Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 16:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 06 Mar 2008, 01:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Vad ca nu a mai scris nimeni de multisor.Ce sa inteleg,ca nu mai avem burtici pe aici?
Nici eu nu am mai fost pe aici de foarte mult timp.Dar am avut o perioada foarte agitata.Mama a fost de o mie de ori internata(nici nu mai stiu de cate ori am ajuns la urgenta)...noroc ca acum e bine,sa dea Dumnezeu sa fie asa in continuare ca a suferit mult prea mult.Plus ca mi-am gasit un loc de munca(mai mult decat stresant dar materialo-satisfacator) si O SA AM UN BEBE!!!!!!!!!!!!In sfarsit o sa avem un bb!!!!Am sase luni acum si cica e fetita.
Si in plus,dupa mii de amanari vom face si nunta.Pe 12 aprilie cununia civila si pe 1 noi religioasa si botezul.Noroc cu bebitza ca altfel........ce poate face o manuta de om.........:-`:p


felicitari.
Bine ca au trecut toate si acum sunteti fericiti.
Sa aveti noroc de fetita.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 06 Mar 2008, 14:48 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

felicitari.
Bine ca au trecut toate si acum sunteti fericiti.
Sa aveti noroc de fetita.


Felicitari, Adina! sa fie intr-un ceas bun!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 07 Mar 2008, 00:24 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Laura si Roxana,multumesc din suflet!!!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 11 Oct 2008, 16:42 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Ce chestie........eu am scris ultima.
Am nascut da.
A fost o sarcina super,fara greturi doar cu ceva dureri de coloana cam acute in ultimele 2 luni.Si un incident in sapt 14 cand am fost internata cu amenintare de avort,desi nu aveam nici pe dreaq(am renuntat la dr aia),si un diabet gestational care a pus probleme lui bb.
Operatia de cezariana a fost cel mai minunta lucru pe care l-am trait.Am facut rahie si astfel am putut sa simt si sa aud ce se intampla pe acolo.
M-am recuperat super repede,mai repede decat as fi crezut.Bb a avut probleme mai mult decat ar merita un adult cu 7000 de pacate,dar slava domnului acuma trecut aproape tot>Imi place sa zic ca am fost la pesniune 2 luni si 1 saptamana(adevarul e ca m-am cam obisnuit sa nu fac nimic cat am stat in spital)
As repeta experienta acum .Imi pare rau ca nu am nascut normal,ca asa trebuie sa astept cel putin 2 ani.Bine,sincer mi-e teama sa mai fac un bb ca sa nu se chinuie si el la fel ca Cristina.Dar dorinta de a-i face un fratior e foarte mare(baiat vrem)si poate pana atunci Dumnezeu imi va indruma pasii in directia corecta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 12 Oct 2008, 21:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Ce chestie........eu am scris ultima.
Am nascut da.
A fost o sarcina super,fara greturi doar cu ceva dureri de coloana cam acute in ultimele 2 luni.Si un incident in sapt 14 cand am fost internata cu amenintare de avort,desi nu aveam nici pe dreaq(am renuntat la dr aia),si un diabet gestational care a pus probleme lui bb.
Operatia de cezariana a fost cel mai minunta lucru pe care l-am trait.Am facut rahie si astfel am putut sa simt si sa aud ce se intampla pe acolo.
M-am recuperat super repede,mai repede decat as fi crezut.Bb a avut probleme mai mult decat ar merita un adult cu 7000 de pacate,dar slava domnului acuma trecut aproape tot>Imi place sa zic ca am fost la pesniune 2 luni si 1 saptamana(adevarul e ca m-am cam obisnuit sa nu fac nimic cat am stat in spital)
As repeta experienta acum .Imi pare rau ca nu am nascut normal,ca asa trebuie sa astept cel putin 2 ani.Bine,sincer mi-e teama sa mai fac un bb ca sa nu se chinuie si el la fel ca Cristina.Dar dorinta de a-i face un fratior e foarte mare(baiat vrem)si poate pana atunci Dumnezeu imi va indruma pasii in directia corecta.


Felicitari ! Sa va traiasca fetitza !

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 13 Oct 2008, 03:36 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:

Felicitari ! Sa va traiasca fetitza !

Multumim mult de tot:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 13 Oct 2008, 12:58 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Ce chestie........eu am scris ultima.
Am nascut da.
Cristina.Dar dorinta de a-i face un fratior e foarte mare(baiat vrem)si poate pana atunci Dumnezeu imi va indruma pasii in directia corecta.


Felicitari pentru bebelusa! si e bine sa treaca doi ani pana faci urmatorul micut! plus ca la tine , cu cezariana, e chiar indicat sa treaca doi ani intre nasteri! Numai bine!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 13 Oct 2008, 19:22 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:

Felicitari pentru bebelusa! si e bine sa treaca doi ani pana faci urmatorul micut! plus ca la tine , cu cezariana, e chiar indicat sa treaca doi ani intre nasteri! Numai bine!

Da,pai oricum ne gandeam la vreo 4(nu stiu daca am scris asta),ca vreau sa fie Cris mai marisoara ca sa ma pot descurca cu ei.Am vaz cand stateam cu nepotii mei :Andreei ii puneam in farfurie si in timpul cat manca ea ii dadeam eu lui Razvan.Pe Andreea o bagam in cada sa faca baie si in timpul asta il spalam pe Razvan.La fel si cu imbracatul cand ieseam si cu multe altele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 15 Oct 2008, 19:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
Da,pai oricum ne gandeam la vreo 4(nu stiu daca am scris asta),ca vreau sa fie Cris mai marisoara ca sa ma pot descurca cu ei.Am vaz cand stateam cu nepotii mei :Andreei ii puneam in farfurie si in timpul cat manca ea ii dadeam eu lui Razvan.Pe Andreea o bagam in cada sa faca baie si in timpul asta il spalam pe Razvan.La fel si cu imbracatul cand ieseam si cu multe altele.

adina felicitari pentru bebitza si sa-ti traiasca!!!:clap::clap::clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sarcina,nasterea,noul venit....
MesajScris: 16 Oct 2008, 03:35 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
adina felicitari pentru bebitza si sa-ti traiasca!!!:clap::clap::clap:

Multumesc mult Madutz!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România