Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 16:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 398 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 10 Oct 2006, 15:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Sa dea Dumnezeu. Iti doresc si tie la fel si sper sa ne intalnim cat de curand sa ne impartasim experientele prin care trecem cu bebelasii!:lips:


Poze de la nunta ta nu ne pui pe site ???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 10 Oct 2006, 16:07 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
si medicul meu mi-a zis ca nu trebuie sa fac nici un pic de pauza, dar eu am zis sa fac pauza macar 3 luni, cu toate ca au trecut 7 luni de atunci si nimic..
ma duc repede la doctor in primul rand ca de 2 luni mi s-a dereglat ciclul si nu stiu din ce cauza.Sper sa nu fie ceva rau:npray:
bafta tie si tuturor fetelor care sunt in asteptare...si pe mine ma sperie oarecum sa ne hotaram gata, vrem copilul, pt ca de cand eram mica aveam cosmaruri ca nu voi putea avea copii. imi doresc atat de mult un bebe si ii iubesc atat de mult...:love::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 10 Oct 2006, 17:18 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Cumnata mea, din partea sotului are 2 baieti. Unul de 5 ani si unul de 1 an.
Vroiau ca al 2-lea copil sa fie fata si s-o cheme Andrada. Dar pana la urma iesi Luca:-`:D
Ea tot asa a luat pastile inainte de copii si nu a asteptat 6 luni cat i-a zis doct. ca sa se curete oragnismul si primul copil, sanatos a iesit dar a avut un mic hemangeom la nastere (pata de sange proeminenta pe abdomen - doct. a zis ca din motivul neasteparii a 6 luni)pe care l-a operat prin laser la varsta de 6 luni. Copilul este bine merci acum dar parerea mea este sa asculti de sfatul medicului.
Al doilea la fel a fost facut fara rabdare dar a iesti ok:) Asa ca mult succes!:nwink:


Ai, ai...doctorii astia.Nu e adevarat ca a s-a nascut cu hemangiom din cauza asta.Asta orice poate avea.Si eu am avut.Dpdv medical odata ce ai terminat cu pastilele(ele afecteaza numai ovulatia-asa ca nu are de ce sa se curete organismul) poti avea copii sanatosi.Dar miturile circula inca.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 10 Oct 2006, 17:23 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
si medicul meu mi-a zis ca nu trebuie sa fac nici un pic de pauza, dar eu am zis sa fac pauza macar 3 luni, cu toate ca au trecut 7 luni de atunci si nimic..
ma duc repede la doctor in primul rand ca de 2 luni mi s-a dereglat ciclul si nu stiu din ce cauza.Sper sa nu fie ceva rau:npray:


Fa toate analizele posibile si abia apoi sa-ti faci griji.Daca esti sanatoasa lasa natura sa-si faca treaba.:kiss:
Succes.Vai fetleor cand citesc ca nu-i chiar asa usor sa ramai insarcinata cand doresti.Si cand ma gandesc cate fac avorturi c-au ramas din prima.:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 10 Oct 2006, 17:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
analize am facut, in martie cand am fot ultima data la ginecolog mi-am cauterizat o rana, mi-am tratat o receala si mi-a spus ca sunt in regula, ba mai mult, am facut un pariu. El imi spunea ca in august o sa ma duc la el si il anunt ca am ramas insarcinata..dar acum ma duc sa-i spun ca a gresit!


Stai linistita! Mie prietenii, cand le spun ca in decembrie vreau sa raman insarcinata,imi spun ca nu e cum vreau eu, ci cum vrea el (bebeul)! Asa ca...lasa-l si tu sa vina cand vrea el, ca de venit tot va veni!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 10 Oct 2006, 17:39 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

nu e cum vreau eu, ci cum vrea el (bebeul)! Asa ca...lasa-l si tu sa vina cand vrea el, ca de venit tot va veni!


