Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 23:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 398 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Oct 2006, 17:17 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
eu sunt de-a dreptul ingrozita de nastere dar ma voi lasa dusa de val si cand voi ajunge in acel moment nu voi mai avea ce face decat sa rezist(X). si voi rezista pt ca nu voi avea cale de intoarcere:wacko:. is cam sadica, nu?:-`


nu esti sadica deloc...exact asa gandesc si eu si mai cred (sau sper:npray:) ca, atunci cand o sa fiu insarcinata o sa gandesc altfel...nu o sa mai conteze durerile nasterii, bucuria de a avea copilul in brate va fi mai mare...:) si totusi...pana la urma, daca e asa de rau, de ce fac femeile mai mult de un copil?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Oct 2006, 19:14 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

nu esti sadica deloc...exact asa gandesc si eu si mai cred (sau sper:npray:) ca, atunci cand o sa fiu insarcinata o sa gandesc altfel...nu o sa mai conteze durerile nasterii, bucuria de a avea copilul in brate va fi mai mare...:) si totusi...pana la urma, daca e asa de rau, de ce fac femeile mai mult de un copil?
pentru ca(asa imi explica mama)e dat de la dumnezeu sa uiti durerile nasterii tocmai pt a putea face mai multi copii:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 13 Oct 2006, 19:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

nu esti sadica deloc...exact asa gandesc si eu si mai cred (sau sper:npray:) ca, atunci cand o sa fiu insarcinata o sa gandesc altfel...nu o sa mai conteze durerile nasterii, bucuria de a avea copilul in brate va fi mai mare...:) si totusi...pana la urma, daca e asa de rau, de ce fac femeile mai mult de un copil?


Eu am citit undeva ca dupa nastere, corpul femeii secreta o substanta care determina automat uitarea durerii prin care s-a trecut. Ce tare, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 14 Oct 2006, 16:41 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Ce bine ar fi sa fie adevarat
am avut aseara un vis tare ciudat...cica nascusem o fetita(exact ce-mi doresc) dar a murit:(( si atat am mai plans in somn:((:(( ati patit pana acum ca visele sa va influeneze stare de peste zi? eu acum sunt atat de deprimata...nu-mi pot scoate din suflet durerea ce am simtit-o in vis cand am aflat ca-mi murise fetita:((:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 14 Oct 2006, 21:10 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
si noi vrem bebe..dar nu chiar acum....la anu in septembrie avem nunta...mai stam si noi luna de miere, sarbatorile de iarna si pe urma ne apucam de treaba..ca de... vrem sa fim totusi parinti tinerei (acum avem 23 si 25 ani..);)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 16 Oct 2006, 23:19 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
am avut aseara un vis tare ciudat...cica nascusem o fetita(exact ce-mi doresc) dar a murit:(( si atat am mai plans in somn:((:(( ati patit pana acum ca visele sa va influeneze stare de peste zi? eu acum sunt atat de deprimata...nu-mi pot scoate din suflet durerea ce am simtit-o in vis cand am aflat ca-mi murise fetita:((:((


si mie mi se intampla si inca des...cel mai mult visez ca (odata chiar am visat ca nasc) baiat...si ca sunt tare suparata si plang...uneori ma trezesc plangang sau ma trezesc speriata rau...si simt o mare usurare cand il simt pe sotul meu langa mine si imi dau seama ca a fost doar un vis...
ultima data am visat ca am pierdut sarcina, ca am aflat ca era baiat si credeam ca de asta am pierdut-o, pentru ca imi doream fetita nu baiat...cumplit sentiment de vinovatie...:)
cred ca, pur si simplu, ceea ce ne afecteaza peste zi, se transpune intr-un fel sau altul in vise...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 17 Oct 2006, 23:29 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
hei...viitoare mamici...nu sunteti la fel de active acum, cand e vb de viitor bebe fata de cum erati cand a fost vorba de nunta...:)

nu mai veniti nici una cu vestea cea buna?
eu una abia astept...dar mai e...:(

bamba, cum mai sunteti...?
krysta...ce curioasa sunt cum evolueaza sarcina ta...

