Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:18


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 16 Mar 2011, 18:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
si Alexia s-ar trezi la 5 dim...ea doarme 10 ore noaptea si 2 ore la amiaza...de la 9-10 seara pana la 7-8 dimineata si dupa aia de la 12-2 sau 1-3 amiaza...fiecare copil ii diferit...numai multumesc si eu ca nu am avut nopti albe cu ea...mi-e frica sa nu platesc pt asta cu al doilea :(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 16 Mar 2011, 19:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Bamba scrie:
si Alexia s-ar trezi la 5 dim...ea doarme 10 ore noaptea si 2 ore la amiaza...de la 9-10 seara pana la 7-8 dimineata si dupa aia de la 12-2 sau 1-3 amiaza...fiecare copil ii diferit...numai multumesc si eu ca nu am avut nopti albe cu ea...mi-e frica sa nu platesc pt asta cu al doilea :(


eee stai linistita ca nu e o regula, uite la noi, si Isa doarme de rupe noaptea, adorm amandoi in jur de 10 si Isa se trez pe la 8-8:30, iar Sabin pe la 10 , asa ma gandeam si eu inainte, unde Sabin a fost cuminte si dormea de mic noaptea, ma gandeam ca o pun de data asta, dar uite ca am avut noroc si sper sa fie asa si-n continuare

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 16 Mar 2011, 20:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

eee stai linistita ca nu e o regula, uite la noi, si Isa doarme de rupe noaptea, adorm amandoi in jur de 10 si Isa se trez pe la 8-8:30, iar Sabin pe la 10 , asa ma gandeam si eu inainte, unde Sabin a fost cuminte si dormea de mic noaptea, ma gandeam ca o pun de data asta, dar uite ca am avut noroc si sper sa fie asa si-n continuare



Chiar te invidiez.....ma intreb oare cand o nd o sa doarma si Alexandru toata noaptea.
Acum sincer, Ely, nu vreau sa doarma de la 7 seara.Mai ales vara, la ora aceea suntem afara.Dar macar de la 9 la 9 dimineata...mi-ar placea.
Desi acum, daca il dau la cresa sigur ii schimb programul, pt ca tb sa se trezeasca in fiecare zi la 7.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 16 Mar 2011, 21:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
Si Alexandru doarme doar o ora , o ora jumatate ziua..dar degeaba...se trezeste noaptea.Cred ca daca l-as culca la ora 7, s-ar trezi la 4 si s-ar plimba prin casa :wall:

inseamna ca-si incarca repede bateriile.....lui Veronique ii trebuie mai mult :rofl: :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 16 Mar 2011, 21:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
Chiar te invidiez.....ma intreb oare cand o nd o sa doarma si Alexandru toata noaptea.
Acum sincer, Ely, nu vreau sa doarma de la 7 seara.Mai ales vara, la ora aceea suntem afara.Dar macar de la 9 la 9 dimineata...mi-ar placea.
Desi acum, daca il dau la cresa sigur ii schimb programul, pt ca tb sa se trezeasca in fiecare zi la 7.

ei sunt sigura ca isi va schimba si ea programul intr-o buna zi,mai ales ca la vara va avea deja aproape un anisor si venim si in vacanta in Romania,sincer acum sunt fff multumita ca are programul asta.....relax si ptr mami

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 17 Mar 2011, 00:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
andrei doarme de la 10seara pana la 9-10 dimineata. noaptea nu se mai trezeeste de pe la 4 luni, iar ziua mai doarme vreo 2 ore. singura problema noaptea este insa sa stea unul dintre noi cu el in pat. altfel simte si se trezeste.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 17 Mar 2011, 02:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:
andrei doarme de la 10seara pana la 9-10 dimineata. noaptea nu se mai trezeeste de pe la 4 luni, iar ziua mai doarme vreo 2 ore. singura problema noaptea este insa sa stea unul dintre noi cu el in pat. altfel simte si se trezeste.


