Ultima vizită a fost: Acum este 23 Apr 2024, 11:07


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 398 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Oct 2006, 18:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Al meu vroia 3. acu nu mai yice nimic ca nu mai apuca de gura mea. Eu am zis un NU clar. Ce, pentru ei este usor, dar sa vezi ca mai mult greul il duce femeia):(:mellow:


Si al meu vrea tot trei. Daca o sa ne mearga la fel de bine ca acum probabil ca voi fi si eu de acord, desi eu initial vroiam doi. Iubesc la nebunie copii si de ce nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Oct 2006, 20:39 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Si al meu vrea tot trei. Daca o sa ne mearga la fel de bine ca acum probabil ca voi fi si eu de acord, desi eu initial vroiam doi. Iubesc la nebunie copii si de ce nu?


voi nu va temeti deloc de perioada de sarcina si de nastere? eu recunosc ca mi-e putin teama si sper sa trec cu bine peste...am auzit prea multe povesti urate...cu femei care s-au chinuit mult in timpul sarcinii si mai ales la nastere...

ce parere aveti despre nasterea in/sub apa?
cred ca as face orice ca sa scap de dureri...:)
o verisoara de a sotului meu a nascut saptamana trecuta si pentru ca are probleme cu ochii, dioptrii mari, nu are voie sa faca prea mare efort si la nastere i-au dat o injectie in coloana...a zis ca nu a mai simtit nimic...si a nascut normal...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Oct 2006, 20:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

voi nu va temeti deloc de perioada de sarcina si de nastere? eu recunosc ca mi-e putin teama si sper sa trec cu bine peste...am auzit prea multe povesti urate...cu femei care s-au chinuit mult in timpul sarcinii si mai ales la nastere...

ce parere aveti despre nasterea in/sub apa?
cred ca as face orice ca sa scap de dureri...:)
o verisoara de a sotului meu a nascut saptamana trecuta si pentru ca are probleme cu ochii, dioptrii mari, nu are voie sa faca prea mare efort si la nastere i-au dat o injectie in coloana...a zis ca nu a mai simtit nimic...si a nascut normal...


cred ca te referi la epidurala...asta ma sfatuieste si iubitul meu sa fac, asta ca sa renunt la cezariana...(?)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Oct 2006, 20:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

voi nu va temeti deloc de perioada de sarcina si de nastere? eu recunosc ca mi-e putin teama si sper sa trec cu bine peste...am auzit prea multe povesti urate...cu femei care s-au chinuit mult in timpul sarcinii si mai ales la nastere...

ce parere aveti despre nasterea in/sub apa?
cred ca as face orice ca sa scap de dureri...:)
o verisoara de a sotului meu a nascut saptamana trecuta si pentru ca are probleme cu ochii, dioptrii mari, nu are voie sa faca prea mare efort si la nastere i-au dat o injectie in coloana...a zis ca nu a mai simtit nimic...si a nascut normal...


Eu am o prietena, care la fel, are dioptrii, nu f. mari si cu toate astea a nascut cu cezariana la indemnul doctorului.
Mie de sarcina nu mi-e frica, astept chiar cu nerabdare, dar cand vine vorba de nastere.....:~*
Si eu ma auzit ca nasterea sub apa e mult mai indicata si reduce durerile, dar la noi inca nu se face. Am citit pe net ca urmeaza in Bucuresti sa apara o clinica particulara unde sa poate fi facuta nasterea sub apa. Pana facem noi copii, cine stie?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 12 Oct 2006, 23:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Ce bine ca acolo poti alege singura daca faci cezariana sau nastere normala. Aici la mine nu pot sa fac cezariana la prima nastere decat numai daca medicul crede ca bebele e in pericol (daca e intors sau daca are cordonul ombilical in jurul gatului sau chestii din astea)...numai nastere normala...

Eu nu cred ca o sa imi fac epidural...am asistat la nasterea celei mai bune prietene si acum nu mi-e frica deloc ca stiu ce ma asteapta...daca faci epidural nu mai simti nimic si reversul este ca nu simti nici cand sa impingi...la ea ar fi nascut mai repede daca ar fi simtit ce sa faca...asa a durat cateva ore bune de impins si a fost epuizata...atata vreme cat poti sa suporti durerea (si eu is destul de buna sa suport pana la un punct) eu o sa incerc :njump:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Oct 2006, 10:39 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

voi nu va temeti deloc de perioada de sarcina si de nastere?
eu sunt de-a dreptul ingrozita de nastere dar ma voi lasa dusa de val si cand voi ajunge in acel moment nu voi mai avea ce face decat sa rezist(X). si voi rezista pt ca nu voi avea cale de intoarcere:wacko:. is cam sadica, nu?:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Oct 2006, 13:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
eu sunt de-a dreptul ingrozita de nastere dar ma voi lasa dusa de val si cand voi ajunge in acel moment nu voi mai avea ce face decat sa rezist(X). si voi rezista pt ca nu voi avea cale de intoarcere:wacko:. is cam sadica, nu?:-`


Fetelor, eu cred ca-s obsedata de copii, imi doresc mult un bebe. Am visat noaptea trecuta c-am nascut si a fost super usor (tocmai ca mi-e cam frica de nastere). Oare ce inseamna visul asta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Oct 2006, 15:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Fata, termina te rog, plsss... ce naste el?):(
El trebuie sa te incurajeze in decizia ta indiferent care este aia. Sotul meu iubit mi-a zis asa: Faci cum crezi pui, numai tie sa-ti fie bine. daca tu simti ca vrei cezariana, fa cezariana, daca simti ca vrei normal , fa normal. Oricum o sa fie bine:)


stai linistita ca asa ii spun si eu! urmatorul il nasti tu normal si cu epidurala:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Oct 2006, 15:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

da, da sa-i faca epidurala in cap):( s-o simta mai bine:D:D:wok::unsure:(!):wokno:


sadico(X)(X):p:D

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 398 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România