Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:55


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 398 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 27 Oct 2009, 18:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
GinaAngelina scrie:
eek: .. complicata treaba asta cu bebelusii ... si inainte si dupa :hap_w:
Bafta tuturor ... care nu ii au, sa nu-si doreasca si care ii au sa si-i creasca :nlol: :nlol: Eu sunt inca free of charges .... :nmusic: :ndance: :nmusic: :ndance: insa nu se stie pentru cat timp :nbump:.
Va pup!

:had_d: :had_d:


bun....am aflat si raspunsul la intrebarea mea....nu ne dai nici o veste...:D

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 06 Ian 2010, 10:15 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Motive pt care ii sunt datoare mamei:

1. Mama m-a invatat SA APRECIEZ O TREABA BINE FACUTA "Daca vreti sa va omorati intre voi, mergeti afara. De-abia am terminat de facut curat"

2. Mama m-a invatat ce e RELIGIA "Roaga-te sa iasa pata aia din covor"

3. Mama m-a invatat ce e LOGICA "Pentru ca asa am zis eu, de-aia"

4. Mama m-a invatat MAI MULTA LOGICA "Daca cazi de pe hinta si iti rupi gatul, nu te mai iau cu mine in oras"

5. Mama m-a invatat ce e IRONIA "Plangi in continuare, si o sa-ti dau eu motive pt care sa plangi"

6. Mama m-a invatat ce e CONTORSIONISMUL "Uita-te la murdaria de pe ceafa ta "

7. Mama m-a invatat ce e VREMEA "Camera ta arata de parca a trecut o tornada prin ea"

8. Mama m-a invatat ce e IPOCRIZIA "Daca ti-am zis o data, ti-am zis de un milion de ori: Nu exagera!"

9. Mama m-a invatat despre CICLICITATEA VIETII "Eu te-am facut, eu te omor!"

10. Mama m-a invatat despre SCHIMBAREA COMPORTAMENTULUI "Nu te mai comporta ca taica-tau"

11. Mama m-a invatat ce e INVIDIA "In lume sunt milioane de copii mai putin norocosi care nu au parintii la fel de minunati cum ai tu"

12. Mama m-a invatat ce e ASTEPTAREA "Asteapta numai pana ajungem acasa"

13. Mama m-a invatat ce inseamna A PRIMI "O sa ti-o primesti cand ajungem acasa"

14. Mama m-a invatat ce e UMORUL "Cand o sa-ti tai degetele de la picioare jucandu-te cu masina de tuns iarba, sa nu alergi plangand la mine"

15. Mama m-a invatat CUM SA DEVIN UN ADULT "Daca nu mananci legume, nu o sa mai cresti niciodata"

16. Mama m-a invatat ce e GENETICA "Esti exact ca taica-tau"

17. Mama m-a invatat despre ARBORELE MEU GENEALOGIC "Inchide usa dupa tine. Ti de pare ca te-ai nascut intr-un cort?"

18. Mama m-a invatat ce e INTELEPCIUNEA "Cand o sa fi de varsta mea, o sa intelegi"

19. Si preferata mea, mama m-a invatat ce e JUSTITIA "Intr-o buna zi, o sa ai si tu copii. Si sper ca o sa fie exact ca si tine"


Sursa: email :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Ian 2010, 00:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Buna seara miresici si mamici...ma primiti si pe mine????
Eu si miresoiul nu calculam cat mai e pana la nunta si cat mai e pana avem liber la bebe :had_d: ....fix 6 luni si 20 de zile.....daca nu aveam si licenta si baroul anul asta deja lucram dar......cu rabdarea trecem marea.
Adoram copii,suntem inconjurati de ei si deabia asteptam sa fim parinti..sau macar viitori parinti :neyes:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Ian 2010, 00:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
SimoBobo scrie:
Buna seara miresici si mamici...ma primiti si pe mine????
Eu si miresoiul nu calculam cat mai e pana la nunta si cat mai e pana avem liber la bebe :had_d: ....fix 6 luni si 20 de zile.....daca nu aveam si licenta si baroul anul asta deja lucram dar......cu rabdarea trecem marea.
Adoram copii,suntem inconjurati de ei si deabia asteptam sa fim parinti..sau macar viitori parinti :neyes:

spor la treaba si sa va ajute Dumnezeu sa faceti un bebe cat mai curand si sa fie sanatos si vesel :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Ian 2010, 00:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Doamne iubito cat de frumosi sunteti !!!!!!!!(la logodnica ma refer) ti-am vizionat albumul pfffffffffffffffffffffff....ai fost o mireasa superba si bebe......WOW...sa va traiasca si sa va bucurati de familia minunata pe care o formati :napplause: :napplause: :napplause: :napplause: :napplause:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Ian 2010, 00:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
SimoBobo scrie:
Doamne iubito cat de frumosi sunteti !!!!!!!!(la logodnica ma refer) ti-am vizionat albumul pfffffffffffffffffffffff....ai fost o mireasa superba si bebe......WOW...sa va traiasca si sa va bucurati de familia minunata pe care o formati :napplause: :napplause: :napplause: :napplause: :napplause:

:~* :~* multumim mult :) tocmai iti scriam si eu la un alt topic sa intri si la buna dimineata sa povestim si acolo. vrem forte noi si guri proaspete de aer :hug:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Ian 2010, 08:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
logodnica scrie:
:~* :~* multumim mult :) tocmai iti scriam si eu la un alt topic sa intri si la buna dimineata sa povestim si acolo. vrem forte noi si guri proaspete de aer :hug:


vrem ,vrem..:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Un an 2010 cu impliniri, sanatate si bucurii!!
MesajScris: 13 Ian 2010, 00:40 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Buna seara mamicilor! nu am mai intrat pe ghid de vreo luna cred!!! ma bucur ca mai va "vad" pe aici! prichindelul Laurei creste, e un frumos (am vazut fotografiile de la galerie)! Nici nu stiu cand trece timpul! acum e dimineata acum e seara, acum e luni si acum e duminica!! cum va dati seama, imi ocupa tot timpul pruncutul meu (are 14 luni acum)! e un nazdravan neastamparat! merge, alearga chiar, se roteste, comenteaza toata ziua! seara sunt franta! acum suntem la etapa sa cotrobaim prin toate colturile camerei, prin sertare! nu ii plac prea mult jucariile, o cutie de carton sau o eticheta sunt mult mai interesante!! ... voi ce mai faceti!? ce va fac copilasii?!?! %%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Un an 2010 cu impliniri, sanatate si bucurii!!
MesajScris: 13 Ian 2010, 01:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elanicol scrie:
Buna seara mamicilor! nu am mai intrat pe ghid de vreo luna cred!!! ma bucur ca mai va "vad" pe aici! prichindelul Laurei creste, e un frumos (am vazut fotografiile de la galerie)! Nici nu stiu cand trece timpul! acum e dimineata acum e seara, acum e luni si acum e duminica!! cum va dati seama, imi ocupa tot timpul pruncutul meu (are 14 luni acum)! e un nazdravan neastamparat! merge, alearga chiar, se roteste, comenteaza toata ziua! seara sunt franta! acum suntem la etapa sa cotrobaim prin toate colturile camerei, prin sertare! nu ii plac prea mult jucariile, o cutie de carton sau o eticheta sunt mult mai interesante!! ... voi ce mai faceti!? ce va fac copilasii?!?! %%-


ce faci ,ela????ma bucur ca ne mai onorezi cu prezenta din cand in cand.
Tu stai 2 ani in concediu de maternitate, nu?
E deja mare Cosmin.Chiar a trecut repede timpul....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Ian 2010, 09:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Buna dimi mamicilor si ingerasilor vostri :hug:
Mai am 6 luni si 18 zile pana pot sa concep si eu linistita un bebe :kiss: :kiss: :kiss:
Numai mamici avem aici...viitoare nimic?

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Ian 2010, 10:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
SimoBobo scrie:
Buna dimi mamicilor si ingerasilor vostri :hug:
Mai am 6 luni si 18 zile pana pot sa concep si eu linistita un bebe :kiss: :kiss: :kiss:
Numai mamici avem aici...viitoare nimic?


sunt si viitoare mamici,dar le gasesti la Buna dimineata

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Ian 2010, 10:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Este topic Buna dimineata?:wacko:
Sau despre cel cu discutii generale IV e vorba?

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Ian 2010, 10:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
SimoBobo scrie:
Este topic Buna dimineata?:wacko:
Sau despre cel cu discutii generale IV e vorba?


cel cu discutii generale :~* .Se numea inainte Buna dimineata :flowers:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Un an 2010 cu impliniri, sanatate si bucurii!!
MesajScris: 13 Ian 2010, 12:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
elanicol scrie:
Buna seara mamicilor! nu am mai intrat pe ghid de vreo luna cred!!! ma bucur ca mai va "vad" pe aici! prichindelul Laurei creste, e un frumos (am vazut fotografiile de la galerie)! Nici nu stiu cand trece timpul! acum e dimineata acum e seara, acum e luni si acum e duminica!! cum va dati seama, imi ocupa tot timpul pruncutul meu (are 14 luni acum)! e un nazdravan neastamparat! merge, alearga chiar, se roteste, comenteaza toata ziua! seara sunt franta! acum suntem la etapa sa cotrobaim prin toate colturile camerei, prin sertare! nu ii plac prea mult jucariile, o cutie de carton sau o eticheta sunt mult mai interesante!! ... voi ce mai faceti!? ce va fac copilasii?!?! %%-