Noi am inchiriat apartament cu 3 camere in Bucuresti, asa ca il voi muta cat de repede pe Alexandru in camera lui.
In ultimele nopti , am stat pana pe la 4 dimineata in living si sincer nici nu il aud.E mult mai bine sa fim fiecare in camera lui.
Vei vedea ca o sa reusesti si tu.Important e sa incerci.Daca va doriti, evident.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 05 Apr 2011, 19:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
de bine ce ziceam ca Isa nu suge degetul, acum e in stare sa si-l bage pana-n gat :nlol: , nu vrea suzi sub nicio forma, e mai bun degetul, i-am zis: lasa mami, suge-l bine si-o sa-l faci cat lopata :, , o mai las putin si o iau cu suzi iar, i-o bag pe gat :nerv: :nlol:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 05 Apr 2011, 20:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Ayrun scrie:
de bine ce ziceam ca Isa nu suge degetul, acum e in stare sa si-l bage pana-n gat :nlol: , nu vrea suzi sub nicio forma, e mai bun degetul, i-am zis: lasa mami, suge-l bine si-o sa-l faci cat lopata :, , o mai las putin si o iau cu suzi iar, i-o bag pe gat :nerv: :nlol:

:rofl: :rofl: hai ca ai fost comica Anca.....daca nu o vrea,nu o vrea si gata....a mea se joaca acum cu ea,si vb cu ea si rade la ea,comic

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 05 Apr 2011, 21:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:
de bine ce ziceam ca Isa nu suge degetul, acum e in stare sa si-l bage pana-n gat :nlol: , nu vrea suzi sub nicio forma, e mai bun degetul, i-am zis: lasa mami, suge-l bine si-o sa-l faci cat lopata :, , o mai las putin si o iau cu suzi iar, i-o bag pe gat :nerv: :nlol:


Eu sincer, consider ca e mai buna suzeta decat degetul.Desi in timp scapa de amblele .Depinde cand se intampla asta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 05 Apr 2011, 22:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
si eu prefer suzeta pt ca ii poti dezvata mai repede si mai usor...in momentul cand incep sa stie ii poti minti divese sau nu i-o mai dai si gata...plange cateva zile dar pana la urma uita...de deget este mai greu ca nu poti nici sa-l ascunzi si nici sa minti ca la papat cutu...am avut un coleg de calasa care isi sugea degetul chiar si la scoala, iar degetelul lui arata foarte naspa :x

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 06 Apr 2011, 08:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
Ayrun scrie:
de bine ce ziceam ca Isa nu suge degetul, acum e in stare sa si-l bage pana-n gat :nlol: , nu vrea suzi sub nicio forma, e mai bun degetul, i-am zis: lasa mami, suge-l bine si-o sa-l faci cat lopata :, , o mai las putin si o iau cu suzi iar, i-o bag pe gat :nerv: :nlol:


si mihai a inceput sa-si suga degetele si pumnul cand ii este foame sau somn. i-am dat-o pe suzi, la inceput nu a vrut-o, dar in final a acceptat-o. Insa uneori scoate suzeta sau biberonul pt a-si baga degetele in gura. Mai nou a descoperit degetele lui mami

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 07 Apr 2011, 09:40 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
noi n-am avut probleme cu supt degetul sau suzeta,pe ultima nici macar n-am cumparat-o...singurul "moft" a fost si inca este sa doarma cu o anumita pernuta,pe care o tine in brate,inca :lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 08 Apr 2011, 09:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
SweetNicoleta scrie:
si mihai a inceput sa-si suga degetele si pumnul cand ii este foame sau somn. i-am dat-o pe suzi, la inceput nu a vrut-o, dar in final a acceptat-o. Insa uneori scoate suzeta sau biberonul pt a-si baga degetele in gura. Mai nou a descoperit degetele lui mami


da, cam asa se intampla si la noi, si-l baga-n gura cand ii este foame si trage cu o pofta de eeeeel :nlol: , suzi doar din cand in cand are chef de ea. momentan nu imi fac griji, am eu grija de :nblink: ea

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 08 Apr 2011, 10:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
hai fetele, cine se anunta pentru maine????
:nlol: :nlol: :nlol: am gresit topicul :nlol: :nlol:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Suzeta la copii
MesajScris: 08 Apr 2011, 10:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Ayrun scrie:
hai fetele, cine se anunta pentru maine????
:nlol: :nlol: :nlol: am gresit topicul :nlol: :nlol:

:rofl: :rofl: nu-i nimic se mai intampla....ce as veni si eu fetelor.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România