Asa zic si eu.Desi sunt nerabdatoare si eu, sper sa am calmul necesar si sa astept cumintica.
Who am I kiddin?:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 10 Oct 2006, 18:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Vreau si eu, bebe! Momentan sunt in pauza de pastile. Mai am doua luni de asteptat si apoi sper sa reusim cat mai repede. Chiar, pt. cele care ati luat pastile, cate luni stati pe tusa pana sa faceti bebe? Parerile sunt impartite. Doctorita mea a zis ca si daca il concepem maine nu e nimic, dar altii spun 3 altii 6 luni? Voi ce ziceti? Eu m-am gandit la 3 luni, ca 6 luni nu am rabdare sa astept.


Poti sa il faci cand vrei ca is conceptii invechite ca trebuie sa faci pauza...asa mi-au zis mie doctorii la care am fost. Cele care au ramas insarcinate din greseala in timp pe luau pastile de ce au facut copii perfect sanatosi? Pt ca nu are nimic :wok:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 10 Oct 2006, 18:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
bafta tie si tuturor fetelor care sunt in asteptare...si pe mine ma sperie oarecum sa ne hotaram gata, vrem copilul, pt ca de cand eram mica aveam cosmaruri ca nu voi putea avea copii. imi doresc atat de mult un bebe si ii iubesc atat de mult...:love::love:


Si eu aveam cosmare din astea si uite ca acum chiar se intampla...cred ca exact din cauza ca m-am gandit la asta...de ce ti-e frica nu scapi...nu te mai gandi ca atunci poate ti se intampla din prima...ca la toata lumea in jurul meu (care vor sa imi faca mie in ciuda ca ele raman insarcinate si eu nu)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Oct 2006, 17:59 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
nu mai spune nimeni nimic?
pai...sa va spun eu atunci...desi am spus-o de atatea ori deja aici...eu imi doresc o fetita...la anu', pe vremea asta, sa fie in burtica deja...da' neaparat sa fie fetita...:)

in jurul meu se nasc cam multe fetite in ultima vreme si ma incearca un sentiment de frica...o sa fiu asa de fericita daca o sa am fetita...credeti ca e exagerat deja?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Oct 2006, 18:16 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Stai cuminte! E normal sa iti doresti bebe si sa ai preferinte.
Sa ne auzi pe noi ce ne ciondanim ca eu vreau primul bebe baiat si Victor vrea primul bebe fetita. De fapt amandoi vrem pereche.


normal ca si marius vrea baiat...o tot da inainte cu asta....cum o sa-l invete el fotbal (de parca ar fi cine stie ce microbist)da' stiu ca de fapt nu conteaza atat de mult pentru el ce va fi...eu sunt cea obsedata...el isi doreste doar sa fie mai mult de unu...macar doi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Oct 2006, 18:21 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

Eu iti doresc si doresc tutoror sa va dea Dumnezeu un copil sanatos. Asta este tot ce conteaza.
si eu imi doresc o fetita, insa sotul meu vrea baiat.Ce o vrea Dumnezeu.
Eu am fost la doctor ieri ca nu am ramas insarcinata pana acum si mi-a gasit o trompa inflamata ceea ce urmeaza un set de analize sa vedem care sunt de fapt cauzele.


Oana, o sa te vindece si apoi o sa vezi ca o sa ai bebele mult dorit. Eu imi doresc tare mult un pustan... nu stiu, eu sunt mai dura uneori (si prea sensibila alteori :D) si d'asta cred ca as sti mai bine sa cresc un baietel decat o fetita. Si mi-ar placea sa-i spunem Radu. :love: Al meu n-are preferinte, el vrea un copil sanatos si sper ca la anul sa purcedem sa-l si concepem.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Oct 2006, 18:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Eu iti doresc si doresc tutoror sa va dea Dumnezeu un copil sanatos. Asta este tot ce conteaza.
si eu imi doresc o fetita, insa sotul meu vrea baiat.Ce o vrea Dumnezeu.
Eu am fost la doctor ieri ca nu am ramas insarcinata pana acum si mi-a gasit o trompa inflamata ceea ce urmeaza un set de analize sa vedem care sunt de fapt cauzele.


Multa sanatate si sa te vindeci repede sa iti poti implini visul!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 398 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România