buna Ela :) vorba Laurei, bine ca stim de tine...mai intra din cand in cand si mai povesteste-ne de Cosmin, de tine..abia asteptam sa mai aflam vesti. Multi ani inainte, deja la voi merge urarea multi ani, nu multe lunisoare ca la noi :~* l-am vazut in poze pe Cosmin, e tare dulce..si are niste ochi superbi. cu cine seamana, mai mult, ca banuiesc ca deja va dati seama de la cine ce si cum a luat.va pupam si sa fiti sanatosi si veseli.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Un an 2010 cu impliniri, sanatate si bucurii!!
MesajScris: 14 Ian 2010, 01:38 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Buna seara! profit ca am ceva de lucru si mai arunc cate un ochi si pe forum!! pe bune: nici nu stiu cand trece ziua!!! nazdravanul meu e un baietel sanatos si agil, toata ziua e in miscare, cand vine ora de somn se lupta sa nu adoarma!! si da, la noi deja se poate ura "la multi anisori!", dar sa stii ca inca gandesc varsta lui in lunite! cand ma intreaba cineva cat are Cosmin spun "14 lunite!" Ce iti face bebelusul draga Laura?! dar ingerasul tau Logodnica?!? imi face placere sa citesc vesti despre voi!? dar Bamba ce mai face?!? cu Ayrun mai schimb cate o vorba pe msg!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Un an 2010 cu impliniri, sanatate si bucurii!!
MesajScris: 14 Ian 2010, 13:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elanicol scrie:
Buna seara! profit ca am ceva de lucru si mai arunc cate un ochi si pe forum!! pe bune: nici nu stiu cand trece ziua!!! nazdravanul meu e un baietel sanatos si agil, toata ziua e in miscare, cand vine ora de somn se lupta sa nu adoarma!! si da, la noi deja se poate ura "la multi anisori!", dar sa stii ca inca gandesc varsta lui in lunite! cand ma intreaba cineva cat are Cosmin spun "14 lunite!" Ce iti face bebelusul draga Laura?! dar ingerasul tau Logodnica?!? imi face placere sa citesc vesti despre voi!? dar Bamba ce mai face?!? cu Ayrun mai schimb cate o vorba pe msg!!


Pisoiul meu e un smecheras....e ca praslea cel voinic, creste intr-o zi cat altii in 10.Nu plange decat de foame.Mai nou nu doarme nici ziua si nici noaptea.Are chef de joaca....
Bamba este in concediu acum din cate stiu eu.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Un an 2010 cu impliniri, sanatate si bucurii!!
MesajScris: 14 Ian 2010, 14:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
elanicol scrie:
Buna seara! profit ca am ceva de lucru si mai arunc cate un ochi si pe forum!! pe bune: nici nu stiu cand trece ziua!!! nazdravanul meu e un baietel sanatos si agil, toata ziua e in miscare, cand vine ora de somn se lupta sa nu adoarma!! si da, la noi deja se poate ura "la multi anisori!", dar sa stii ca inca gandesc varsta lui in lunite! cand ma intreaba cineva cat are Cosmin spun "14 lunite!" Ce iti face bebelusul draga Laura?! dar ingerasul tau Logodnica?!? imi face placere sa citesc vesti despre voi!? dar Bamba ce mai face?!? cu Ayrun mai schimb cate o vorba pe msg!!

si noi suntem bine, multumesc Lui Dumnezeu. crestem si noi, ne intelegem altfel acum, ne creste si perisorul ca eram nitel cam lipsa la apelul de perisor :p incepem usor usor sa ne ridicam, mai timid mai leganat..dar inceputul e greu..sper sa fim bine si sa ne ridicam total si sa si mergem curand :)
la multi ani si lunite inainte cu sanatate, va pupam si va mai asteptam cu vesti.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 14 Ian 2010, 18:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
ar trebui sa intram pe aici sa ne spunem problemele sau pur si simplu sa discutam. daca e special pentru noi. :p
mie nici nu-mi vine sa cred ca intru pe topicul asta cu viitoare mamici...doamneeeeee ,nici nu constientizez!!!!
ai sa vezi simo ca te va ajuta Dumnezeu anul asta si vei avea bebele dorit. :hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 14 Ian 2010, 20:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
madutz scrie:
ar trebui sa intram pe aici sa ne spunem problemele sau pur si simplu sa discutam. daca e special pentru noi. :p
mie nici nu-mi vine sa cred ca intru pe topicul asta cu viitoare mamici...doamneeeeee ,nici nu constientizez!!!!
ai sa vezi simo ca te va ajuta Dumnezeu anul asta si vei avea bebele dorit. :hug:

asa e mada.....la cat de mult imi doream un bebe si acum uite ca dorinta mi s-a indeplinit,nu sunt inca constienta.....sincer dupa ce am fost azi la dr si a inceput sa-mi insire ce teste trebuie sa fac,ce sa mananc,ce sa beau,am spus wow.... si acum ce urmeaza? :nlol: ........dar sunt sigura ca va fi bine...........eu sunt fericita ca mi-a dat niste pastilute impotriva varsaturilor si a gretei........maine merg sa le i-au,sper sa ajute la ceva,ca altfel ma deshidratez,tot ce mananc se duce in wc.....saracul m-am certat urat cu el in ultimele zile :nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 28 Mar 2010, 11:40 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2008, 20:45
Mesaje: 23
Eu am fost norocoasa k nu am avut probleme cu greturile :, doar ameteli usoare pana pe la 4 luni...acum am 29 saptamani si bebe devine din ce in ce mai activ :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 398 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România