Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 17:18


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 06 Feb 2010, 12:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
si eu am folosit o crema de la plafar cu salvie, musetel, aloe si nu mai stiu ce avea pe acolo. nu m-am dat insa mereu cu ea..cand imi mai aminteam. la fel si cu uleiul de masline, m-am dat din cand in cand. De acord cu Anca, depinde in totalitate (sau 90% sa zicem) de "materialul" tau :) de miscarile circulare pe burtica stiu si eu ca nu e bine. pot provoca nasterea. si despre masatul picioarelor la fel mi-a zis si mie doctorita mea ginecolog ca nu e bine sa insistam cu masaj in zona degetelor picioarelor. adica e ok sa iti intinzi crema dar sa nu masezi mult timp acea zona pentru ca la fel poti provoca nasterea.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 06 Feb 2010, 20:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:

da nu de burtica spun eu.La picioare ma refeream


am inteles ca de burtica vorbesti, eu m-am referit la ambele. cand mi-au spus de burtica, mi-au spus si de masajul degetelor si exact cum spune Daria, una e sa-ti intinzi crema si alta sa masezi insistent locul( ceea ce nu este indicat) :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 07 Feb 2010, 23:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
brunetik scrie:

Laura cum ai folosit uleiul de masline? o data pe zi? mai mult? cu ce l-ai intins pe piele? Nu este "yac" adica sa-ti fie pielea uleioasa?

M-ar bate si pe mine gandul sa incerc ca sincera sa fiu nu am incredere asa in cremele minune.



am folosit uleiul de masline de cate ori faceam dus.O data...de doua ori.../zi, incepand cu luna a cincea.
sincer nu mi-a placut la inceput.Imi era scarba.Dar m-am obisnuit.
Ma dadeam cu el pe pielea uda, la fel cum fac cu uleiul de corp.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 09 Feb 2010, 18:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
eu in general nu suport niciun ulei de corp,nici de dus, nici hidratant dupa dus, nici ala de plaja.nimic uleios. dar dupa ce m-am intors din luna de miere unde am stat toata ziua la plaja si la mare si la piscina am venit cu o piele foarte uscata. dupa prima baie facuta acasa am dat cu o cantitate mica de ulei de masline asa cum ai da cu crema si daca nu pui mult intra in piele si nu lasa pelicula unsuroasa si scarboasa. la fel si pe par, tre sa dai foarte putin si sa te speli bine dupa ce lasi 30 de minute in prosop. o singura data am folosit si nu am mai avut nevoie de masti.
bamba sa stii ca lista de ingrediente e modificata la produsele avon ce se vand pentru europa de est si sud est.calitatea ce o au cele care le gasesti in state e net superioara.asa ca ...si eu am luat cand aveam celulita acum vreo 2 ani aceeasi crema de la avon si mi-a facut pielea foarte matasoasa. atat. :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 09 Feb 2010, 23:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
madutz scrie:
bamba sa stii ca lista de ingrediente e modificata la produsele avon ce se vand pentru europa de est si sud est.calitatea ce o au cele care le gasesti in state e net superioara.asa ca ...si eu am luat cand aveam celulita acum vreo 2 ani aceeasi crema de la avon si mi-a facut pielea foarte matasoasa. atat. :nwink:


nasol...tot ce pot sa spun este...cine isi poate aduce din State...go for it :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 10 Feb 2010, 09:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
madutz scrie:
bamba sa stii ca lista de ingrediente e modificata la produsele avon ce se vand pentru europa de est si sud est.calitatea ce o au cele care le gasesti in state e net superioara.asa ca ...si eu am luat cand aveam celulita acum vreo 2 ani aceeasi crema de la avon si mi-a facut pielea foarte matasoasa. atat. :nwink:

in general tot ce e produs pt. piata din Europa sunt m'ai slab calitativ ...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 10 Feb 2010, 11:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
serene sa stii ca nu pentru toata europa. e vb de europa de est si de sud est. pentru cea de vest se pastreaza alta lista de ingrediente ,net superioare. se zice ca din cauza ca la noi trebuie sa se mentina un anumit pret de cost mai scazut, din cauza nivelului de trai mai mic , dar chestia asta e foarte relativa dupa parerea mea.
eu sunt moarta de frica sa nu-mi apara vergeturi, fiindca inainte de a face nunta am facut masaj si cei de acolo au zis ca daca apuca sa se faca nu se mai corecteaza decat chirurgical. se vindeca sub forma aceea alb sidefie si asa raman mereu. :eek:
poate tu bamba ai avut un noroc super, dar ce sa zic...poate voi reusi si eu sa arat decent pe viitor :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 10 Feb 2010, 11:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
laura_sandu scrie:

am folosit uleiul de masline de cate ori faceam dus.O data...de doua ori.../zi, incepand cu luna a cincea.
sincer nu mi-a placut la inceput.Imi era scarba.Dar m-am obisnuit.
Ma dadeam cu el pe pielea uda, la fel cum fac cu uleiul de corp.


in multe saloane se face masaj de relaxare cu ulei de masline...si eu mi-am facut si a fost super ok.iti lasa pielea foarte matasoasa si uiti de celelalte inconveniente cum ar fi mirosul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: From time to time you read a good post; this one is through
MesajScris: 24 Feb 2012, 12:35 
Nou Venit

Membru din: 24 Feb 2012, 14:30
Mesaje: 1
Where did you find this incredible data?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 20 Iun 2012, 10:36 
Nou Venit

Membru din: 20 Iun 2012, 11:24
Mesaje: 5
Sa va traiasca copilasii!! sa creasca mari, frumosi si sa fie sanatosi! iar voi ca mamici sa fiti mandre de ei!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 24 Iun 2012, 20:43 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2012, 23:23
Mesaje: 3
Bamba scrie:

nasol...tot ce pot sa spun este...cine isi poate aduce din State...go for it :)



da.. clar.. din state este cel mai bine!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 16 Aug 2012, 12:28 
Nou Venit

Membru din: 16 Aug 2012, 15:22
Mesaje: 3
Bebelusii sunt singura ratiune a vietii :x ce rost are viata fara un prichindel care sa'ti spuna "Mami ! " :x


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre bebelusi
MesajScris: 29 Aug 2012, 15:34 
Nou Venit

Membru din: 29 Aug 2012, 18:26
Mesaje: 3
Sa va traiasca copilasii la cei care aveti,eu inca nu am copii dar am grija de nepotica mea care are acum 3 ani...am avut grija de ea de cand s-a nascut ... pentru mine copii sunt cel mai minunat lucru care se poate intampla in viata unei femei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România