cristina...iti tinem pumnii sa reusesti sa-l convingi pe alex, sotul tau...ia-l cu frumuselul si trebuie sa reusesti...mai ales daca vrei mai multi copii...deja, cam e timpul pentru primul, nu? bafta...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 17 Oct 2006, 23:35 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
hei...viitoare mamici...nu sunteti la fel de active acum, cand e vb de viitor bebe fata de cum erati cand a fost vorba de nunta...:)

nu mai veniti nici una cu vestea cea buna?
eu una abia astept...dar mai e...:(

bamba, cum mai sunteti...?
krysta...ce curioasa sunt cum evolueaza sarcina ta...

cristina...iti tinem pumnii sa reusesti sa-l convingi pe alex, sotul tau...ia-l cu frumuselul si trebuie sa reusesti...mai ales daca vrei mai multi copii...deja, cam e timpul pentru primul, nu? bafta...:)


PAi eu astept unda verde de la dr si merg sa fac acteva analize si apoi pe treaba.Abia astept sa anunt aici vestea.(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 17 Oct 2006, 23:43 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

PAi eu astept unda verde de la dr si merg sa fac acteva analize si apoi pe treaba.Abia astept sa anunt aici vestea.(X)


da...am observat ca tu ai planuri mari...pai, sa iti mearga bine si asteptam curand vestea...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 17 Oct 2006, 23:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
hei...viitoare mamici...nu sunteti la fel de active acum, cand e vb de viitor bebe fata de cum erati cand a fost vorba de nunta...:)

nu mai veniti nici una cu vestea cea buna?
eu una abia astept...dar mai e...:(

bamba, cum mai sunteti...?
krysta...ce curioasa sunt cum evolueaza sarcina ta...

cristina...iti tinem pumnii sa reusesti sa-l convingi pe alex, sotul tau...ia-l cu frumuselul si trebuie sa reusesti...mai ales daca vrei mai multi copii...deja, cam e timpul pentru primul, nu? bafta...:)


Nici o veste buna din pacate, am fost la doctor azi si mi-au luat iar sange pt un test de sarcina, tocmai ce m-au sunat sa imi zica, ca e negativ...deci nici luna asta nimic...asa ca mergem mai departe cu tratamentul si plus de asta vrea sa incep sa imi iau temperatura in fiecare dimineata si sa ii fac un chart...so mergem mai departe :(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 17 Oct 2006, 23:51 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

...so mergem mai departe :(


cred ca nu-i usor deloc dar....cu incredere...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 17 Oct 2006, 23:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

cred ca nu-i usor deloc dar....cu incredere...:)


Asa o sa facem...sotul meu ma mai scoate din starea asta ca el nu e asa de afectat...isi doreste si el dar nu are caderile si urcarile astea emotionale ca mine (mai ales cand astept rezultatele la teste de sarcina ca azi)...urasc treaba asta!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 18 Oct 2006, 01:08 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
Citat:

Asa o sa facem...sotul meu ma mai scoate din starea asta ca el nu e asa de afectat...isi doreste si el dar nu are caderile si urcarile astea emotionale ca mine (mai ales cand astept rezultatele la teste de sarcina ca azi)...urasc treaba asta!

fii increzatoare!:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 18 Oct 2006, 17:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Asa o sa facem...sotul meu ma mai scoate din starea asta ca el nu e asa de afectat...isi doreste si el dar nu are caderile si urcarile astea emotionale ca mine (mai ales cand astept rezultatele la teste de sarcina ca azi)...urasc treaba asta!


Incearca sa nu te stresezi. Am auzit ca ar influenta conceptia. Si, mult succes. Iti tin si eu pumnii, poate va fi cu noroc luna viitoare.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Viitoare mamici
MesajScris: 18 Oct 2006, 17:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Incearca sa nu te stresezi. Am auzit ca ar influenta conceptia. Si, mult succes. Iti tin si eu pumnii, poate va fi cu noroc luna viitoare.:nwink:


Mersi mult...cam asa mergem din luna in luna in ultima vreme...:)) Stiu ca stresul influenteaza conceptia si chiar incerc sa nu ma stresez si numar doar zilele ca sa stiu cum sa iau pastilele dar cand faci testul ala de sarcina si astepti rezultatul nu ai cum sa nu fii super dezamagit cand afli ca e negativ...adica chiar daca nu esti stresat in adancul sufletului tot iti doresti sa auzi ca e pozitiv...da poate ca e sa fie noiembrie ca sa iasa Leu cum imi doresc...:)))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 398 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România