt situatii si situatii

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 15 Noi 2009, 20:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

sacrificii, sacrificii, inteleg, dar macar in ultima luna sa fi fost langa mine! stiu 100% ca Silviu nu ar fi plecat de langa mine cat am fost gravi, pt nimic in lume, dar da, sunt situatii si situatii


Asa vad si eu lucrurile acum pt ca e langa mine.Dar, daca intervenea ceva, probabil aveam o discutie matura si alegeam varianta cea mai buna pt familie.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 15 Noi 2009, 20:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:
Asa vad si eu lucrurile acum pt ca e langa mine.Dar, daca intervenea ceva, probabil aveam o discutie matura si alegeam varianta cea mai buna pt familie.


da stiu e normal sa se discute, dar la noi chiar a fost o situatie asa si a ales sa ramana, chiar mi-a spus ca noi suntem pe primul loc altceva nu conteaza, bine nici starea mea nu era prea buna atunci!
depinde de situatia fiecaruia!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 16 Noi 2009, 09:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
cred ca o bursa in state poate este o ocazie unica in viata. nu l-as priva de asa ceva. chiar daca el ar vrea sa ramana langa mine...nu l-as lasa. m-as simti eu prost.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 16 Noi 2009, 10:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
anidaaa scrie:
cred ca o bursa in state poate este o ocazie unica in viata. nu l-as priva de asa ceva. chiar daca el ar vrea sa ramana langa mine...nu l-as lasa. m-as simti eu prost.


e adevarat ca poate este o ocazie unica in viatza, nu l-as tine cu fortza langa mine si prost n-am dc sa ma simt,pentru ca stiu punctul lui de vedere , iar nasterea copilului nostru tot o ocazie unica in viatza este :). dupa cum am spus si mai sus, sunt situatii si situatii :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 16 Noi 2009, 10:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Ayrun scrie:
e adevarat ca poate este o ocazie unica in viatza, nu l-as tine cu fortza langa mine si prost n-am dc sa ma simt,pentru ca stiu punctul lui de vedere , iar nasterea copilului nostru tot o ocazie unica in viatza este :). dupa cum am spus si mai sus, sunt situatii si situatii :)


stiu ca nici Marius nu s-ar duce chiar daca as insista dar...daca as fi barbat..si ar naste sotia mea....as pleca fara doar si poate. :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 16 Noi 2009, 13:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
anidaaa scrie:

stiu ca nici Marius nu s-ar duce chiar daca as insista dar...daca as fi barbat..si ar naste sotia mea....as pleca fara doar si poate. :~*

nu cred :) sincer.
si eu cred ca sunt situatii si situatii si, mai ales, niciodata sa nu spunem niciodata. dar copilul tau, indiferent ca esti barbat sau femeie, cred ca e cel mai important lucru in viata. adica..asta se intampla, nu? ajungi tu pe planul 2 si apare bebe pe primul plan.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 16 Noi 2009, 16:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
logodnica scrie:
nu cred :) sincer.
si eu cred ca sunt situatii si situatii si, mai ales, niciodata sa nu spunem niciodata. dar copilul tau, indiferent ca esti barbat sau femeie, cred ca e cel mai important lucru in viata. adica..asta se intampla, nu? ajungi tu pe planul 2 si apare bebe pe primul plan.


e, cam asa e si la noi! el este pe primul loc si apoi noi sau mai stiu eu ce :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bagajul de spital
MesajScris: 16 Noi 2009, 21:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
este adevarat ca copilul este pe primul loc pt toata lumea si nu cred ca sotul ei a vrut sa plece acolo si sa nu fie prezent cand se naste copilul dar mai exista si sitoatii cand nu ai de ales...cand te pune sa alegi intre servici si a ramane langa familie...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 83 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România